Що таке управління грошовими потоками?

Назад до Записи
управління грошовими потоками

Що таке управління грошовими потоками?

Управління грошовими потоками дозволяє вам перевіряти, оцінювати і коригувати грошові потоки / доходи вашої компанії таким чином, щоб ви не стикалися з проблемами, пов'язаними з отриманням готівки.

Адепт управління грошовими потоками має основоположне значення для стійкого існування і експоненціального зростання будь-якого бізнесу. Це дійсно необхідно для будь-якого бізнесу / організації - незалежно від розміру бізнесу.

Керуючи грошовим потоком, ви зможете визначити джерела і суму грошових коштів, що надходять в ваш бізнес, А також кількість і місця надходження грошей з вашого бізнесу. Таким чином, в цілому процес обертається навколо управління припливом і відтоком грошових коштів.

Це дозволяє власникам бізнесу мати прогнозовані цифри, необхідні для виживання бізнесу і досягнення бізнес-метою. Підтримка оборотного капіталу є проблемою, яку можна спритно вирішити за допомогою управління грошовими потоками. Давайте заглибимося в концепцію управління грошовими потоками, щоб зрозуміти кращі способи забезпечення цього для будь-якої бізнес-моделі.

B2B контент-маркетинг. 10 секретів, які допоможуть вам досягти успіху.

Вступ до управління грошовими потоками

Багато разів в компаніях ми чули: «Готівкові гроші - справжній король», що означає, що грошові потоки - це кров, яка забезпечує серцебиття для підтримки королівства. Безсумнівно, потік грошових коштів є однією з найбільш важливих точок компанії, яка відіграє важливу роль в її успіху, будь то маленький або гігантський. Якщо немає готівки, прибуток незначна.

Отже, для всіх ділових фірм стає необхідним вивчити управління грошовими потоками для їх досконалості. Багато гігантські компанії часто стають банкрутами через недостатнє управління грошовими потоками. Підприємства, які не практикують управління грошовими потоками, не можуть довго залишатися на ринку.

Грошові кошти, безумовно, є герцогом, коли мова йде про фінансовому менеджменті для забезпечення максимального прибутку. Затримка між платежами між вашими постачальниками, співробітниками та клієнтами часто відбувається через скорочення управління грошовими потоками. Говорячи простими словами, управління грошовими потоками означає максимально можливу затримку в русі грошових коштів і заохочення тих, хто повинен вам гроші, швидко погасити.

У цій статті ми розповімо про всі необхідні точках управління грошовими потоками і про те, як компанія може підтримувати стабільний грошовий потік для безперебійного ведення бізнесу.

Що таке управління грошовими потоками?

Що таке управління грошовими потоками

Управління грошовими потоками не так складно, як здається; це просто діяльність з управління доходами бізнесу щодо його витрат і збитків. Основна мета практики управління грошовими потоками - забезпечити позитивний грошовий потік за рахунок реалізації всіх необхідних стратегій для підвищення вартості ваших грошових активів.

Пам'ятайте, що Грошовий потік і Прибуток не збігаються; багато підприємств заплутуються в них. Ці два терміни повністю відрізняються один від одного. Грошовий потік - це мінливий аспект, який відноситься до притоку і відтоку грошових коштів фірми, а прибуток - це сума, що залишилася після вирахування всіх витрат з отриманого доходу.

Бізнес може отримувати високий прибуток, але може не мати достатнього грошового потоку, що завдає шкоди фірмі в довгостроковій перспективі. Отже, ефективне управління грошовими потоками необхідно для правильного ведення всіх видів діяльності.

Як ми можемо управляти грошовим потоком?

Багатьом компаніям не вистачає неефективного управління грошовими потоками. Він починається зі створення звіту про рух грошових коштів, але це не баланс або звіт про прибутки і збитки. Обидва вони є різними аспектами, які вимірюють різні точки в фінансовому управлінні бізнесом.

Як правило, вкрай важливо практикувати аналіз грошових потоків кожного місяця. Якщо в бізнесі виникають проблеми з підтриманням стабільного грошового потоку, ви можете проводити аналіз грошових потоків частіше, ніж щомісяця. Якщо ви збираєтеся керувати грошовим потоком, компанії буде потрібно деяка необхідна інформація для аналізу.

 • Готівкові в руках
 • Всього грошових надходжень і платежів готівкою
 • Список витрат стався у виробництві
 • Сума готівки за продані товари

Щоб практикувати ефективний аналіз грошових потоків, підприємству необхідно виміряти кількість готівки в касі, загальні грошові надходження і платежі готівкою, список передбачуваних витрат і кількість товарів, проданих готівкою. Аналіз може бути виконаний на щотижневій, щомісячної або щоквартальної основі відповідно до придатністю комерційної фірми.

Читайте також:  Маркетингові аудіокниги: 13 ідей для залучення нових слухачів

Що потрібно для управління грошовими потоками?

Що потрібно для управління грошовими потоками?

Управління грошовими потоками - це міра ліквідних активів або фінансових активів, присутніх в бізнесі. Незалежно від того, скільки прибутку компанія заробляє, якщо у неї недостатньо готівки, бізнесу буде важко платити своїм постачальникам, іпотечних платежах, орендній платі, співробітникам або навіть собі.

Стабільний грошовий потік показує, що компанія знайшла точний спосіб збалансувати грошові потоки зі своїми витратами і доходами. Беручи до уваги, що негативний грошовий потік вказує на погане управління грошовим потоком, оскільки витрати компанії занадто високі, і клієнти оплачують свої рахунки. Ефективне управління грошовими потоками дозволяє компаніям виявляти несподівані кризи і тенденції.

Розуміння важливості управління грошовими потоками необхідно для підготовки бізнесу до досягнення довгострокових цілей і завдань. Якщо у вас немає уявлення про те, що гроші приходять і йдуть з вашого бізнесу, То це завдасть шкоди фірмі в довгостроковій перспективі. Аналіз грошових потоків дозволяє визначити, чи знаходиться компанія в змозі піти на кредити чи ні. якщо бізнес був старанним з початку аналізу грошових потоків, вони будуть знати, що кредит не є серйозним фінансовим стресом і, безсумнівно, допоможе їм розширюватися.

Що робити, коли ви потрапляєте в Cash Crunch? 

Що робити, коли ви потрапляєте в Cash Crunch - Основи управління грошовими потоками

Для початку вам слід звернути увагу на чинники, які спрямовують грошові потоки в вашому бізнесі, І способи, якими ви можете взяти їх під свій контроль. Ключові фактори, які надають найкраще вплив на грошовий потік

 • Дебіторська заборгованість (тривалість між створенням рахунки і зберіганням готівки)
 • Кредиторська заборгованість (час між прийняттям рахунки за вчинені покупки і вашим платежем)
 • Інвентаризація (тривалість між оплатою матеріалів та внесенням готівки від продажу товару)
 • Капітальні витрати (гроші, щоб зробити покупку в порівнянні з записом вартості девальвації протягом цінного терміну)

Тепер ми поговоримо про деякі простих радах, які допоможуть вам вийти з ситуації з фінансовою кризою.

1. Отримай гроші!

Ви повинні виставляти рахунки якомога швидше. Ви повинні постійно проводити неоплачені рахунки, і для цього ви можете дзвонити клієнтові тиждень за тижнем. Потім на наступному етапі ви можете залучити власника або власника компанії.

Ви повинні скласти письмову Політику збору рахунків і слідувати їй. Будьте готові вжити законних заходів, якщо рахунки не очищається. Ви також можете реструктурувати свій рахунок, вказавши дату очікуваного або підлягає оплаті платежу.

2. Стисніть ваші гроші якомога довше

Ви повинні встановити пріоритетність оплати рахунків і спочатку оплатити найбільш значний. Також намагайтеся звести до мінімуму прострочені платежі, штрафи та інші збори, оплачуючи такі рахунки і збори вчасно.

Ви повинні також поговорити зі своїм кредитором як можна швидше і спробувати деякі переговори, такі як виплати відсотків по кредитах протягом наступних декількох місяців і так далі. Вам не потрібно нічого гарантувати, що ви не можете заплатити.

Запитайте постачальників про продовжених умовах оплати. Завжди корисно вибрати нових провайдерів, які пропонують більш тривалі умови оплати. Консолідація позик також є розумною практикою для виходу з кризи.

3. Конвертувати активи в готівку для забезпечення належного грошового потоку

Існують численні підходи, щоб заробити гроші з активів. Ви можете виставити на аукціон застарілі акції, невикористане обладнання; все, що у вас є, не приносить грошей. Ви можете знайти безліч варіантів продажу застарілих товарів, таких як ломбарди, eBay, список Крейга і т. Д.

Ви також можете розглянути питання про продаж вашої дебіторської заборгованості будь-який з факторингових компаній, так як вони будуть купувати вашу дебіторську заборгованість за поступку, і ви швидко отримаєте гроші.

Ви також можете використовувати лізингові компанії для продажу і подальшої здачі в оренду ваших існуючих активів, наприклад, обладнання, устаткування, комп'ютерів, програмного забезпечення і т. Д. Ви також можете використовувати акції, необхідні для отримання кредиту або кредитної лінії.

Читайте також:  Вивіска з підсвіткою - що це таке і навіщо їх використовувати?

Тепер, дізнавшись про кращі способи виходу із ситуації з фінансовою кризою, давайте розглянемо різні компоненти управління грошовими потоками.

Складові частини 

Чотири компонента допомагають вам керувати своїми грошима, і вони

 • Наявність організованої системи реєстрації
 • Наявність щомісячного звіту про витрати
 • Наявність щомісячного звіту про доходи
 • Наявність звіту про управління грошовими потоками

Поради, щоб мати стабільний грошовий потік

планувати бюджет

Безсумнівно, виконання ефективного грошового потоку вимагає грошей, часу і великих зусиль, хоча результати завжди стоять того. Ось кілька порад, які допоможуть компаніям плавно підтримувати стабільний грошовий потік.

1. Заплануйте бюджет

Бюджет є важливим інструментом будь-якого бізнесу, Без якого стає важко відслідковувати грошові потоки бізнесу. Бюджет говорить вам, як ви можете розподілити свої ресурси, щоб отримати максимальну віддачу. Ефективне бюджетування гарантує, що бізнес проводить точний аналіз грошових потоків і уникає перевитрати.

2. Спостерігайте за поточними грошовими тенденціями на ринку -

Великою перевагою підготовки аналізу грошових потоків є те, що навіть у важкі часи ви можете подивитися на нього і знайти області, в яких компанія витратила і заробила.

Наприклад, якщо проблема з грошовим потоком виникає в будь-який час, Ви можете переглянути минулі доходи і витрати, щоб з'ясувати, що є причиною змін в грошовому потоці і як з ними впоратися.

3. Слідкуйте за всіма видатками -

Ефективне бюджетування дозволяє більш точно класифікувати витрати. Класифікація витрат полегшує розуміння аналізу, щоб визначити, як витрати приносять користь бізнесу.

Якщо ви виявите, що певні витрати не дають вам будь-якої відчутної вигоди, то ви можете зробити ще один крок, щоб вивчити їх.

4. Скоротіть витрати скрізь, де це можливо -

Якщо у вас негативний грошовий потік, пошукайте області, в яких ви витратили найбільше грошей, тому що ваші витрати занадто великі.

Деякі необхідні витрати, такі як оренда, відсотки і борги, не підлягають обговоренню, тому шукайте ті витрати, які можна зменшити і знехтувати, щоб підготувати компанію до сезонного поспішаю.

5. Відстежуйте очікують платежі та рахунки -

Бізнес повинен уважно стежити за всіма незавершеними платежами і рахунками, щоб знайти розрахунковий грошовий потік. Крім того, переконайтеся, що ви оплачуєте всі свої витрати вчасно, щоб нічого не перекривався.

Належний моніторинг необхідний великим компаніям, які очікують величезних платежів і рахунків, таких як відсотки і податки. Ви не хочете ризикувати аналізом грошових потоків в будь-якому випадку.

Завершення управління грошовими потоками!

Кращий спосіб тримати ситуацію під контролем - регулярно відстежувати звіти про рух грошових коштів, щоб визначити стан потоку грошових коштів, якщо воно негативне або позитивне. При правильному прогнозуванні грошових потоків ви можете приймати необхідні рішення для підприємств, які принесуть вам користь в довгостроковій перспективі.

Оптимістичний грошовий потік визначає, що у вас більше грошових доходів у вашому бізнесі, Ніж відтік грошових коштів, який готує вас до майбутнього кризі і викликам для підтримки бізнесу на ринку. Завдяки ефективному аналізу грошових потоків підприємство не зможе покрити свої постійні витрати, такі як орендна плата, зарплата, заробітна плата, закупівля сировини і багато іншого.

Якщо вам важко слідувати вашим планам грошових потоків, тоді шукайте плани фінансування малих підприємств, щоб створити легкий бюджет для одержання вигоди з бізнесу.

Чи не розглядайте кредити в негативному грошовому потоці, так як це стане фінансовим стресом для компанії. Перш ніж брати кредити, обов'язково оціните всі «за» і «проти», щоб отримати чітке уявлення про те, як це вплине на аналіз грошових потоків.

Ваш помічник в в бізнесі рекламно-поліграфічна компанія "АБЕТКА"

(050) 462-02-45

Поділитися цим записом

Додати коментар

Назад до Записи
Русский Українська