Точкове посилення - це явище, при якому друкований матеріал виглядає темніше, ніж передбачалося. Це відбувається тому, що діаметр напівтонових точок збільшується в процесі додрукарської підготовки і друку. Така поведінка обумовлена ​​оптичними та фізичними властивостями носія і машин, що використовуються як при підготовці завдання до друку, так і самого процесу друку. Нижче наведено приклад того, що відбувається, коли на газетному папері друкується хороший плоский відтінок (зліва): не звертайте уваги на той факт, що папір сірувата, подивіться, як точки стають розмитими і набагато більше.

Моделювання точкового підсилення в газеті

Моделювання точкового підсилення в газеті

Оператори допечатного підготовки можуть спробувати мінімізувати певні типи посилення точки, але не можуть уникнути виникнення точкового підсилення. Таким чином, розробник також повинен знати про точковому посилення і передбачити його ефект. Зазвичай ви знайдете елементи керування точковим посиленням в таких додатках, як Adobe Photoshop.

Кровоточити

Основи Dot Gain

Коефіцієнт посилення точки виражається у вигляді числового значення, що дорівнює різниці між необхідним значенням і результуючим значенням. Наприклад: якщо сторінка має 50% -ний плоский відтінок в якості фону, але після вимірювання надрукованого результату цей плоский відтінок тепер становить 65%, посилення точок дорівнює 15%.

  • Зверніть увагу, що угода про надання точкового підсилення трохи дивне: воно виражається у відсотках при певному відтінку. Відсоток, однак, не є реальним відсотком, а є абсолютним значенням - збільшення точки на 20% при 50% не означає, що кінцевий результат - це напівтонові точки, які складають 60%, але що отримані напівтонові точки становлять 70%!
  • Якщо цільовий відсоток не вказано, передбачається, що точковий коефіцієнт посилення вказано для 50% відтінку.

Точка посилення неоднакова для всіх кольорів, які використовуються в кольорового друку. Є невеликі відмінності в посиленні точок між блакитним, пурпуровим, жовтим і чорним.

Загальне посилення точки - це різниця між розміром точки в вихідному файлі та відповідним розміром точки в надрукованому результаті.

Системи додрукарської підготовки

Точкове посилення іноді називають TVI (Збільшення значення тону). TVI - це більш загальний опис різниці в значенні тони між замовленим значенням і кінцевим виходом. Це також більш відповідну назву для процесів, в яких деякі пристрої можуть практично не поставити крапку в кінцевому висновку.

Типи точкового підсилення. Dot gain

Існують різні типи посилення точок в процесі додрукарської підготовки і друку.

Збільшення точки, викликане пристроями обробки зображень і носіями

Оптична система в системах «комп'ютер-пластина» або фотонаборнікі не завжди ідеально лінійна. Щоб створенню відповідної експозиції носія, лазерний промінь трохи ширше, ніж необхідно, щоб лінії, які експонуються, злегка перекривали один одного. Залежно від процесу (позитивний / негативний) це може призвести до невеликого посилення точки або втрати точки.

Носії, такі як пластини або плівки, також можуть бути нелінійними: деякі, крім полімерних пластин, наприклад, можуть мати точкове посилення 5% від цього.

Друк для шкіл і освітніх установ

Механічне точкове посилення на друкарському верстаті. Dot gain

На офсетного друкованої машині чорнило переносяться з друкованої форми на ковдру і з ковдри на папір. Кожен раз, коли точки злегка стискаються, збільшується фізичний діаметр крапки, що друкується. Використовувані чорнило, розчин фонтану, покриття, тиск (переповнення / недостатня упаковка) І швидкість, з якою працює прес, впливають на цей тип точкового підсилення.

Якщо залишається мало чорнил вбираються в папір, це відбувається як вертикально (в папір), так і збоку, що знову збільшує діаметр точки. Цей ефект більш виражений на газетному папері, ніж на крейдованому папері.

Оптичне точкове посилення

Коли світло потрапляє на поверхню відбитка, він злегка розсіюється навколо точок. Людське око (як і вимірювальні прилади) сприймає це як потемніння. Точки здаються більше, ніж вони є насправді.

Компенсація точкового підсилення. Dot gain

Такі додатки, як Adobe Photoshop, автоматично компенсують посилення точок при перетворенні зображень з RGB в CMYK. Це робиться на основі вибраних налаштувань, як показано на наведеному вище знімку екрана налаштувань кольору в Photoshop CS3. Дизайнери повинні знати про це і переконатися, що їх програмне забезпечення правильно налаштовано для процесу друку, який буде використовуватися для друку їхніх робіт. Вони також повинні знати, що векторні програми, такі як Adobe Illustrator, не компенсують посилення точок. Якщо ви малюєте інфографіку для газети, вам потрібно переконатися, що плоскі відтінки не дуже темні при друку.

Передбачається, що оператори додрукарської підготовки стежитимуть за тим, щоб пластини, що подаються на прес, були лінійними з типовим допуском близько 2%. Для досягнення цієї цілі робочі процеси і протоколи RIP поставляються з інструментами калібрування. Якщо система має 5% -ве посилення, вказівка ​​RIP на відображення 50% -ного відтінку як 45% -ного відтінку гарантує, що кінцевий результат знову буде 50%. Цей процес називається лінеаризацією.

З огляду на той факт, що дуже багато людей надають файли, оптимізовані для офсетного друку з листової подачею, з точковим посиленням від 12 до 20%, оператори можуть налаштовувати інші пристрої, такі як цифрові друкарські машини, для імітації поведінки точкового підсилення офсетних друкарських машин.

В цілому, більш високі правила на екрані показують більше посилення точок. Виробники робочих процесів і комп'ютерних систем іноді очікують цього: для дуже дрібних точок, які використовуються в алгоритмах скринінгу, таких як стохастичний скринінг, вони створюють нелінійні осередку екрану - наприклад, 50% точок можуть становити 38%. точок. Включаючи попередню компенсацію в осередку екрану, принтери досягають кращих результатів з готовою налаштуванням і повинні зосередитися тільки на точній настройці системи відповідно до їх конкретними потребами.

Абетка