Кращі і гірші шрифти

Назад до Записи
Кращі і гірші шрифти

Кращі і гірші шрифти

Шрифти є одним з найбільш важливих дизайнерських рішень, які необхідно враховувати при розробці фірмового стилю. Кращі шрифти залишають у вас відчуття, ніби ви стали справжнім другом, а гірші - як незнайомець, який не залишить вас у спокої.

Дизайн шрифту

Як правильно вибрати шрифт логотипу?

На щастя, в наші дні ви більше не обмежені шрифтами, попередньо завантаженими в Microsoft Word. Тисячі хороших шрифтів доступні для скачування в Інтернеті, а світ талановитих дизайнерів створює унікальні шрифти, такі ж, як бренди, Які їх використовують. Не кожен шрифт хороший. Насправді, є тонна поганих шрифтів, нудних, нерозбірливих і просто потворних. Це не тільки наша думка: є наукові причини, за якими деякі шрифти виглядають красиво, а інші змушують нас с'ежіваться.

Щоб допомогти вам знайти ідеальний шрифт для вашого проекту, ми розглянемо кращі і гірші шрифти, а також те, що робить їх ефективними (чи ні).

Деякі з кращих шрифтів
-

Що робить хороший шрифт?
-

Велосипедна компанія дизайн логотипу

Навіть якщо вони можуть сильно відрізнятися один від одного, у кращих шрифтів багато спільного. Це включає:

  • навіть кернинг
  • консистенція
  • Баланс
  • розбірливість

кернинг

Кернинг - це простір між двома символами. Занадто мало місця, і шрифт не читається, тому що букви змішуються разом. Занадто багато місця, і важко сказати, чи призначене це місце для поділу букв або слів. Нерівномірна кількість місця від букви до букви? Це виглядає просто ніяково і бридко.

Futura и Helvetica - два приклади шрифтів, які дуже легко читаються завдяки їх рівномірному кернингу - незалежно від того, чи є букви жирними або тонкими, їх розташування дає читачеві відчуття чистого пробілу.

Ілюстрована нагорода за кращі шрифти в поєднанні з гарнітурою Futura
Futura - це чистий шрифт з рівномірним кернингом

консистенція

Узгодженість означає, що всі букви, цифри і будь-які інші використовувані символи зберігають однаковий зовнішній вигляд. Якщо буква «A» шрифту має зарубки, ми очікуємо, що у літери B теж будуть зарубки, і так далі.

Точно так же, якщо шрифт має товсті літери з м'якими закругленими кутами, але цей стиль не поширюється на його цифри або знаки пунктуації, шрифт здається непослідовним і навіть неповним.

Ілюстрована нагорода за кращі шрифти в поєднанні з гарнітурою Mrs Eaves
Місіс Ивз має рівномірний розподіл твердих країв по заокругленим кутах

збалансовані шрифти

Збалансоване поєднання товстого і тонкого, важкого і легкого, є важливою складовою хорошого шрифту.

Дідо - чудовий шрифт, який використовує драматичні відмінності між товстими і тонкими штрихами, при цьому зберігаючи рівновагу. Bodoni - інший відомий приклад добре збалансованого шрифту з його сильними, твердими вертикальними штрихами і більш легкими арками і вигинами. Його зарубки додають трохи стильного стилю, Який також нагадує противаги, які тримають букви в вертикальному положенні.

Ілюстрована нагорода за кращі шрифти в поєднанні з гарнітурою Bodoni
Bodoni має рівномірний розподіл ваги, як класний шрифт

розбірливі шрифти

І, нарешті, шрифт повинен бути розбірливим. Шрифт, який ви не можете прочитати, схожий на зображення, яке настільки зайнято, що ви не можете сказати, яким воно повинно бути. Перевірте, чи є шрифт розбірливим, написавши в ньому різні слова, переконавшись, що ви використовуєте кожну букву і кілька різних буквених комбінацій. Збільште його, потім зменшіть, щоб побачити, чи є такий розмір, при якому його стає важко читати. Якщо вам потрібен такий маленький текст, виберіть шрифт з таким розміром.

Читайте також:  Тенденції веб-дизайну
Ілюстрована нагорода за кращі шрифти в поєднанні з гарнітурою Garamond
Garamond є класичним шрифтом, тому що він елегантний і розбірливий в різних розмірах.

Шрифти, які витримали випробування часом, як і Garamond, залишаються популярними серед дизайнерів, тому що вони розбірливі в різних розмірах, кольорах і композиціях. Sans Serifs особливо гарні для підтримки розбірливості незалежно від контексту: звідси і стійкість таких шрифтів, як Helvetica .

Деякі з найгірших шрифтів
-

Що робить шрифт поганим?
-

Є багато способів, якими шрифт може бути поганим. Багато популярних шрифти були надмірно виснажені. Шрифти, що не поєднуються з нашим внутрішнім розумінням балансу, також виглядають жахливо. Ще більше шрифтів не працює, тому що їх занадто багато, щоб їх можна було прочитати, в той час як у інших є протилежна проблема: в них немає нічого унікального, тому вони не виділяються. А ще є шрифти, які намагаються виглядати екзотично, але при цьому відчувати себе так само автентично, як і меню Taco Bell. Давайте розберемося, як гірші шрифти виглядають докладно.

Надмірно використовувані шрифти

Деякі шрифти настільки перевантажені, що стали універсальними. Деякі відомі приклади включаютьМідна плита готичнаКисть сценарію і Сувенір . Brush Script була надзвичайно популярна з 1940-х по 1960-і роки до такої міри, що сьогодні вона все ще відчувається застарілої і надмірно використовуваної. Точно так же «Сувенір» постійно закріплюється в наших умах як «шрифт 70-х років».

Ілюстрована нагорода за найгірші шрифти в поєднанні з гарнітурою Trajan Pro
Trajan Pro використовувався на багатьох постерах фільмів і обкладинках книг, Що він втратив свою привабливість.

Інші часто використовувані ретро-шрифти, від яких вам слід триматися подалі? FF Blur і Trajan Pro. Це не означає, що вони погані шрифти як такі. Вони були зроблені так багато разів, що втрачають будь-яку привабливість.

незбалансовані шрифти

Коли шрифт збалансований, ми читаємо його як естетично приємний.

красиві і некрасиві варіанти шрифту шрифту Karloff жовтого кольору
Коли ми бачимо рівновагу, ми бачимо красу. Коли ми бачимо дисбаланс, ми бачимо потворність, і коли шрифт повністю нейтральний, він читається як десь посередині. через Пітера Білака

Все це означає, що вага шрифту - розташування його більш товстими - розподіляється таким чином, що він не перекинувся б, якби це був матеріальний об'єкт.

Візьміть три варіанти зображеного тут Карлоффа: світильник друкарні шрифту Пітера Білака, розроблений для перевірки його гіпотези про те, що розподіл ваги шрифту визначає, чи буде він потворним або красивим. Найгірші шрифти незбалансовані, що робить їх потворними.

Непридатні для читання шрифти

Деякі з найгірших шрифтів, такі як Джокерман , Майже не подобаються, тому що вони несуть тонну марного сенсу, який відволікає глядачів від тексту, який вони намагаються прочитати.

Інший відомий непопулярний, потворний шрифт, Bleeding Cowboys, не подобається дизайнерам через те, наскільки він зайнятий і непередбачуваний. Випадкове згасання букв? Звідки взялася ця лінія і куди вона піде?

Ілюстрована нагорода за найгірші шрифти в поєднанні з гарнітурою Bleeding Cowboys
Ковбої кровоточать, як і наші очі.

нудні шрифти

І ще є шрифти, які просто нудні, що робить їх поганим вибором шрифту. У цих шрифтах немає нічого дивного, тому що в них немає нічого видатного, точка.

Arial - один із прикладів шрифту, який ми всі бачили мільйон разів раніше. Він виконує свою роботу, але це все. Це нічого не додає до дизайну, воно не передає бренд осмислено.

Хоча бувають випадки, коли недоречний шрифт - це саме те, що вам потрібно, існує безліч хороших шрифтів, які можуть надати індивідуальність при переході на задній план (див. Нижче розділ «Кращі шрифти»). Звичайний шрифт, такий як Times New Roman , Настільки нічим не примітний, що насправді може відвернути увагу.

Читайте також:  11 переваг аутсорсингу для створення вашого контенту
Ілюстрована нагорода за найгірші шрифти в поєднанні з гарнітурою Times New Roman
Times New Roman поширена не тільки тому, що вона відходить на задній план - вона взагалі позбавлена ​​індивідуальності

Fauxotic ™ шрифти

Деякі з найгірших шрифтів заповнюють відсутність індивідуальності з наслідуванням. Comic Sans , Наприклад, не в змозі зібрати супергероя з коміксів, написаних від руки. І якщо ви не пишете сценарій фільму, Кур'єр  нікого не обдурить тим, що ваш опус був написаний на старовинній друкарській машинці.

Деякі шрифти виглядають екзотично, імітуючи елементи дизайну, пов'язані з конкретними культурами. папірус і Neuland-Inline є одними з найвідоміших злочинців. А  Bonzai's letters імітують мазки пензля, використовувані в китайській каліграфії, ручний характер яких втрачається на статичному шрифті. Основна проблема з цими шрифтами полягає в тому, що вони виглядають однаково і в кращому випадку виглядають дешевими, а в гіршому - культурно нечутливими.

Ілюстрована нагорода за найгірші шрифти в поєднанні з гарнітурою Neuland-Inline
Шрифти, які відповідають іншим культурам, відчувають себе огидними і нечутливими в 21-м столітті

Вибір найкращого шрифту для вашого дизайну
-

Хоча погані шрифти - це повсюдно поганий вибір, хороший шрифт автоматично не є хорошим вибором для вашого проекту. Правильний шрифт для вашого дизайн-проекту повинен складатися з двох речей:

  • Добре продуманий і естетичний
  • Підходить для вашого бренду
круглий логотип з геометричними лініями, які показують ромбоподібну форму поруч з геометричним шрифтом
Цей шрифт продовжує геометричний вигляд, створений логотипом цієї компанії, створюючи сучасну, орієнтовану на точність індивідуальність бренду. Розробка логотипу від Arthean

У дизайні Arthean для Planet Diamonds ми бачимо прекрасний приклад шрифту, який ідеально підходить для його бренду . Planet Diamonds створює вирощені в лабораторії діаманти для своєї ювелірної лінії, надаючи екологічним споживачам ще один варіант на ринку. Завдяки кутастому мінімалістичному шрифту, який відповідає геометричному логотипу компанії, брендинг відображає орієнтацію Planet Diamonds на використання технології для створення бездоганних діамантів без негативного впливу на навколишнє середовище.

Логотип Wordmark з трьома різними стилями шрифтів
Різні шрифти і стилі написів передають різний настрій для бренду, Який вони представляють. Дизайн BLVART

Коли ви намагаєтеся вибрати правильний шрифт для вашого проекту, подумайте, що ви хочете, щоб проект передав. Подумайте, як персона вашого бренду перекладається на різні типи асоціацій шрифтів.

Як правило, шрифти із зарубками, такі як Mrs Eaves і Baskerville, створюють витонченість і непідвладну часу розкіш, тому вони популярні серед більш висококласних брендів. З іншого боку, більш прості, неформальні бренди, Як правило, використовують шрифти без зарубок, такі як Akzidenz-Grotesk . Якщо особистість вашого бренду вимагає рукописного стилю, Вам краще отримати нестандартні написи, а не вибирати уніфікований шрифт, що імітує намальований вручну вигляд (див. Fauxoitc вище).

Мем Русалочки як хіпстера "Не називай мене Аріель, мене звуть Гельветика"
Impact - це шрифт мемів, а Arial - це ім'я, з яким ви не хочете асоціювати себе

Також подумайте про асоціації людей з певними шрифтами. Любіть їх або ненавидите, меми нерозривно пов'язані з Impact, так що цього варто уникати, якщо тільки ви не прагнете до цього почуття мема.

Отже, погляньте на кожен шрифт, який ви розглядаєте для свого дизайн-проекту, і запитайте себе:

  • Чи можу я прочитати це легко?
  • Це відповідає моєму бренду?

Якщо ви відповісте «так» на обидва питання, ви знайшли свій шрифт! Якщо ні, продовжуйте пробувати інші шрифти на своєму місці, поки не знайдете той, який найкраще підходить для вашого бренду.

Кращі шрифти стоять зусиль
-

З усіма чудовими шрифтами, немає ніяких підстав погоджуватися на щось менше, ніж ідеальний шрифт для вашого бренду. Погляньте на все приголомшливі шрифти, з якими працюють наші дизайнери, і то, як вони їх використовують зараз.

Ваш помічник в в бізнесі рекламно-поліграфічна компанія "АБЕТКА"

(050) 462-02-45

Поділитися цим записом

Додати коментар

Назад до Записи
Русский Українська