Специфічні для мови деталі

Специфічні для мови деталі

Ця сторінка більше докладно описує Посткріпт як мова програмування. Тут обговорюється використання операторів, словників і стека.

Оператори

Кожен комп'ютерний мову має ряд зумовлених команд. В PostScript вони називаються операторами . Ось кілька прикладів операторів PostScript:

DIV - розділити два числа
лінето - намалювати лінію
setlinewidth - визначає товщину ліній
showpage - надрукувати оброблену в даний момент сторінку

Існують сотні операторів на мові PostScript, І додаток може навіть додати свої власні. наприклад: PostScript не містить спеціальної команди для малювання прямокутника, але з додатком для малювання може знадобитися така команда. В PostScript це додаток може визначити свій власний оператор «box», який об'єднує чотири команди «lineto» для малювання прямокутника. Таким чином, програма може додати необхідні функції в набір команд PostScript.

Той факт, що додатки (або спулер, OPI-системи або драйвери) можуть створювати свої власні оператори, ускладнює налагодження коду PostScript. Якщо щось піде не так з конкретним оператором, може бути важко визначити, в який додаток доданий код помилки.

Візуалізація PostScript

Словники

Групи операторів можуть зберігатися в словнику. Багато додатків, а також драйвери принтерів використовують свої власні словники. Якщо ви друкуєте сторінку з QuarkXPress на принтер, то і використовуваний драйвер принтера, і сам QuarkXPress додають свої словники до даних PostScript, Які відправляються на пристрій виведення. Іноді ці додаткові дані викликають проблеми. Ось чому часто рекомендується замінити драйвери або пропустити додаткові кроки в процесі виведення для усунення помилок PostScript.

стековий мову

PostScript - це заснований на стеку мову, який працює аналогічно калькуляторах, що використовують зворотний польський запис. HP славиться продажем таких калькуляторів. Припустимо, ви хочете додати 12 до 15. У PostScript це робиться так:

15 12 add

Спочатку обидва числа поміщаються в стек. Потім інтерпретатор читає оператор «add», який говорить йому «виштовхнути» два верхніх числа з стека, скласти їх і «помістити» отримане значення назад в стек.

Зайве говорити, що RPN значно ускладнює нам, простим людям, перегляд коду PostScript і його осмислення.

Русский Українська