7 кращих практик мобільного веб-дизайну

Назад до Записи
адаптивний дизайн

7 кращих практик мобільного веб-дизайну

В 2019 году 80% пользователей использовали мобильные устройства для поиска в Интернете. То, как ваш сайт отображается для мобильных пользователей, может создать или разрушить ваш бренд.

При такій кількості користувачів, які покладаються на мобільні пристрої, неважко зрозуміти, що розробники поспішають знайти святий Грааль рішень для мобільного веб-дизайну.

У цій статті ми розглянемо 7 кращих практик мобільного веб-дизайна и то, как вы можете внедрить их в свой бизнес.

Адаптивний і адаптивний веб-дизайн

Одне з найважливіших рішень при розробці для мобільних пристроїв - вибрати адаптивний або адаптивний дизайн. Давайте подивимося на ключові відмінності між ними.

Адаптивний дизайн

Адаптивний дизайн динамічно адаптується під розмір екрану будь-якого пристрою. Макет використовує медіа-запити CSS для зміни розміру таких аспектів сторінки, як її ширина і висота.

Spark Box пропонує хороший приклад адаптивного дизайну:

Конструктор шаблонів електронної пошти в Інтернеті

З Postcards ви можете створювати і редагувати шаблони електронних листів онлайн без будь-яких навичок програмування! Включає більше 100 компонентів, які допоможуть вам створювати власні шаблони листів швидше, ніж будь-коли раніше.

Користувачі можуть переглядати веб-сайт з адаптивним дизайном з будь-якого пристрою. Різниця в тому, що вміст сторінки буде динамічно упорядочиваться відповідно до розміру екрана.

Плюси адаптивного дизайну

 • Зручний перегляд на всіх пристроях
 • Легше в реалізації і економічніше
 • Необхідно підтримувати тільки одну версію сайту
 • Google рекомендує адаптивний дизайн

Мінуси адаптивного дизайну

 • Не сумісний зі старими веб-браузерами
 • Рекламні оголошення можуть відображатися некоректно
 • Більш повільне завантаження мобільних пристроїв
 • Деякі елементи можуть бути зміщені вниз по сторінці

Адаптивний дизайн

Адаптивний дизайн і раніше зручний для мобільних пристроїв, але вимагає іншого підходу. Він відображає статичні макети для екранів різних розмірів.

Дизайнеру потрібно розробити макети адаптивного сайту для шести екранів шириною: 320, 480, 760, 960, 1200 і 1600 пікселів.

Amazon використовує адаптивний дизайн. Ось як домашня сторінка виглядає на робочому столі:

Настільний дизайн

А ось як сайт виглядає на мобільному телефоні:

Адаптивний дизайн

Користувачі як і раніше можуть переглядати і робити покупки з будь-якого пристрою, яким вони володіють. Але елементи на сторінці відображаються інакше.

Плюси адаптивного дизайну

 • Оптимізований досвід перегляду для окремих пристроїв
 • Більш швидке завантаження на всіх пристроях
 • Дизайнери можуть оптимізувати рекламу
 • Може бути адаптований до існуючих веб-сайтів

Мінуси адаптивного дизайну

 • Більш дорогий і трудомісткий в реалізації
 • Потрібно команда розробників для підтримки
 • Необхідно внести зміни в дизайн всіх макетів.
 • Завжди з'являються нові розміри екрану

Отже, який дизайн вибрати?

Це залежить.

Створюйте сайти за допомогою наших онлайн-конструкторів

С запуска приложения и Слайды App вы можете создавать неограниченное веб – сайтов с помощью редактора веб – сайта , который включает в себя уже готовые разработанные и закодированные элементы, шаблоны и темы.

Читайте також:  Пояснені загальні стратегії Портера

Адаптивний дизайн дуже гнучкий і простий в обслуговуванні. Хоча адаптивний дизайн складніше створити, він дає вам більший контроль над тим, як користувачі сприймають ваш сайт на різних пристроях.

Який дизайн ви виберете, в кінцевому підсумку залежить від вас. Але перед прийняттям рішення важливо зважити всі «за» і «проти».

Важливість зручності використання веб-сайту

Зручність використання веб-сайту - це показник того, наскільки добре користувачі можуть переміщатися по сайту. Якщо користувачі не можуть легко виконати те, що вони мали намір зробити, вони без вагань підуть.

Само собой разумеется, что удобство использования играет жизненно важную роль для мобильных пользователей. Выполните этот трехэтапный процесс, чтобы улучшить удобство использования вашего веб-сайта и узнать, на чем вам нужно сосредоточиться:

 • Крок 1. Оцініть кожен елемент на сторінці та оцініть, чи підходить він для читацького шляху.
 • Крок 2: Визначте, чи мають будь-які елементи другорядну роль і чи можуть вони бути приховані під вкладкою або гармошкою.
 • Крок 3. Вирішіть, на що ви хочете, щоб відвідувачі звертали увагу, і зробіть це в центрі уваги (наприклад, заклик до дії на цільовій сторінці).

Тепер давайте подивимося на кращі практики мобільного веб-дизайну.

Кращі практики мобільного веб-дизайну

1. Зрозуміти подорож

У мобільних пристроїв немає такої ж площі екрану, як у настільних комп'ютерів і планшетів. Це означає, що вам потрібно розставити пріоритети для елементів, які будуть відображатися для мобільних користувачів.

Начните с составления схемы пути к покупке . Кто ваша целевая аудитория и чего они пытаются достичь? Каковы их болевые точки и какова их конечная цель?

Відповіді на ці питання дозволяють оптимізувати роботу з мобільними пристроями і доставляти контент, актуальний для вашої аудиторії.

2: Відмовтеся від навігації

Панелі навігації дозволяють користувачам переходити до потрібного розділу на сайті. Зазвичай вони розташовуються вгорі або збоку на сайті, де користувачі можуть їх чітко бачити.

Одна з проблем - впровадження панелей навігації для мобільних пристроїв. Менші розміри екрану означають, що повна панель навігації займе дуже багато місця.

Подумайте про використання гамбургерні меню. Вони відкривають навігаційні посилання, коли користувачі натискають на них, і створюють набагато чистіший інтерфейс.

Ось приклад гамбургер-меню в правому верхньому куті нашого сайту:

Важливість зручності використання веб-сайту

Меню гамбургерів можна реалізувати як в адаптивному, так і в адаптивному дизайні. Рекомендується реорганізувати своє меню, щоб включити якомога менше посилань.

Отже, що важливо зберегти?

3. Обмеження параметрів

Наш мозок може зберігати не так багато інформації. Занадто велика кількість параметрів може збивати з пантелику і ускладнювати навігацію по сайту для користувачів.

При розробці для мобільних користувачів зводите кількість варіантів на сторінці до мінімуму. Якщо ваша основна мета - змусити відвідувачів почати безкоштовну пробну версію, зробіть це в першу чергу.

Ось хороший приклад того, як Shopify обмежує параметри на своїй домашній сторінці:

Shopify

Насправді відвідувачі можуть зробити тільки одну дію. Подумайте про своїх основних цілях і надайте користувачам достатньо можливостей, щоб не перевантажувати їх.

4: Спростити

Чи не ускладнюйте завдання відвідувачам, ніж вони повинні бути. Якщо щось не має на меті або не є необхідним, викиньте це.

Це також відноситься до будь-яких форм на ваших сторінках. Скоротіть свої форми і запитуйте тільки ту інформацію, яка абсолютно необхідна. У прикладі від Shopify була тільки одна форма, і ви можете посперечатися, що це було навмисно.

5. Зображення та відео

Додавання зображень на сторінку - відмінний спосіб привернути увагу і підвищити залученість. Зображення повинні відповідати вашої пропозиції і мати правильний розмір для адаптивного дизайну.

Ось приклад контекстно-релевантного зображення на нашій сторінці листівок:

Читайте також:  Оцінка навчання - визначення, значення і типи
Кращі практики мобільного веб-дизайну

Ще одне важливе міркування - це розміри зображень. Неоптимізовані зображення можуть уповільнити роботу вашого сайту і вплинути на загальне враження користувача.

Використовуйте програмне забезпечення для редагування фотографій, наприклад Photoshop, для стиснення зображень перед їх завантаженням на свій сайт. Якщо можливо, розмістіть відео в іншому місці і додайте посилання.

6: Розміщення

Люди зазвичай переміщаються по мобільним сайтам великими пальцями. Це означає, що до деяких областях екрану легше отримати доступ, як показано тут:

Кращі практики мобільного веб-дизайну

Важливо, щоб навігаційні та інтерактивні області були ближче до центру. Обов'язково протестуйте місця розміщення, вибираєте ви адаптивний або адаптивний дизайн.

7. Посилання на контактну інформацію

Мобільні користувачі хочуть працювати швидко. У них не вистачає терпіння перегортати сторінки контенту, щоб знайти те, що вони шукають.

Номери телефонів повинні бути пов'язані, щоб відразу зателефонувати до вашої компанії. Таким чином, їм не доведеться перемикатися з вашого сайту на додаток для телефону і назад. Ось приклад від BestBuy:

Адаптивний дизайн

При натисканні на номер з гіперпосиланням на сайті BestBuy автоматично відкривається клавіатура телефону.

Точно так же при натисканні на Вашу електронну адресу повинні відкриватися карти, щоб користувачі могли легко перейти до вашого бізнесу. Останні два моменти особливо важливі, якщо ви працюєте в місцевому масштабі.

Висновок

Вибір між адаптивним і адаптивним дизайном вимагає особливої ​​уваги.

Адаптивний дизайн зазвичай краще підходить для невеликих сторінок з низькою складністю, а адаптивний дизайн краще для більш складних налаштувань.

Незалежно від того, який мобільний дизайн ви виберете, важливо знати, як ваша аудиторія використовує ваш сайт, і завжди перевіряти його зручність використання. І не забувайте, що все має бути просто.

Ваш помічник в в бізнесі рекламно-поліграфічна компанія "АБЕТКА"

(050) 462-02-45

 

Поділитися цим записом

Додати коментар

Назад до Записи
Русский Українська