Історія PostScript. Ці сторінки надають огляд еволюції мови опису сторінок PostScript. PostScript зараз на ринку вже більше 25 років. Це справило глибокий вплив на видавничу індустрію і навіть сьогодні залишається важливим галузевим стандартом.

Темні століття. Історія PostScript

Щоб оцінити PostScript, ви повинні знати, як працює ринок, перш ніж він стане доступним. На початку 80-х, якщо вам потрібно було складальне обладнання, ви пішли на складальні пристрої Acme, і вони продавали вам систему Acme з пристроєм виведення Acme. Потім ви пройдете як мінімум два тижні навчання, Щоб навчитися користуватися системою. Система Acme буде несумісна з обладнанням будь-якого іншого виробника. У більшості випадків було б навіть складно або неможливо обмінюватися даними з іншими системами.

Якщо у вас є персональний комп'ютер, ви можете підключити його до матричних принтера, який буде виводити неякісні растрові символи. Графіка могла бути зроблена, але якість була прийнятним тільки для ботаніків, які купували комп'ютери в ті дні.

Початок - ксерокс. Історія PostScript

Історія PostScript починається в Parc, дослідному інституті Xerox. Саме тут були розроблені багато комп'ютерні технології, які ми зараз сприймаємо як належне. Лазерний принтер, графічний інтерфейс користувача і Ethernet - ось кілька яскравих прикладів.

Одним з блискучих інженерів, що працюють в Xerox, був Джон Уорнок. Він розробив мову під назвою «Інтерпресс», який можна використовувати для управління лазерними принтерами Xerox. Він і його начальник Чарльз М. Чак Гешко протягом двох років намагалися переконати Xerox перетворити Interpress в комерційний продукт. Коли це не вдалося, вони вирішили покинути Xerox і спробувати його самостійно.

Уорнок сидить зліва, а Гешко справа. Історія PostScript

Уорнок сидить зліва, а Гешко справа.

Adobe заснована

Джон Уорнок і Чак Гешко назвали свою компанію Adobe в честь невеликого струмка, який втік за будинком Ворнока в Лос-Альтос, штат Каліфорнія. Ви іноді бачите це згадка в путівниках по винам на картах долини Напа, де виробляються деякі з найвідоміших каліфорнійських вин.

Спочатку Уорнок і Гешко самі думали про створення дійсно потужного принтера, але незабаром зрозуміли, що для інших виробників було б розумніше розробляти інструменти для управління своїми принтерами.

Adobe знадобилося 20 людино-років для розробки PostScript, мови, який можна використовувати для управління пристроями виведення, такими як лазерні принтери.

насичений чорний

1984 - рівень PostScript 1. Історія PostScript

У 1984 році був випущений PostScript. Спочатку він просто називався PostScript. «Рівень 1» був доданий пізніше, щоб відрізнити його від більш пізнього поновлення рівня 2.

PostScript - дуже потужна мова, який трохи схожий на Forth, інший комп'ютерний мову. З самого початку PostScript була потрібна досить потужна система для запуску. Фактично, в перші роки свого існування принтери PostScript володіли більшою обчислювальною потужністю, ніж підключення до них Макінтош.

PostScript пропонує деякі величезні переваги, які не пропонують інші системи:

 • PostScript не залежить від пристрою. Це означає, що файл PostScript може працювати на будь-якому пристрої PostScript. На лазерному принтері ви отримуєте вихідний сигнал 300 точок на дюйм, а той же файл забезпечує прекрасну чіткість зображення 2400 або 2540 точок на дюйм на фотонаборном пристрої. Для користувачів це означало, що вони більше не були прив'язані до одного виробника і могли вибирати пристрої, які найкраще відповідають їх призначенню. Історія PostScript
 • Будь-який виробник може купити ліцензію на інтерпретатор PostScript і використовувати її для створення пристрою виведення.
 • Специфікації (синтаксис) PostScript були вільно доступні, тому будь-хто міг написати програмне забезпечення, яке його підтримало.

PostScript злітає

PostScript був досить великою грою для Adobe, і вони не змогли б переконати ринок в його цінності, якби не Стів Джобс з Apple Computer.

У 1985 році продажу комп'ютерів Macintosh почали падати, і Apple дійсно треба було вбивче додаток для його нового дитини. Стіву Джобсу сподобалася технологія Adobe, він інвестував в компанію 2,5 мільйона доларів і переконав Warnock створити контролер PostScript для Apple LaserWriter. Цей принтер був схожий на HP LaserJet, але контролер PostScript дозволив би йому виводити сторінки «якості складача». Вартість LaserWriter становить близько 7000 доларів США. Сьогодні це може здатися дорогим (і так було!), Але порівняйте це з першим лазерним принтером від Xerox, який в 1978 році коштував 500 000 доларів США.

Комп'ютер, підключений до потужного лазерного принтера, не чинив би значного впливу, але Apple і Adobe пощастило наштовхнутися на третього партнера, невелику починаючу компанію, яка створила додаток для повноцінного використання Mac і LaserWriter. ступеня. Компанія називалася Aldus, а їх програмний продукт - PageMaker.

Історія PostScript 3

Настільна публікація народилася, і через рік поєднання LaserWriter, PostScript і PageMaker врятувало Apple і перетворило Aldus і Adobe в багаті компанії. Linotype був першим постачальником графіки, який усвідомив цінність PostScript і запропонував набір зображень з власним PostScript RIP. Незабаром пішли інші виробники, і PostScript швидко стала мовою спілкування в світі додрукарської підготовки.

1991 - Рівень PostScript 2. Історія PostScript

Приблизно в 1991 році Adobe випустила наступну версію PostScript під назвою рівень 2. Це було досить суттєве оновлення, якого з нетерпінням чекали представники додрукарської підготовки.

Найбільш важливі особливості:

 • Підвищена швидкість і надійність: помилки Limitcheck і VMerror PostScript стали жахливо незадовго до появи другого рівня. Adobe виправила всі це, поліпшивши управління пам'яттю свого коду і оптимізувавши код. Це також дало нам кращу продуктивність, особливо з чергуванням сканів.
 • Підтримка поділу всередині ріпа: RIP рівня 2 здатні отримувати складовою файл PostScript і самостійно виконувати поділ кольорів. Це не є обов'язковою функцією, і, безумовно, існують функціональні відмінності між RIP рівня 2 від різних виробників.
 • Розпакування зображень в RIP: RIP рівня 2 можуть розпаковувати стислі зображення JPEG та CCITT групи 4.
 • Підтримка складових шрифтів: це важливо для азіатських країн, які використовують великі набори символів, ніж ми в Європі. Apple повинна була підтримувати складові шрифти через QuickDraw GX. У наш час це можна знайти в шафі Apple десь поруч з іншими відкриттями, такими як OpenDoc і Newton.
 • Кешування шрифтів і шаблонів: На другому рівні зникли нудні речі, такі як видалення кешу шрифтів. Кешування патернів було використано кількома роками пізніше, такими як PressWise і Preps.
 • Покращені драйвери: в основному LaserWriter 8 для Macintosh і драйвер Adobe PostScript 2.X для Windows 3.1 разом з відповідними драйверами PPD.
 • Покращені алгоритми скринінгу: для багатьох виробників RIP це була стара новина на той час, коли з'явився рівень 2. Наприклад, Agfa вже поставляла свою технологію Balanced Screening роком раніше, пропонуючи високоякісні екрани, що не містять муар, для офсетного використання. Версія Adobe називається точним скринінгом. Історія PostScript

Повільне прийняття рівня 2

Adobe зробила велику помилку, спочатку опублікував специфікації рівня 2, а потім приступив до роботи над реальною реалізацією. На превеликий збентеження конкуренти придумали емулятори 2-го рівня швидше, ніж Adobe вважала можливим.
Хоча PostScript рівня 2 мав безпосередні переваги, знадобилося багато часу, перш ніж додатки дійсно почали використовувати нові функціональні можливості. XPress 5, через 11 років після виходу 2-го рівня, не підтримував таку функцію, як поділ всередині ріпа.

1998 - PostScript 3

З якоїсь незрозумілої причини Adobe воліла назвати останнє оновлення PostScript 3 замість PostScript рівня 3. У порівнянні з рівнем 2 PostScript 3 був досить незначним оновленням. Коли він був запущений, багато додатків все ще не могли належним чином підтримати рівень 2. Історія PostScript

Основними перевагами PostScript 3 є:

 • Підтримка більше 256 рівнів сірого на колір. Adobe включила 12-бітний скринінг в свій код PostScript. Це дозволяє до 4096 рівнів сірого на колір. У минулому обмеження в 256 рівнів сірого іноді було видно у вигляді смуг, особливо в сумішах.
 • Підтримка PDF. PostScript 3 RIP підтримують як PostScript рівня 2, так і PDF-файли.
 • Покращена підтримка поділу всередині ріпа: RIP-файли PostScript рівня 2 вже здатні виконувати поділ кольорів в самому RIP, але деякі типи зображень, такі як дуплекси або гексахромние зображення, не можуть бути оброблені в такому робочому процесі. PostScript 3 містить додаткове колірний простір, яке називається DeviceN. Якщо в цьому колірному просторі кодується кольорове зображення, відмінне від CMYK, PostScript 3 RIP здатний забезпечити правильне колірне розділення цього зображення.
 • Готова до друку. В наші дні інтернет-реклами Adobe не могла залишитися осторонь і додала деякі функції Інтернету в PostScript. Як не дивно, жоден з OEM-клієнтів Adobe, схоже, не спромігся реалізувати його.

2001 - Великий розрив. Історія PostScript

Специфікації для PDF 1.4, випущеного в 2001 році, вперше включали пару функцій, які не мали аналогів в PostScript: прозорість і шари.

дозвіл зображення

2006 - початок кінця? Історія PostScript

У 2006 році Adobe анонсувала Adobe PDF Print Engine (APPE), повністю переписавши свою архітектуру RIP. Замість того щоб покладатися на PostScript в якості основного мови опису сторінок, APPE використовує PDF. Дизайнери тепер можуть експортувати файли PDF з програми макета, такого як InDesign. Ці сторінки відправляються на принтер, який використовує систему робочих процесів на основі PDF для перевірки, захоплення і накладення цих сторінок. Потім механізм друку PDF використовується для створення готових даних. У всьому ланцюжку PostScript більше не потрібен.

На питання, чи буде коли-небудь Adobe представляти PostScript 4, оновлення, яке буде включати всі нові функції, доступні в PDF, Dov Isaacs з Adobe сказав наступне в темі на форумах Printplanet:

«Абсолютно не відбудеться. PostScript - це мова програмування, а не мова опису сторінок. За самою своєю природою він не забезпечує дійсно надійних наскрізних робочих процесів, оскільки за визначенням контент може змінюватися на льоту. Розваги для хакерів, катастрофа для людей, яким потрібно заробляти на життя.
Ні, на диску немає 4-го рівня мови PostScript, що очікує, коли маркетинг дасть сигнал. Починаючи з PDF 1.4, всі додатки до моделі зображень Adobe увійшли в PDF, а не в PostScript.
Щоб бути абсолютно ясним, Adobe буде продовжувати ліцензувати технологію PostScript через наших OEM-партнерів, поки є попит на неї з боку своїх клієнтів. Ми також продовжимо підтримку шлюзу з PostScript в PDF за допомогою нашої технології Distiller в Acrobat. Adobe продовжить підтримувати EPS як застарілий графічний формат для імпорту непрозорих, непрозорих графічних даних в додатки Adobe (такі як InDesign та Illustrator). Хоча ми безумовно не рекомендуємо зберігати новий графічний контент у форматі EPS (за винятком необхідності імпортувати дані в програми верстки сторінок, які не зовсім PDF-орієнтовані - не потрібно згадувати тут імена!), Наша призначена для користувача база повинна відчуваю себе комфортно, тому що не потрібно турбуватися про необхідність конвертувати свої дуже великі бібліотеки графічних ресурсів на основі EPS ». Історія PostScript

Поступова відмова від

Наведене вище повідомлення вже прояснило, що Adobe більше не докладає ніяких зусиль в PostScript. В останнє десятиліття галузь перейшла на робочі процеси на основі PDF. Є ще окремі випадки, коли PostScript використовується через використання застарілого програмного забезпечення або людей, які не бажають змінювати свій спосіб роботи. Оскільки драйвери PostScript стають все більш рідкісними, PostScript повністю зникає, це лише питання часу.

Дизайн