Кровоточити - край друкованої сторінки.

Для прикладу використання bleed подивіться на зображення нижче. Зображення мавпи і сірий прямокутник виходять за краї сторінки. Вони «виходять» по краю паперу.

об'єкт, який виходить за край друкованої сторінки. Bleed - край друкованої сторінки

об'єкт, який виходить за край друкованої сторінки.

 

Навіщо вам потрібно додати bleed?

1. Після того, як робота надрукована, листи друку повинні бути складені, переплетені і обрізані. Для кожного з цих завершальних етапів існує певна межа похибки. Кровоточити дозволяє уникнути проблем з:

 • механічні обмеження
 • поведінку паперу при роботі на високій швидкості через машину
 • помилки оператора

Розробка плакатів. 5 правил

2. Коли лист друку складний кілька разів, товщина паперу викликає поступове зміщення внутрішніх сторінок. Це називається повзучість або поколювання . Bleed - край друкованої сторінки

обрізні краю в книзі

обрізні краю в книзі

Щоб компенсувати цей ефект, весь контент сторінок злегка зміщується вліво або вправо, в залежності від виробничих потреб і дизайну контенту. Щоб мати можливість переміщати сторінки, вам потрібно, щоб вміст трохи перевищувала обрізаний розмір сторінки.

3. Папір - це органічний матеріал, який може стискуватися при дії вологи і механічних навантажень.

Точкове посилення

Що відбувається, якщо не використовується?

Якщо вміст сторінки точно відповідає самій сторінці, такі помилки можуть привести до появи тонкої білої лінії на одному з країв сторінки. Щоб уникнути таких ліній, елементи дизайну повинні виходити за край обрізки сторінки.

Насправді все причини, також пояснюють, чому невеликі елементи дизайну не слід розміщувати занадто близько до зовнішніх краях документа. Якщо на краю сторінки вказано маленький номер сторінки, і ця сторінка обрізана неправильно, номер сторінки може бути просто вирізаний.

Скільки виділяють на bleed? Bleed - край друкованої сторінки

Як правило, кількість відібраного матеріалу становить 3 міліметра . Багато хто віддає перевагу трохи більше - 5 міліметрів - особливо для великих книг, товстого паперу або робіт з великою кількістю розділів.

Вимоги до bleed можуть бути різними в різних друкарнях і на різних роботах. Зв'яжіться з друкарнею АБЕТКА в разі сумнівів. Після того як дизайн завдання було завершено, зміна bleed може стати справжньою проблемою, тому краще починати з правильного значення.

Той факт, що контент повинен виходити за межі сторінок, не є виправданням для недбалого дизайну. Дозвіл зображень виходити за рамки необхідного обтікання захаращує файл, може привести до роздутим PDF-файлів і виглядає просто недбало. Системи додрукарської підготовки, які використовуються в друкарні, Можуть обрізати будь надмірне bleed, але чому виникають проблеми, яких так легко уникнути?

Щоб спростити життя дизайнера, професійні дизайнерські програми, такі як Adobe InDesign, дозволяють вказати необхідний обсяг напуску. Це буде показано як додаткове керівництво по сторінці.

внутрішні bleed

внутрішні bleed

Деякі програми дозволяють обрізати зображення до їх рамки при створенні PDF. В InDesign цей параметр називається «Обрізати дані зображення в кадри» на вкладці «Стиснення» вікна «Експорт в PDF». Активація цієї опції зменшує розмір одержуваного PDF-файлу, але також дуже ускладнює оператору додрукарської підготовки настройку параметрів.

Як відредагувати Bleed або додати його в документ?

Не всі програми підтримують bleed, і не всі дизайнери усвідомлюють необхідність розширення контенту за межі сторінки.

 • Зміна bleed у власних файлах є найпростішим, якщо у Вашому розпорядженні є певна програма.
 • Для файлів PDF все трохи складніше:
  • Перш за все, може знадобитися регулювання bleed box.
  • Поки це прості об'єкти, використання редактора, такого як PitStop, для редагування PDF - велика робота, але все ж здійсненне. Використовуючи вікно «Положення», ви можете змінювати розміри прямокутників.
  • Як тільки образи включаються, все стає складніше. Іноді до зображень застосовують відсічний контур, і видалення або зміна його за допомогою плагіна, такого як PitStop, може допомогти.
  • Деякі з найбільш сильних (і дорогих) інструментів редагування, таких як EskoArtwork PackEdge, мають складні інструменти редагування.
 • Іноді єдине рішення - трохи збільшити всі сторінки (101%), щоб їх зміст виходило за рамки обрізного розміру.
 • У деяких випадках, як правило, дуже короткі цифрові завдання, в яких вартість є основним фактором. Той факт, що це робить сторінки менше, ніж вони повинні бути, не завжди є проблемою.

Зшивання брошур на скоби. Швидко, просто і професійно.