дозвіл зображення

Дозвіл зображення і пов'язані з ним скорочення, такі як ppi и dpi, збивають з пантелику багатьох людей. На цій сторінці пояснюється, що такий дозвіл і як його необхідно враховувати при створенні макетів або друку зображень. Він охоплює такі теми:

 • Пікселі, основа для розмови про дозвіл
 • Дозвіл як визначення кількості пікселів
 • Дозвіл як визначення передбачуваного розміру зображення
 • Вимоги до вирішення для різних процесів друку
 • Дозвіл і якість друку

основи дизайну

Пікселі. дозвіл зображення

Оскільки дозвіл пов'язано з цифровими зображеннями, давайте спочатку подивимося на таке зображення. Я буду використовувати зображення, яке я зняв кілька років тому в місцевому зоопарку, використовуючи цифрову камеру Nikon D70.

Птах у Парадізіо
Птах у Парадізіо

Якщо таке електронне зображення сильно збільшено, ви можете бачити, що воно складається з матриці елементів зображення. такі елементи зображення називаються пікселями . Нижче наведені пікселі, з яких складається очей птиці.

дозвіл пікселів
дозвіл пікселів

Дозвіл зображення як визначення кількості пікселів

На зображенні вище кожен рядок містить 3000 пікселів і 2000 рядків. Дозвіл визначає обсяг зображення як кількість пікселів, яке воно містить , як правило, «Ширина х висота ». Це означає, що наведене вище зображення птаха має дозвіл 3000 x 2000 пікселів. Іноді користувачів цікавить тільки загальна кількість пікселів. Ці 6 мільйонів пікселів відповідають вирішенню 6 мегапікселів. Звичка використовувати термін дозвіл для позначення кількості пікселів на зображенні типова для ринку фотографії.

Історія PostScript

Дозвіл зображення як визначення абсолютного розміру.

Наведене вище визначення досить просто. Проте, термін «дозвіл» також може використовуватися для опису фактичного або передбачуваного розміру пікселів. Це зазвичай має місце в поліграфічній промисловості.

Отже, наскільки великий піксель? Оскільки цифрове зображення не є фізичним, пікселі в ньому насправді не мають розміру. Коли ви друкуєте зображення або відображаєте його на якомусь фізичному пристрої, ці пікселі отримують реальні розміри. Може бути, вони стають дуже маленькими або можуть стати досить великими, щоб заповнити футбольне поле Стемфорд Брідж, будинки футбольного клубу Челсі.

дозвіл велике
дозвіл велике

Давайте зробимо трохи математики з декількома прикладами:

 • Поле Стемфорд Брідж має довжину 103 метри або 73,3 метра. З 3000 пікселів, щоб розділити на яку, кожен піксель має ширину 3,43 сантиметра.
 • Припустимо, я просто друкую це ж зображення на аркуші формату А4 у себе вдома з принтером. Якщо зображення надруковано так, що воно має ширину 25 сантиметрів, кожен піксель має розміри 0,0083 сантиметри.

Термін дозвіл можна використовувати для опису фактичного розміру пікселів. Угода складається в тому, що це не робиться зазначенням ширини одного пікселя, як я робив вище. Замість цього дозвіл описує, скільки пікселів поміщається в один дюйм (Що становить 25,4 міліметра). Абревіатура для «пікселів на дюйм» є ppi . Навіть в країнах, де використовується метрична система, угоду про ppi досить популярно. В інших країнах, таких як Німеччина, дозвіл виражається в пікселях на сантиметр (ppc).

Для наведених вище прикладів:

 • Якщо зображення надруковано так, що воно повністю заповнює футбольне поле, його роздільна здатність становить 0,73 ppi.
 • Якщо зображення надруковано так, що воно має ширину 25 сантиметрів, його роздільна здатність становить 305 ppi.

Багато неправильно використовують абревіатуру точок на дюйм (Точок на дюйм) для дозволу.

Дозвіл як визначення передбачуваного розміру зображення

Існує ще третина визначення дозволу, про який вам необхідно знати. Дозвіл може використовуватися для опису передбачуваної кількості пікселів, які вміщаються в один дюйм. До того, як зображення буде надруковано, його пікселі насправді не мають розмірів. Вони просто біти в електронному файлі. Люди виявили, що це може бути практичним, якщо ви також можете визначити в цьому файлі, наскільки великим ви хочете, щоб зображення було. Ось два практичних прикладу:

 • Ви скануєте або фотографуєте рекламу в старій газеті. Це повинно з'явитися в книзі з точно такими ж розмірами. Замість того, щоб писати в блокноті розмір зображення, чому б не зберегти цю інформацію в самому зображенні?
 • Коли дизайнер поміщає зображення на сторінку в додатку макета, такому як Adobe InDesign, це додаток повинен відображати зображення в «деякому розмірі». Який оптимальний обсяг, ніж той, який саме зображення претендує на передбачуваний розмір? Це може заощадити дизайнеру багато часу, оскільки менше необхідності змінювати розмір зображення після його імпорту.

Файл зображення містить не тільки всі дані зображення пікселів. Він також може містити метадані, які представляють собою дані про дані. Ім'я фотографа - метадані, а також марка цифрової камери, яка використовувалася для захоплення зображення. Як ви вже здогадалися, дозвіл зображення також може бути частиною метаданих. Я налаштував свої цифрові камери так, щоб вони вбудовували зображення, Щоб їх передбачуване дозвіл становило 300 ppi. Звертаємо вашу увагу, що це дозвіл просто для довідки або «Для вашої інформації». Той, хто заволодіє моїми зображеннями, може робити все, що забажає, і використовувати абсолютно інший дозвіл.

Вимоги до дозвіл зображення для друку

Коли зображення відправляється на певний пристрій виводу, таке як принтер або монітор, його дозвіл стає важливим, тому що для кожного пристрою чи носія потрібен певний базовий дозвіл для відтворення зображення з найкращим можливим якістю. Давайте подивимося на деякі типові випадки використання зображень:

Друк журналів

Для зображень, надрукованих на папері хорошої якості з використанням офсетного друку, загальне правило полягає в тому, що дозвіл зображення має бути в два рази більше, ніж дозвіл екрана, що використовується для друку завдання. Журнали зазвичай друкуються з використанням правила екрану 150 або 175 lpi . Це означає, що зображення повинні бути 300 точок на дюйм. Моя картина птиці має ширина 3000 пікселів, що означає, що для найкращої якості вона може бути надрукована до 3000/300 = 10 дюймів в ширину.
Зверніть увагу, що трохи нижче значення роздільної здатності, наприклад, від 220 до 250 точок на дюйм, також цілком прийнятно для більшості людей. Для високоякісних завдань, таких як книги з мистецтва або для зображень, що містять критичні візерунки, такі як цегляні стіни або одяг з візерунком в ньому, принтер іноді рекомендує більш високу роздільну здатність. Зазвичай 400 dpi використовується для таких зображень.
Вищевказане правило застосовується як до кольоровим зображенням, так і до зображень в градаціях сірого. Помітним винятком є ​​штрихові малюнки, чисто чорно-білі малюнки, які містять прямі або вигнуті лінії. Мультфільми або логотипи є прикладами штрихового малюнка. такі зображення повинні мати набагато більш високу роздільну здатність. Більшість принтерів рекомендують мінімум 800 dpi. Переважно використовуються дозволу від 1200 до 2400 точок на дюйм.

газетна друк

Газети друкуються з більш високою швидкістю на папері низької якості. Це означає, що вимоги до розв'язання не такі високі, як для журналів. Зазвичай дозвіл від 200 до 250 точок на дюйм вважається достатнім. Для лінійних зображень рекомендується використовувати від 400 до 600 точок на дюйм.

Друк рекламних щитів

Чим більше буде надруковано зображення, тим нижче має бути його дозвіл. Основна причина цього полягає в тому, що відстань перегляду також збільшується. Для великих рекламних щитів часто досить 30 точок на дюйм - це означає, що багато цифрові камери цілком здатні генерувати такі файли.

Друк фотографій

Зазвичай 250 dpi вважається оптимальним дозволом для друку фотографій високої якості. Не обманюйте себе тим фактом, що принтер має набагато більшу роздільну здатність, наприклад, 720 або 1440 точок на дюйм. Принтер може друкувати дуже маленькі точки, але він може точно відтворювати кольори тільки шляхом об'єднання великої кількості точок для імітації різних відтінків. Ось чому зображення з роздільною здатністю 250 точок на дюйм забезпечує ідеальну якість друку на принтері з роздільною здатністю 1000 точок на дюйм.
Професійне фотолабораторну обладнання, що використовується для друку тисяч зображень в день, також має більш високу роздільну здатність, зазвичай від 300 до 600 точок на дюйм. Те ж правило застосовується до зображень, надрукованим за допомогою такої машини: від 200 до 250 точок на дюйм забезпечує чудову якість.

Дозвіл зображення на моніторі комп'ютера

Більшість екранів комп'ютерів мають дозвіл близько 100 точок на дюйм. Це означає, що моє зображення птаха досить велике для 30-дюймового екрану комп'ютера. Це 30 дюймів по горизонталі, а не по діагоналі. Такі комп'ютерні екрани ще не продаються (або доступні за ціною)! Цифрові камери набагато перевищує дозвіл моніторів на даний момент. Дозвіл телевізійних екранів зазвичай навіть нижче дозволу комп'ютерних екранів.

Дозвіл і якість друку

Якщо ви не впевнені, який дозвіл зображення повинні мати для певного проекту, зверніться до принтера.

якщо дозвіл зображення занадто низька, це призводить до

 • втрата різкості.
 • Зображення також набувають «піксельний» вид.
 • Прямі лінії покажуть ефект сходів.

Занадто багато інформації може звучати так, як ніби вона нешкідлива, але це не так:

 • Ваш файл буде роздутий, займаючи більше місця на диску, час для друку або час для передачі
 • Зображення можуть трохи втратити різкість.

Зображення з низьким дозволом, очевидно, не є великою проблемою, так як ви завжди можете «зробити це в Photoshop». 

Інші параметри, які визначають якість зображення

Не забувайте, що дозвіл - це тільки один з параметрів, що визначають якість зображень в друкованій роботі!

 • Різкість зображення, шум, точність кольору і композиція зображення так само важливі, як і кількість пікселів.
 • Використання алгоритму стиснення з втратами, такого як JPEG, може зробити зображення розмитими.
 • Вибір паперу для друку та налаштування друку також мають величезний вплив.
Русский Українська