конгревне тиснення

конгревное тиснення (Або просто конгрев) - опукле рельєфне зображення, створюване на папері або картоні за допомогою спеціального штампа і матриці.

конгревное тиснення дозволяє підняти частину ілюстрації над поверхнею, в результаті чого зображення набуває обсяг, стаючи опуклим або увігнутим. Форма рельєфу задається спеціальним кліше і контрштамп, між якими затискається матеріал. Штамп має поглиблення, що формують підсумковий малюнок. На зворотному боці розташована патрица (контрштамп) з опуклим зображенням, що копіюють ілюстрацію кліше.
конгревное тиснення можна розділити на кілька груп залежно від тонкощів технологічного процесу.

  1. Щодо використання фарб: забарвлене або сліпе.
  2. За формою зображення. Кінцевий малюнок може бути багато-або однорівневим (всі складові картинки мають однакову висоту і лежать в одній площині). Багаторівневий конгрев виглядає більш презентабельно, але вимагає високоякісного кліше.
  3. По застосуванню фольги. Даний вид тиснення дозволяє зробити ілюстрацію ефектніше за допомогою фольги, яка наноситься одночасно з формуванням опуклості в результаті нагрівання. Найчастіше процес розбивається на дві частини, першим прогоном закріплюється фольга, а другим формується рельєф.
  4. За температурі кліше: гарячий або холодний спосіб.
    1. Стійкість до зовнішніх впливів і довговічність.
    2. Оригінальний дизайн, що дозволяє надати виробу індивідуальність.
    3. Широкий спектр застосування.

Тиснення використовується для барвистого і ексклюзивного оформлення візиток, Обкладинок для документів і книг, Сувенірної продукції (календарів, листівок).

Висічка поліграфії.

щоб конгревное тиснення було якісне, щоб матриці (штамп і пуансон) підходили один одному за розмірами і відрізнялися по контуру на товщину оброблюваного матеріалу.

Русский Українська