Вимоги до макетів друку. Друкарня Азбука.

Вимоги до макетів друку - основа до виготовлення якісної продукції.

Навіть найкращі дизайнери покриваються холодним потом, коли приходить час відправити проект на друк. Коли справа доходить до підготовки Вашого проекту до друку, потрібно пам'ятати про безліч частин.

Як спланувати ідеальну друк?

Одна з найбільш поширених проблем при професійній пресі - відправка графічних файлів в друкарню в неправильному колірному просторі. Ось що вам потрібно знати про колір.

Вимоги до макетів. CMYK, а не RGB

Ваш комп'ютер використовує колірний простір, RGB, для відтворення кольорів, які ви бачите на екрані. Друкарський верстат використовує колірний простір під назвою CMYK для отримання аналогічних квітів з використанням всього чотирьох кольорів: блакитного, пурпурного, жовтого і чорного, також відомого як чотириколірний процес. При відправці файлів до друку вони повинні перебувати в колірному просторі CMYK.

Ось як ви міняєте колірний простір в InDesign:

Ви також можете змінити колірний простір на панелі кольорів.

Вимоги до макетів. плашкові кольори

Більшість квітів, одержуваних при кольорового друку, створюються шляхом змішування всього чотирьох кольорів: блакитного, пурпурного, жовтого і чорного. Але іноді потрібен дуже специфічний колір. Незважаючи на всі передові методи і технології професійного друку, зіставлення точного кольору від одного замовлення до іншого може бути проблемою. Постійне відповідність квітів - це основне в поліграфії.

Якщо вам потрібен дуже точний колір, такий як червоний, зареєстрований як торгова марка Coca-Cola, або знаменитий зелений John Deere, вам знадобиться плашковий колір. плашковий колір не створюється шляхом змішування інших типів фарби, а створюється на замовлення для поточного проекту. Це також означає, що друкарня повинна зробити додаткову пластину для плашечного кольору.

Якщо вам потрібно використовувати плашковий колір, Швидше за все, ви використовуєте колір з системи відповідності Pantone. Це широко використовувана система плашечних квітів, яка допомагає операторам друкованих машин кожного разу отримувати один і той же відтінок. Знайдіть тут колір Pantone .

Приклад кольоровий книги Pantone

Спеціальні фарби, такі як металік, неонові і унікальні кольори, також повинні використовуватися в якості плашечних квітів.

плашкові кольори можуть бути дорогими для малих замовлень, але стають більш економічними, якщо ви робите великі партії з використанням офсетного друку.

Перегляд плашечних квітів, Які змішані з іншими квітами або кілька прозорі, може бути проблемою в програмі макета сторінки. Використовуйте попередній перегляд накладення при роботі з плашечними квітами.

Вимоги до макетів. Планування якості зображення для друку

Зображення низької якості і низької роздільної здатності дають жахливу, потворну, огидну друк, але багато людей не розуміють взаємозв'язку між якістю і дозволом. Ви повинні спланувати остаточний результат на початку вашого дизайну, інакше ви залишитеся з непридатним для використання кінцевим продуктом.

Друк завжди буде виглядати краще з зображеннями з більш високою роздільною здатністю. Давайте з'ясуємо, що ми маємо на увазі під дозволом.

Дозвіл зображення - це кількість даних в цифровому зображенні, воно безпосередньо пов'язане з кількістю пікселів в зображенні. Коли ви друкуєте зображення, ви повинні перевести ці дані в кількість точок на дюйм (DPI), які визначають якість зображення друкованого зображення. Зазвичай вам потрібно 300 точок на дюйм. Більшість зображень на вашому комп'ютері мають дозвіл не 300, а 72. Це пов'язано з тим, що 72 DPI добре виглядає на більшості комп'ютерів, а файли на комп'ютері набагато простіше зберігати і відображати. Обов'язково перевірте якість друку своїх зображень і переконайтеся, що вони мають дозвіл 300 DPI або вище.

Вимоги до макетів. Як змінити розмір зображення для друку

Зміна розміру зображень може привести до проблем при друку, оскільки дозвіл може бути змінено ненавмисно.

Коли Ви передіскретізіруете зображення, ви змінюєте кількість даних у зображенні. Знижена дискретизація видаляє дані, а підвищує дискретизація додає дані. Коли ви робите зображення менше, ніж його вихідний розмір, ви його знижуєте, коли ви збільшуєте його, ви підвищуєте дискретизацию.

Ви завжди повинні уникати передискретизации зображень. Додавання даних до зображення зазвичай призводить до дуже поганого надрукованому зображенню.

Як змінити розмір зображення в InDesign?

Іноді вам може знадобитися змінити розмір зображення, щоб змінити розмір, який він буде друкувати. Наприклад, якщо ви виконуєте знижувальну дискретизацию, повторна дискретизація може зробити зображення менше місця. Переконайтеся, що в InDesign встановлено прапорець «Змінити розмір зображення» при зміні розміру зображення. За замовчуванням це зазначено. Коли встановлено прапорець Resample, ви змінюєте дані в зображенні при підвищенні або зниженні дискретизації зображення.

 • При зміні розмірів в пікселях змінюється фізичний розмір, але не дозвіл.
 • Зміна дозволу впливає на щільність пікселів, але не на фізичний розмір.
 • Зміна фізичного обсягу змінює щільність пікселів, але не дозвіл.

Зверніть увагу: ви можете змінити метод передискретизации з бикубической автоматичної за замовчуванням на інші параметри, щоб змінити різкість або плавність передіскретізірованного зображення. У більшості випадків Бікубічеський режим дає найкращі результати.

Зменшення розміру зображень в InDesign
Зміна зображення без передискретизации

Коли ви знімаєте прапорець «Змінити розмір зображення», обсяг даних в зображенні не змінюється навіть при зміні розміру зображення. Це призводить до зміни кількості пікселів на дюйм (PPI) вашого зображення. Для комерційної друку потрібно досить високе значення PPI.

 • Для друку вам буде потрібно 300 PPI або більше.

Які формати зображень найкраще підходять для друку?

При відправці готових до друку файлів дизайну и друкарню ви повинні відправляти зображення в максимально можливому форматі зображення. Різні формати зображень по-різному стискають дані зображень. Зображення PNG і TIFF найкраще підходять для більшості проектів друку. Зображення JPG працюють нормально зі 100% якістю, але кожен раз, коли зберігається JPG, він повторно стискається, тому якість може швидко знизитися, якщо його часто зберігають з якістю нижче максимального.

Вимоги до макетів. Коли векторні зображення важливі для друку?

Більшість зображень створюються з використанням растрового зображення або серії точок і називаються растровими зображеннями. Векторні зображення складаються не з точок, а з точок, побудованих по математично згенерованої траєкторії. Векторні зображення можуть змінюватися до будь-якого розміру без втрати якості. Популярні формати векторних зображень - це формати AI, SVG і EPS. При комерційної друку дуже важливі векторні зображення.

 • Ваш текст завжди повинен бути в векторному форматі.
 • Штрихові малюнки, такі як плани або креслення, завжди повинні бути в векторному форматі.
 • Логотипи найкраще працюють у векторному форматі.

Насправді, все, що не є фотографією, краще підійде як вектор.

Поради щодо створення відмінних зображень для друку

По можливості робіть наступне:

 • Чи не збільшуйте дозвіл зображень.
 • Переконайтеся, що ваші зображення мають дозвіл не менше 300 PPI (або 300-600 DPI).
 • Використовуйте векторні формати для тексту, штриховий графіки і логотипів.

Використовуйте формати зображень з меншим стисненням, такі як PNG, TIFF і JPG максимальної якості.

Вимоги до макетів. Що таке Bleeds?

Вихід за обріз - це надруковане вміст, що виходить за межі обрізаного краю готового надрукованого зображення. Розтікання важливо, тому що воно дозволяє вирізати ваші роботи без артефактів. Якщо немає виходу за обріз, у вас може бути невелика біла простір навколо краю зрізу. Дообрізний повинен бути на 2 мм. Ви повинні розробити свій проект в межах розміру обрізки і додати настройки випуску за обріз в InDesign.

настройка випуску за обріз в InDesign
настройка випуску за обріз в InDesign

Вимоги до макетів. Як ви проектуєте згини?

Якщо ви друкуєте брошури, Каталоги, складені листівки або коробки, вам необхідно спланувати згини.

 • Використовуйте напрямні і лінійку, щоб точно виміряти місце згину. Плануйте свої роботи і дизайн відповідно.
 • Беручи до уваги товщину вашої паперу, типи покриттів і ефекти на готовому продукті, вам може знадобитися відрегулювати місця згинів відповідно до товщини паперу.
 • Уравновесьте форму і функцію згинів, подумайте про те, як хтось буде розкладати і заново складати виріб: що вони бачать першим, останнім і як вони складаються разом?

Як зробити якісно макет палітурки?

формати палітурки

Обкладинка - це те, що скріплює книги, журнали, каталоги або брошури. Існує багато різних типів палітурки, таких як пружина, скоба, термобіндер і ніткошвей. Коли ви створюєте переплетений матеріал, такий як каталог, дуже важливо розуміти нумерацію сторінок. Пагінація - це порядок сторінок в документі для правильної друку.

Розбиття на сторінки може бути дуже заплутаним, тому що спосіб друку документа відрізняється від того, як ви дивитеся на нього в програмі макета сторінки. InDesign дозволяє перемикатися на розгорнутий вигляд принтера або розгорнутий вид для читача. Коли ви змінюєте свій документ на роздруківку для принтера, сторінки божеволіють, і щось не в порядку. Це формат, в якому друкарській машині повинен бути ваш документ, щоб він друкував сторінки, складав і правильно скріплював їх - процес, відомий як накладення .

Ви можете подумати, що, змінивши свій документ на широкоформатний принтер, ви надаєте принтеру послугу. Але це не так! Завжди тримайте ваш документ в розгорнутому вигляді для читача, сучасні системи додрукарської підготовки правильно конвертують ваші документи, тому немає необхідності в заплутаному розвороті принтера.

 • Не забудьте включити порожні сторінки, щоб у вас була потрібна кількість сторінок для Вашого твору.
 • Порадьтеся з нами при друку книг і каталогів, щоб отримати правильну нумерацію сторінок.
 • Кожен формат прив'язки має мінімальну та максимальну кількість сторінок і певне кратне кількість сторінок.
 • Ми надамо Вам шаблон, який підходить для вашого методу плетіння.

Вимоги до макетів. Планування користувальницьких ефектів

тиснення
приклад тиснення

Витиснена графіка, текст і зображення зсуваються вгору, надаючи друкованому виробу тривимірну текстуру. Дебоссінг - це протилежність, коли текст або ілюстрація вдавлюються в папір, створюючи відступ. Обидва цих параметрів, що ефекту можуть бути створені однорівневими, багаторівневими або скульптурними. Коли ви отримуєте скульптурне тиснення / Дебосс, художник фактично ліпить ваше твір мистецтва з глини, яке використовується для виготовлення форми для проекту. Скульптурне тиснення / дебоссірованіе дорожче, але дозволяє досягти набагато більш високого рівня деталізації.

Якщо ви використовуєте стандартне (однорівневе або багаторівневе) тиснення / дебоссінг, майте на увазі, що наддрібних деталі можуть бути не видно. Товщина (вага) паперу теж має значення. Чим товщі папір, тим менше дрібних деталей можна отримати.

 • Найтонша деталь повинна бути вдвічі товщі паперу.

Порадьтеся з нами, щоб вибрати правильний тип паперу і стиль тиснення / тиснення, щоб Ваш проект виглядав ідеально.

висікання

приклад висікання

Висічка розрізає Вашу папір, щоб вийшов ефектний дизайн. Думайте про це як про використання формочки для печива на папері, щоб вирізати з паперу текст, малюнки або контури Для висікання використовується металева матриця, яка дуже схожа на форму для печива. Вона виготовляється вручну, пов'язано це з гнучкою металу, стандартні висічки повинні залишати не менше 5 мм зазору між конструкціями.

Якщо вам потрібна більш тонка висікання менше 0,3 мм, вам слід подумати про лазерної висіканні.

тиснення фольгою
приклад тиснення фольгою

Тиснення фольгою - дуже популярний спосіб зробити текст, зображення і логотипи красивим. Його часто використовують для того, виділитися і створити справжні витвори мистецтва.

Фольга буває двох видів: металева і матова. Металева фольга дозволяє отримати набагато більше деталей, ніж матова, тому що поверхня буквально твердіше - на ній є металеві пластівці, які надають їй більшу міцність. Навіть в цьому випадку обидва типи фольги можуть почати зливатися разом, і деталі будуть втрачені, якщо ви робите дуже дрібні деталі або крихітний текст.

При відправці зображення для тиснення фольгою намагайтеся використовувати векторні зображення, а не файли растрових зображень. Наприклад, використовуйте файл Adobe Illustrator EPS або AI замість зображення JPG. Використання растрових зображень може негативно позначитися на тисненні фольгою, роблячи його блоковим і більш низькою якістю.

Додаткові паперові покриття

Є також спеціальні покриття, які можна додати після друку вироби. Вони допомагають захистити всю деталь або використовуються для створення привабливих ефектів.

УФ-покриття, вибірковий УФ-покриття, покриття на водній основі і лак забезпечують глянсовий або матовий вид, забезпечують захист і покращений зовнішній вигляд.

Вимоги до макетів. Експорт вашої роботи для друку

Упаковка файлів InDesign для друку

При друку потрібні всі ваші зображення і шрифти, тому вам потрібно буде включити весь пакет, а не тільки файл Indd. При упаковці встановіть прапорці, зазначені нижче.

Експорт PDF з InDesign
Експорт PDF з InDesign

При експорті PDF з InDesign:

 • Включити всі сторінки
 • Експортуйте документ у вигляді сторінок, а не розворотів
 • Або виберіть «без стиснення», або виберіть «Бикубическая знижує дискретизація для кольорових зображень та зображень у градаціях сірого до 300 пікселів на дюйм для зображень з розміром більше 450. Для монохромних зображень встановіть Бікубічеський зниження дозволу до 1200 пікселів на дюйм для зображень з розміром більше 1800 ».
 • Для міток і випусків за обріз - не додавайте ніяких позначок, але переконайтеся, що ви відзначили «використовувати параметри випуску за обріз», якщо ви включили випуск за обріз в своїх настройках. Якщо ні, ви можете вказати тут вихід за обріз .125 дюймів.
Вимоги до макетів. Indesign
Вимоги до макетів. Indesign

Експорт файлу, готового для друку, для поліграфічної компанії дуже простий у всіх сучасних програмах для верстки та дизайну. Зазвичай ви експортуєте все в PDF, але іноді ви можете експортувати весь проект, включаючи зображення, шрифти та інші елементи. Ось кілька порад, про які слід пам'ятати, багато з яких вже згадувалися:

 • Переконайтеся, що ваші зображення мають правильний DPI (300 або вище) для друку.
 • По можливості використовуйте вектор для тексту, малюнків і логотипів.
 • Чи не експортуйте PDF-файл з настройками безпеки і захистом паролем.
 • У разі сумнівів завжди вибирайте файл найвищої якості.
 • Якщо файл вашого проекту занадто великий для електронної пошти, розгляньте можливість використання Dropbox або Google Drive для розміщення файлу.
 • У файлах необхідно використовувати колірний простір CMYK. Сума фарб повинна складати не більше 280% (Total ink) Колір чорного тексту в макеті повинен бути строго 0 (C) -0 (М) -0 (Y) -100 (K). Неприпустимо використання в макеті плашок і шрифтів кольору Registration або 100 (C) -100 (М) -100 (Y) -100 (K)

Дотримання цих порад заощадить ваш час і проблеми і зробить Вашу друк якісної, забезпечуючи найкращий результат для Вашого проекту.

Проблеми друку книг

Друк логотипу

Русский Українська