формати файлів

В цьому розділі сайту розглядаються деякі поширені формати файлів, пов'язані з додрукарської підготовкою, крім PostScript і PDF. Більшість з них є спільними форматами файлів. В останні роки багато користувачів почали використовувати власні формати файлів, такі як Photoshop PSD і Illustrator AI, в своїх проектах. перевірте цей крок для отримання додаткової інформації про це. Ця тенденція, активно просувається Adobe, означає, що перераховані нижче формати файлів тепер рідше використовуються в багатьох додатках.

BMP

BMP - це застарілий формат файлів зображень для комп'ютерів, що працюють під управлінням операційної системи Windows. Формат був розроблений Microsoft для зберігання растрових файлів у форматі незалежного від пристрою растрового зображення (DIB), який дозволяв би Windows відображати растрове зображення на будь-якому типі пристрою відображення. Термін «незалежний від пристрою» означає, що растрове зображення визначає колір пікселя в формі, незалежної від методу, який використовується дисплеєм для представлення кольору.

Загальна інформація

Оскільки BMP є досить простим форматом файлу, його структура досить проста. Кожен растровий файл містить:

 • заголовок реєстрового файлу: містить інформацію про тип, розмір і компонуванні незалежного від пристрою файлу растрового зображення.
 • заголовок бітової інформації, який визначає розміри, тип стиснення і колірної формат для бітової карти.
 • таблиця кольорів, певна як масив структур RGBQUAD, містить стільки елементів, скільки кольорів в растровому зображенні. Таблиця кольорів відсутня для растрових зображень з 24 кольоровими битами, оскільки кожен піксель представлений 24-бітними значеннями червоно-зеленого-синього (RGB) у фактичній області даних растрового зображення.
 • масив байтів, який визначає бітові біти. Це фактичні дані зображення, представлені послідовними рядками або «лініями сканування» растрового зображення. Кожен рядок сканування складається з послідовних байтів, що представляють пікселі в рядку сканування, в порядку зліва направо.

Файли BMP завжди містять дані RGB. Файл може бути:

 • 1 біт: 2 кольори (монохромний)
 • 4 біта: 16 кольорів
 • 8 біт: 256 квітів.
 • 24-біт: 16777216 кольорів, змішує 256 відтінків червоного з 256 відтінками зеленого і синього

Версії Windows 3.0 і пізніші підтримують формати з кодуванням по довжині прогону (RLE) для стиснення растрових зображень, які використовують 4 біта на піксель і 8 біт на піксель.

Розширення імені файлу за замовчуванням для файлу DIB Windows - .BMP.

Використовувати в додрукарської середовищі

Все, що може бути зроблено з BMP, також може бути зроблено з файлами TIFF (або EPS або PNG). Оскільки TIFF є визнаним і більш універсальним форматом файлів для додатків додрукарської підготовки, краще уникати BMP-файлів для виробництва додрукарської підготовки. BMP також обмежується тільки RGB-зображення, в той час як дані CMYK часто предпочитаются при додрукарської підготовці.

EPS

 

EPS DCS

DCS розшифровується як кольороподіл робочого столу. Це формат файлу, заснований на форматі файлу EPS. Фактично, ви можете розглядати файли DCS як набір файлів EPS.

Файли DCS в основному використовуються для обміну растровими зображеннями між додатками додрукарської підготовки. Іноді файли DCS також використовуються для векторних даних або тексту. Основна перевага DCS в порівнянні з його батьківським форматом файлу EPS полягає в тому, що він додає в формат файлу свого роду OPI-функціональність. Оскільки файли DCS містять окремі EPS-файли для кожної пластини, додаток може генерувати і друкувати кольороподіл швидше при використанні формату DCS. Це був правильний підхід, коли комп'ютери Mac, ПК і програмне забезпечення були не такими потужними, як сьогодні, і коли весь висновок був зроблений з програми макета. У сучасному світі зі зростаючою популярністю внутриполосного поділу, а також поліпшеною підтримкою EPS-файлів в таких додатках, як QuarkXPress, DCS може бути дуже неефективним форматом файлів.

Як уже зазначалося, DCS-файли насправді є EPS-Файл, які повинні відповідати специфікаціям Adobe (Додатки G і H до Довідкові матеріали по мові PostScript, 2-е вид.). Єдиними відмінностями є деякі зміни в області коментарів заголовка, а також додаткові рядки коментарів в основному розділі файлу, які описують дані поділу. DCS-файли містять зображення попереднього перегляду, як і EPS-файли.

Існує дві різні версії формату файлів DCS: версія 1 і версія 2.0.

DCS 1.0

DCS 1 був розроблений Quark для додавання формату файлу, який можна було б легко і ефективно розділити з їх основним додатком, QuarkXPress. Цей формат файлу зазвичай називається DCS.

Файл DCS 1 складається з 5 окремих файлів. Нижче ви бачите такий файл: основний файл має розширення.прибуток на акцію, В той час як 4 інших файлу мають розширення, яке відзначає дані про колір, які вони містять. Розмір файлу показує, що основний файл не містить жодних фактичних даних зображення, А містить тільки зображення попереднього перегляду і покажчики на інші 4 відповідних файлу з високою роздільною здатністю.

Оскільки в головному файлі є рядки, які стосуються інших файлів, ви не можете просто перейменувати DCS-файли в Macintosh Finder або Windows Explorer. Якщо ви хочете змінити ім'я DCS-файлу, найкраще відкрити його в Photoshop і використовувати SAVE AS, щоб зберегти файл під іншим ім'ям.

Дані зображення в чотирьох CMYKфайлах можуть бути стиснуті з використанням стиснення JPEG. Це часто створює проблеми з OPI-системами, а старі RIP іноді також пригнічують декомпресію.

DCS 2.0

Розробка формату DCS-2 почалася в 1993 році і стала доступна в 1995 році або близько того. Це дві нові функції в DCS 2.0:

 • Можливість вибрати версію з декількома або одним файлом. Спочатку DCS вимагав, щоб файли поділу були окремими. У DCS 2.0 ці файли тепер можна об'єднувати в один. Зверніть увагу, що це не перетворює файли DCS-2 в справжні складові файли, просто подивіться на файли DCS-2 з одним файлом як на набір окремих файлів, які склеєні разом, щоб сформувати один великий файл.
 • Можливість вказати додаткові кольору пластини. DCS 2.0 може вказувати на плашечниє кольорові пластини на додаток до стандартних блакитним, пурпуровим, жовтим і чорним. Ця здатність робить DCS-2 ідеальним форматом файлів для гексахромних зображень. Вони містять 6 кольорів: блакитний, пурпурний, жовтий і чорний, а також помаранчевий і зелений.

Ранні додатки розробки не підтримували файли DCS-2. Це включає в себе версії QuarkXPress до 3.32 і PageMaker 6.5. Оскільки DCS-файли є свого роду EPS-Файл, вони можуть бути імпортовані в ці додатки, але висновок на плівку або пластину є неправильним.

DCS повинен померти

DCS знайшов сенс 10 років тому, але в сучасному світі це стало справжньою неприємністю. Основна проблема полягає в тому, що популярні додатки, такі як QuarkXPress та InDesign (перед випуском CS, якщо я прав), не підтримують належним чином DCS-файли при друку складових файлів PostScript (Файлів, які ще не розділені, з відключеною опцією поділу). в PRINT-меню). Замість читання даних з високою роздільною здатністю в DCS-файлі вони включають тільки попередній перегляд екрану низького дозволу в свої композитні файли друку. Якщо ви не помітите цього, то на виході будуть жахливі зображення з дозволом 72 dpi. Деякі пізніші додатки макетів можуть об'єднувати DCS-дані при генерації вихідного файлу.

Хоча на ринку є розширення для вирішення цієї проблеми (SmartXT для XPress), і більшість OPI-серверів можуть об'єднувати дані з високою роздільною здатністю при використанні OPI, DCS - просто неприємність і заслуговує зникнення, по крайней мере, для чистих зображень CMYK.

Якщо вам потрібно більше 4 кольорів в зображенні (наприклад, в гексахроме) або ви хочете обробляти файли copydot, тоді DCS як і раніше є допустимим форматом файлу. Використання власних файлів Photoshop - найкраща альтернатива, якщо ви використовуєте Adobe InDesign для макета сторінки. Для простих зображень CMYK DCS більше ніколи не повинен використовуватися.

GIF

GIF - це формат файлу, призначений для використання в Інтернеті. Це не повинно дійсно використовуватися для додрукарської підготовки. На жаль, зображення GIF продовжують з'являтися на сторінках, створених аматорами, тому варто трохи дізнатися про формат. Ви також можете використовувати це опис, щоб пояснити людям, чому GIF не підходить для додрукарської підготовки.

Загальна інформація

GIF - це абревіатура графічного формату обміну . Спочатку він був розроблений CompuServe (онлайн-сервіс, який був досить успішним на початку дев'яностих). Формат включає в себе деякі ключові функції, які роблять його унікальним і цінним форматом для Інтернету. Ці функції включають стиснення файлів, прозорість, розгорнення і зберігання декількох зображень в одному файлі, що забезпечує примітивну форму анімації.

Є дві версії формату GIF; версії 87а і 89а. Ці версії були випущені в 1987 і 1989 роках відповідно.

 • GIF 87a: початкова версія формату файлів GIF підтримує стиснення файлів LZW, розгорнення, 256-колірні палітри і зберігання декількох зображень.
 • Версія 89a додала прозорість фону і кілька інших доповнень, таких як час затримки і параметри заміни зображення, щоб зробити функцію зберігання декількох зображень більш корисною для анімації.

Оскільки алгоритм стиснення LZW, який використовується в GIF, захищений авторськими правами, був розроблений новий стандарт, заснований на алгоритмі вільного стиснення. Цей наступник, названий PNG, в основному замінив GIF, за винятком випадків, коли функції анімації GIF корисні.

Особливості формату GIF

Це огляд різних можливостей формату файлу GIF з точки зору оператора додрукарської підготовки.

Обмежена колірна палітра

GIF-зображення може містити 2, 4, 8, 16, 32, 64, 128 або 256 кольорів, які зберігаються в колірній палітрі або таблиці відповідності кольорів у файлі зображення. кожен колір в таблиці кольорів GIF описується в значеннях RGB, Причому кожне значення має діапазон від 0 до 255. Кольори CMYK неможливі в GIF. Хоча формат GIF має доступ до більш ніж 16,8 мільйонам кольорів, на одне зображення GIF можна посилатися лише на максимум 256 символів. Хоча ця обмежена палітра зменшує розмір файлу і є цілком прийнятною для перегляду на екрані, вона призводить до постеризованих зображень при їх друку. Більшість інструментів попередньої перевірки, таких як PitStop, можуть генерувати попередження, коли вони стикаються з зображеннями з фіксованою палітрою кольорів.

змішання

Обмежена кількість квітів в GIF використовується для обмеження розміру файлів зображень. У той час як маленьке зображення, що використовує 256 кольорів, може займати 9,5 КБ, те ж саме зображення, що використовує 32 кольору, займає всього 4,4 К, а зменшення до 16 кольорів знижує його до 1,9 К. Інший прийом, використовуваний для обмеження розміру файлу, - розмиття. Цей метод використовується, щоб створити ілюзію більшої глибини кольору, змішуючи меншу кількість кольорових крапок. Коли можна відобразити меншу кількість кольорів, ніж присутня в оригінальному документі, тоді для моделювання появи недопредставлених квітів використовуються шаблони сусідніх пікселів. Дизеринг - це не особливість GIF, це просто метод, який часто використовується в зображеннях GIF. Дизеринг додає шум до зображення і знижує різкість.

стиснення LZW

GIF підтримує стиснення LZW, яке є алгоритмом стиснення без втрат, який також часто використовується в додрукарської підготовці. Зображення TIFF, наприклад, також часто стиснуті LZW.

прозорість

Прозорість - це особливість формату GIF89a, яка дозволяє ігнорувати специфікацію одного з квітів у палітрі при обробці зображення для вашого пристрою відображення. Хоча ця функція відмінно працює в Інтернеті, вона не підтримується додатками макетів, які покладаються на PSD-файли або EPS-зображення з включеною маскою для досягнення тієї ж функціональності (але з набагато більш плавним краєм навколо зображень).

Переплетення

Черезрядкова - ще одна особливість GIF для веб-сайтів. Це механізм, який змушує зображення з'являтися швидше на екрані, спочатку відображаючи версію зображення в низькій роздільній здатності і поступово показуючи повну версію. Фізично, міжрядковий GIF просто зберігає рядки сканування в незвичайному порядку:

 • Перший прохід має рядки пікселів 1, 9, 17 і т. Д (Кожна восьма рядок)
 • Другий прохід має рядки 5, 13, 21 і т. Д (Кожен залишився четвертий ряд)
 • Третій прохід має ряди 3, 7, 11, 15 і т. Д (Кожен залишився непарний ряд)
 • Останній прохід має рядки 2, 4, 6 і т. Д. (Всі рядки з парним номером).

Як веб-браузер вибирає для відображення це залежить від браузера. Ця функція не може використовуватися програмою додрукарської підготовки.

Анімація

Специфікації GIF89a додають кілька поліпшень в заголовку, що дозволяє браузерам, таким як Netscape, відображати кілька зображень GIF в тимчасовій і / або зацикленої послідовності. Цей механізм допускає невеликі, досить грубі анімації, і це дуже популярна функція, яка часто використовується в банерах. Ця функція не використовується для додрукарської підготовки програмного забезпечення.

Дозвіл

Хоча GIF не вимагає певного дозволу, більшість зображень GIF мають дозвіл від 72 до 90 точок на дюйм, що ідеально для перегляду на екрані, але недостатньо для додрукарської підготовки.

JPG

JPEG означає Об'єднану групу експертів по фотографії, Яка є комітетом по стандартизації. Це також означає алгоритм стиснення, який був винайдений цим комітетом. Щоб ще більше ускладнити ситуацію, стислі зображення JPEG часто зберігаються в форматі файлу, званому JFIF (формат обміну файлами JPEG), який багато також називають JPEG!

Ця сторінка має справу тільки з форматом файлу JFIF. 

Формат файлу JFIF

Те, що багато хто називає форматом JPEG, фактично називається JFIF або форматом обміну файлами JPEG. Це мінімальний формат файлу, який дозволяє обмінюватися бітовими потоками JPEG між різними платформами і додатками. JFIF відповідає чорновому міжнародному стандарту JPEG (ISO DIS 10918-1).

Специфікація JPEG дуже складна. Щоб спростити завдання, формат файлу JFIF використовує тільки частину або підмножина всіх опцій, описаних в специфікаціях JPEG.

В теж час формат JFIF був замінений новим форматом файлів під назвою SPIFF (формат обміну файлами нерухомих зображень), який був завершений в 1996 році. SPIFF назад сумісний з JFIF. Існує також формат стиснення відео, Зазвичай званий M-JPEG, який був розроблений і використовується багатьма компаніями. На жаль, M-JPEG є нестандартним варіантом алгоритму JPEG, тому існує безліч різних реалізацій.

Формат файлу JFIF не залежить від платформи, тому його можна використовувати на ПК, Mac і робочих станціях Unix. На Macintosh він не використовує ніяких ресурсів. Стандартне розширення, яке використовується на платформах Unix і Windows, - .JPG.

Можна використовувати декілька колірних просторів: відтінки сірого, RGB и CMYK всі поширені в додрукарської підготовці. Для використання в Інтернеті колірний простір також може бути YCbCr, як визначено CAIRN 601 (256 рівнів). компоненти RGB, Розраховані шляхом лінійного перетворення з YCbCr, не повинні піддаватися гамма-корекції (гамма = 1,0).

Файли JFIF також можуть використовувати так званий прогресивний JPEG. Аналогічна функція також присутня в популярному чересстрочном форматі GIF, який часто використовується в Інтернеті. Як і в разі реалізації GIF, прогресивний JPEG передається і відображається у вигляді послідовності накладень, причому якість кожного накладення стає все вище. Ця функція допомагає прискорити появу вашого зображення, Жертвуючи якістю вихідного зображення.

Крім звичайного стиснення JPEG файли JFIF також можуть використовувати стиснення JPEG 2000. Крім деяких нових алгоритмів стиснення, цей формат файлу пропонує наступні нові функції:

 • Для використання в Інтернеті JPEG 2000 пропонує прогресивну завантаження зображень (див. Вище), а також функцію прогресивного дозволу. Користувач може завантажити версію зображення з більш низьким дозволом і продовжити завантаження більш докладної версії, якщо це необхідно.
 • JPEG2000 буде обробляти RGB, LAB і CMYK з більшою бітової глибиною.
 • Файли JPEG2000 можуть містити повну інформацію профілю ICC.
 • Файли можуть містити теги, які містять інформацію про власника зображення.
 • Альфа-канали, які можуть бути використані в якості обтравочного контуру, також підтримуються.

Джон Нак опублікував цікаву статтю про формат файлу JPEG 2000 в своєму блозі. У ньому обговорюється обмежене використання файлів JPEG 2000 (файли, а не сам алгоритм стиснення). Очевидно, що Конгрес-бібліотека США використовує формат файлу для всіх відсканованих документів, що зберігаються в електронному вигляді, але в фотографії не так багато користувачів, і жоден з великих виробників камер не додав підтримку своїх пристроїв. Те ж саме відноситься і до веб-дизайну. І Internet Explorer, і Firefox не підтримують формат файлів JPEG 2000. У публікації InDesign не підтримує формат. Деякі ринки, на яких часто використовується JPEG 2000, - це архівування та обробка біометричних або геопросторових даних. Деякі люди очікують, що формат файлу Microsoft HD Photo займе місце JPEG 2000.

PICT

PICT - це формат файлу, який був розроблений Apple Computer в 1984 році як власний формат графіки Macintosh. Файли PICT кодуються в командах QuickDraw. Формат файлу PICT - це мета-формат, який можна використовувати як для растрових зображень, так і для векторних зображень.

Файли PICT в основному використовуються для обміну графікою між різними додатками Macintosh. Хоча вони можуть включати в себе додатки додрукарської підготовки, зазвичай краще використовувати формат файлу TIFF або EPS в додрукарської підготовці.

У своїй поточній операційній системі Mac OS X Apple замінила PICT на PDF. Це означає, що використання формату файлу PICT для обміну даними значно скоротилося. На початку 2009 року Adobe вирішила частково відмовитися від підтримки PICT в майбутніх випусках Photoshop. Це означає, що PICT фактично став «форматом файлу динозавра» - його слід уникати, коли це можливо.

Специфікації формату файлу

 • Зображення PICT можуть зберігатися як ресурс Macintosh типу «PICT» або як файл даних типу «PICT».
 • Об'єктно-орієнтована файл може містити всі команди QuickDraw, використовувані для малювання зображення на екрані Macintosh (шрифт: розмір, стиль, тип; лінії, кола, бітові карти і т. Д.).
 • Файли PICT можуть містити растрові зображення, що представляють собою штрихові малюнки, градації сірого або дані RGB. Файли PICT, що містять тільки одне растрове зображення, також підтримуються в Windows з використанням QuickTime для Windows.
 • Зображення попереднього перегляду зберігається в файлі як файл ресурсів PICT. Призначені для користувача значки створюються і зберігаються в файлі ресурсів, який буде відображатися в Finder System 7 або більш пізньої версії.

версії файлів

Існують дві різні версії формату PICT:

 • Формат PICT 1: Цей старий формат допускає тільки 8 кольорів і жоден із сучасних колірних примітивів. Він був розроблений для оригінальних чорно-білих комп'ютерів Mac.
 • Формат PICT 2: Будь-який тип растрових об'єктів може зберігатися в форматі PICT для Macintosh. Об'єктно-орієнтована формат файлів PICT може включати області, лінії, налаштування кольору, овали і інші примітиви, а також растрові об'єкти. Файл PICT може містити чорно-білі, 4-бітові, 8-бітові, 16-бітові та 24-бітові кольорові растрові об'єкти. 32-бітний також підтримується, але він не використовується для зображень CMYK, замість цього він використовує останні 8 біт для альфа-каналу (прозорість).

компресія

Кодування довжин серій (RLE) використовується для стиснення растрових зображень. При установці QuickTime V2.0 або пізнішої версії файл PICT також може містити стислі растрові зображення JPEG. QuickTime поставляється з підпрограмами для стиснення файлів PICT з використанням стиснення JPEG або будь-якого іншого компресора QuickTime. Будь-який додаток, яке використовує файли PICT на Macintosh з установленим QuickTime, може розпакувати ці файли.

PNG

PNG або Portable Network Graphics - це формат файлу, розроблений для заміни GIF. GIF не тільки є технічно обмеженим форматом файлів, але і LZW, алгоритм стиснення, який він використовує, належить Unisys, які більш ніж раді стягувати плату за привілей його використання. PNG не має патентів і пропонує достатньо можливостей, щоб в деяких випадках зробити його допустимої альтернативою формату файлів TIFF. Формат файлу призначений для зберігання растрових даних.

PNG був розроблений в 1995 році робочою групою в Інтернеті, очолюваної Томасом Бутел. Його популярність значно зросла, коли W3C, організація, яка визначає веб-Стандарти, почала просувати його використання в 1996 році. Основні графічні додатки, такі як Photoshop та InDesign, повністю підтримують PNG, хоча формат файлу не такий популярний в додрукарської підготовці, оскільки не підтримує CMYK. Я часто використовую InDesign для створення презентацій, і для такого типу додатків PNG може бути дуже корисним.

Існує «споріднений формат файлу», який називається MNG і призначений для відеопріложеній.

Специфікації формату файлу

кольорові простору

PNG підтримує такі типи зображень:

 • Line-art - чистий чорно-білий, по суті 1-бітний відтінки сірого
 • Відтінки сірого - підтримується до 65536 відтінків сірого (16 біт), хоча часто використовується 256 відтінків.
 • індексований колір - від 1-бітного до 8-бітного (також званий кольором на основі палітри або фальшивих кольорів)
 • RGB - до 48 біт, хоча 24-біт (16 мільйонів кольорів) найбільш популярний.

компресія

Стиснення PNG повністю без втрат. Інформація про зображення не губиться при стисканні зображення.

Альфа-канали

Альфа-канали можна порівняти з масками Photoshop. Це спосіб переконатися, що частина зображення прозора, так що кольоровий фон під зображенням PNG з альфа-каналом залишається видимим.

Гамма-корекція

Зображення на комп'ютерах Mac мають тенденцію виявлятися темними на екрані ПК. Зворотне також вірно: зображення на комп'ютері Mac виглядають занадто світлими. Це пов'язано з різницею гами (яскравості зображення) В обох системах. Зображення PNG може містити гамма-значення, яке використовується авторської системою, щоб додатки могли компенсувати це при необхідності. Повноцінна система управління кольором перевершує простий алгоритм, такий як гамма-криві. PNG може підтримувати це за допомогою розширень, але його використання поки не отримало широкого поширення.

Переплетення

Черезрядкова - це особливість веб-Інтерфейс. Це механізм, який змушує зображення з'являтися швидше на екрані, спочатку відображаючи версію зображення в низькій роздільній здатності і поступово показуючи повну версію. Ця функція не може використовуватися програмою додрукарської підготовки.

Обмеження

Файли PNG не можуть містити профілі ICC (механізм, який описує колірний простір або гамму зображення). Метадані (хто створив ці зображення, Що це таке, хто володіє авторським правом, ...) також не підтримуються. Навіть якщо дозвіл зображення файлу PNG можна зберегти в блоці pHY (в пікселях на метр), деякі дизайнерські додатки (наприклад, Adobe InDesign CS3) не підтримують це належним чином і, мабуть, припускають, що зображення PNG ісп

TIFF

TIFF або Формат файлу зображень із тегами - це формат файлу, який строго використовується для растрових даних. Файли TIFF не містять текстових або векторних даних, хоча теоретично формат файлу дозволяє використовувати додаткові теги для обробки таких даних. Незважаючи на те, що це один з найбільш ранніх форматів файлів для зображень, він все ще дуже популярний сьогодні. Це дуже гнучкий і сумісний із різними платформами формат, який підтримується численними додатками для обробки зображень і практично всіма програмами додрукарської підготовки, представленими на ринку.

Розширення файлу для файлів TIFF - .tif, хоча .tiff також іноді використовується.

Специфікації формату файлу

Як випливає з назви, зображення TIFF використовують теги, ключові слова, що визначають характеристики зображення, Включеного в файл. Наприклад, зображення, яке містить 320 на 240 пікселів, буде включати тег «ширина», після якого йде номер «320» і тег «глибина», після якого йде номер «240».

Гнучкість TIFF дозволяє дуже легко писати TIFF-пишучий інструмент, але дуже важко створити повністю TIFF-сумісний рідер. Потреба в чітко визначених правилах привела до появи декількох некондиційних TIFF. Для додрукарської підготовки TIFF / IT є яскравим прикладом, але цей формат файлу більше не використовується активно. Ще один неякісний варіант - TIFF / EP, версія TIFF, оптимізована для цифрової фотографії.

кольорові простору

Зображення в форматі TIFF можуть містити більш-менш все:

 • Line-art (чистий чорно-білий)
 • Відтінки сірого
 • Фальшивих кольорів, від 1-бітного до 8-бітного (також званий кольором палітри або індексованих кольором в Photoshop)
 • RGB
 • YCbCr
 • CMYK
 • CIELab

Для зображень в градаціях сірого, RGB и CMYK використовується 8 біт (256 рівнів) на канал, але це не є обмеженням формату файлу TIFF. Специфікації файлів також допускають 16-бітові канали. Хоча ця функція також підтримується в останніх версіях Photoshop, багато програм і драйвери макетів поки не підтримують ці типи даних.

компресія

TIFF підтримує велику кількість алгоритмів стиснення. Алгоритми без втрат, які можуть бути використані:

 • PackBits
 • LZW (Lempel-Ziv-Welch), популярний для зображень у відтінках сірого або кольорових зображень (хоча він не дуже ефективний для зображень CMYK)
 • Факсимільний група CCITT 3 і 4, в основному використовується для лінійних зображень (особливо екранованих даних, що надходять з програми RIP або copydot).

Офіційно TIFF також підтримує стиснення JPEG з втратами. На жаль, специфікації були розроблено правильно, і JPEG ніколи не використовується в файлах TIFF, по крайней мере, для додрукарської підготовки.

розмір файлу

Файли TIFF не можуть містити більше 4 гігабайт растрових даних. Однак це стислі дані об'ємом 4 ГБ, і тому, якщо ступінь стиснення досить висока, теоретично зображення у форматі TIFF може бути набагато більше (фактично, 2 ** 32-1 пікселя).

Як редагувати файли TIFF

Всі професійні додатки для редагування зображень на ринку здатні відкривати файли TIFF. Мій улюблений це Adobe Photoshop.

Як конвертувати TIFF файли

Існують тонни конвертерів, які можуть конвертувати TIFF-файл в JPEG, PNG, EPS, PDF або інший формат файлу. Google твій друг.

 • У минулому у мене був хороший досвід роботи з GraphicConverter, умовно-безкоштовним інструментом для Macintosh, який може імпортувати близько 200 типів файлів і експортувати 80.
 • Для випадкових перетворень файлів я дотримуюся Photoshop - не так вже й складно написати дію, яке виконує пакетне перетворення серії файлів.
 • Щоб перетворити серію файлів TIFF в PDF за допомогою Adobe Acrobat Professional 9: виберіть «Файл»> «Об'єднати»> «Об'єднати файли в один PDF-файл». Відкриється діалогове вікно «Об'єднати файли». Якщо ви хочете зберегти вихідне дозвіл зображення, обов'язково виберіть найбільший значок сторінки, який з'явиться в самому нижньому правому куті, поруч з «Розмір файлу:».

Історія TIFF

TIFF був розроблений як універсальний формат файлів зображень Aldus (творцями PageMaker) в 1987 році. Найостанніші специфікації, TIFF 6, були випущені в 1992 році. Безглуздо вивчати старі версії формату, оскільки всі дотримуються специфікацій TIFF 6, З тих пір компанія Aldus була куплена компанією Adobe, тому тепер Adobe володіє авторським правом. Вони не випустили ніяких нових версій TIFF, що не обов'язково є поганою річчю, так як стандарти, які давно існують, добре підтримуються і розуміються на ринку.

TIFF / IT

 Період свого розквіту, десь у 2000 році, TIFF / IT був стандартом обміну цифровими рекламними оголошеннями і повними сторінками. Формат файлу поступово замінюється PDF, і в даний час він більше не використовується в допечатном виробництві.

TIFF / IT - це скорочення від Tagged Image File Format / Image Technology . Файли TIFF / IT містять тільки растрові дані, але не векторні дані. Файли не растеризувати (хоча вони можуть бути), але вони містять 256 рівнів сірого на канал.

Як видно з назви, TIFF / IT заснований на добре відомому стандарті TIFF. Оскільки стандарт TIFF / IT є дуже гнучким, було розроблено підмножина стандарту, яке називається TIFF / IT P1. P1 обмежений завданнями CMYK. Він не підтримує плашкові кольори. Коли більшість людей говорять про TIFF / IT, вони посилаються на версію P1. Версія P2 була в розробці протягом довгого часу і, можливо, ніколи не з'явиться, враховуючи знижується популярність TIFF / IT.

TIFF / IT була успішна тільки на деяких ринках, таких як обмін написами для газет або журналів і обмін сторінками для журнальних друкарень. В останні роки його роль в значній мірі перейшла до формату файлів PDF, точніше PDF / X-1a.

З 2000 по 2004 рік ряд компаній, що продають продукти, пов'язані з TIFF / IT, анонсували продукти, в яких дані TIFF / IT були вміщені в файли PDF. Це об'єднання цих двох форматів з PDF, що забезпечує широку галузеву підтримку, і перевіреної репутацією TIFF / IT надійності, було цікавою концепцією, але жоден з цих гібридних форматів все ще широко не використовується. RIP-файли часто задихалися від таких файлів, і постачальники неохоче активно підтримували непарні формати файлів.

Історія TIFF / IT

Історія TIFF / IT починається приблизно в 1989 році, коли DDAP (Комітет по цифровому розповсюдження реклами для публікацій) попросив ANSI, що є Американським національним інститутом стандартів, визначити стандарт для обміну цифровою рекламою.

ANSI має свій власний підкомітет, який займається графікою, і цей комітет, званий CGATS, вирішив почати з розробки стандарту для обміну растровими даними. Вони планували додати інший формат файлу для векторних даних пізніше.

CGATS взяв формат файлу TIFF в якості відправної точки. Сама остання версія специфікацій TIFF - це версія 6.0, певна Aldus ще в 1992 році.

У 1996 році специфікації TIFF / IT були доопрацьовані. TIFF / IT був дуже відкритим і потужним форматом, який залишав багато можливостей для розробників по-різному.

Різні версії TIFF / IT

Різноманіття оригінальних специфікацій TIFF / IT незабаром привело до проблем сумісності програмного забезпечення різних постачальників.

TIFF / IT P1

Щоб уникнути цих проблем сумісності, була розроблена більш обмежена версія стандарту, яка називається TIFF / IT P1 (також відома як ISO 12639). P1 позначає профіль 1. Коли більшість людей говорять про TIFF / IT, вони мають на увазі стандарт P1.
Файли TIFF / IT P1 зазвичай складаються з 3 файлів. Стандарт налаштований для файлів CMYK і не може обробляти плашкові кольори. TIFF / IT P1 отримав сертифікацію ISO і тепер офіційно є стандартом ISO 12639.

Кілька компаній запустили нові додатки або адаптували існуюче програмне забезпечення для підтримки TIFF / IT P1. Scitex є одним з найпалкіших прихильників P1, що не так уже й дивно, якщо ви помітите схожість між P1 і їх власним форматом файлів CT / LW. Інші компанії, такі як Shira, створюють інструменти перетворення для інтеграції TIFF / IT в існуючі робочі процеси PostScript або PDF.

TIFF / IT P1 став встановленим стандартом для обміну рекламою і повними сторінками для ринків, таких як газетна продукція або глибокий друк. У деяких країнах, таких як Франція, він домінував на ринку.

TIFF / IT P2

Оскільки TIFF / IT P1 мав ряд обмежень, група компаній об'єднала зусилля для розробки розширеного формату, який буде називатися TIFF / IT P2.

P2 повинен був додати ряд функцій, таких як:

 • Підтримка стиснення даних CT (або JPEG або Flate), що дозволило б для невеликих файлів
 • Підтримка декількох LW і CT в одному файлі
 • Підтримка файлів copydot через новий тип файлів під назвою SD (відскановані дані)
 • Можливість об'єднувати файли FP, LW і CT в один файл, який називається файлом GF (Group Final).

Специфікації TIFF / IT P2 зайняли багато часу, щоб доопрацювати. Тим часом формат файлу PDF був прийнятий промисловістю, і TIFF / IT швидко став застарілим форматом файлу. P2 просто запізнився, і PDF / X-1 став наступником TIFF / IT P1.

Формат файлу TIFF / IT

Попри те, що випливає з назви, файл TIFF / IT фактично складається з набору файлів. Файли TIFF / IT P1 зазвичай складаються з 3 файлів:

 • Фінальна сторінка або файл FP
 • зображення безперервного тону (відомий як CT)
 • зображення Line Work (відоме як LW)

Крім цих 3 файлів, файли TIFF / IT можуть містити і деякі інші файли, такі як:

 • файл Contone високого дозволу (також званий HC)
 • бінарний файл або BL-файл
 • файл двійкового зображення (БП коротко)
 • MP або монохромний файл зображення

Угоди про імена файлів TIFF / IT досить суворі. Щоб уникнути проблем, ви повинні дотримуватися найменшого спільного знаменника серед всіх платформ, що використовуються для обробки файлів. Це означає, що імена файлів повинні містити менше 25 символів, містити тільки цифри і букви і закінчуватися відповідним розширником (.LW для файлу Line Work, .CT, .FP і т. Д.).

Нижче наведено короткий опис деяких типів файлів.

файл FP

Останній файл сторінки є свого роду довідковим файлом. Він вказує на відповідний файл CT і LW і містить зміщення, які описують розташування CT і LW на сторінці. Спочатку CT поміщається на сторінку, а потім на неї накладається LW. У LW зазвичай є кілька прозорих областей, через які просвічує CT. Оскільки це всього лише довідковий файл, файл FP досить малий.

файл CT

Файл CT або Contone містить, як і слід було очікувати, все фотографічні зображення. Хоча це може бути будь-який дозвіл, зазвичай воно має дозвіл близько 300 точок на дюйм. Він може містити будь-які кольори CMYK в 8-бітному форматі, тобто максимум 256 відтінків блакитного, пурпурного, жовтого і чорного.
Специфікації TIFF / IT P1 не допускають стиснення даних в файлі CT. Це означає, що його розмір досить великий, близько 40 МБ для файлу формату A4. Це також означає, що розмір є фіксованим, незалежно від вмісту сторінки.

LW файл

Файл Line Work містить дані з високою роздільною здатністю, такі як штрихові малюнки, текст або лінії на кресленнях. На відміну від файлів штрихових малюнків, LW-файл індексується, що означає, що кожен піксель в файлі може бути пофарбований. Існує фіксований список або індекс всіх кольорів, які використовуються у файлі LW. Цей індекс містить максимум 256 кольорів. Файл LW також може містити прозорі області, через які просвічує основний файл CT.
LW зазвичай має високу роздільну здатність, такі як 2400 точок на дюйм. Як правило, дозвіл файлу LW має бути точно кратним вирішенню файлу CT. В ідеалі дозвіл також відповідає дозволу пристрою настройки зображення, Використовуваного для виведення файлу.
LW-файл можна стиснути, щоб його розмір зазвичай не перевищував 10 МБ або близько того для документа формату A4.

MP файл

Файл CT може містити тільки кольору CMYK. Для підтримки плашкових кольорів файл TIFF / IT може містити файли MP. MP-файл - це файл одноколірного Контон, який використовується для опису даних зображення плашечного кольору. Думайте про це як про один монохромному файлі CT.
Файли MP не стискуються і займають близько 10 МБ для документа формату A4.

Крім цих форматів файлів зображень, є інші формати, про які варто знать.EPUB, формат файлів для електронних публікацій, є хорошим прикладом.

Растрові проти векторної графіки

Деякі з вищезгаданих форматів файлів використовуються для зберігання растрових даних, а деякі - для перенесення векторних даних. Деякі формати файлів можуть навіть змішувати обидва типи даних в одному файлі. 

Русский Українська