Що таке PDCA? (І чому це важливо для маркетологів)

Назад до Записи
Що таке PDCA?

Що таке PDCA? (І чому це важливо для маркетологів)

Що спільного у Френсіса Бекона і японських виробників? Вони обидва прийшли до висновку, що перевірка ваших припущень перед тим, як діяти на їх основі, була хорошою ідеєю.

Всі версії циклу експериментів і поліпшень засновані на науковому методі, який був вперше представлений в роботі Френсіса Бекона, який він пояснив як «гіпотеза - експеримент - оцінка» або, простіше кажучи, «планування - виконання - перевірка ». »

Оскільки маркетологів просять діяти все швидше, легко відмовитися від усього, що не робить активно. Але така зневага ставить під загрозу наші проекти, рентабельність інвестицій і розсудливість.

Найкраще програмне забезпечення для управління цифровими активами в 2020 році

Замість цього нам потрібно зрозуміти і охопити весь спектр дій в рамках циклу PDCA, щоб ми могли змусити його працювати на нас.

Що таке PDCA (Plan Do Check Act)?

PDCA (Plan-Do-Check-Act) спочатку була введена як система контролю якості на виробництві в 1940-х роках в Японії. Незабаром після цього він був впроваджений в більш широкий спектр галузей.

Оновлену версію PDCA можна простежити до Токійського технологічного інституту в кінці 1950-х років. Інший варіант - OPDCA, де O означає спостереження. Цей додатковий етап спостереження за поточним станом відповідає принципам бережливого виробництва і до цього дня може бути вбудований у виробничу систему Toyota.

Практично паралельно з появою PDCA на заводах Toyota в 1950-х роках У. Едвардс Демінг розробив цикл Демінга. У 1980-х він перетворив його в цикл «план-роби-навчання-дій» (PDSA) для навчання і вдосконалення. Він стверджував, що цикл PDSA відрізнявся від японського циклу «планування-виконання-перевірка-дія »(PDCA).

Як аргумент він вказав, що їх версія була програмою контролю якості, спрямованої на обслуговування керівництва. Він стверджував, що «перевірка» по-англійськи означає стримування і, таким чином, уповільнює процес, в той час як його PDSA був спрямований на прискорення процесу.

Сьогодні PDCA - це цінний практика, яка є частиною методологій Agile і Lean. Це також невід'ємна частина ефективного управління проектами, будь то Agile чи ні.

PDCA довів, що збільшує швидкість і ефективність, знижуючи вартість проекту і ризики, пов'язані з виконанням. Ці переваги широко поширюються на управління маркетинговими проектами.

Тепер давайте заглибимося в те, як саме кожен з цих етапів проявляється в нашому повсякденному маркетингової роботи. Тепер ви знаєте, що PDCA спочатку розроблялася в сфері виробництва. Проте, цей метод заснований на широко застосовуваних практиках і, багато в чому, на здоровому глузді.

Етапи циклу PDCA

Модель PDCA складається з наступних кроків:

План

На етапі планування ви повинні визначити проблему або можливість, проаналізувати їх і розробити гіпотези. На цьому етапі корисно виконати SWOT- аналіз (сильні і слабкі сторони, можливості, загрози) і сформулювати гіпотези на основі результатів. Останній крок фази планування полягає у виборі гіпотези для перевірки. Ваша гіпотеза включає визначення бажаного результату, ключових показників ефективності та методу тестування.

Робити

У циклі PDCA етап «Виконати» не обов'язково відноситься до виконання всього проекту. Замість цього це відноситься до тієї частини процесу, в ході якої ми створюємо інструменти для експериментів.

«Виконання» в малих масштабах дозволяє нам тестувати MVP як потенційні рішення і визначати, який експеримент працює найкраще «в дикій природі». На цьому етапі наші клієнти найбільш залучені. Вони взаємодіють з нашими MVP і споживають їх, що дозволяє нам спостерігати і відстежувати їхню реакцію.

Перевірте

Перевірка означає вимір результатів після закінчення експерименту. Він включає в себе збір даних, необхідних для формулювання наступних етапів процесу. прийшов час зіставити дані, проаналізувати результати, виміряти ефективність і вирішити, підтримує експеримент гіпотезу чи ні.

Визначення «виконано» для фази «Перевірка» - це загальне розуміння зібраної цінної інформації про клієнтів, а також визначення наступного етапу розробки рішення.

акт

Ваша команда «діє», впроваджуючи рішення на основі припущень, які ви довели або спростували на попередньому етапі.

Оскільки цикл PDCA не має чіткого початку і кінця, він сприяє повторенню. Фактично, він працює краще за все, коли впроваджується постійно. Завдяки цьому режиму застосування покращене стан, якого ви досягли на останньому етапі, стає базовим для наступної ітерації і так далі.

Продовжуючи обертати колесо, ви можете сприяти постійному вдосконаленню своєї команди на всіх рівнях.

Широке застосування PDCA

Ви можете реалізувати цикл PDCA як невід'ємну частину роботи і культури вашої організації. Його просто вбудовувати в самі різні процеси, і він дає швидкі результати. Ось чому PDCA - улюблений підхід організацій усіх розмірів і галузей.

Читайте також:  Конференц зв'язок. Кращі безкоштовні послуги конференц-зв'язку

Якщо ви не берете участь в гнучкою трансформації всієї компанії, ви можете почати з впровадження PDCA в потенційні області поліпшення на рівні команди.

Наприклад, виконайте цикл «планування-виконання-перевірка-дія », коли ви:

  • Визначте нові робочі процеси
  • Почніть новий проект поліпшення
  • Розробити новий або поліпшений дизайн продукту, послуги або процесу
  • Плануйте збір і аналіз даних для визначення пріоритетів і перевірки проблем або корінних причин.
  • Створіть культуру постійного вдосконалення

У цих, а також в інших ініціативах ви отримаєте велику користь від циклу Демінга, оскільки він забезпечує чіткий науковий підхід до проекту. Іншими словами, він спонукає вас довести припущення, перш ніж діяти на їх основі. Отже, цей підхід також отримав визнання як більш рентабельний, що дозволяє командам тестувати рішення в меншому масштабі і швидше отримувати результати.

Планування-виконання-перевірка-дія в Agile-маркетингу

PDCA в Agile-маркетингу в основному орієнтована на управління потоком створення цінності. ефективний маркетинг мало чим відрізняється від виробництва або надання продукту / послуги; він також бореться за підвищення ефективності, зниження витрат і помилок і підвищення цінності.

Маркетингові команди часто борються з:

  • доставляються вчасно, тому що вони взаємодіють з багатьма внутрішніми і зовнішніми зацікавленими сторонами і мають багато залежностей
  • проведення кампаній економічним способом
  • підготовка великих звітів і аналіз першопричин для керівництва
  • оптимізація ефективного процесу, мінімізація простою команди і постійне збільшення пропускної здатності
  • узгодження очікувань клієнтів з бізнес-цінністю організації

Ухвалення моделі PDCA може привести до значних поліпшень у всіх цих областях.

PDCA у внутрішніх користувальницьких історіях

Уявіть, що ваша маркетингова команда повинна впровадити новий процес кваліфікації та автоматизації MQL (маркетинг кваліфікованого лідера). По-перше, вам потрібно подумати про спосіб правильно підраховувати Ліди (оцінити правильний етап шляху, на якому вони знаходяться) і як передати їх відділу продажів. Це буде включати інструмент автоматизації для скорингу, інтеграцію інструменту з CRM і новий процес звітності.

Маркетологи переводять цю потребу в призначену для користувача історію для свого внутрішнього клієнта в структурі:

Як член відділу продажів, я хотів би отримувати дійсно кваліфікованих лидов від маркетингової команди в автоматичному режимі, прямо в нашій CRM, щоб я міг скористатися можливістю знайти гарячих лидов, які з більшою ймовірністю конвертуються. 

Планування-виконання-перевірка-дія може допомогти командам більш ефективно виконувати цю внутрішню призначену для користувача історію.

На етапі планування оціните проблему, проконсультуйтеся з відділом продажів і запропонуйте гіпотезу (наприклад, «Якщо ми створимо смугу виконаних вимог для ліда до того, як він стане MQL, ми будемо відправляти продажу тільки гарячих лидов »),

В Do фазі Інг, перевірити цю гіпотезу, використовуючи зразок бази даних і застосування обраних критеріїв на них перед відправкою MQLs продажів для огляду.

На етапі перевірки отримаєте зворотний зв'язок від продажів і при необхідності внесіть коригування. Якщо команда продажів доволі MQLs, перейдіть до Діяти фазі викочує нову кваліфікацію. Якщо це не так, дійте , Змінюючи критерії і повторюйте їх, поки не досягнете найкращого рішення.

Цей підхід в рівній мірі поширюється і на проекти, орієнтовані на клієнтів, і на призначені для користувача історії.

PDCA в призначених для користувача історії клієнтів

У деяких частинах відділу маркетингу, Таких як маркетинг по електронній пошті, PDCA часто є невід'ємною частиною того, як команда планує результати для клієнтів, а не просто результати.

Доставка функціональної розсилки по електронній пошті в список розсилки клієнтів - необхідний результат. Однак без збору даних про ефективність розсилки по електронній пошті немає нічого нового. В результаті команда не може поліпшуватися від однієї кампанії до іншої.

Ви можете порівняти цей процес з циклом PDCA. під час планування команда електронного маркетингу формулює припущення про те, що їх клієнт хоче отримати. Команда може уявити це як призначену для користувача історію, наприклад:

Як попередній учасник заходу, я хотів би отримати промо-код зі знижкою, щоб я міг відчувати себе добре від того, що мене впізнають як лояльного відвідувача, і мені було легше виправдати повторне відвідування цих заходів. 

В Do ІНГ фази, електронний маркетинг команда ремесла два потенційних листи з промо - кодом для роботи в якості тесту A / B, який буде виходити в обмежену групу сегмента клієнтів.

За остаточну перевірки команда збере дані з існуючого обмеженого випуску A / B-тесту і визначить, які припущення були підтверджені і спростовані. Ці дані вплинуть на остаточну, ширшу розсилку по електронній пошті, яка охопить всю клієнтську базу.

Читайте також:  4 причини витрачати час на «погані» книги

Нарешті, команда приступить к діям, щоб розгорнути свою останню підтверджену маркетингову кампанію по електронній пошті для всього списку розсилки, використовуючи отримані на етапі перевірки знання, щоб вплинути на кінцевий результат.

У міру того, як вони дізнаються більше про своїх клієнтів і прагнуть постійно покращувати спілкування з ними по електронній пошті, команда продовжить застосовувати PDCA. Таким чином, вони можуть розробити тон своєї копії, візуальні ефекти електронної пошти і вибір платформи електронного маркетингу.

Пам'ятайте: це не ітерація, якщо ви робите це тільки один раз!

Обслуговування клієнтів. Як поліпшити якість коли товарів немає в наявності.

PDCA під час ретроспективи

Застосовність PDCA не обмежується поліпшенням роботи команди над проектом. Все це відноситься до того, як команда справляється зі своїм власним процесом кайдзен, оскільки він проявляється в їх регулярних ретроспективах.

фактично, мета будь-ретро-команди - побудувати план очікуваних технологічних експериментів.

Групі не потрібно відразу визначати остаточне рішення. Тим не менш, вони повинні пропонувати можливі варіанти зміни процесу і спосіб їх перевірити.

У ретро, ​​команді буде планувати для зміни процесу, адреса певного виклику і визначити спосіб Do експерименту таким чином, з низьким рівнем ризику в команді.

Наступного ретроспективі команди команда перевірить результати цієї зміни процесу, проголосувавши за «Почати», «Зупинити» або «Продовжити» на основі відгуків команди. Якщо вони проголосують «Продовжити практику», вони будуть діяти, щоб впровадити її в свої передові методи реалізації проектів в майбутньому.

Переваги моделі PDCA для маркетологів

Наслідки циклу PDCA можуть привести до довгострокових вигод для будь-якої маркетингової команди. Вбудовуючи цикл «планування-виконання-перевірка-дія »в існуючі процеси, маркетологи отримують:

Підвищена маневреність команди

Включення природного циклу перевірки клієнтів в усі аспекти вашої командної роботи дає вашим клієнтам більше шансів впливати на прийняття внутрішніх рішень. Крім того, доставка меншими порціями, що впливають на майбутні ітерації, дає команді більше шансів відреагувати на зміну споживчого попиту.

PDCA - це все, що потрібно для того, щоб команда не збивалася з шляху, щоб забезпечити постійне задоволення потреб клієнтів!

Що таке концепція аутсорсингу процесу найму (RPO)?

підвищена ефективність

Модель PDCA підвищує ефективність маркетингу, Дозволяючи виконувати етапи роботи паралельно. Таким чином, жоден з членів команди дизайнерів не сидітиме склавши руки, чекаючи, поки буде завершена копія рекламного матеріалу.

Замість цього команда працює злагоджено, своєчасно доставляючи клієнтам невеликі цінні папери. В кінцевому підсумку ітеративний процес призводить до максимального використання існуючих ресурсів. Це призводить до більш швидкому темпах і кращій якості маркетингових матеріалів.

Культура постійного вдосконалення

Прийняття цієї гнучкої практики виділить можливості для поліпшення на всіх рівнях організації і приведе вас на шлях постійного поліпшення.

Коли ви вбудовуєте цей цикл в свій процес, результати кожної ітерації служать базою для подальшого розвитку. Як тільки колесо PDCA починає обертатися, повернення до застою вже не буде.

Краще управління ризиками

PDCA - популярний підхід до мінімізації ризику на рівні проекту. Це спонукає команду контролювати кожен етап своїх кампаній в контрольованому середовищі.

Зберігаючи строгий контроль над змінними кожного експерименту, команда отримує можливість перевірити свої ідеї перед їх повним впровадженням.

оптимізація бюджету

Отримання результатів в більш короткі терміни на основі емпіричного тестування і аналізу може значно скоротити фінансові вкладення в маркетинговий проект. Ця оптимізація відбувається в результаті зниження вартості затримки і ресурсів, що виділяються на виправлення основних помилок.

PDCA - ключ до гнучкого процесу

Ви вже чули, як ми говорили це раніше: одержання всіх привілеїв Agile-маркетингу починається з прийняття Agile-мислення на всіх рівнях вашої організації.

Впровадження циклу «планування-виконання-перевірка-дія »наблизить вас на один крок до того, щоб по-справжньому втілити в життя цей Agile-образ мислення. Його вплив частково залежить від того, наскільки швидко він приносить відчутні результати і як швидко він може привести до поліпшень всередині процесу вашої команди.

Тепер, перше, що вам потрібно зробити, це ЛВС  для вбудовування PDCA в процес виконання вашого наступного проекту!

Якщо вам цікаво дізнатися більше про те, як експериментувати в своїй роботі з командою, відвідайте наші інтерактивні відкриті онлайн-курси. Ми більш детально розглянемо PDCA і інші формати для ітеративного планування і виконання в ході нашого 8-тижневого сертифікаційного курсу за гнучким маркетингу!

 

Ваш помічник в в бізнесі рекламно-поліграфічна компанія "АБЕТКА"

(050) 462-02-45

 

Поділитися цим записом

Додати коментар

Назад до Записи
Русский Українська