Що таке соціальна стратифікація? Типи і чинники

Назад до Записи
соціальна стратифікація

Що таке соціальна стратифікація? Типи і чинники

Всі суспільства вивчаються і аналізуються на основі їх основних соціальних інститутів. Ці інститути можуть бути факторами, починаючи від соціального класу, багатства, престижу, влади або соціальної мобільності. Загалом, ці фактори утворюють різноманітні типи соціальної стратифікації, які є характеристикою суспільства своїх людей.

Роздуми про соціологічній перспективі вивчення цих відмінностей може бути складним завданням. Тонкі нюанси і аспекти того, чому і як люди стратифіковані в суспільстві, складні.

Два фактори, які відіграють важливу роль в характеристиці суспільства, - це нерівність і соціальна мобільність.

Історичні свідчення соціальної стратифікації беруть початок в рабовласницьких, кастових і класових суспільствах з феодальної епохи. Через негативних аспектів соціальної стратифікації в теорії соціологів на кшталт Карла Маркса було запропоновано утопічне суспільство.

Але було істотно помічено, що в суспільстві можна обмежити лише ступінь нерівності; його не можна викорінити. Тільки певні ідеальні, розвинені демократії, такі як Європа, змогли контролювати рівень дискримінації в суспільстві.

Цей пост розповість все про визначення соціальної стратифікації і її характеристиках. Отже, давайте начнем-

Що таке соціальна стратифікація?

Визначення соціальної стратифікації, за словами соціолога і гуманіста Питирима А. Сорокіна, - це поділ людей на різні ієрархічні класи.

Відповідно до існуванням цієї стратификационной системи факторами є права, влада і привілеї, нерівномірно розподілені між членами одного й того ж суспільства.

Простіше кажучи, соціальна стратифікація має на увазі систематичну інституціоналізацію нерівності.

Враховуються соціальні чинники, що визначають статус людини. Біологічні фактори не грають ніякої ролі, поки вони не социализируются.

Подібно трьом варнам в системі арійських каст, браміни, кшатрії і вайш'ї вважаються більш високими в соціальній ієрархії через те, що вони двічі народжені або двіджа 

У давньоримському суспільстві, яке було розділене на два шару: патриціїв і плебійцев.

також прочитайте   зворотне наставництво - визначення, кроки і переваги

Точно так же грецьке суспільство було розділене на вільних людей і рабів, а старокитайської суспільство було розділене на мандаринів, торговців, фермерів і солдатів.

З іншого боку, конфліктна перспектива має справу з ідеєю про те, що дискримінація існує в суспільстві через недоступність можливостей для дискримінують маргіналізованих спільнот. З точки зору конфлікту, ці злі практики соціальної стратифікації призводять до поділу суспільства на заможних і незаможних.

Читайте також:  алгоритм YouTube

Ця інтерсекціональность, породжує розшарування, варіюється в різних суспільствах. Наприклад, в Сполучених Штатах ця сегрегація в основному заснована на доході, багатстві або раси. З іншого боку, в Індії ця сегрегація виникає за ознакою касти, класу, релігії і т. Д. Основна ідея полягає в тому, що, хоча верхні шари у всіх цих категоріях мають доступ до ресурсів, люди нижнього рівня зазвичай знаходяться в невигідному становищі.

Різні форми стратифікації

 1. Безкоштовні та невільні
 2. клас
 3. каста
 4. Спадщина і статус
 5. Рід занять і дохід
 6. Раса та етнічна приналежність
 7. правлячий клас
 8. адміністративне положення

характеристики стратифікації

На думку Мелвіна М. Туміна, різні характеристики стратифікації:

 1. це соціальний
 2. це древній
 3. це універсально
 4. Це в різноманітній формі
 5. Це логічно

Типи соціальної стратифікації 

Що таке соціальна стратифікація

1. Стратифікація за класами

Це відбувається через нерівного розподілу доходів і багатства в суспільстві. Відповідно до теорії Карла Маркса, суспільство ділиться на буржуазію і робітничий клас, причому перші експлуатують останніх для роботи з менш ніж гідною оплатою.

також прочитайте   20 порад, як працювати на дому, щоб залишатися продуктивним

Це нерівність доходів проявляється в дискримінації по відношенню до індивідуальних прав, свободи, свободи, влади, права висловлювати свою думку і т. Д. Таким чином, недоступність основних послуг, таких як хороше охорону здоров'я, освіту і санітарні умови, веде до диференційованого поводження в суспільстві. Це обмежує загальний потенціал суспільства до розвитку в цілому.

2. Стратифікація за ознакою касти, раси або етнічної приналежності.

У той час як раса має справу з генетичним спадком розглянутих людей, етнічна приналежність відноситься до їх культурної тканини і традиціям. Ця дискримінація за ознакою раси, касти або етнічної приналежності спостерігається протягом всієї історії розвиваються і розвинених країн.

Ці умови виявляються критеріями соціального ранжирування людей, що зазвичай призводить до негативної і дискримінаційною ієрархії.

Тут розшарування засноване на стереотипних гендерних ролях, які стають нормою в суспільстві. Гендерні ролі - це жорсткі соціальні конструкції, які припускають, що певний набір обов'язків буде виконувати тільки цю підлогу.

Відсутність гнучкості в цих соціальних ролях призводить до розшарування і дискримінації однієї статі в світі переваги інших.

Фактори, що впливають на соціальну стратифікацію 

Фактори, що впливають на соціальну стратифікацію

На соціальну стратифікацію суспільства впливає безліч факторів. Ці чинники - не що інше, як умови, які спонукають людей дискримінувати один одного. Ці фактори такі:

1. Багатство 

Дохід і багатство автоматично пов'язані з престижем і владою людини в суспільстві.

Тут два щаблі суспільства, багаті і бідні, стоять на перехресті, проявляючись в інших сферах суспільства. Вік, каста і так далі також стають головними чинниками, пов'язаними з класом індивідуального класу.

2. Освіта

Рівень грамотності не визначає освіту. Здатність розрізняти добро і зло, зрілість до прийняття відмінностей в суспільстві становлять основу освіти.

3. Взаємозв'язок факторів 

Не всі фактори, що визначають рівень соціальної стратифікації, ізольовані один від одного. У суспільстві каста, клас, раса, стать, сексуальність, національність і т. Д Лежать на перетині.

Всі ці фактори разом визначають соціальний статус людини. Чим вище ієрархія, тим більше доступу до поваги, свободи і послуг, необхідних для особистого росту.

Останні думки про стратифікації!

Зрештою, хоча практика соціальної стратифікації дуже глибоко вкоренилася в коріння нашого суспільства, поступова зміна може допомогти позбутися від неї.

Мерітократія цінується, але фактори, які людина не може контролювати, не повинні ставати основою для соціального рангу.

Ваш помічник в в бізнесі рекламно-поліграфічна компанія "АБЕТКА"

Читайте також:  Маркетингові аудіокниги: 13 ідей для залучення нових слухачів

(050) 462-02-45

 

Поділитися цим записом

Додати коментар

Назад до Записи
Русский Українська