Як змусити ваших клієнтів рекомендувати ваш бренд іншим?

Назад до Записи

Як змусити ваших клієнтів рекомендувати ваш бренд іншим?

Маркетинг вашего бизнеса стоит дорого. Разработка стратегии привлечения клиентов , которая не сломает банк, может быть сложной задачей.

Придбання нового клієнта може коштувати вам в шість або сім разів більше грошей, ніж збереження поточних клієнтів.

Але ви можете отримати нових клієнтів, не витрачаючи багато грошей.

Використання існуючих клієнтів для залучення нових клієнтів - один з моїх улюблених способів зробити це. Це може здатися складним, але це набагато простіше, ніж ви думаєте.

Вся справа в тому, щоб стати креативним. Розробка стратегії придбання, яка також сприяє утриманню, є безпрограшним сценарієм для всіх учасників.

Не стоит недооценивать силу рекомендации. Исследования показывают, что 83% потребителей говорят, что доверяют рекомендациям семьи и друзей. Когда ваш бренд кому-то порекомендуют, он, скорее всего, попробует.

Но ключом здесь является получение этой первоначальной рекомендации. Как ты делаешь это?

Если вы никогда не пытались включить эту стратегию в свой маркетинговый план, не волнуйтесь. Я дам вам некоторое представление о том, как вы можете действовать.

Ось що вам потрібно знати.

Забезпечити дружнє обслуговування клієнтів

Прежде чем запускать новые маркетинговые кампании, проанализируйте культуру вашей компании. Начните с вашего обслуживания клиентов.

Оптимизация обслуживания клиентов может помочь вам не только увеличить доход, но и привлечь новых клиентов. Проверьте эти статистические данные о дружелюбном обслуживании клиентов:

зображення 6 6

Недавние исследования показали, что клиенты, которые имели дружеские отношения с компанией, скорее всего, рекомендуют эту компанию другим. Большинство людей, которые испытали недружелюбное обслуживание, не рекомендовали бы бренд.

Бути доброзичливим нічого вам не варто.

Просто переконайтеся, що ваші менеджери і представники служби підтримки клієнтів знаходяться на одній сторінці. Якщо ви маєте справу з клієнтами лицем до лиця, вам потрібно навчити своїх співробітників посміхатися.

Будь щирим. Запитайте клієнта, як проходить його день. Намагайтеся мати реальні зв'язку зі своїми клієнтами.

Навіть якщо ви розмовляєте з людьми по телефону або через Інтернет, тон вашого голос передасть ваше ставлення.

Чи не Стогни і не роби глибоких зітхань розчарування. Не будь монотонним або стриманим. Говоріть доброзичливим, привітним і енергійним голосом.

Навіть посмішка, коли ви розмовляєте по телефону, може допомогти зробити ваш голос більш позитивним.

Использование этой стратегии не составляет никакого труда. Это не то, что вы можете измерить, но когда ваши существующие клиенты имеют положительный опыт работы с вашей компанией, они будут рады рассказать об этом своим друзьям и семье.

Прежде чем вы это узнаете, новые клиенты будут ходить через ваши двери. Если вы относитесь к ним так же, они будут рекомендовать ваш бренд другим.

Відповідати на запити клієнтів якомога швидше

Давайте продолжим разговор об обслуживании клиентов. В дополнение к оказанию дружеской помощи во час ежедневного общения, ваша группа поддержки должна приложить дополнительные усилия, если у клиентов есть вопросы или проблемы.

Легко засмучуватися з незадоволеним клієнтом. Навіть якщо ви думаєте, що вони помиляються, ставитеся до них з повагою і змушуйте їх відчувати, що вони мають рацію.

Не заставляйте клиентов ждать ответа от представителя службы поддержки. Это то, что вам нужно иметь в виду, независимо от того, где вы ведете бизнес.

Якщо у вас є звичайне місце розташування, не змушуйте своїх клієнтів чекати, щоб поговорити з менеджером. Отримати когось прямо зараз. Приймаючи дзвінки по телефону, не затримуйте своїх клієнтів занадто довго.

Навіть якщо ви приймаєте запити клієнтів онлайн через платформу вашого сайту або по електронній пошті, зробіть акцент на негайній відповіді .

ізображеніе2 6

Погляньте на ці цифри і просто дайте їм трохи зануритися.

Клиенты, которые получили быстрый, но неэффективный ответ, чаще рекомендовали бренд, чем клиенты, которые получили медленное, но адекватное решение.

Те, що ви вирішуєте проблему клієнта, не означає, що він порекомендує вас іншим, якщо ви занадто довго це робите.

Но если вы предоставите быстрый ответ, клиенты по-прежнему готовы рекомендовать ваш бренд, даже если вы не предоставили решение.

Читайте також:  Навички коучингу і як стати хорошим тренером

Придумайте реферальную програму

Некоторые люди захотят порекомендовать ваш бренд, только если они могут получить что-то взамен. Можете ли вы их винить?

Клієнти люблять отримувати знижки та безкоштовні речі. Придумайте програму по залученню клієнтів, яка винагороджує ваших поточних клієнтів за поширення інформації про вашу компанію.

Одна з кращих програм по залученню клієнтів, яку я бачив, від Uber.

Ось як працює їхня програма. Клієнт, що відправляє реферала, отримує кредит, а новий клієнт також отримує кредит.

Нагороди варіюються в залежності від міста та часу, але ось приклад програми за 20 доларів:

зображення 3 6

Это большой успех.

У цьому прикладі вартість залучення клієнтів становить 40 доларів США. Uber платить 20 доларів двом клієнтам.

Клієнти, які користуються сервісом хоча б раз на тиждень, витрачають на цю платформу близько 95 доларів на місяць . Убер тримає 25% від цього .

Таким чином, менш ніж за два місяці вартість залучення клієнтів вже окупається. Це відмінна стратегія, яка збільшує життєву цінність клієнта.

Як тільки новий клієнт приєднується, він, швидше за все, буде посилатися на своїх друзів, щоб продовжувати отримувати знижки. Це може здатися великою кількістю грошей, але, як ви можете бачити з цифр, які я тільки що пройшов, воно того варто.

Если ваша реферальная программа стоит всего несколько баксов, ваши клиенты не будут в восторге. Сколько усилий вы ожидаете от них, чтобы направить на направление, если вы просто даете им что-то вроде 5 долларов или, возможно, 10% взамен?

То же самое касается нового клиента, который получает рекомендацию. Но предложение кредита в размере 20 долларов может быть достаточным для получения бесплатного продукта или, в случае с Uber, бесплатной поездки.

Знайдіть спосіб застосувати цю концепцію в вашій компанії. Грунтуючись на швидкому зростанні Uber з самого початку, я впевнений, що це буде працювати і для вас.

Святкуйте віхи з вашими клієнтами

Важно узнать ваших клиентов. Не относитесь к ним как к безымянным и безликим людям.

Поговори с ними. Узнайте, почему они тратят деньги в вашем магазине. Например, скажем, у вас есть ресторан. Когда клиент приходит и размещает огромный заказ, спросите его, если это особый случай.

Пройдіть зайву милю, щоб змусити їх відчувати, що ви дійсно дбаєте. Може бути, вони святкують день народження або ювілей. Якщо замовлення досить великий, ви можете спробувати запропонувати безкоштовну доставку або надати їм знижку.

Половина клиентов, которые рассказывают о брендах в социальных сетях, когда пишут о жизненном событии, делают это, чтобы рекомендовать этот бренд другим.

зображення 4 6

Я розумію, що не завжди легко знайти інформацію про віхи в житті клієнта, особливо якщо ви працюєте в сфері електронної комерції.

Але коли це може бути застосовано, постарайтеся отримати якомога більше інформації про покупку. Це також відноситься до дискусії про доброзичливому обслуговуванні клієнтів.

Конечно, важность и актуальность этого маркетингового аспекта будет зависеть от отрасли. Но вы все равно можете найти умные способы включить эту маркетинговую стратегию в свой бизнес.

Наприклад, припустимо, ви продаєте одяг. Група жінок заходить в ваш магазин і починає приміряти дорогі сукні. Навчіть свій відділ продажів запитати,

«Це для особливого випадку?»

Якщо ви виявите, що одна з жінок тільки що заручилася, зробіть все можливе, щоб вони відчували себе особливими, не ставлячи під загрозу свій прибуток.

На основании данных, которые я только что показал вам, это увеличит шансы тех клиентов, которые рекомендуют ваш бренд людям в социальных сетях.

Навіть якщо вони офіційно не рекомендують ваш бізнес, подивіться на інші відповіді в цьому списку:

  • спасибі бренду
  • показати перевагу бренду
  • отримувати знижки.

Всі ці пости все ще є позитивним відгуком для вашої компанії. В результаті їх друзі з більшою ймовірністю спробують ваші продукти або послуги.

Вот некоторые из самых популярных жизненных вех, которые заставляют клиентов рекомендовать бренд в социальных сетях:

Читайте також:  Емоційний брендинг - визначення, значення, етапи та приклади
зображення 1 6

Помните об этом, если вы находитесь в отрасли, где подобные события имеют отношение к вашему бизнесу.

Просувати призначений для користувача контент (UGC)

тепер прийшов час мислити нестандартно і проявляти творчий підхід.

Проведение рекламных акций, поощряющих пользовательский контент, является отличным способом развития вашего бизнеса.

Чому?

Це не буде коштувати вам багато грошей, щоб досягти цього. UGC не займе занадто багато часу з вашого боку, і це вимагає дуже мінімальних зусиль.

Але результати можуть бути дуже корисними.

С UGC ваши клиенты не будут официально рекомендовать ваш бизнес. Однако воздействие бренда, которое вы будете генерировать, столь же эффективно, как и рекомендация.

Подивіться, як UGC впливає на онлайн-покупців:

зображення 5 6

Є багато способів підійти до цього. Одним з моїх улюблених є проведення конкурсів в соціальних мережах.

Используйте Instagram или Facebook в качестве маркетингового канала для запуска одного из этих конкурсов. Пусть ваши клиенты загружают фотографии и видео, которые рекламируют ваши продукты или услуги.

У зазначений термін виберіть повідомлення з найбільшою кількістю лайків або коментарів і присудите їм приз. Якщо ви зробите гідний приз, ви отримаєте високий рівень участі від ваших передплатників.

В результате ваш бренд будет представлен людям, которые следят за покупателями, участвующими в конкурсе. Это косвенно рекомендует ваш бренд новой аудитории.

Ви навіть можете присвятити розділ свого сайту UGC.

Позвольте клиентам загружать видео или делиться историями о своем опыте с вашей компанией. Это поможет вам привлечь новых клиентов без ущерба для маркетингового бюджета.

Заохочуйте клієнтів переглянути ваш бізнес

Ви можете просувати свою компанію різними способами, в тому числі писати про свій товар або послугу. Але ніщо не розглядається як заслуговує на довіру, як онлайн-огляд від клієнта.

Очевидно, вы скажете людям, что у вас отличный бизнес. Потребители знают, что вы не будете охотно раскрывать плохую информацию о вашем бренде.

Інформації на вашому сайті може бути недостатньо для придбання нового клієнта. але відгуки клієнтів  увеличивают шансы покупки нового клиента у вашего бренда:

зображення 7 6

Убедитесь, что у вашей компании есть профиль, настроенный на как можно большем количестве проверочных веб-сайтов. В дополнение к разрешению обзоров непосредственно на вашем веб-сайте, пусть ваши клиенты проверяют ваш бизнес на таких платформах, как:

  • гавкати
  • facebook
  • Google Відгуки
  • Trip Advisor

Чим більше платформ ви використовуєте, тим більше буде ваша експозиція. Деякі клієнти довіряють оглядам на деяких сайтах більше, ніж іншим.

Исследования показывают, что два наиболее проверенных веб-сайта – Google и Better Business Bureau. Просто иметь учетную запись на Yelp недостаточно.

Теперь вам нужно найти способы заставить ваших существующих клиентов писать отзывы.

Запитайте їх безпосередньо. Після того, як вони завершать транзакцію, попросіть їх написати відгук онлайн.

Або ви могли б піти іншим шляхом і дати їм стимул. Ви можете запропонувати знижку або якусь акцію, якщо вони напишуть відгук про ваш бренд онлайн.

Просто убедитесь, что вы не запрашиваете хорошие отзывы. Дайте понять, что вы просто просите огляд , І сподіваюся, що він хороший.

Висновок

Щоб зберегти витрати на залучення клієнтів на низькому рівні, вам потрібно придумати кілька креативних маркетингових тактик.

Внесение незначительных изменений в методы работы вашего бизнеса может заставить ваших существующих клиентов рекомендовать ваш бренд другим.

Начните с простых вещей, таких как обслуживание клиентов. Всегда будьте дружелюбны и отвечайте на запросы клиентов как можно быстрее.

Создайте программу по привлечению клиентов, которая вознаграждает ваших текущих клиентов за то, что они рекомендуют вас, а также новых клиентов за то, что вы опробовали ваш бренд.

Допоможіть своїм клієнтам відзначати важливі віхи і події в їхньому житті.

Поощряйте пользовательский контент и сделайте так, чтобы ваши клиенты могли легко просматривать ваш бизнес в Интернете.

Якщо ви будете дотримуватися цих порад, ваші нинішні клієнти будуть рекомендувати ваш бізнес новим, розширюючи клієнтську базу.

Поділитися цим записом

Додати коментар

Назад до Записи
Русский Українська