Альтернативи PostScript.

Звичайно, Постскріпт- не єдиний мову опису сторінок, доступний на ринку. Є альтернативи, але більшість з цих мов є специфічними для одного постачальника. Серед них деякі приклади - CaPSYL і LIPS від Canon, 3812 від IBM, ART від Fuji Xerox, PreScribe від Kyocera і XES, JDL і Interpress від Xerox (фактично Interpress є попередником PostScript).

Нижче наведено огляд найбільш популярних і загальноприйнятих альтернатив PostScript. Це альтернативи, а не еквіваленти. За можливим винятком PCL, вони не можуть використовуватися для виведення складних документів.

PCL. альтернативи PostScript

PCL - це скорочення від «Мова команд принтера». Hewlett-Packard спочатку розробив цю мову для своїх матричних і струменевих принтерів.

Версія 3 PCL стала стандартом для офісних принтерів з випуском першого настільного лазерного принтера HP, LaserJet. Багато інших виробники офісних принтерів емулюватися PCL 3, яку зазвичай називали емуляцією LaserJet Plus. PCL 3 був оптимізований для обробки тексту і друку даних.

PCL 4, представлений в серії LaserJet II, був сумісний з версією 3 і додав можливість використовувати все більше і більше растрових шрифтів і більше растрової графіки. Це дозволило використовувати його для діаграм, графіки і простий публікації на робочому столі.

Як ви, можливо, вже підозрювали, LaserJet III представила 5-ю версію мови PCL. Це було серйозним досягненням в порівнянні з попередніми версіями, першим випуском, який підтримував контурні шрифти і векторну графіку, функції, які були доступні в PostScript протягом багатьох років. З тих пір HP представила деякі незначні оновлення мови, такі як PCL 5c, який сумісний з PCL 5, але додає команди, необхідні для підтримки кольорового друку.

HPGL. альтернативи PostScript

HPGL - це графічна мова, призначений для завдання 2D-графіки, наприклад архітектурних креслень, на пір'яних плоттерах. Він був розроблений Hewlett-Packard для їх лінійки плотерів, але підтримується багатьма іншими виробниками і став стандартом де-факто для ручних плотерів.

HPGL набагато більш обмежений, ніж PostScript, Оскільки він націлений на дуже специфічну нішу ринку. Багато лазерні принтери пропонують емуляцію HPGL, зазвичай копіюючи настільний плоттер HP7475A, який можна використовувати для чорнової друку креслень. Версія 2 HPGL була включена в мову PCL 5 компанією Hewlett-Packard, щоб забезпечити PCL можливостями векторної графіки.

HPGL ні задуманий як формат обміну, але деякі постачальники програмного забезпечення використовують його як такої. Команди HPGL - це дві інструкції у верхньому регістрі, за якими слідують будь-які аргументи, і в кінці вони закінчуються символом-роздільником, який за замовчуванням є крапкою з комою. Аргументи зазвичай розділяються комами. Строкові аргументи зазвичай завершуються поверненням каретки. Деякі приклади команд: AF (розширена сторінка) або AR (відносна дуга), за якими слідують два або три аргументи: x, y, кут (, допуск).

ESC / P. Альтернативи PostScript

ESC / P (вимовляється «Escape») - це мова керування принтерами Epson, який був лідером на ринку принтерів на початку 80-х років. Остання версія їх протоколу називається протоколом ESC / P2 і використовується в їх успішній серії кольорових принтерів Stylus.

GDI & QuickDraw

Як Windows, так і операційна система Macintosh мають власний внутрішній механізм для опису того, як об'єкти (зображення і текст) повинні візуалізувати на екрані. Практично всі програми використовують цей механізм для відображення даних на екрані, а потім покладаються на драйвер (наприклад, драйвер LaserWriter на комп'ютерах Mac) для перекладу цих даних в формат, зрозумілий для принтера. Що привело Apple і Microsoft до очевидного питання: чому б не використати цю частину операційних систем для виведення на принтери?

З самого початку Apple використовувала QuickDraw, частина MacOS, яка управляє екраном, для управління недорогими принтерами, такими як їх матричні принтери. Такі принтери називаються принтерами QuickDraw і, наскільки я знаю, вони практично зникли з ринку. PostScript завжди був дуже важливий на ринку Macintosh. альтернативи PostScript

У Microsoft Windows частина операційної системи, яка відповідає за всю обробку екрану, називається GDI (графічний інтерфейс пристрою). Починаючи з Windows 95, Microsoft також почала використовувати цю частину ОС для управління дешевими пристроями виведення, включаючи лазерні принтери початкового рівня. Такі принтери дешевше, тому що їм не потрібен вбудований контроллер для розрахунку даних, які повинні бути надруковані. Їх зазвичай називають «Winprinters». Недоліками таких принтерів є їх низька швидкість і той факт, що вони можуть використовуватися тільки з (певної) системи Windows.

Tic / Tac.

Абетка