Бичачі прогнози AR, голоси і чат-ботів, які не справдилися до 2020 року: статистика

Назад до Записи

Бичачі прогнози AR, голоси і чат-ботів, які не справдилися до 2020 року: статистика

Світ маркетингу не звикати робити прогнози - одні  консервативні, інші більш амбітні - про те, як буде виглядати наша галузь і поведінку споживачів в майбутньому. 

Іноді це просто для задоволення; в інших випадках компанії засновують свої стратегії на те, як, на їхню думку, все буде розвиватися.

Ймовірно, до 2020 року частка пророкувань перевищила середню, завдяки округлості, симетрії і футуристичним можливостям, які він представляв. Я не кажу про прогнози, зроблених в 2019 році на наступний рік, але про більш масштабних і амбітних прогнозах, сформульованих на початку і середині 2010-х років. Я впевнений, що ви можете подумати про деякі з них, які згадуються в презентаціях або обговорюються в кольорі: «До 2020 року середня людина буде більше розмовляти з чат-ботом, ніж зі своїм чоловіком». «До 2020 року 30% сеансів перегляду будуть виконуватися без екрану».

Я подумав, що було б цікаво перевірити деякі з більш амбітних прогнозів 2020 року і подивитися, як вони співвідносяться з реальністю. Деякі з них явно широкі, оскільки засновані на переконанні, що певна тенденція буде домінувати протягом наступних декількох років, але які потім не були реалізовані; інші менш надумані, ніж можуть здатися.

Чабаботи

«До 2020 року чат-боти будуть забезпечувати 85% взаємодії з клієнтами» / «До 2020 року середня людина буде більше спілкуватися з чат-ботами, ніж його чоловік»

Ці два прогнози - часто цитовані один за іншим - були широко представлені в середині 2010-х років як свідчення революції чатбот і того, як чатбот виглядали налаштованими для перетворення наших взаємодій не тільки з брендами, а й один з одним. Обидві статистичні дані взяті з Gartner, але вас може здивувати, що вони були зроблені з інтервалом в п'ять років.

Статистика «чат-боти будуть забезпечувати 85% взаємодії з клієнтами »насправді була взята з брошури, Яка була підготовлена ​​Gartner для її саміту Customer 360 в 2011 році. У ній спочатку не згадувалися чат-боти, що не дивно, оскільки чат-боти насправді не були «річчю». У 2011 році, але передбачив, що «до 2020 року клієнти будуть керувати 85% своїх відносин з підприємством, яке не взаємодіючи з людиною».

Це трохи відрізняється від «забезпечення 85% взаємодії з клієнтами », так як відноситься до 85% відносин кожного клієнта з бізнесом, А не до 85% відносин всіх клієнтів з бізнесом. Контекст припускає, що Gartner думав про це з точки зору взаємодії з CRM-системами та іншими інструментами автоматизації.

Це все ще далекоглядний прогноз, і я не думаю, що ми ще дійдемо до 2020 року - частково тому, що компанії стали повільніше впроваджувати технології автоматизації, ніж можна було очікувати, але також і тому, що взаємодія людей в обслуговуванні клієнтів продовжує оцінювати в правильному контексті. Звіт MIT Technology Review і Genesys за 2017 рік показав, що 91% компаній з високим рівнем обслуговування клієнтів і провідним світовим визнанням бренду в деякій мірі використовують рішення AI для підвищення задоволеності клієнтів, в той час як 60% вважають, що мають правильне поєднання «вживу». »І автоматизовані канали. Також було виявлено, що провідні фірми на 20% рідше звертаються до технологічного рішення для підтримки клієнтів, ніж звичайна компанія.

Не дивлячись на захоплення чат-ботів середини 2010-х років, статистика Gartner несподівано знайшла власне життя і була перепрофільована для підтримки аргументів на користь насувається домінування чат-ботів - в поєднанні з іншим прогнозом, зробленим Gartner в 2016 році: «До 2020 року середній людина буде більше розмовляти з ботами, ніж з їх чоловіком ».

Не потрібно було творчого переосмислення, щоб цей показник відповідав розповіді, але ясно, що він сильно переоцінив, наскільки поширеними будуть боти, або дико недооцінив, як багато людей спілкуються зі своїми дружинами. (Я не впевнений, що ті з нас, хто не перебуває в шлюбі, повинні бути включені в статистику - можливо, «дружина» замінює «близьких членів сім'ї», «сусіда по будинку» або «кішку» ...)

Схоже, Gartner це теж визнала, оскільки в 2018 році вона випустила оновлений прогноз, що до 2020 року 25% операцій з обслуговування клієнтів будуть використовувати віртуальних помічників клієнтів. Швидше за все, це справедливо, оскільки, як повідомляється, більше половини організацій вже вклали кошти в технологію віртуального помічника клієнта (VCA) і виявили значне скорочення обсягу запитів в службу підтримки і підвищення задоволеності клієнтів. Чатбот, можливо, не вступили у володіння, але вони можуть все ще бути дуже корисними при певних обставинах.

Читайте також:  Кращі проекти сайти по нерухомості

голос

«До 2020 року більше 50% пошукових запитів буде здійснюватися за допомогою голосу»

Як виростити свій бізнес?

Я повинен був вдарити цей по голові рано чи пізно. Я розвінчав це досить широко в іншому місці, тому я не буду перефразувати все це занадто докладно тут, але це, ймовірно, самий наполегливий прогноз на 2020 рік, незважаючи на те, що він також є найбільш явно неточним.

Досить сказати, що ви не повинні посилатися на цю статистику в статтях, виступах або презентаціях (найменше в 2020 році), і будь-хто, хто цитує її некритично, заслуговує більшого, ніж скептицизм, спрямований на їх шляху. Мені здається (абсолютно очевидним), що ми не використовуємо голосові технології настільки, щоб 50% пошукових запитів виходили від голос в 2020 році, але ця статистика, здається, майже міфічно утримує наше колективне уяву до такої міри, що це все ще цитується деякими дивно старшими маркетологами.

Для докладного пояснення того, як виникла ця статистика (підказка: вона не прийшла від comScore) і чому вона стала настільки перекрученої в переказі, ви можете прочитати мою статтю про те, чому ми повинні припинити повторювати «50% до 2020 року» прогнозування голосового пошуку . Я також перевірив цифри того, що потрібно зробити, щоб досягти обсягу пошуків, який необхідний для передбачення майбутнього голосового пошуку. Нарешті, щоб поглянути на голос в 2020 році і чому я думаю, що говорити про «голосовому пошуку» взагалі вводить в оману, прочитайте мою статтю з сiчня « голос в 2020 році (все ще) немає про пошуку ».

«До 2020 року 30% сеансів перегляду будуть виконуватися без екрану»

Цей прогноз від Gartner в 2016 році є аналогом статистики голосового пошуку «50% до 2020 року» та часто з'являється поруч з нею, хоча вона не постраждала від такого ж рівня спотворень. Це відбувається від аналогічного бачення світу в 2020 році як набагато більш голосового.

Незважаючи на те, що інтелектуальні колонки використовуються в мільйонах будинків, вони рідко використовуються для будь-яких дій, які можна віднести до перегляду веб-сторінок. Подібно до того, як пошук в Інтернеті виявився набагато менш популярним використанням для голосових пристроїв, ніж вважали багато маркетологів, перегляд веб-сторінок виявив аналогічне відсутність тяги. Голосові покупки ще не отримали будь-якого значимого ефекту, і голосові додатки також були зустрінуті без інтересу з боку більшості споживачів.

Обидві статті, на які я посилався вище, докладно пояснюють, чому голосові пристрої не використовуються, як передбачали експерти, але коротка версія полягає в тому, що вони мало що можуть зробити, що не можуть зробити екранні пристрої (особливо смартфони). робити краще - і таким чином, щоб люди більше звикли. Передбачення Gartner, можливо, переоцінив ступінь, в якій споживачі будуть готові змінити свої звички перегляду інтернету, покупки і пошуку заради випадкового зручності гучного зв'язку.

І аж ніяк не обходячись без екранів завдяки переважанню голосових пристроїв, ми замість цього насолоджуємося новим типом голосових пристроїв, які включають екран в їх дизайн - це означає, що тенденція, яка повинна була реалізувати цю статистику (екранні пристрої, що дають шлях до голосових) в кінцевому підсумку повністю змінився.

AR & VR

«AR і VR будуть приносити 150 мільярдів доларів доходу і зруйнують мобільність до 2020 року» / «До 2020 року буде 1 мільярд користувачів доповненої реальності»

Середина 2010-х була оптимістичним часом в маркетингу: поряд з ажіотажем навколо голосового пошуку та чат-ботів, був також пік ентузіазму щодо AR і VR. У 2015 році, пішя для Tech Crunch, керуючий директор Digi-Capital Тім Мерел передбачив, що до 2020 року AR і VR будуть разом приносити дохід в 150 мільярдів доларів і повністю зруйнують мобільні пристрої.

Мерел прогнозує меншу частку цього доходу (30 мільярдів доларів), що припадає на VR, чий адресується ринок, на його думку, обмежується іграми, 3D-фільмами і нішами для корпоративних користувачів. Він вважав, що у AR був набагато більший потенційний ринок з «сотнями мільйонів користувачів»; додатки в комерції, голосового зв'язку, на підприємствах і даних; і можливість отримувати високі доходи від обладнання (наприклад, Magic Leap і HoloLens).

Читайте також:  Майбутнє електронної комерції: 8 тенденцій, на які варто звернути увагу в 2021 році

Приблизно в той же час, Здається, з'явилося ще одне пророкування, що доповнена реальність матиме (або придбає) один мільярд користувачів до 2020 року. Важко точно визначити походження цієї статистики, і, як і багато сумнівні статистичні дані, вона зазвичай неясна: що являє собою «користувача» AR? Як часто люди повинні використовувати AR, щоб вважати? Це глобальне пророкування або воно відноситься до певної частини світу? Легко відхилити це як характерно нереалістичний маркетинговий міф, але оскільки це все ще з'являється в зведеннях статистики AR, я вирішив поглянути на це.

Обидва цих прогнозу стосуються передбачуваного домінування AR і VR в 2020 році, тому я згрупував їх, але насправді вони пов'язані з абсолютно різними речами. Один про те, наскільки прибуткові AR і VR, а інший просто про те, як багато людей використовують їх; це не повинно бути використання, яке приносить великий - або будь-який - дохід.

Ми знаємо, що в 2020 році ні AR, ні VR не опинилися комерційно успішним явищем, яке очікувалося всього кілька років тому. У випадку з AR технологія поки не така гарна, за винятком кількох конкретних програм, таких як віртуальні перетворення. Більшість обіцяних варіантів використання (наприклад, комерція або інтерактивний маркетинг) Не здійснилися. Що стосується VR, то Merel мав рацію в тому, що його застосування в основному обмежені ігровими та іншими нішами, в першу чергу розвагами, але навіть там він не отримав достатньої масового поширення, щоб бути особливо прибутковим.

Отже, який прибуток приносять AR і VR в 2020 році? Згідно глобального прогнозу доходів AR від AR Insider на 2018-2023 роки, доходи від AR в 2020 році складуть менше 10 мільярдів доларів, а до 2023 року прогнозується, що вони досягнуть тільки 27,4 мільярда доларів. Тим часом, AR Insider оцінює глобальний дохід від VR на рівні 8 мільярдів доларів на 2020 рік. , Збільшившись до 10,6 млрд. Доларів до 2023 року. В цілому, це частка від суми, яку Меркель передбачала в 2015 році, і жодна з технологій, мабуть, незабаром не порушить мобільність.

Але коли ми подивимося на кількість користувачів доповненої реальності, ось де все стає цікавим. Згідно з прогнозами eMarketer, розрахованим на 2019 рік, AR матиме 77,7 мільйонів користувачів у 2020 році і 85 мільйонів до 2021 року тільки в США. Згідно eMarketer, вони переглянули свої оцінки користувачів для AR в період між 2018 і 2019 роки., Щоб «відбивати мінливу динаміку ринку», наприклад кількість користувачів AR в соціальних мережах, таких як Snapchat, Pinterest, Instagram і Facebook. Це не «сотні мільйонів» Мереля, але якщо ми припустимо, що в таких регіонах, як Європа, Австралія і Канада (для яких цифри складніше знайти), також є десятки мільйонів користувачів AR, ми можемо легко отримати 100 або 150 мільйонів.

Як щодо прогнозу «один мільярд користувачів AR»? Ну, ви, напевно, помітили, що в моєму списку регіонів вище відсутні деякі ключові гравці, зокрема, одна країна з величезним населенням, яке в першу чергу отримує доступ до Інтернету через мобільний телефон. Я кажу, звичайно, про Китай. І хоча я думаю, що більшість прогнозів про домінування AR в 2020 році були пов'язані з «заходом», не варто виключати Китай, який є скоріше осередком для технології AR, ніж США і інші західні регіони. ,

Завдяки мобільному підходу до Інтернету, AR знайшла готову споживчу базу в Китаї, де вона інтегрована з усім, від коротких відеороликів до карт, пошуку і електронної комерції. І хоча Китай все ще знаходить способи збільшення доходів за допомогою AR, його популярність не викликає сумнівів: тільки в AR-додатках пошукового гіганта Baidu було зареєстровано понад один мільярд користувачів в місяць в 2017 році.

Хоча я думаю, що ця статистика, що лежить в основі, є скоріше збігом, ніж добре спрогнозованим прогнозом, вона показує, що деякі з наших уявлень про майбутнє в 2020 році НЕ виправдалися - просто не те, чого ми могли б очікувати від них.

Ваш помічник в в бізнесі рекламно-поліграфічна компанія "АБЕТКА"

(050) 462-02-45

Поділитися цим записом

Додати коментар

Назад до Записи
Русский Українська