EPS або Encapsulated PostScript - це стандартний формат графічних файлів для обміну зображеннями, малюнками (наприклад, логотипом або картою) або навіть макетами повних сторінок. Файл EPS всередині містить опис такого об'єкта або макета з використанням мови опису сторінок PostScript . Він може включати як растрові, так і векторні дані. Мета файлу EPS повинна бути включена в інші сторінки. Іноді файли EPS називаються файлами EPSF. EPSF просто означає інкапсульований формат PostScript. Файли EPS мають розширення .eps або .epsf.

PostScript

EPS і раніше широко використовується, але по суті це застарілий формат файлів, який більше не розвивається.

 • Для обміну логотипами або малюнками він був замінений власними форматами файлів додатків Adobe. Adobe полегшує перенесення власного файлу Illustrator або Photoshop в документ InDesign. З огляду на, що більшість людей працюють з програмним забезпеченням Adobe Creative Cloud або Creative Suite, Encapsulated PostScript більше не має сенсу в якості проміжного формату файлу.
 • Для обміну повними сторінками або рекламними оголошеннями він був замінений на PDF (точно так само, як і сам PostScript також поступово скорочується і замінюється на PDF).

Незважаючи на те, що PDF і нативні формати файлів є підходящим варіантом, ваша існуюча бібліотека EPS-файлів буде ще довго використовуватися. Ось що сказав Дов Айзекс з Adobe в ході обговорення на форумі PrintPlanet: « ... Adobe продовжить підтримувати EPS як застарілий графічний формат для імпорту непрозорих непрозорих графічних даних в додатки Adobe (наприклад, InDesign і Illustrator). , Хоча ми безумовно не рекомендуємо зберігати новий графічний контент в форматі Encapsulated PostScript (За винятком необхідності імпортувати дані в програми верстки сторінок, які не зовсім PDF-орієнтовані - не потрібно згадувати тут імена!), Наша призначена для користувача база повинна відчуваю себе комфортно, так як не потрібно турбуватися про необхідність конвертувати свої дуже великі бібліотеки графічних ресурсів на основі Encapsulated PostScript ».

Керівництво для початківців по оптимізації PDF-файлів для SEO

Основи файлів Encapsulated PostScript

Файл Encapsulated PostScript може містити будь-яку комбінацію тексту, графіки і зображень. Оскільки це насправді файл PostScript, це один з найбільш універсальних доступних форматів файлів. EPS-файли зазвичай містять невелику попереднє зображення, яке використовується для візуалізації вмісту файлу. Це зроблено для того, щоб програми не потребували інтерпретатор PostScript для відображення вмісту файлу Encapsulated PostScript. Навіть офісні додатки, такі як Microsoft Word, можуть відображати зображення для попереднього перегляду. Якщо файл Encapsulated PostScript відправляється на принтер, який не підтримує PostScript, то це ще раз це зображення попереднього перегляду, яке друкується. Якість не буде таким же, як у прочитаного зображення Encapsulated PostScript, але, по крайней мере, на роздруківці буде зображення. Мільйони людей працюють з файлами * .eps, навіть не усвідомлюючи, наскільки складними насправді вони є.

Як створювати файли Encapsulated PostScript

EPS-файли можуть бути створені усіма професійними програмами для малювання, а також більшістю додатків макетів.

 • Найбільш широко використовуваним додатком для створення файлів Encapsulated PostScript є Adobe Illustrator. Рідний формат файлу Illustrator називається AI. AI-файл менше відповідного EPS-файлу і зберігає всі можливості редагування Illustrator. Перевага збереження у вигляді Encapsulated PostScript полягає в тому, що цей файл легше використовувати з іншими (НЕ Adobe) додатками. Якщо вам потрібно відправити ілюстрацію в іншу компанію, і ви не знаєте, яке програмне забезпечення вони будуть використовувати для обробки вашої творчості, використовуйте Encapsulated PostScript або PDF.
 • Програми для роботи із зображеннями, такі як Adobe Photoshop, також можуть зберігати растрові зображення у вигляді EPS-файлів.
 • Деякі драйвери принтерів здатні генерувати EPS-файли, а також файли PostScript.

Як переглянути файли EPS

Перегляд розміщених файлів Encapsulated PostScript

Коли ви ставите файл EPS на сторінку в додатку макета або текстового редактора, це додаток повинен візуалізувати вміст EPS. Це можна зробити двома різними способами:

 • Він може відображати зображення попереднього перегляду, вбудоване в файл Encapsulated PostScript.
 • Він може спробувати відобразити вміст файлу Encapsulated PostScript і згенерувати зображення для попереднього перегляду, оптимізоване для поточного розміру екрану і збільшення. Тільки кілька додатків, таких як Adobe InDesign, здатні зробити це. Оскільки ця операція може зажадати значних ресурсів процесора, InDesign зробить це тільки в тому випадку, якщо вибрано користувачем високу якість відображення.

Перегляд мініатюр EPS в операційних системах

Перегляд вмісту EPS-файлу може стати справжньою проблемою як на ПК, так і на Macintosh.

 • Мініатюри Encapsulated PostScript в Windows
  Коли EPS-файл проглядається у вигляді мініатюр Windows Explorer, використовується загальний значок. Нижче наведені, наприклад, 2 EPS-файлу, що переглядаються в Windows XP.
EPS-файли в Windows XP

EPS-файли в Windows XP

Для інших форматів файлів, таких як JPG або PNG, Explorer відображає мініатюру фактичного вмісту зображення. Це може бути дуже практично при роботі з великою кількістю файлів. Існує невеликий інструмент під назвою PS + Ai Thumb, який хоча б частково вирішує цю проблему. Він працює з деякими зображеннями, але не з усіма типами файлів Encapsulated PostScript, як показано нижче. Я використовував це тільки з Windows XP. Він не працює на 64-бітової версії Windows 7.

EPS-файли в Провіднику з встановленим PS + Ai Thumb

EPS-файли в Провіднику з встановленим PS + Ai Thumb

Краще рішення - використовувати більш спеціалізований браузер або переглядач зображень. Нижче показано, що відображає Adobe Bridge. Bridge поставляється з такими додатками, як Adobe Creative Suite або Photoshop.

EPS-файли в Adobe Bridge

EPS-файли в Adobe Bridge

 • Попередній перегляд Encapsulated PostScript в Mac OS X
  У Leopard ситуація трохи схожа на Windows: перегляд мініатюр EPS прекрасно працює в таких додатках, як Adobe Bridge, але в Finder або QuickLook ви не бачите попередній перегляд. На щастя, є відмінний плагін EPSQLPlugIn, який виправляє це. Його можна завантажити тут .
  Apple усунула це обмеження в OS X 10.6. Нижче показано, як ці дві іконки виглядають в Finder в Snow Leopard.
EPS-файли в OS X 10.6 Snow Leopard

EPS-файли в OS X 10.6 Snow Leopard

Як перетворити файл EPS в інший формат файлу

Файл Encapsulated PostScript може бути перетворений в PDF, TIFF, JPG, PNG або інші графічні формати файлів.

 • Якщо ви є користувачем Adobe Illustrator або Photoshop, просто відкрийте файл Encapsulated PostScript і використовуйте SAVE AS для експорту в інший формат файлу. CorelDraw та інші додатки для малювання також можуть бути використані для того ж.
 • Якщо у вас немає жодного з вищезгаданих додатків, існують веб-сайти, які можуть перетворити Encapsulated PostScript в зображення. Гугл і знайдеш.

Пам'ятайте, що перетворення Encapsulated PostScript, що містить векторні дані, в формат файлу зображення, який може містити тільки растрові дані, означає, що ви перетворювати в файл, оптимізований для використання з одним конкретним розміром.

Як зменшити розмір файлу EPS-файлів

Логотипи та інші види ілюстрацій часто зберігаються у вигляді файлів Encapsulated PostScript. Має сенс спробувати зменшити розмір файлу. Існує кілька способів зменшити розмір даних EPS:

 • Часто зображення попереднього перегляду, вбудоване в файл Encapsulated PostScript, становить більшу частину даних Encapsulated PostScript. Якщо ви спочатку заповнили пейзажне зображення формату A4 або Letter розміром з логотип, попереднє зображення формату A4 або Letter може легко перевищити полмегабайта. Якщо логотип є векторним малюнком, не бракує в зменшенні його розміру і збільшенні його до 10 сантиметрів або 4 дюймів в ширину. Це може вдвічі зменшити розмір файлу Encapsulated PostScript.
 • Додаток, таке як Adobe Illustrator, зберігає додаткову інформацію в своєму висновку EPS. При збереженні у вигляді файлу Encapsulated PostScript ви можете вибрати формат файлу. Вибравши Illustrator 9 замість Illustrator CS5, я скоротив розмір файлу EPS на 200 КБ. Візьміть до уваги, що збереження в більш старому форматі файлу може вплинути на вашу можливість редагувати файл EPS згодом.
 • Позбавтеся від непотрібних даних: в своєму вікні «Дія» Adobe Illustrator має можливість видаляти невикористовувані елементи палітри. Це видаляє невживані зразки кольору, кисті, символи та стилі. Це може зменшити розмір файлу ще на 200-400 К. Також переконайтеся, що в деактивовано шарі або області монтажу немає прихованих непотрібних ілюстрацій.
 • Спробуйте оптимізувати дизайн, спрощуючи шляху або об'єднуючи кілька шляхів в один.
 • Якщо файл EPS повинен містити растрові зображення, обов'язково використовуйте для них оптимальне дозвіл.

 

Більш детальна інформація про формат файлу EPS

Файл Encapsulated PostScriptдолжен відповідати угодам про структуруванні документів Adobe (DSC). Це набір правил, що визначають порядок організації даних PostScript.

Як мінімум, він повинен містити коментар заголовка%! PS-Adobe-3.0 EPSF-3.0 і коментар з обмежувальної рамкою %% BoundingBox: llx lly urx ury, який описує кордону ілюстрації. (Специфікація не вимагає версії EPSF, але багато програм відхилять файл, в якому її немає.)

Програма EPS не повинна використовувати оператори, які ініціалізують або постійно змінюють стан машини таким чином, який не може бути скасований за допомогою програми збереження і відновлення, що міститься в доданому додатку (наприклад, оператори, що починаються з 'init', такі як initgraphics). В особливому випадку програма Encapsulated PostScript може використовувати оператор showpage. Імпортує додаток відповідає за відключення звичайних ефектів showpage. Програма EPS не повинна приймати ніяких рішень, чутливих до навколишнього середовища (імпортує додаток може намагатися досягти якогось особливого ефекту, а програма Encapsulated PostScript не повинна це зіпсувати), хоча для поліпшення зовнішнього вигляду вона може використовувати деякі залежні від пристрою прийоми, такі як алгоритм прив'язки до пікселя.

Є деякі оператори, які не повинні використовуватися в файлі Encapsulated PostScript: banddevice, cleardictstack, copypage, erasepage, exitserver, framedevice, grestoreall, initclip, initgraphics, initmatrix, quit, renderbands, setglobal, setpagedevice, setshared і startjob. До них також відносяться оператори з операторів statusdict і userdict, такі як legal, letter, a4, b5 і т. Д. Є деякі оператори, які слід ретельно використовувати: nulldevice, setgstate, sethalftone, setmatrix, setscreen, admransfer і undefinefont.

Файли Encapsulated PostScript можуть бути закодовані з використанням 7-бітного (ASCII, як зазвичай це роблять дані PostScript), а також 8-бітного (двійкового коду, який практично завжди виконується в Macintosh, оскільки він значно зменшує розмір файлу). 8-бітові EPS-файли не можуть бути коректно оброблені всіма операційними системами або додатками.

Попередній перегляд зображення

Файли EPS можуть додатково містити попередній перегляд растрового зображення, так що системи, які не можуть безпосередньо відображати PostScript, можуть принаймні відображати грубе уявлення про те, як буде виглядати графіка.

Є 4 формату попереднього перегляду:

 • PICT, в основному використовується в файлах, створених на Mac. Файл PICT зберігається в гілці ресурсів файлу EPS, а фактичні дані PostScript зберігаються в гілці даних. PICT є форматом файлів за замовчуванням для QuickDraw, графічної моделі, яка використовується додатками MacOS 7/8/9 для створення екрану.
 • TIFF: більшість файлів Encapsulated PostScript, створених додатками Windows, містять файл TIFF для попереднього перегляду.
 • Метафайл. Деякі файли Encapsulated PostScript, створені на ПК, містять попередній перегляд метафайлу Windows. WMF або Windows Metafile - це комп'ютерний еквівалент формату файлів Macintosh PICT.
 • EPSI - файл EPS з попереднім переглядом, не залежних від пристрою платформи. Ці файли є версією EPS для всіх ASCII (без довічних даних або заголовків). EPSI забезпечує попереднє уявлення зображення, яке буде відображатися на друкованих, в шістнадцятковому форматі. Файли EPSI були задокументовані Adobe як засіб забезпечення попереднього перегляду файлів EPS, які будуть кроссплатформенную. Насправді, однак, машини DOS і Windows воліють вбудовувати TIFF або навіть метафайли Windows в PostScript. EPSI в основному використовується в системах Unix.

Також можливо мати EPS-файл без попереднього перегляду. В цьому випадку імпортований файл зазвичай відображається в сірому полі або прямокутника з діагональними лініями, що проходять через нього.

Зображення для попереднього перегляду має фіксоване дозвіл, який зазвичай становить 72 dpi. Якщо ви збільшите розмір файлу Encapsulated PostScript в документі, зображення для попереднього перегляду буде розтягнуто і може стати «блоковим» і відсутні в деталях. Це не обов'язково означає, що самі EPS-дані будуть погіршуватися за якістю. Поки EPS-файл містить тільки текстову і векторну графіку, його масштабування не впливає на його якість.

Якщо ви друкуєте файл, який містить EPS-зображення, на принтері, відмінному від PostScript, звичайно друкується зображення попереднього перегляду. Зображення для попереднього перегляду ігнорується при друку на пристрої PostScript.

альтернативи PostScript

PostScript - це мова програмування

Проблеми друку книг