Ви коли-небудь бачили зворотну сторону книги і задавалися питанням, які числа на її штрих-коді? Ці числа представляють собою код, який утворює міжнародний стандартний номер книги або ISBN. У кожної книги є ISBN, за яким можна визначити власника реєстрації, а також конкретну назву, видання та формат.

Іншими словами, це відмітна ознака книги. Він часто використовується організаціями, які управляють, публікують і поширюють книги для лістингу та інших логістичних цілей.

Міжнародний код книги - це 10-значний код, розроблений Міжнародною організацією зі стандартизації (ISO) і вперше використаний в 1970 році. З 2007 року коди ISBN складаються з 13 цифр.

Справа внизу - 10-значний і 13-значний код ISBN, розділений на дві частини.

Кожному новому виданню книги присвоюється новий міжнародний код книги. (Зверніть увагу, що репринт видання мають той же код, що і перший відбиток.) ​​Переклади книги також отримують нові коди ISBN.

Отже, скільки ISBN вам потрібно отримати?

Перш за все, давайте з'ясуємо кілька поширених помилок:

  • Ви можете використовувати міжнародний код книги тільки один раз . Міжнародний код книги - це унікальний номер для цієї конкретної книги, який може бути присвоєний цьому заголовку один і тільки один раз. Його не можна буде використовувати з будь-якою іншою книгою в майбутньому, навіть з другими версіями тієї ж книги.
  • Вам не потрібен міжнародний код книги для продажу в кожній окремій країні. ISBN міжнародні, вони просто присвоюються локально. Ви можете придбати свій ISBN через АБЕТКУ і зможете продавати свої книги по всьому світу, використовуючи цей ISBN.
  • Вам потрібен міжнародний код книги для кожного конкретного формату книги і будь-яких нових версій. Хочете продавати свою книгу в друкованому вигляді, як електронну книгу, а також як аудіокнигу? Це здорово, однак для кожного з них потрібен свій міжнародний код книги. Якщо ви хочете опублікувати виправлену і оновлену версію, вам також знадобиться новий ISBN. (Це не стосується виправлення деяких помилок і помилок).
  • Якщо ви створюєте серію книг, ви не можете використовувати для них один і той же міжнародний код книги. Однак ви можете використовувати той же ISSN. Багатьом авторам художньої та наукової літератури присвоєно номер ISSN для своєї серії книг. ISSN - це міжнародний стандартний серійний номер. Однак для кожної книги з цієї серії буде потрібно власний ISBN.

Чи потрібен мені ISBN?

В основному так. Якщо ви плануєте просто роздрукувати книгу в якості подарунка або для особистого користування, у вас немає необхідності міжнародний код книги. Але якщо ви плануєте продавати свою книгу Вам потрібен ISBN.

У чому різниця між ISBN і ASIN?

ASIN - це стандартний ідентифікаційний номер Амазонка , Який використовується для ідентифікації продукту на ринку Amazon. На відміну від ISBN, його унікальність не гарантовано, тому його можна використовувати в декількох різних продуктах по всьому світу, і один і той же продукт може мати різні ASIN для кожної країни.

Якщо у книги є 10-значний міжнародний код, він часто буде використовуватися для ASIN. В іншому випадку ASIN буде присвоєно з нуля і не матиме ніякого відносини до ISBN.

Багато каналів не потрібно наявності ISBN для продажу електронної книги (Amazon, iBooks, Kobo) - чи дійсно він мені потрібен?

Якщо ви продаєте свою електронну книгу в пропрієтарного форматі - наприклад, через Kindle Direct Publishing, Kobo Books, Google Play Books або Apple iBooks - тоді немає, вам не потрібен ISBN. Однак ви повинні використовувати їх систему публікації, щоб опублікувати свою книгу.

Я роблю друковану книгу і електронну книгу. Мені потрібно два міжнародних коду книги або я можу використовувати один і той же?

Ви не можете використовувати міжнародний код книги для електронної версії. Вам потрібен інший номер ISBN для кожного варіанта вашої книги - тому вам потрібен один для вашої книги в м'якій обкладинці, твердій обкладинки, аудіокниги та електронної книги.

В ідеалі Вам також знадобиться окремий міжнародний код книги для кожного формату файлу вашої електронної книги, тому для epub, pdf і mobi будуть потрібні різні ISBN. Однак більшість видавців цього не роблять, оскільки це витрачає їх запаси ISBN, і це не є життєво важливим для ідентифікації.

Термін дії міжнародного коду закінчується?

Міжнародний код книги ніколи не закінчуються і не псуються.

Ось ISBN для конкретної книги:

978-3-16-148410-0

Ви помітите, що ця послідовність розділена на 5 числових комбінацій. Але перші три цифри « 978 »Вказують на те, що цей рядок чисел призначена для ISBN. Якщо ми видалимо ці цифри, ми отримаємо:

3-16-148410-0

Спочатку початкова цифра, в даному випадку: 3

3 являє собою групу ідентифікатор мови, який тут вказує на німецькій мові. Для англомовних країн використовується 0 або 1. Цифри для ідентифікації мови зазвичай варіюються від 1 до 5.

Ось список найбільш поширених кодів груп:

0 або 1 для англійського

2 для французького

3 для німецького

4 для Японії

615 для України

Далі йде « 16 ». Це «код видавця», який ідентифікує видавця будь-якої книги, що має цей номер. Цей номер може складатися з 9 цифр.

«148410» - ця серія з шести цифр представляє назву книги. Видавець призначає це певною книзі або виданню книги, наприклад, у твердій або м'якій обкладинці. Це може бути одна цифра або кілька цифр.

«0» - це остання цифра, відома як «контрольна цифра». Це число математично розраховується як фіксована цифра. Це завжди одна цифра.

 

Де номер ISBN на книгах?

Міжнародний код книги зазвичай знаходиться над штрих-кодом на зворотному боці книги. Однак це не те ж саме.

Штрих-код сильно відрізняється від номера ISBN.

Це важлива відмінність, тому що:

  • Коли ви купуєте міжнародний код книги ви не отримуєте штрих-код автоматично
  • Штрих-код вашої книги може змінитися, а ваш ISBN може залишитися незмінним.

 

Штрих-коди є необхідним елементом вашої книги. Вони дозволяють більшості роздрібних продавців і дистриб'юторів сканувати Ваш міжнародний код книги.

Стандартний штрих-код відомий як штрих-код EAN (європейський номер артикулу) , І ваш штрих-код повинен бути в цьому форматі, щоб продавати книгу в книжкових магазинах.

(Поділ типового штрих-коду EAN на зворотному боці книги)

(Поділ типового штрих-коду EAN на зворотному боці книги)

Якщо ви хочете знайти ISBN будь або книги, ви можете легко це зробити, відвідавши веб-сайт ISBNSearch.org .

Як купити номер ISBN?

Якщо Ви написали книгу і хочете її видати. Що вам потрібно:

  • Передзвоніть або напишіть в друкарню Абетка viber 380504620245, E-mail: zakaz@azbyka.com.ua Ми прорахуємо замовлення, якщо потрібна верстка і дизайн допоможемо.
  • Якщо наша ціна Вам підходить. Ми зможемо надати міжнародний код книги БЕЗКОШТОВНО при тиражі від 500 шт.
  • Тираж менше 500 шт. Вартість 1000 грн. У цю суму входить присвоєння ISBN, УДК ​​та код автора. Розсилка по 10 обезательно бібліотекам.

 

Ціна на виготовлення книг і блокнотів формат А5 (145х210 мм) *. Тверда обкладинка.

Тираж / Станиці50100200300
1507013122932227533413
2508938158682557542488
35010863194433437551563
* Книга формат А5 (145х210 мм).
Обкладинка друк 4 + 0 (повнокольоровий друк). Ламінація (глянсова або матова). Форзац білий.
Друк внутрішнього блоку 1 + 1 (чорно-білий друк з двох сторін). Папір офсетний щільність 80 гр / кв.м.
Скріплення ніткошвей.
МІНІМАЛЬНИЙ ТИРАЖ 50штук!
Для прорахунку іншого тиражу напишіть параметру на E-mail: zakaz@azbyka.com.ua або Viber / Telegram 380504620245

Ціна на виготовлення книг і блокнотів формат А4 (210х297 мм) *. Тверда обкладинка.

Тираж / Станиці50100200300
15012375212853883054945
25016225284355093073095
35020075355856303091245
* Книга формат А4 (210х297 мм).
Обкладинка друк 4 + 0 (повнокольоровий друк). Ламінація (глянсова або матова). Форзац білий.
Друк внутрішнього блоку 1 + 1 (чорно-білий друк з двох сторін). Папір офсетний щільність 80 гр / кв.м.
Скріплення ніткошвей.
МІНІМАЛЬНИЙ ТИРАЖ 50штук!
Для прорахунку іншого тиражу напишіть параметру на E-mail: zakaz@azbyka.com.ua або Viber / Telegram 380504620245