Векторні проти растрових зображень. Цифрові зображення зазвичай можна розділити на дві категорії. це або растрові файли, або векторна графіка . Якщо ви працюєте в додрукарської підготовці, вам необхідно добре розуміти переваги і недоліки обох типів даних. Ці сторінки намагаються пояснити відмінності.

 • Як правило, цифрові зображення і відскановані зображення є растровими файлами. Їх іноді також називають растровими зображеннями.
 • Малюнки, зроблені в таких додатках, як Adobe Illustrator або Corel Draw, зберігаються у вигляді векторної графіки.

Технічно обидва формати даних абсолютно різні. Однак кінцевий результат може виглядати практично однаково в будь-якому форматі. Як правило, растрові зображення зазвичай використовуються для зображення реалістичних зображень, тоді як векторна графіка частіше використовується для абстрактних зображень, таких як логотипи. Є, однак, численні винятки з цього правила. Часто неможливо визначити, чи є зображення растровим або векторним файлом, просто глянувши на нього. Векторні проти растрових зображень

 • Наприклад, вексельна графіка - це растрові зображення, якими маніпулюють, щоб вони виглядали так, як ніби вони є векторними даними. Техніка використовується для створення привертають увагу реалістичних зображень, які мають штучний і загостреного вигляду.
 • Талановиті художники, такі як Юкіо Міямото, можуть малювати фотореалістичні зображення за допомогою векторів.
Фотореалістичне зображення, створене за допомогою Illustrator Векторні проти растрових зображень

Фотореалістичне зображення, створене за допомогою Illustrator

Ви можете перетворити растрове зображення у векторний файл. Векторне зображення може бути перетворено в растрове зображення. Є навіть формати файлів, які можуть об'єднувати обидва типи даних в один файл.

Растрові зображення. Векторні проти растрових зображень

Растрові зображення в точності відповідають своїй назві: набір бітів, що утворюють зображення. Зображення складається з матриці окремих точок (або пікселів), кожен з яких має свій власний колір (Описується з використанням бітів, мінімально можливих одиниць інформації для комп'ютера).

Давайте розглянемо типове растрове зображення, щоб продемонструвати принцип:

Приклад растрового зображення

Приклад растрового зображення

Приклад растрового зображення

Зліва ви бачите зображення, а справа 250-відсоткове збільшення вершини однієї з гір. Як бачите, зображення складається з сотень рядків і стовпців невеликих елементів, кожен з яких має свій колір. Один такий елемент називається піксель - скорочення від елемента зображення. Людське око не здатне бачити кожен окремий піксель, тому ми сприймаємо картинку з плавними градаціями.

Кількість пікселів, необхідне для отримання реалістично виглядає зображення, залежить від способу використання зображення. Одна з таких сторінок буде більш докладно про це.

Типи растрових зображень. Векторні проти растрових зображень

Растрові зображення можуть містити будь-яку кількість квітів, але є чотири основні категорії:

 1. Line-арт. Це зображення, які містять тільки два кольори, зазвичай чорний і білий. Іноді ці зображення називають растровими зображеннями, тому що комп'ютер повинен використовувати тільки 1 біт (вкл = чорний, викл = білий) для визначення кожного пікселя.Прімер лінійного зображення. Векторні проти растрових зображень
 2. Зображення у відтінках сірого, які містять різні відтінки сірого, а також чистий чорний і білий. Зазвичай використовується 256 відтінків сірого (8 біт), навіть якщо зорової системі людини потрібно всього 100 відтінків, щоб сприймати зображення як реалістічное.Прімер зображення в градаціях сірого
 3. Мультітони: такі зображення містять відтінки двох або більше кольорів. Найбільш популярними Багатотоновий зображеннями є дуплекси, які зазвичай складаються з чорного і другого плашечного кольору (часто кольору Pantone). Приклад нижче містить чорний і Pantone Warm Red.Прімер подвійного зображення
 4. Повнокольорові зображення. Інформація про колір може бути описана з використанням декількох колірних просторів: наприклад, RGB, CMYK або Lab.
Приклад кольорового зображення

Приклад кольорового зображення

Характеристики растрових даних

Растрові дані можуть займати багато місця. зображення формату CMYK A4, оптимізоване для друку середньої якості (150 lpi), займає 40 МБ. Стиснення може зменшити розмір файлу. Векторні проти растрових зображень

Зображення зі збільшенням показало один з основних недоліків растрових зображень: після занадто великого збільшення вони виглядають неприродно і блочно. Зменшення їх розмірів також впливає на якість зображення, так як зображення втрачають різкість. Векторні проти растрових зображень

Растрові зображення виводяться досить просто, якщо у вашого RIP або принтера досить пам'яті.

Додатки, які можуть обробляти растрові дані. Векторні проти растрових зображень

На ринку існують сотні додатків, які можна використовувати для створення або зміни растрових даних. У предпечатной підготовці один додаток - Adobe Photoshop - повністю домінує на ринку. Це не означає, що більш дешевими альтернативами, такими як Corel Photo-Paint, слід нехтувати.

Формати файлів, які використовуються для растрових даних

Растрові дані можуть бути збережені в різних форматах файлів. Серед них:

 • BMP: застарілий і обмежений формат файлу, який не підходить для використання в додрукарської підготовці.
 • EPS: гнучкий формат файлу, який може містити як растрові, так і векторні дані. Це поступово замінюється PDF. Векторні проти растрових зображень
 • GIF: в основному використовується для інтернет-графіки
 • JPEG: або, вірніше, формат файлу JFIF, який в основному використовується для інтернет-графіки
 • PDF: універсальний формат файлу, який може містити практично будь-який тип даних, включаючи повні сторінки, він поки широко не використовується для обміну тільки зображеннями
 • PICT: формат файлу, який може містити як растрові, так і векторні дані, але в основному використовується на комп'ютерах Macintosh і не дуже підходить для додрукарської підготовки.
 • PSD: власний формат файлу Adobe Photoshop (який також може містити векторні дані, такі як відсічні контури)
 • TIFF: популярний і універсальний формат растрового файлу

Векторна графіка.

Векторна графіка - це зображення, які повністю описані з використанням математичних визначень. Зображення нижче показує принцип. Зліва ви бачите саме зображення, а справа ви бачите реальні лінії, які складають малюнок. Векторні проти растрових зображень

Приклад векторного зображення Векторні проти растрових зображень

Приклад векторного зображення

Кожна окрема лінія складається або з величезного набору точок з лініями, що з'єднують всі їх, або з декількох контрольних точок, які з'єднуються за допомогою так званих кривих Безьє. Саме цей останній метод дає найкращі результати і використовується більшістю програм для малювання.

Приклад кривої Безьє

Приклад кривої Безьє

Цей малюнок демонструє два принципи. Зліва, коло утворюється шляхом з'єднання декількох точок, використовуючи прямі лінії. Праворуч ви бачите те саме коло, який тепер намальований з використанням тільки 4 точок (вузлів).

Характеристики векторних малюнків. Векторні проти растрових зображень

Векторні малюнки зазвичай представляють собою досить невеликі файли, оскільки вони містять тільки дані про криві Безьє, які утворюють креслення. Формат файлу EPS, Який часто використовується для зберігання векторних малюнків, включає в себе зображення попереднього перегляду растрових зображень уздовж даних Безьє. Розмір файлу цього попереднього зображення зазвичай більше, ніж самі дані Безьє.

Векторні малюнки зазвичай можна масштабувати без втрати якості. Це робить їх ідеальними для логотипів компаній, карт або інших об'єктів, розмір яких необхідно часто міняти. Зверніть увагу, що не всі векторні малюнки можна масштабувати так, як вам подобається:

 • Креслення, що містять інформацію про захоплення, можуть бути збільшені або зменшені тільки на 20 відсотків. Векторні проти растрових зображень
 • Тонкі лінії можуть зникнути, якщо векторний малюнок занадто сильно зменшений.
 • Невеликі помилки в кресленні можуть стати видимими, як тільки він буде збільшений занадто сильно.

Досить просто створити векторний малюнок, який дуже складно вивести. Особливо використання плиток (маленькі об'єкти, які повторюються десятки чи сотні разів) і ефекти лінз Corel Draw можуть привести до дуже складним файлів.

Додатки, які можуть обробляти векторні дані

На ринку існують сотні додатків, які можна використовувати для створення або зміни векторних даних. У предпечатной підготовці Adobe Illustrator і Corel Draw є найпопулярнішими програмами. Векторні проти растрових зображень

Формати файлів, які використовуються для векторних даних

Растрові дані можуть бути збережені в різних форматах файлів. Як не дивно, найбільш підходящі формати для поліграфічної промисловості також здатні зберігати растрову інформацію:

 • EPS: найпопулярніший формат файлів для обміну векторними малюнками, навіть незважаючи на те, що формат PDF швидко завойовує популярність.
 • PDF: універсальний формат файлу, який може містити практично будь-який тип даних, включаючи повні сторінки.
 • PSD: рідний формат файлу Adobe Photoshop.
 • AI: рідний формат файлу Adobe Illustrator.

Як перетворити растрові дані в векторні дані і назад. Векторні проти растрових зображень

Іноді необхідно перетворити зображення з растрових даних в векторні дані або назад. Деякі можливі варіанти використання включають в себе:

 • Якщо ви бажаєте сканувати або фотографуєте логотип, це растрове зображення. Якщо він буде часто використовуватися в макеті, більш практично використовувати цей логотип в якості векторного малюнка. Це зменшує розмір файлу, і ви можете змінити розмір зображення, не турбуючись про втрату якості.
 • Векторні малюнки часто необхідно перетворити в растрові зображення, якщо вони будуть використовуватися на веб-сторінці.
 • Векторні малюнки іноді занадто складні для того, щоб RIP виводився на плівку або пластину. Перетворення їх в растрове зображення спрощує файл. Векторні проти растрових зображень

На щастя, конвертувати зображення з одного режиму в інший досить просто:

 • Від растрових даних до векторної графіки: процес перетворення растрового зображення в векторні дані називається виділенням або векторизацией. У деяких додатках для малювання, таких як Adobe Illustrator і Corel Draw, ця опція вбудована. Є також окремі програми для векторизації растрових зображень. Для простих завдань найпростіше рішення - помістити растрове зображення на фон полотна додатки для малювання і малювати поверх нього.
 • Від векторної графіки до растрових даних:
  • Багато додатків для малювання також можуть зберігати векторні дані у вигляді растрових файлів (зазвичай цей параметр прихований в пункті меню «Експорт»).
  • Ви завжди можете переглянути векторний файл на екрані, потім зробити знімок екрана і зберегти цей знімок екрана як растрове зображення.
  • Photoshop може відкривати деякі векторні формати файлів і растеризувати файл, щоб він став растрових файлом. Спливаюче меню дозволяє визначити дозвіл і колірний режим даних растрового зображення.