Як написати новий синопсис?

Назад до Записи
синопсис

Як написати новий синопсис?

Це, ймовірно, самий зневажаються документ, який може бути запропоновано підготувати: синопсис . 

Виклад іноді необхідно, тому що агент або видавець хоче побачити, від початку до кінця, що відбувається у вашій історії. Таким чином, синопсис повинен передати всю сюжетну лінію книги. Він показує, що відбувається, і хто змінюється, і це слід розкривати кінець. Синхронізація може знадобитися при першому запиті вашої роботи, або вас можуть попросити про це пізніше.

Не плутайте синопсис з комерційною копією або з описом маркетингу, яке може з'явитися на останній сторінці або в описі Amazon. Ти не пишеш для читачів вражаючу статтю, яка створює хвилювання. Це не передова стаття про вашу книгу . Вместо этого это отраслевой документ, который помогает агенту или редактору быстро оценить привлекательность вашей истории и стоит ли им читать всю рукопись.

Як довго повинен бути короткий огляд?

Ви знайдете суперечливі поради з цього питання. Проте, я рекомендую тримати його коротким або, по крайней мере, починати з короткого. Напишіть лише однієї сторінки або двохсторінковий синопсис - близько 500-1000 слів з одинарним інтервалом - і використовуйте його в якості значення за замовчуванням, якщо в рекомендаціях щодо подання не потрібно щось більш довге. Якщо ваш синопсис триває довше, зазвичай допустимо що-небудь до двох сторінок (знову ж таки, через один інтервал). Більшість агентів / редакторів, не зацікавляться коротким оглядом, що перевищує кілька сторінок.

Хоча цей пост призначений для письменників-фантастів, ті ж принципи можуть бути застосовані до мемуарних і іншим оповідальним творів.

Чому синопсис важливий для агентів і редакторів

Синопсис гарантирует, что действия и мотивы персонажей реалистичны и имеют смысл. Синопсис покажет любые большие проблемы в вашей истории – например, «это был просто сон», нелепые божьи деяния, категория романтики, заканчивающаяся разводом. Это может выявить недостатки сюжета, серьезные пробелы в мотивації персонажа или отсутствие структуры. Или это может показать, насколько свежа ваша история; если в этом нет ничего удивительного или сюжет извращен, ваша рукопись может быть не прочитана.

Хороша новина: деякі агенти ненавидять Сінопсі і ніколи не читають їх; це більш типово для агентів, які представляють літературний твір. У будь-якому випадку, агенти не очікують твори мистецтва. Ви можете справити враження за допомогою мізерного, чистого, потужного мови ( міс Снарк рекомендує «енергію і життєву силу» ).

Синопсис зазвичай повинен бути написаний від третьої особи, в теперішньому часі (навіть якщо ваш роман написаний від першої особи). Для мемуаристів я рекомендую від першої особи, але перше або третя прийнятно.

Що повинен зробити синопсис

У більшості випадків ви починаєте огляд з вашого головного героя. Ви почнете описувати її мислення і мотиви на початку історії, а потім поясніть, що відбувається, щоб змінити її ситуацію (часто звану інцидентом підбурювання ). Мотивація тут дуже важлива: нам потрібно зрозуміти, що змушує цього персонажа діяти.

Як тільки головний герой встановлений, кожний абзац в ідеалі просуває історію вперед (події розгортаються точно в тому ж порядку, що і в рукописі), з сильним причинно-наслідковим розповіддю, включаючи ключові сцени вашого роману. Нам потрібно побачити, як розвивається конфлікт історії, хто або що рухає цим конфліктом, і як головному герою вдається або не вдається впоратися з ним.

До кінця ми повинні зрозуміти, як дозволяється цей конфлікт і як змінилася ситуація головного героя, як внутрішня, так і зовнішня. Подумайте про «формулу» вашого жанру, якщо вона є, і обов'язково вкажіть всі основні поворотні моменти, пов'язані з цією формулою.

Читайте також:  Мікромаркетінг

Якщо ви розповісте про всі ці речі, у вас не залишиться багато часу для подробиць, якщо ви збережете резюме на одній сторінці. Ви не зможете згадати кожного персонажа або подія або включити кожну сцену - тільки ті, які істотно впливають на рішення головного героя або наше розуміння подій історії. Можливо, вам доведеться виключити деякі подсюжети, і вам дійсно потрібно триматися подалі від змови бур'янів. Якщо, наприклад, в кульмінаційному моменті історії сталася перестрілка або сцена великого бою, то абсолютно марно вдаватися в деталі хореографії і скільки ударів наноситься. Замість цього ви говорите, що йде велика битва, і прояснюють, хто переможе, а хто програє.

Щоб вирішити, які персонажі заслуговують місця в короткому огляді, вам потрібно подивитися на їх роль у впливі на головного героя або на зміну напрямку історії. Нам потрібно подивитися, як вони потрапляють в історію, якість їх відносин з головним героєм і як вирішується їхня історія. Будь-персонаж, який заслуговує на розміщення в короткому огляді, повинен мати як мінімум два-три згадки. Якщо ви можете уникнути згадки їх тільки один раз, вони, ймовірно, взагалі не належать.

Гарне емпіричне правило для визначення того, що залишається і що відбувається: якщо закінчення не має сенсу без згадки персонажа або сюжету, то воно відноситься до короткого опису.

Короткий огляд повинен дістатися до суті - швидко

Ось приклад того, що я маю на увазі.

дуже багатослівно : На роботі Елізабет шукає Пітера по всьому офісу і, нарешті, знаходить його в кімнаті постачання, де вона говорить йому, що вона обурюється зауваженнями, які він зробив про неї на зборах персоналу.

щільно : На роботі Елізабет розповідає Пітеру про його зауваженнях на зборах персоналу.

Найпоширеніша помилка в синопсисі

Не робіть помилку, думаючи, що синопсис просто деталізує сюжет. В кінцевому підсумку це буде виглядати як механічне виклад вашої історії (або страшного «синопсиса»), без глибини або текстури.

Подумайте, як би це звучало, якби ви підвели підсумок футбольного матчу, сказавши. «Ну, патріоти забили. І тоді велетні забили. Потім Патріоти забили двічі поспіль ». Це безплідно і не дає нам сенсу в тому, як розгортаються події.

Замість цього ви могли б сказати щось на кшталт: «Патріоти забили гол після більш ніж однієї години гри без ліку, і команда, що програла повела гру. Натовп сказилася.

Секрет великого синопсиса

Синопсис включає в себе емоції персонажей  и реакции на происходящее. Это поможет вам избежать того, что читается как руководство механика. Включите как продвижение истории (сюжетная линия), так и колір (Характерна річ).

Инцидент (продвижение истории) + реакция (колір) =
рішення (просування історії)

Для історій зі значним будівництвом світу, значні історичної обстановкою

Деяким авторам може знадобитися відкрити свій синопсис параграфом або близько того, щоб допомогти встановити мир, в який ми входимо, і правила цього світу. Це допомагає нам краще зрозуміти персонажів і їх мотиви, як тільки вони будуть представлені. Наприклад, короткий огляд Гаррі Поттера міг би уточнити, що світ поділений на маглів і чарівників, і що магли не мають ні найменшого уявлення про існування чарівного світу. Або цей факт може бути переданий в короткому огляді, як тільки Гаррі Поттер дізнається про це сам.

В історичному романі письменникові, можливо, доведеться встановити культурні установки або факти, які можуть бути невідомі сучасним читачам, щоб дії персонажів мали сенс, а вага конфлікту був ясний.

Читайте також:  Як найняти фотографа для вашого бренду?

В научной фантастике и фэнтези старайтесь избегать правильных терминов или существительных, которые должны быть определены или объяснены, если такие термины не являются центральными в вашей истории (например, «маглы» выше). Вместо этого, попытайтесь объяснить суть в языке, который любой может понять, но все же понимает суть. Цель здесь – сосредоточиться на рассказывании истории, а не на увеличении умственной нагрузки агента / редактора, который должен расшифровать и запомнить незнакомый словарь.

Уникайте розбиття синопсиса на розділи

В большинстве случаев краткий обзор должен начинаться и заканчиваться без разрывов, разделов или других подзаголовков. Тем не менее, в некоторых случаях может быть причина добавить «подписать посты» в синопсис из-за уникальной структуры повествования вашей книги. Например, если ваш роман имеет переплетающиеся временные рамки или если он скачет по времени и месту, вы можете начать каждый абзац с жирного ввода («Paris, 1893»), чтобы определить, где мы находимся. Кроме этого, избегайте какого-либо выделения сюжета или перечисления персонажей заранее, как если бы вы писали пьесу. Персонажи должны быть представлены в тот момент, когда они входят в историю или когда они вносят конкретный вклад в продвижение истории.

Поширені підводні камені

  • Чи не відволікайтеся на особливості імен персонажів, місць і інших власних імен або термінів. Дотримуйтеся основ. Використовуйте ім'я ваших головних героїв, але якщо офіціантка входить в історію тільки для однієї сцени, назвіть її «офіціантка». Не кажіть: «Бонні, люта офіціантка, яка всіх обзиває і працює сім днів на тиждень». Коли ви згадуєте конкретні імена, в першому випадку зазвичай пишуть усі великі літери, тому агентам або редакторам легко відразу побачити, хто ці показники.
  • Не витрачайте час на пояснення або деконструкцію значення або тим вашої історії.  Це може бути особливо постійною проблемою з мемуарами. Синопсис розповідає історію, але він не намагається дати тлумачення , Наприклад, сказати щось на кшталт: «Це історія про те, як багато простих людей, таких як я, намагалися змінити ситуацію».
  • Уникайте розмов про сюжет будівництва. Тут ви додаєте речі, які описують структуру книги, такі як «в кульмінації роману» або «в серії напружених сцен».
  • Уникайте передісторії персонажа, якщо вона не пов'язана з мотивами і бажаннями персонажа протягом всієї книги. Фраза або дві досить, щоб вказати на фон персонажа; в ідеалі, ви повинні посилатися на нього, коли він впливає на розвиток подій. Якщо ви написали історію зі спогадами, ви, ймовірно, не включите багато, якщо такі взагалі є, в резюме. 
  • Уникайте діалогу, і якщо ви робите, будьте обережні . Переконайтеся, що діалог, який ви включаєте, абсолютно символічний для персонажа або є ключовим моментом в книзі.
  • Не ставте риторичних або залишилися без відповіді питань. Пам'ятайте, ваша мета тут не в тому, щоб спокусити читача.
  • Хоча ваш синопсис буде відображати вашу здатність писати, це не те місце, де можна гарно скласти свою прозу. Це означає, що ви повинні пропустити будь-які спроби справити враження через поетичне опис. Ви не можете знайти час, щоб показати  все в своєму резюме. Часто доводиться розповідати, а іноді це збиває з пантелику письменників, яким роками говорять: «Не показуй». Наприклад, можна просто вийти і ска

Ваш помічник в в бізнесі рекламно-поліграфічна компанія "АБЕТКА"

(050) 462-02-45

 

Поділитися цим записом

Додати коментар

Назад до Записи
Русский Українська