Як написати бізнес-план для вашого стартапа

Назад до Записи
бізнес план

Як написати бізнес-план для вашого стартапа

У будь-якого може бути відмінна ідея. Але перетворення ідеї в життєздатний бізнес - інша гра в м'яч.

Ви можете думати, що готові запустити стартап-компанії. Це чудова новина, і ви повинні бути схвильовані цим.

Візьміть це від мене: як людина, яка заснувала кілька стартап-компаній, я знаю, що потрібно для досягнення успіху в цій сфері.

Перш ніж ви почнете шукати юридичну консультацію, орендуєте офісне приміщення або створюєте LLC, ви повинні викласти свої думки на папері. Це допоможе вам залишатися організованим і зосередженим.

Ви також зможете поділитися цим планом з іншими, щоб допомогти вам отримати цінну зворотний зв'язок. Я не рекомендую починати компанію без консультації з людьми.

типовий бізнес-план складається з наступних елементів:

 • керуючий резюме
 • опис Компанії
 • дослідження ринку
 • опис продуктів і / або послуг
 • структура управління і експлуатації
 • стратегія маркетингу і продажів
 • фінансові

Ви можете використовувати шаблон бізнес-плану, який допоможе вам правильно структурувати бізнес-план.

Ретельне написання вашого плану виконує кілька речей.

Збережіть прогрес вашого бізнес-плану в одному місці у всіх використовуваних вами додатках для документів.

По-перше, це дає вам краще розуміння вашого бізнесу. Ви можете думати, що знаєте, про що говорите, але якщо ви зробите це на папері, ви дійсно станете експертом.

Написання офіційного плану збільшує ваші шанси на успіх на 16%.

Наявність бізнес-плану також дає вам більше шансів залучити капітал для вашої починаючої  компанії. Жоден банк або інвестор не дасть вам долар, якщо у вас немає надійного бізнес-плану.

Крім того, компанії з бізнес-план також демонструють вищі темпи зростання, ніж компанії, що не мають плану.

ізображеніе1 5

Якщо у вас є ідея для компанії-початківця, але ви не знаєте, як почати роботу з бізнес-план, я вам допоможу.

Я покажу вам, як написати різні елементи вашого бізнес-плану, і покажу кілька корисних порад. Ось що вам потрібно знати, щоб почати.

Переконайтеся, що ваша компанія має чітку мету

При написанні опису компанії переконайтеся, що воно не є двозначним.

«Ми збираємося продавати речі»

не збирається скорочувати це.

Замість цього визначте, хто ви і коли плануєте зайнятися бізнесом. Вкажіть, які продукти або послуги ви будете пропонувати і в якій галузі.

Де буде працювати цей бізнес? Уточніть, чи є у вас фізичний магазин, ви будете працювати в Інтернеті або і те, і інше. Чи є ваша компанія місцевої, регіональної, національної або міжнародної?

Опис вашої компанії також може включати вашу заяву про місію.

Це можливість для вас краще зрозуміти ваш стартап. Резюме компанії змушує вас ставити чіткі цілі. Тип вашої компанії і те, як ви будете діяти, повинні бути зрозумілі всім, хто її читає.

Вкажіть причини, за якими потрібно йти в бізнес. Наприклад, припустимо, ви відкриваєте ресторан. Причиною відкриття може бути те, що ви визначили, що ніякі інші ресторани в цьому районі не обслуговують ту кухню, на якій ви спеціалізуєтесь.

Ви можете коротко обговорити бачення і майбутнє вашої стартап-компанії, але вам не потрібно вдаватися в подробиці. Ви розкажете про це докладніше, коли напишіть іншу частину свого бізнес-плану.

Майте на увазі, це опис є коротким, тому вам не потрібно писати тонну. Цей розділ повинен бути досить коротким і не більше трьох або чотирьох абзаців.

Визначте ваш цільовий ринок

Ваш бізнес не для всіх. Хоча ви можете думати, що всім сподобається ваша ідея, це не життєздатна бізнес-стратегія.

Одним з перших кроків до запуску успішного бізнесу є чітке визначення цільового ринку вашого стартапу.

Але щоб з'ясувати, на кого ви націлені, вам потрібно провести дослідження ринку.

image8 3

Це, мабуть, найважливіша частина запуску компанії-початківця. Якщо для вашого бізнесу немає ринку, компанія зазнає невдачі. Це так просто.

Занадто часто я бачу підприємців, які поспішають прийняти рішення, тому що вони закохуються в ідею. Через це тунельного бачення вони не роблять необхідних кроків для проведення належних досліджень.

На жаль, ці підприємства не тривають довго.

Але якщо ви витратите час на написання бізнес-плану, ви можете виявити, що для вашого стартапа немає життєздатного ринку, поки не стало надто пізно. Набагато краще вивчити цю інформацію на цих попередніх етапах, ніж після того, як ви вклали купу грошей в своє підприємство.

Щоб з'ясувати ваш цільовий ринок, почніть з широких припущень і поступово звужуйте його. Як правило, кращий спосіб сегментувати вашу аудиторію - використовувати ці чотири категорії:

 • географічний
 • демографічний
 • психографические
 • поведінковий

Почніть з таких речей, як:

 • вік
 • Стать
 • рівень прибутку
 • етнічна приналежність
 • місце розташування
Читайте також:  PPC. Установка правильної стратегії бюджетування для платного пошуку

Як я вже говорив раніше, почнемо широко. Наприклад, ви можете почати з того, що ваш цільовий ринок живе в Північній Америці, а потім звузити його до Сполучених Штатів.

Але, продовжуючи вивчати ринок, ви можете стати ще більш конкретним. Наприклад, ви можете орієнтуватися на клієнтів, які живуть в Новій Англії.

На той час, як ви закінчите, цільовий ринок може виглядати приблизно так:

 • чоловіки
 • вік від 26 до 40
 • жити в районі Бостона
 • з річним доходом від 55 000 до 70 000 доларів
 • хто в утилізації

Профіль цього охоплює всі чотири демографічних сегмента, які я згадував раніше. Плюс, це дуже специфічно.

У вашому бізнес-план має бути згадано дослідження, яке ви провели для виявлення цього ринку. Поговоріть про дані, які ви зібрали з опитувань та інтерв'ю.

Ви будете використовувати цей цільовий ринок і в інших розділах бізнес-плану, коли будете обговорювати майбутні прогнози і свою маркетингову стратегію. Ми розглянемо обидві ці теми найближчим час.

Проаналізуйте вашу конкуренцію

На додаток до дослідження вашого цільового ринку, вам також необхідно провести конкурентний аналіз. Ви будете використовувати цю інформацію для створення своєї стратегії диференціації бренду .

зображення 3 5

Коли ви пишете бізнес-план, ваш стартап ще не існує. Ніхто не знає про тебе. Не очікуйте успіху, якщо ви плануєте запустити точну копію конкурента.

У клієнтів не буде причини перемикатися на ваш бренд, Якщо він збігається з компанією, яку вони вже знають і якій довіряють.

Як ти відділений від натовпу?

Ваша стратегія диференціації може включати вашу ціну і якість. Якщо ваші ціни значно нижче, це може бути вашої нішею в галузі. Якщо у вас вища якість, то і для цього є ринок.

Конкурсний аналіз повинен проводитися одночасно з виявленням вашої цільової аудиторії. Обидва з них підпадають під категорію дослідження ринку вашого бізнес-плану.

Як тільки ви з'ясуєте, хто ваші конкуренти, вам буде легше визначити, ніж ваша компанія буде відрізнятися від них. Але ця інформація буде заснована на вашому цільовому ринку.

Наприклад, скажімо, ви в швейної промисловості. Ваші конкуренти будуть залежати від вашого цільового ринку. Якщо ви плануєте продавати джинси за 50 доларів, ви не будете конкурувати з дизайнерськими брендами, які продають джинси за 750 доларів.

Або ви можете засновувати свою цінову диференціацію на те, що ви дізналися про вашому цільовому ринку. Звідти ви зможете ідентифікувати своїх конкурентів.

Як бачите, ці двоє йдуть рука об руку.

бюджет відповідно

при написанні бізнес-плану вам необхідно мати всі номери в порядку, особливо якщо ви плануєте забезпечити фінансування інвестицій.

Точно визначте, скільки грошей  вам потрібно, щоб почати бізнес і продовжувати працювати; в іншому випадку у вас закінчаться гроші.

image4 5

Недолік грошових коштів є однією з найбільш поширених причин невдачі стартап-компаній. Витратьте час, Щоб розібратися в бюджеті перед запуском, мінімізує цей ризик.

Розглянемо всі. Почніть з основ, як:

 • вартість обладнання
 • нерухомість (купівля або оренда)
 • юридичні послуги
 • нарахування заробітної плати
 • страхування
 • інвентар

Ось приклад того, як це буде виглядати в вашому бізнес-план:

зображення 6 5

Ці цифри повинні бути точними. У разі сумнівів оціните вище. Речі не завжди йдуть за планом.

У наведеному вище прикладі, хоча загальні витрати на запуск становлять менше 28 тисяч доларів, непогано було б зібрати 40 тисяч доларів або навіть 50 тисяч доларів. Таким чином, у вас буде трохи додаткових грошей в банку на випадок, якщо що-небудь прийде.

Ви не хочете, щоб погане бюджетування було причиною невдачі вашого стартапу.

Визначте ваші цілі і фінансові прогнози

Давайте продовжимо говорити про ваших фінансових результатах. Очевидно, що у вас не буде звітів про доходи, балансів, звітів про рух грошових коштів або інших бухгалтерських документів, якщо ви не повністю працездатні.

Тим не менш, ви все ще можете робити прогнози. Ви можете засновувати ці прогнози на загальній чисельності населення цільового ринку в вашому регіоні і на який відсоток цього ринку, на вашу думку, ви можете проникнути.

Якщо ви плануєте стратегію розширення, це також буде вказано в ваших фінансових прогнозах.

Ці прогнози повинні охоплювати перші три-п'ять років вашого стартапу. Переконайтеся, що вони розумні. Не кажіть, що заробите 10 мільйонів доларів в перший рік. Насправді, ваша компанія може бути навіть не прибутковою протягом перших кількох років.

Нічого страшного.

Поки ви чесні з собою і потенційними інвесторами, ваш фінансовий план буде охоплювати аналіз беззбитковості.

image7 5

Хоча розумно очікувати, що виручка від продажів буде збільшуватися з кожним роком, вам все одно необхідно враховувати всі фактори.

Читайте також:  Друк постерів. Важливість постерів в рекламі Вашого бізнесу.

Наприклад, якщо ви плануєте перейти на нове місце в четвертий рік, ваші фінансові прогнози необхідно відповідним чином скоригувати.

Ви можете не мати прибутку до третього року роботи, але якщо ви відкриваєте нове підприємство в четвертий рік, цей рік також може мати чистий збиток. Знову ж таки, це абсолютно нормально, якщо ви плануєте і плануєте відповідно.

іншим прикладом цілі може бути запуск магазину електронної комерції на додаток до ваших звичайних местоположениям. Тільки не намагайся відкусити більше, ніж можеш прожувати. Тримайте все в межах розумного.

Чітко визначити структуру влади

Ваш бізнес-план повинен також охоплювати організаційну структуру вашого стартапу. Якщо це невелика компанія, в якій тільки ви і, можливо, один або два ділових партнера, це повинно бути легко.

Але в залежності від того, як ви плануєте масштабувати компанію, краще розібратися з цим раніше, ніж пізніше. Ось приклад того, як може виглядати ваша організаційна структура:

ізображеніе2 5

Це дійсно важливо мати цю ієрархію, перш ніж почати. Таким чином, немає ніяких суперечок про те, хто звітує перед якою посадою. Зрозуміло, хто відповідає за конкретних людей і відділів.

Не ставайте занадто складним з цим.

Якщо ви помістіть занадто багато рівнів менеджерів, директорів та супервізорів між верхньою і нижньою частинами діаграми, все може заплутатися.

Ви не хочете, щоб будь-які інструкції або завдання губилися при перекладі між рівнями. Ви також не хочете, щоб хтось був збитий з пантелику про те, хто відповідає.

Це можливість розповісти про те, як ваша компанія буде працювати з точки зору членів ради директорів та інвесторів. Хто має вирішальне значення при прийнятті рішень?

Хоча я розумію, що вам, можливо, доведеться відмовитися від деякої справедливості при запуску, але я рекомендую тримати владу в своїх руках.

Обговоріть ваш маркетинговий план

Ваш маркетинговий план спирається на все інше, про що я говорив досі.

Як ви будете залучати клієнтів на основі дослідження ринку вашої цільової аудиторії і конкурентного аналізу?

Ця стратегія повинна бути узгоджена з вашим бюджетом і фінансовими прогнозами.

Я міг би сидіти тут і говорити про різні маркетингові стратегії весь день. Але немає правильного чи неправильного підходу до вашої стартап-компанії.

Я б порекомендував залишатися максимально економічно ефективним. Будьте універсальними і добре збалансованими теж.

Придбання клієнтів коштує дорого. Ви не хочете звалити весь свій маркетинговий бюджет в одну стратегію. Якщо це не спрацює, вам нема на що буде відступати.

Візьміть до уваги наступні категорії при розробці маркетингового плану:

зображення 5 5

Перш ніж спробувати щось занадто божевільне, спочатку розберіться з основами:

 • запустити сайт
 • залишатися активним в соціальних мережах
 • почати будувати список передплатників електронної пошти
 • зосередитися на утриманні клієнтів
 • придумати програми лояльності клієнтів.

Не впадайте в цей крок за один раз. Виходь швидко. Навіть до того, як ваша компанія офіційно запуститься, ви можете почати створювати свій веб-сайт і профілі в соціальних мережах.

Останнє, що ви хочете, щоб споживачі дізналися про ваш бренд, але не змогли знайти ваш сайт або контактну інформацію. Або, що ще гірше, ви потрапите на зламаний або незакінчений сайт.

Тримайте це коротким і професійним

Я говорив про багато різних компонентах вашого бізнес-плану. Це може звучати приголомшливо, але не лякайтеся.

Це не повинно бути дисертація на 100 сторінок.

Ви безумовно хочете, щоб це було детально і ретельно, але не перестарайтеся. Точної кількості сторінок не повинно бути, але потрібно мати хоча б одну сторінку на розділ.

Слід також написати чисто і професійно. Не використовуйте жаргонную термінологію.

Корегуйте це для граматичних і орфографічних помилок.

Пам'ятайте, що вам може знадобитися використовувати це для залучення капіталу. Люди можуть не дати вам грошей, якщо ви пропустите дрібні речі, такі як правильна граматика.

Висновок

запуск стартап-компанії - це захоплююче. Легко бути настільки захопленим в той момент, коли ти кидаєшся на речі.

Якщо ви хочете налаштуватися на успіх, Вам потрібно зробити крок назад і все спланувати.

Процес написання офіційного бізнес-плану підвищить ваші шанси на отримання інвестицій, а також збільшить ваші потенційні темпи зростання.

Маркетингове дослідження, яке вам необхідно провести, щоб скласти цей план, також допоможе вам визначити, чи є це життєздатним комерційним підприємством.

Якщо ви ніколи не писали бізнес-план, використовуйте цей пост в якості керівництва для того, що ви повинні включити. Дотримуйтесь моїх порад для кращих практик.

Написання бізнес-плану зараз може здатися утомливих заняттям, але я обіцяю, що воно збереже вашу організованість і позбавить вас від багатьох головних болів в майбутньому.

Поділитися цим записом

Додати коментар

Назад до Записи
Русский Українська