Коротка історія брендингу

Назад до Записи
історія брендингу

Коротка історія брендингу

Ми живемо в золотий вік брендингу. У компаній більше, ніж будь-коли, способів зайняти свою нішу на ринку і безпосередньо зв'язатися зі своїми клієнтами і шанувальниками. але історія брендингу насправді йде в глиб століть. Ця дисципліна і форма мистецтва розвинулися за ці роки, щоб стати невід'ємною частиною побудови будь-якого успішного бізнесу.

історія брендингу ілюстрації

Брендинг фактично починається в 1500-х роках, але основні зрушення відбулися в 19-м і 20-м століттях. За десятиліття експериментів і технологічних досягнень бренди навчилися долати безлад і привертати увагу своїх клієнтів, перетворюючи байдужих споживачів в ентузіастів бренду. Вивчення цієї захоплюючої передісторії - важливий крок у розвитку вашого власного бренду.

У цій статті ми розглянемо історію брендингу: Як він з'явився, як він розвивався з плином часу і куди він рухається в майбутньому.

1500-і роки: початок брендингу
-

У древньоскандинавською, скандинавському мовою, слово «брендр» означає «спалювати». спочатку бренд являв собою палаючий шматок дерева, а потім описав факел. До 1500-х років стало звичним таврувати худобу, щоб продемонструвати право власності.

Схема древніх марок худоби
Схема древніх брендів великої рогатої худоби

З самого початку брендинг - це все, щоб справити на вас враження, як в прямому, так і в переносному сенсі. Кожен знак був унікальним для самого ранчо. Вони були простими, відмітними і миттєво впізнаваними - випробуваними і справжніми опорами будь-якого великого бренду. Думайте про ці значках як про перших логотипах продуктів.

1750's-1870: Промислова революція
-

Samson Ropes, зареєстрована в 1884 році, є найстарішою торговою маркою в США, використовуваної до сих пір. 

Європа і США трансформувалися протягом 18 і 19 століть з новими виробничими процесами. це історичне час викликала поява масового виробництва товарів в результаті підвищення ефективності і технологій на робочому місці. Більше продуктів означало більше вибору для споживачів. Оскільки у компаній тепер було більше конкурентів, ніж раніше, раптово виникла необхідність виділитися і взяти на себе відповідальність.

Введіть товарний знак. Товарний знак складається з слів, фраз, символів, дизайнів, форм і кольорів, які були офіційно зареєстровані або встановлені в якості представників компанії або продукту.

Зареєстровані товарні знаки набули розголосу в 1870-х роках, а Конгрес США прийняв свій перший Закон про товарні знаки в 1881 році. Це був перший випадок брендингу як інтелектуальної власності, що дало можливість компаніям офіційно заявити про свою продукцію як про своїх власних і боротися з послідовниками і конкурентами. ,

1870-і-1920-і роки: ера винаходи
-

На рубежі 20-го століття технології почали перетворювати повсякденне життя, і ми отримали уявлення про те, що може чекати наше майбутнє. Історичний, надихаючий політ братів Райт в 1903 році став зразком творчості, інновацій та уяви, які визначили епоху.

Чорно-біла реклама Coca-Cola
Реклама Coca-Cola 1920-х років. 

Століття почався з народження кількох знакових компаній, які в кінцевому підсумку стануть провідними брендами по всьому світу. Coca-Cola (представлена ​​в 1886 р), Colgate (1873 г.), Ford Motor Company (1903 р), Chanel (1909 г.) і LEGO (1932) були першими в своєму роді піонерами, законодавцями моди і творцями брендів.

На момент своєї появи ці бренди випереджали свій час. Компанія Ford Motor запропонувала американські автомобілі з бензиновим двигуном раніше всіх, а Шанель запропонувала костюми для жінок в то час, Коли їх вважали тільки чоловічим одягом. ці бренди були винахідливими і першими у своєму роді, що зробило їх миттєвими лідерами галузі.

Протягом ери бренди залишили свій слід в газетах і журналах. Друк надала простір, де бренди могли використовувати слова, логотипи и ілюстрації, Щоб виділитися. Рекламні оголошення часто були дуже інформативними і точно описували, як працюють продукти і що вони можуть робити.

1920-і-1950-і: бренди в ефірі
-

Тепер, коли виробництво стало більш ефективним, і компанії знаходили цінність в офіційному придбанні своїх продуктів, наступним логічним кроком було говорити про них в обстановці, в якій потенційні покупці будуть слухати.

На початку 20-го століття більшість радіостанцій експлуатувалися виробниками і продавцями радіообладнання, які в основному використовували свої радіостанції для просування свого бізнесу. До 1920-х років радіо стало набагато популярніше, і власники станцій стали розглядати рекламу як спосіб зробити свій бізнес більш стійким. Бренд з'явився на світ завдяки радіоканалах, помітним фразам і цільовим повідомленнями.

Читайте також:  Стратегії B2B в соціальних мережах, які працюють для будь-якої галузі

Перший платний рекламний ролик в ефірі WEAF в Нью-Йорку в 1922 році, що рекламує новий житловий комплекс в цьому районі. До 1930 року майже 90% радіостанцій в Сполучених Штатах транслювали рекламні ролики. Протягом цього часу виробники будуть спонсорувати не тільки рекламу, а й цілі програми. це підняло ідентичність бренду на абсолютно новий рівень. Стало чутним, що запам'ятовується і впізнаваним.

Після радіо прийшло телебачення. 1 липня 1941 «Булова Уотчс» показала перший рекламний ролик перед трансляцією нью-йоркської гри в бейсбол. Це було всього 10 секунд, і його бачили лише кілька тисяч чоловік. Так само, як радіо, так як телебачення швидко росло в популярності, компанії почали використовувати новий засіб, спонсоруючи шоу і створюючи рекламні ролики. З телебаченням бренди тепер можуть приходити в будинку людей з візуальними ефектами, словами, звуком і музикою, роблячи їх ближче до споживачів, ніж будь-коли раніше.

1950-і-1960-і роки: народження сучасного брендингу
-

Епоха після Другої світової війни була ще одним перетворює часом як у виробництві продукції, так і в культурі споживання. У США автомобільна культура, розширення середнього класу, субурбанизация і поширення телебачення створили для компаній ще більше можливостей конкурувати з новими аудиторіями. Подумайте про гучні, гучних, добре помітних формах впізнавання бренду: Рекламних щитах, вивісках в метро, ​​гучного архітектурі, упаковці продукції і про все більшій кількості рекламних роликів, які були посилені створенням кольорового телевізора в 1953 році.

Рекламна листівка McDonald's 1950-х років з архітектурою в стилі рекламного щита і привабливою кольоровою гамою 

За це час компанії розробили дисципліну управління брендом (Яка в значній мірі розвивала маркетинг, Яким ми його знаємо сьогодні) після того, як все більше і більше конкурентів почали з'являтися в своїх галузях. Незабаром незліченні продукти виглядали і функціонували однаково. перед бренд-МЕНЕДЖЕР стояло завдання створити унікальну ідентичність продукту, щоб відокремити його від конкурентів.

Те, що дійсно характеризувало це зміна в методах брендингу, Було рухом у більш емоційну рекламу. Оскільки конкуренти пропонували в основному один і той же продукт, маркетологам доводилося диференціювати себе іншими способами.

Вивчивши цільових споживачів, маркетологи отримали більш глибоке розуміння своєї аудиторії, що дозволило їм задіяти свої потреби і потреби. З правильними зображеннями і повідомленнями маркетологи створили емоційний зв'язок між своїми продуктами і споживачами. Якби споживачі «відчували», що у них є кращий продукт, вони б його купили. Брендинг пройшов шлях від інформаційного до інтимного.

1960-і-1990-і роки: брендинг зростає
-

Оскільки бренди розвивалися протягом десятиліть, їм потрібно було трохи освіжитися або навіть прийняти нову ідентичність, щоб залишатися актуальними, задовольняти мінливі смаки і диференціювати себе в постійно зростаючої області.

еволюція логотипу Walmart
Еволюція логотипу Walmart через Walmart

Подумайте, як логотип Walmart світився з роками. Це стало більш доступним і свіжим. Крім логотипу, В останні роки магазин також модернізував уніформу для на своїх співробітників . Зміни вітаються, і в разі з Walmart ребрендинг був природним і вкрай необхідним кроком в еволюції фірмового стилю.

Оновлення гасел кампанії також може зіграти роль в переосмисленні бренду і виведення його на новий рівень. Швидкі темпи сучасного брендингу дають брендам необхідність постійно випереджати своїх конкурентів. Іноді все, що потрібно, це відмінний гасло, навіть якщо бренд вже добре відомий. Подумайте про Лореаль «Тому що ви цього варті» (написано в 1973 році). Або McDonald's «Це гарне час для чудового смаку McDonald's »(1984). Або Фолгерс «Краща частина пробудження - це Фолджерс в твоїй чашці!» (1984). Кожен з цих гасел переніс уже відомий бренд в нове, більш впізнаване місце у своїй подорожі.

 

Знакова кампанія Apple «Думай інакше» змінила компанію під гаслом. 

Ця ера еволюції бренду також почала перетворювати роздрібну індустрію. До 1990-х років магазини почали розуміти, що вони були не просто полками для незліченних товарів. Замість цього вони могли б фактично курирувати свої пропозиції і вимагати кращого брендингу від компаній.

Читайте також:  Рекламні брошури. Розвивайте свій бізнес.
20 років партнерських відносин з брендом в Target. 

Прекрасним прикладом цього є Target. Протягом більше 20 років Target співпрацює з дизайнерами, художниками, відомими людьми і впливовими особами, щоб наповнити свої полки і вішалки для одягу унікальними продуктами, які покупці більше ніде не зможуть придбати. Більше високоякісних продуктів з кращими марками створювало більш привабливий роздрібний досвід, І, вимагаючи кращого брендингу, Рітейлери зміцнювали свою репутацію бренду, Підштовхуючи компанії до створення та запровадження інновацій.

2000-ті роки - сьогодні: крім базового брендингу
-

Ми бачили, як далеко ми просунулися. Так де ми зараз і куди ми підемо далі?

Заглядаючи в майбутнє, важливо відзначити, що у нас зараз набагато більше варіантів бренду, Ніж раніше, і кого-то завжди переслідує конкурент. Виділити його може бути складніше, тому важливо придумати способи подолання шуму.

З моменту зародження цифрового століття в кінці 1990-х і початку 2000-х років методи брендингу, маркетингу і реклами багато в чому відрізняються від історичних методів. Телевізійна реклама перевершує друковану рекламу, але реклама в соціальних мережах перевершує їх усіх. Рекламодавці мають більшу владу (наприклад, здатністю орієнтуватися на демографічні дані в рекламі на Facebook) і стають все більш орієнтованими на дані і стратегічними. Крім того, завдяки програмам, марнославним URL-адресами і нескінченного пропозицією призначених для користувача хештегов у брендів не бракує в способах значно підвищити впізнаваність бренду.

Просто подивіться, як Coca-Cola прибила кампанію #ShareACoke. Завдяки простому зміни в упаковці продуктів, вони спілкуються з клієнтами на особистому рівні, в той же час заохочуючи їх створювати контент - і під цим ми маємо на увазі використання хештега більше 500 000 разів. Це допомогло бренду залишатися на зв'язку, і майбутнє брендингу продовжить бачити постійне підключення як рушійний вплив.

поділитися кокс - рекламна кампанія кока-коли

Хоча у нас, безумовно, є технології, які допоможуть виділити бренд, Компанії також стикаються з серйозною конкуренцією, якої не було багато років тому. сьогодні репутація бренду - це не тільки сарафанне радіо, а й рецензія. Відгуки клієнтів на Амазонка, Yelp, Google і Facebook тепер мають величезний вплив на сприйняття бренду. Покупці приймають рішення на основі рейтингів продуктів, і тепер, як ніколи, репутація - це все.

Один із способів, за допомогою якого бренди долають безлад, в той же час використовуючи емоційну, «благодійну» життя споживачів, - це брендинг на основі місій. Місія Starbucks говорить: «Надихати і виховувати людський дух - одна людина, одну чашку і одне сусідство за один раз». це амбітна мета для того, що в кінцевому підсумку є ланцюгом швидкого харчування, але вони роблять це добре. Завдяки привабливому мобільному додатку, популярній програмі лояльності, ретельно продуманим досвіду роздрібної торгівлі, фірмовим кольорам і безпомилкового логотипу, Starbucks побудувала відданого покупця, який стежить за своєю особливою місією.

команда Уорби Паркер
мобільний додаток Starbucks поруч з кубком

Точно так же Warby Parker став проривним брендом зі своїм унікальним, значущим обіцянкою бренду: З кожної купленої парою окулярів пара лунає комусь нужденному. Після всього 10 років роботи бренд був оцінений в 1,7 мільярда доларів. Завдяки соціальній відповідальності і хорошому брендингу, цей бренд очок раптово відчуває себе крутіше, ніж Ray-Ban.

Бренди також отримують вигоду від особистого досвіду своїх звичайних роздрібних магазинів. Уявіть собі, скільки значних брендів жіночої активної і спортивного одягу існує зараз (Lululemon, Athleta, Fabletics, Under Armour, Adidas by Stella McCartney). ці бренди повинні стати креативними, і багато виділяються завдяки участі та залучення спільноти. Наприклад, Lululemon підсилює свій бренд, Пропонуючи безкоштовні заняття йогою як в своїх магазинах, так і в Інтернеті.

Зробіть свій слід в історії брендингу
-

У той час як інновації і технології завжди будуть визначати майбутнє брендингу, Багато хто з цих ранніх принципів брендингу завжди будуть залишатися незмінними. Розглянемо прості, давні концепції, такі як використання технологій, емоційний взаємодія і розвиток зі споживачами. Незалежно від вашої галузі, незалежно від вашого продукту, ці перевірені часом методи добре підійдуть будь-якому бренду.

Ваш помічник в в бізнесі рекламно-поліграфічна компанія "АБЕТКА"

(050) 462-02-45

Поділитися цим записом

Додати коментар

Назад до Записи
Русский Українська