Що таке конструктивна критика і як її прийняти?

Назад до Записи
конструктивна критика

Що таке конструктивна критика і як її прийняти?

Критика, яка дається з позитивним бажанням допомогти вам оцінити свої недоліки, поліпшити свої навички, оптимізувати вашу роботу і розкрити свій реальний потенціал - це конструктивна критика.

Коли хтось конструктивно критикує когось, він висловлює аргументоване і достовірне думку про інших, включаючи позитивні і негативні коментарі, але в дружній, а не в опозиційній манері.

Не рекомендується грубо критикувати людину або річ, оскільки ваші слова можуть вплинути на протилежної людини так, як ніхто інший не може собі уявити. Але якщо критика буде позитивною і логічною, людина може не образитися.

Це тому, що така позитивна критика пов'язана з пропозиціями і поліпшеннями.

Ви повинні знати, як реагувати на таку критику, і не менш важливо знати, як правильно критикувати. Цей пост перенесе вас в світ конструктивної критики і допоможе вам впоратися з такою критикою, а також дати їй відповідь. Отже, приступимо прямо зараз -

Що таке конструктивна критика?

Конструктивна критика дозволить вам дізнатися про всі ваші слабкості, яких ви не бачите, але може бачити протилежний людина.

Добре, що вони говорять вам про це, тому у вас є можливість стати краще. Ця людина може поділитися з вами своїми пропозиціями, ідеями та перспективами.

Як дати конструктивну критику?

Як дати конструктивну критику

Якщо ви відчуваєте, що вашому другу або колезі потрібно щось поліпшити, повідомте їм про це. Також майте на увазі, що ви не говорите грубо і не даєте негативних відгуків.

Вам слід проаналізувати їх слабкі сторони і подумати про те, які ідеї можна запропонувати в рамках конструктивної критики .

Запишіть ці поради, щоб переконатися, що співрозмовник буде вдячний і не постраждає від відгуку:

1. Не повторюйте, як він або вона помилялися у своєму підході.

Було б краще, якби ви не розповідали людині, як він вчинив неправильно. Почніть з позитивною замітки і додавайте свої пропозиції між відгуками. Прославляйте їх сильні сторони, але не забудьте дати їм зрозуміти, що їм може чогось не вистачати.

2. Постарайтеся правильно записати свої відгуки і критику.

Якщо ви не можете висловити свої побоювання за допомогою усного спілкування, ви можете записати правильно оформлену конструктивну критику і представити її зацікавленій особі.

3. Сформулюйте свою критику з приводу факторів, заснованих на ситуації.

Дайте зворотний зв'язок по фактору, заснованому на ситуації. Будь ласка, не звинувачуйте людини безпосередньо в його помилках. Замість цього ви говорите, що ви відчували з приводу конкретної ситуації і як вони повинні були відреагувати. Це дозволить протилежного людині дізнатися вашу точку зору.

4. Покажіть або поділіться своєю мотивацією, що стоїть за цією критикою.

Не просто критикуйте конструктивно і йдіть. Скажіть людині, що ви можете йому допомогти. Пропонуйте ідеї, які вони можуть реалізувати, щоб поліпшити свої здібності. Крім того, дайте їм зрозуміти, що ви турбуєтеся через вашого досвіду і конструктивних міркувань.

5. Розглядайте одну ситуацію за раз і звертайте увагу на її актуальність.

Зосередьтеся на одній ситуації і дайте їм зворотний зв'язок, засновану на тому, як вони могли б уникнути будь-якої проблеми. Мотивуйте їх розширювати область своєї компетенції.

Ось як ви можете люб'язно проводити процес конструктивної критики.

Коли слід давати конструктивну критику?

У багатьох випадках вам, можливо, доведеться дати зворотний зв'язок у формі конструктивної критики. Це може бути огляд поліпшення планів, схем і політик для співробітників.

Надаються навіть форми зворотного зв'язку, щоб було покращення в компанії або будь-якому інституті.

Наставник або вчитель можуть розповісти своїм учням, як вони можуть поліпшити свою роботу.

Співробітник може запропонувати свою думку про те, як компанія може перевершити своїх конкурентів. Людина може висловлювати конструктивну критику своїм друзям, братам і сестрам, дітям або колегам.

Тепер наступне, що вам потрібно зрозуміти, це кращі способи впоратися з критикою, що виходить із позитивних намірів.

Як прийняти конструктивну критику

Радити людині може здатися простим.

Ви, мабуть, навіть ставите питанням, чому люди ображаються, якщо хтось говорить їм, що потрібно стати краще.

Читайте також:  Чому B2B-маркетологи можуть навчитися у TikTok?

Але що, якщо конструктивну критику отримують ви?

Що, якщо ви отримаєте позитивний відгук від свого наставника або батьків?

також прочитайте   вторинний ринок: приклади, типи, характеристики, інструменти і гравці

Що ж, може бути нелегко уявити ситуацію, якщо ви не були в ній.

Але дуже важливо знати, як справлятися з конструктивною критикою.

Якщо ви гнівайтесь і кричите у відповідь людині, яка намагається сказати вам щось на благо, це означає, що ви взагалі не можете впоратися з критикою.

Щоб зберігати спокійний стан і не втрачати його, потрібно знати певні прийоми:

1. Не впадайте в гнів відразу

Отримавши зворотний зв'язок, постарайтеся не вибухнути гнівом або проявити неповагу. Незалежно від того, позитивний він чи негативний, ви не повинні турбуватися. Не реагуйте взагалі, тому що іноді ви неусвідомлено реагуєте до того, як вислухаєте всю зворотний зв'язок.

Якщо у вас є проблеми з гнівом, обов'язково попрацюйте над ними.

2. Постарайтеся зрозуміти мотивацію і сприйняття вашого критика. 

Перш ніж почати сперечатися і захищатися, пам'ятайте, що конструктивна критика не принесе користі протилежного людині. Було б корисно, якби ви зосередилися на перевагах, які ви отримуєте в кінці відкликання.

Ви можете оцінити себе і поліпшити свої навички. Це може допомогти вам поліпшити свою роботу, тим самим підвищивши продуктивність праці. Навіть в особистих питаннях вам може знадобитися допомога ззовні, і конструктивна критика - найкращий спосіб їх вирішити.

3. Будьте хорошим слухачем 

Ключ до розуміння теми - це її слухати. Якщо ви будете хорошим слухачем, ваші життєві проблеми вирішаться швидко. Слухайте і зрозумійте мета конструктивної критики.

Переконайтеся, що ви спочатку вислухали всі, а потім правильно відповіли на питання. Людина, що дає зворотний зв'язок, повинен відчувати себе комфортно і вільно відкриватися вам.

4. Задавайте питання для ясності сприйняття

Ви навіть можете запитати людину у відповідь, попросивши його ради, як вам стати краще. Постарайтеся прояснити всі моменти, які ви не могли зрозуміти. Запитайте їх, як ваша поведінка може впливати на інших людей. Також постарайтеся отримати зворотній зв'язок з точки зору третьої особи.

5. Будьте спокійним, скромним і вдячною людиною.

Наступний етап може бути важким для деяких, оскільки він передбачає щиру подяку людини. Було б корисно, якби ви дали зрозуміти іншій людині, що ви вдячні за отриману конструктивну критику.

Також ознайомтеся з   Системою управління складом (WMS) - Типи, особливості, переваги

Це можна зробити, встановивши зоровий контакт і подякувавши. Звучить просто, але це не так. Будь ласка, не використовуйте саркастичний тон, так як він може інтерпретувати поганий знак.

6. Цінуйте зусилля людей, які хочуть вас поліпшити.

Вам не потрібно приймати всі запропоновані зміни, але визнання людини важливо. Ця людина доклав певних зусиль і набрався сміливості, щоб сказати вам щось хороше, так що дивіться на це позитивно.

7. Проведіть конструктивний аналіз критики інших. 

Нарешті, проаналізуйте всі моменти, про які згадав чоловік. виконуйте мета конструктивної критики, виправляючи помилки, оновлюючи себе або змінюючи погану звичку або образлива поведінка.

Читайте також:  Колір в брендінгу і дизайні упаковки

Не погоджуйтеся сліпо на всі відгуки. Міняти тільки після того, як ви оціните всі за і проти. Це може зайняти деякий час, але результат того вартий.

Крім того, щоб ефективно справлятися з критикою, не слід залучати до процесу свої емоції. Будьте раціональні і проведіть об'єктивний аналіз думок або відгуків інших. Ви також повинні зріло відповідати на образливі коментарі.

Якщо ви думаєте, що ваш критик не розуміє вашого сприйняття, ви повинні розповісти йому про своє розумовому процесі.

Загалом, здатність приймати, розуміти сприйняття інших і бути скромним - ось три основні способи впоратися з конструктивною критикою.

Отже, якщо ви будете слідувати цим крокам і уважно прислухаєтеся до того, що говорить людина, прийняття позитивно мотивованій критики буде для вас дрібницею.

Останні думки!

Кінцева мета конструктивної критики - дати людині зрозуміти, де він може поліпшити себе або як поліпшити свій набір навичок.

Наступного разу, коли ви отримаєте якийсь позитивний відгук, уважно прислухайтеся до всіх пунктів, не перериваючи їх. Уникайте захисту своїх слабкостей; замість цього зробіть їх більш здоровими, практикуючи.

Конструктивна критика також може виділити ті частини, в яких ви хороші.

Крім того, цінуєте зусилля протилежного людини, так як важко дати чесну відгук комусь, кого ви знаєте.

Наскільки важлива для вас конструктивна критика поліпшення свого життя?

Ваш помічник в в бізнесі рекламно-поліграфічна компанія "АБЕТКА"

(050) 462-02-45

 

Поділитися цим записом

Додати коментар

Назад до Записи
Русский Українська