брендинг вин

Назад до Записи

брендинг вин

Есть одна вещь, которая мгновенно выделяет бутылку из всех остальных: отличный брендинг вина.

Давайте будемо реальними - і це може шокувати вас, якщо ви навчений енофіл (він же чоловік, який дійсно знає свої вина) - більшість людей купують вино по етикетці на його пляшці. Ось чому ваш винний бренд повинен ідеально відображати індивідуальність вашої виноробні. З першого погляду винна етикетка повинна розповісти вам все, що вам потрібно знати про вино: сорт, цільової споживач, походження, ноти, правильну настройку для вина. Як? Завдяки продуманому брендингу вина.

брендинг вин
 

Незалежно від того, чи є ви виноробом-любителем, який робить лише кілька бочок для себе і своїх близьких друзів, великим виноробом, який хоче вивести ваше ремесло на ринок, або графічним дизайнером, якому доручено створити смачну винну етикетку, проектуючи з урахуванням бренду вашого вина - вірний спосіб гарантувати, що він потрапить в окуляри тих, хто п'є.

 

Розуміння брендингу вин
-

Ми часто сприймаємо вино як стильне і модне. По крайней мере, так було. Але такі бренди, як Charles Shaw, більш відомі як «Two Buck Chuck» від Trader Joe's, змінили це сприйняття споживачів.

Чарльз Шоу вина
 

Що стосується вина, то є велика різниця між дешевим і дешевим. Коли ви чуєте фразу «дешеве вино», що ви уявляєте? Для багатьох з нас дешеве вино означає великий глечик під прилавком або картонну коробку з пластиковим краном. Ви не уявляєте Чарльза Шоу або Ред Даймонд, навіть якщо ці вина коштують приблизно стільки ж, як і вищезгадані «дешеві» вина. Чому? Ефективний брендинг вина.

мінімалістичний рожева і біла етикетка для рожевого вина
 

Чудовий брендинг вин, який включає в себе професійний і візуально приємний логотип, етикетку, колірну палітру і вибір пляшок, відразу створює хороше перше враження.

Багато сучасні винороби люблять прагнути до вражаючого, але чистому і простому виду, використовуючи шрифти без зарубок, яскраві кольори і сміливі зображення. З іншого боку, більш традиційні бренди передають свій класичний стиль через такі дизайнерські угоди, як логотипи словесних знаків, класичні зображення, шрифти із зарубками і приглушені кольори.

Винна етикетка в стилі Аліси в країні чудес
Дизайн етикетки для вина Petite sirah
дилери soma design

Брендинг вин виходить за рамки дизайну етикеток. Невеликі подробиці про пляшку, такі як її форма, пробка або загвинчується кришка, також визначають сприйняття покупцями вашого бренду. Навіть упаковка, в якій воно йде, якщо воно виходить за межі самої пляшки, повідомляє, де ваше вино підходить для ринку.

пляшка screaming eagle sauvignon blanc поруч з коробкою
пляшка синього вина в формі кішки

В случае с винным брендом, точнее с любым другим брендом, восприятие покупателей – это все. Вот почему у многих вин все еще есть пробки. На самом деле завинчивающаяся крышка лучше защищает вино от кислорода, чем пробка, что делает его идеальным выбором для белых вин , не подверженных легкому окислению. Но поскольку покупатели ассоциируют завинчивающуюся крышку с менее ценным вином, многие винные бренды продолжают запечатывать свои белые пробки.

Брендинг вина багато в чому схожий на брендинг віскі. В обох випадках покупці очікують, що дорога пляшка буде виглядати дорого. Порівняйте це з пивом, де ви знайдете гребінці і пробки тільки на найдорожчих крафтового сортах пива.

Як визначити, хто п'є ваше вино
-

Ефективний брендинг будь-якого продукту вимагає від вас точного визначення вашого ідеального покупця. Іншими словами, для того, щоб продати своє вино на людину, яка буде з ентузіазмом купити його, пити його і купити його знову, вам потрібно кристально-чисте зображення того, хто ця людина є .

Читайте також:  Помилки в відеомаркетінга і що з ними робити: поради професіоналів
винна етикетка з зображенням видри в капелюсі
 

Любителі вина не те ж саме, що п'ють пиво. І вони не те ж саме, що любителі віскі або горілки. Звичайно, людині можуть сподобатися всі ці варіанти, і він буде пити різні напої в залежності від обставин, але коли справа доходить до маркетингу для любителів вина, ваш бренд повинен відповідати образам любителів вина. Подумайте про маму, яка ділиться пляшкою зі своїми кращими друзями, або пенсіонерці, яка недавно захопилася кулінарією для гурманів.

винна етикетка з зображенням Санта-Клауса і оленів на тлі дерева
 

Задайте собі наступні питання, щоб визначити аватар клієнта вашого вина:

 • Який приблизний вік мого ідеального покупця? Пізно 20, 30-40, 50+?
 • Де купують вино? Спеціальні магазини пляшок, дисконтні магазини спиртних напоїв, продуктовий магазин?
 • Коли п'ють вино? На вечірках вони влаштовують? У ресторанах BYOB? Відпочиваєте на дивані, поки дивляться телевізор?
 • Чи вважають вони себе звичайними любителями вина, знавцями або кимось середнім? Могли б вони описати себе такою фразою, як «винний сноб»?
 • Як часто вони купують вино? Вино - це щотижневий продуктовий магазин або щось, що вони купують тільки для особливих випадків?
 • Наскільки зручно їм брати пляшку? Чи знають вони, яке вино вони хочуть поєднувати з конкретним стравою, або їм потрібна допомога в пошуку того, що їм подобається?

Определив, для кого предназначено ваше вино, вы можете разработать фирменный стиль, который понравится этому покупателю. Это означает, что нужно выбрать правильный шрифт, Вибрати найпривабливішу колірну палітру і розробити етикетку, яка залучає їх погляд з полиці.

пляшка темного вина із золотою етикеткою з квадратів і дерева
 

Брендування вин для різних сортів
-

Будь-яке обговорення брендингу вина має включати обговорення брендингу різних сортів. По-перше, тому що кожен сорт має різні відчуття - можна сказати, свій власний бренд, а по-друге, тому що, якщо ви плануєте випускати більше одного сорту, ви, ймовірно, захочете, щоб їх етикетки були досить схожими, щоб покупці знали, що вони один і той же бренд, але досить унікальний, щоб у кожного був свій неповторний смак.

три етикетки для трьох різних сортів вин
Зміна вашої етикетки для різних сортів - ефективний спосіб диференціювати ваші вина, залишаючись незмінними.  

Обміркуйте характеристики кожного сорту, який ви хочете включити в свій винний бренд. Як би ви візуалізували ці характеристики? Ці візуальні уявлення можуть допомогти вам розробити етикетки для різних сортів, які ви виводите на ринок. Наприклад, ви можете розглянути більш світлі кольори, кола та інші ігристі зображення на етикетці ігристого вина або сміливий складний геометричний візерунок для каберне.

колекція вин з тематикою тварин, на етикетці кожного з яких зображено окрему тварину.

Животные и копия меняются, но стиль и шрифт изображения остаются прежними.

три винні банки поруч, кожна різного ґатунку

Навіть проста кольорова лінія може розрізняти різновиди бренду.

Якщо у вас кілька сортів, важливо зберігати послідовність на етикетках. Це може бути ваш логотип, наприклад, як кожне вино в лінійці Apothic Wines має версію логотипу на своїй етикетці або тему, наприклад, як кожне з вин Prophecy має зображення на етикетці, натхнена Таро.

колекція Apothic Wines

Брендинг Apothic Wines показує, скільки різних способів представити логотип.

Розповідаючи історію вашого бренду
-

Бренд вашого вина повинен ефективно розповідати історію вашого бренду. Не тільки про ваше походження, а й про те, ким ви є зараз, і про те, який вплив ви надаєте на свій ринок.

Розповідаючи цю історію візуально, не означає, що ви будете розповідати про те, як ви вирішили почати виробляти і продавати вино, в стилі розкадровки, хоча було б круто створити мінімалістичний комікс, обгорнутий саме навколо вашої пляшки! Але це неправильний крок для багатьох брендів, і якщо це не правильний крок для вас, є багато інших способів ефективно розповісти свою історію за допомогою зображень.

синя винна етикетка з жовтим текстом, що пояснює історію бренду
Ця етикетка повідомляє нам все, що нам потрібно знати: що це за вино, звідки воно і яку спадщину сформувало його.  

Можливо, ідеальна етикетка для вашого вина - це етикетка з мінімалістичним малюнком винограду і лоз. Або, може бути, це сцена, в якій астронавт насолоджується келихом вина в космосі, розфарбованому крихітними крапками і товстими чорними лініями, що нагадують комікси старої школи і друк CMYK.

Так само, як ви визначили свою цільову аудиторію, відповівши на серію питань про неї, ви можете опрацювати основні сюжетні моменти своєї історії бренду, відповівши на такі питання, як:

 • Яке місце ми займаємо на винному ринку?
 • Що спонукало нас розпочати виробництво вина?
 • Як довго ми робимо вино?
 • На які сорти ми робимо акцент?
 • Кого ми припускаємо купувати і споживати наше вино?
 • Які цінності та цілі нашого бренду?
 • Що відрізняє нас від конкурентів?

Потім визначте, які кольори, форми, шрифти, зображення і варіанти слів для вашого імені і допоміжного тексту найбільш ефективно передають цю історію.

Створення та продаж вашого унікального вина
-

Брендинг і висновок вашого вина на ринок в якості незалежної компанії трохи відрізняється від управління виноробнею. Закони, що стосуються ліцензування, необхідного для виробництва та продажу вина, варіюються від країни до країни, тому обов'язково уважно перевірте свої місцеві закони.

Якщо ви хочете продавати своє вино на комерційній основі, наприклад в Сполучених Штатах, вам необхідно подати заяву на отримання дозволу від Міністерства фінансів США по податках і торгівлі алкоголем і тютюном. В

мінімалістська винна етикетка з зображенням жінки
Гра з контрастом може створити ефектний вигляд для вашої винної етикетки.  

Вам також знадобиться обладнання для виробництва вина. Для більшості перспективних винних брендів, які тільки починають свою діяльність, відповідь - індивідуальне обладнання для розливання. Завод по розливу за індивідуальним замовленням - це виноробня, яка займається виробництвом, а іноді і розливом в пляшки та етикетування для вас. Ви як і раніше несете відповідальність за отримання всіх необхідних дозволів на виробництво і продаж вина; все, що робить підприємство, - це надає простір і обладнання, необхідні для його виробництва.

Ілюстрація зображення оленя з кольоровими квітами навколо рогів
 

Після того, як ви зробите своє чудове вино, наступний крок до запуску вашого вина в світ - це дати людям знати, що воно існує. Тут найбільш важливо зосередитися на маркетингових каналах, які мають максимальне охоплення серед вашої цільової аудиторії.

Є багато способів підвищити впізнаваність бренду, наприклад, кампанії в соціальних мережах, безкоштовні дегустації в магазинах спиртних напоїв, партнерство з іншими брендами і реклама в пошукових системах.

Ваш помічник в в бізнесі рекламно-поліграфічна компанія "АБЕТКА"

(050) 462-02-45

 

Поділитися цим записом

Додати коментар

Назад до Записи
Русский Українська