Фінансування підприємництва: як отримати фінансування для проекту?

Назад до Записи
фінансування для проекту

Фінансування підприємництва: як отримати фінансування для проекту?

Фінансування підприємництва визначається як дослідження розподілу ресурсів і вартості, яке застосовується до нових компаніям або стартапам і підприємствам.

Коли справа стосується фінансування, підприємці часто стикаються з безліччю складних питань. Підприємці часто стикаються з такими питаннями, як, скільки грошей нам потрібно, коли ми повинні зібрати гроші, від кого ми отримаємо гроші, які будуть умови оплати, яка вартість оцінки для стартапу і т. Д.

7 кроків до створення стратегічного управління персоналом

На ці загальні питання відповідає концепція підприємницького фінансування.

Важливість підприємницького фінансування

Кожному стартапу потрібні різні види фінансів. Залежно від галузі та цілі організації у стартапа можуть бути різні потреби в грошах. Навіть у стартапів з однієї галузі будуть різні вимоги до грошей.

Важливо розуміти, до кого звертатися за фінансами. спочатку кожен стартап- підприємець розгляне можливість звернення до своїх друзів, сім'ї, банку, венчурному капіталісту, бізнес-ангелам та іншим відповідним джерелам. Але більшість підприємців стикаються з загальними проблемами, такими як запит на великий капітал, нерозуміння бізнес-потенціалу, перешкоди в роботі, переконання клієнта в потенційних перспективи, скептицизм щодо бізнес-план, невпевненість в стартапі.

Багато інвесторів будуть враховувати такі фактори, як ваша конкуренція, політичний ризик, розмір ринку, перспективи, сила вашої команди і інші чинники, перш ніж вкладати кошти в ваш бізнес. Щоб відповісти на всі ці питання, підприємці повинні знати про підприємницьких фінансах.

Сума фінансування, необхідна для стартапу, залежить від мрії і прагнень підприємця. Він повинен знайти інвесторів для інвестування в свій бізнес, В чому йому доведеться їх переконати.

Джерела підприємницького фінансування

Як отримати фінансування для проекту

1. Бізнес-ангели

Приватний інвестор відомий як бізнес-ангел, який вкладає частину своїх фінансів і часу на ранніх етапах розвитку компанії. Зазвичай ангельські інвестиції в три рази перевищують венчурні.

витоки бізнес-ангелов сягають Фредеріку Терманом, який разом з Вільямом Шоклі відомий як батько Кремнієвої долини.

2. Венчурний капітал

Венчурний капітал - це метод фінансування, при якому фінансові інвестори беруть участь в капіталі нової компанії за готівку і орієнтири. Зазвичай вони шукають швидкозростаючі компанії, у яких є можливості й ефективні команди.

Основна мета - отримати прибуток, продавши свою частку в компанії в середньостроковій перспективі. Вони очікують дуже високої прибутковості в порівнянні з іншими ринками, оскільки вони дуже ризикують інвестувати у відносно нове підприємство.

Крім цього, присутні корпоративні венчурні капіталісти, щоб зосередитися тільки на стратегічні переваги. У той час як бізнес-ангели вкладають свої гроші, венчурні капіталісти вкладають гроші в інших людей. Венчурні капіталісти входять в стадію зростання, тоді як бізнес-ангели інвестують на дуже ранній стадії.

3. Фінансова підтримка

Це термін, який використовується для позначення різних методів уникнення фінансових вкладень зовнішніх інвесторів. При цьому засновники вкладають власні гроші, що дає їм свободу розвитку свого підприємства.

Існують різні типи фінансового бутстреппінга: спільне використання, власний капітал, фінансування власником, відстрочка платежу, особистий борг і т. Д.

4. Зовнішнє фінансування

Компанії використовують зовнішнє фінансування, оскільки їм потрібно більше фінансування, ніж можуть надати власники. Вони використовують різних фінансових інвесторів, таких як бізнес-ангели, зовнішні інвестори, венчурний капітал, хедж-фонди та інші джерела.

Зовнішнє фінансування обходиться компанії дорого, як виплата позики з високою процентною ставкою капіталу в підприємстві.

5. Викуп

Це форми корпоративного фінансування, які використовуються для передачі права власності різними способами. Компанія може бути приватною і вільної від нормативних вимог або може бути публічною.

Це також означає зміну або переорієнтацію місії і бачення компанії в міру зміни власника. На цьому зміни не закінчуються, а тривають зміною лінійки продуктів, оптимізацією різних процесів відповідно до власності і заміною існуючого керівництва.

Читайте також:  10 способів оптимізувати ваші маркетингові SMS-кампанії

Існують різні варіанти викупу, а саме:

1. Викуп менеджментом

У цьому випадку приватний капітал стає спонсором команди менеджерів. Команда менеджерів визначає можливість ведення бізнесу за дуже високою ціною.

2. Викуп з використанням кредитного плеча

Цей тип викупу зазвичай являє собою поєднання позикового і часткового фінансування. Намір полягає в тому, щоб розкрити приховану цінність шляхом додавання значної суми боргу до балансу компанії.

3. Вторинний викуп

Вторинний викуп - це компанія з викупу з використанням позикових коштів іншої приватної інвестиційної компанії.

Нові джерела підприємницького фінансування

Нові джерела підприємницького фінансування

1. Прискорювачі і інкубатори

Завдання акселераторів і інкубаторів - допомогти підприємствам порадами, доступом до мережі, загальними ресурсами і наставництвом в зростанні. У більшості випадків вони також пропонують фізичний простір разом з фінансовими ресурсами.

Навпаки, вони очікують від підприємства акціонерного капіталу. Акселераторами і інкубаторами можуть бути державні або приватні установи.

2. краудфандінгом

У краудфандінгом концепція продукту представлена ​​на платформі з бізнес-план. Він призначений для публіки і публіки, і від них збираються гроші.

Існує чотири різних типи краудфандінга:

1. краудфандінгом на основі інвестицій

Він також відомий як краудфандінг на основі акцій, при якому підприємці відкрито звертаються до нас на веб-сайті. Їх основне намір - продати певну кількість акцій.

2. краудфандінгом на основі винагород

Цей тип краудфандінга схожий на фінансовий бутстреппінг, оскільки фінансисти отримують найбільш типове винагороду - доставку продукту. Іноді вони також можуть отримати індивідуальні продукти або послуги.

3. краудфандінгом на основі пожертвувань

Зазвичай приватні особи або НУО використовують краудфандінг на основі пожертвувань, щоб зібрати гроші на будь-яку справу.

4. краудфандінгом на основі кредитування.

Кредитори отримують фіксований відсоток по своїх кредитах, що є основною метою натовпу.

3. Корпоративний венчурний капітал

Це венчурні інвестиції відомих компаній в стартапи або зростаючі компанії. Замість того, щоб купувати стартап цілком, вони роблять основний пакет акцій цих молодих фірм і допомагають їм розвивати ринок.

Зазвичай корпоративні венчурні інвестори вкладають кошти або на ранній, або на пізній стадії венчурного підприємства.

4. Сімейні офіси

Сім'ї, які володіють дуже великим капіталом, і великі компанії відкривають власні офіси. Основне завдання цих офісів - управляти своїм багатством. Ці сімейні офіси також інвестують в різні країни, що розвиваються підприємства.

5. Державний венчурний капітал

Крім приватних компаній, що беруть участь у венчурному капіталі, державні компанії також створили своє венчурне фінансування. їх мета - допомогти новим компаніям вирішити фінансові проблеми і скоротити розрив між компанією і фінансами.

6. Інвестиційні фонди на базі інтелектуальної власності

Ці інвестиційні фонди інвестують в інтелектуальну власність. Вони в першу чергу вивчають патенти. Коли вони інвестують в інтелектуальну власність, вони можуть монетизувати її і використовувати ці кошти для розвитку свого підприємства.

Отже, інвестиційні фонди на базі інтелектуальної власності не надають позикових коштів або капіталу.

7. Боргове фінансування під заставу інтелектуальної власності

Позикове фінансування, забезпечене ІС, - це ті компанії, які використовують економічну цінність своєї інтелектуальної власності. Основна мета - отримання позик в банках.

Вони намагаються отримати їх в фінансових установах, де права інтелектуальної власності можуть використовуватися в якості застави. Ці інструменти зазвичай включають дуже високу вартість структурування та інші важливі компоненти, коли справа доходить до фінансування стартапів.

8. Міні-облігації

Це публічні облігації, які випускаються в сегменті спеціальних облігацій. Вони також відображають прагнення фірми зменшити свою залежність від банків у фінансовій діяльності.

9. Соціальні фонди венчурного капіталу

Вони надають початкове фінансування соціальних підприємств, мета яких - тільки прибуток. Фінансування може здійснюватися як у формі власного капіталу, так і позикового капіталу, і їх основною метою залишається досягнення розумної фінансової віддачі шляхом надання соціального впливу.

Читайте також:  6 Помилки в рекламі на Facebook, які роблять маркетологи і як їх уникнути

10. Фонд, керований університетом

Вони були запущені зовсім недавно, щоб підтримати ідеї випускників університетів, викладачів або співробітників. Ці кошти необхідні для підготовки технології і передачі її приватному сектору або партнеру по розвитку.

11. Кредитори венчурного боргу

Венчурні боргові фонди, кредитори або фінансові установи, які спеціалізуються на наданні позик тільки стартапам. Хоча вони не просять цінні папери або грошовий потік, як традиційні банки.

Як отримати фінансування для проекту?

Як отримати фінансування для проекту

 

Отримати фінансування для вашого підприємства вже нелегко. На ринку є різні гравці, такі як краудфандінг, акселератори та т. Д., І на ринку були знайдені різні інструменти фінансування, такі як спеціальний робочий бізнес. Крім того, уряди різних країн розглядають нових гравців для вирішення своїх фінансових проблем.

Також прочитайте "   Визначення, аналіз і заходи фінансової діяльності "

Хоча фінансування залишається виключно справою фінансиста, ви можете зіграти важливу роль в отриманні фінансування. Ваше підприємство може бути дуже амбітним, але якщо фінансист не зможе з ним зв'язатися, ви не отримаєте грошей для початку.

Тому перше, що важливо, - це те, що фінансист повинен мати відношення до підприємства. Він повинен бачити потенціал в бізнесі, А також в ваших навичках.

Коли запитується фінансування, виконується повна оцінка, і ви повинні переконатися, що всі аспекти бізнесу управляються і добре організовані.

Команда, керівництво, короткострокові цілі , Довгострокове бачення, перспективи на ринку, конкуренти, можливі перешкоди і їх рішення - все це повинно бути продумано і сплановано. Це показує, що ви готові до всіх видів ризиків на ринку і знаєте своє підприємство і ринок.

Оцінка в підприємницькому фінансуванні

Оцінка підприємства визначається фінансовим плануванням і є важливим маркетинговим інструментом для інвесторів. конкретний стартап риса характеру не відображена в традиційних методах резервування, які засновані на дисконтування грошових потоків і обліку.

У цьому випадку застосовується метод венчурного капіталу.

Метод венчурного капіталу

Щоб визначити вартість стартапа, венчурний капітал задається питанням: який відсоток портфеля я повинен мати на виході, щоб гарантувати IRR, яку я доручив своїм інвесторам?

Є чотири етапи, за якими можна розбити оцінку майбутньої компанії. Кроки наступні:

  1. Вартість компанії визначається на виході
  2. Яка запитувана частка або відсоток венчурного капіталу на виході?
  3. Кількість акцій, які необхідно придбати, щоб отримати очікувану позицію в компанії.
  4. Максимальна ціна за акцію, яку ви готові заплатити в поточному раунді фінансування.

Зазвичай видно, що існує кілька раундів фінансування. Інвестори венчурного капіталу воліють поетапні вкладення. Це краще, тому що їм необхідно скоротити гроші, які вкладаються з дуже високим ризиком, і зберегти контроль над підприємцями через етапи.

Висновок

В останні роки на ринку фінансування підприємництва відбулися радикальні зміни. На ринку фінансування нових підприємств присутні різні нові гравці.

Помічено, що далеко не всі бізнесмени отримують фінансування від сторонніх осіб. Це коли активи великі або коли у стартапу дуже високий потенціал зростання і план виходу для залучення бізнес-ангелов і різних венчурних капіталістів. Коли для стартапу потрібне фінансування, дуже важливі особисті застави і кредити.

засновники бізнесу привертають більшу частину капіталу. Зазвичай отримати позику легше, ніж отримати фінансування від сторонньої особи. Якщо у вас дуже високий зріст бізнесу з планом виходу через IPO протягом 5-7 років, вам слід обмежити фінансові потреби своєї компанії.

Ваш помічник в в бізнесі рекламно-поліграфічна компанія "АБЕТКА"

(050) 462-02-45

 

Поділитися цим записом

Додати коментар

Назад до Записи
Русский Українська