Навички фасилітації, необхідні для гарного фасилітатора

Назад до Записи

Навички фасилітації, необхідні для гарного фасилітатора

Відповідно до недавнього дослідження, приблизно шість-двадцять годин кожного тижня проводяться на зборах. Проте, значна частина робочої сили, яка брала участь в цьому дослідженні, стверджувала, що такі зустрічі в основному непродуктивні. Тут беруть участь навички фасилітатора, оскільки вони дають можливість лідерам / менеджерам направляти людей на шляху до узгоджених цілей таким чином, щоб усім членам пропонувалося володіти, пропонувати участь і використовувати свої можливості.

Отже, при правильному використанні навичок фасилітатора власники бізнесу не витрачатимуть своє час, Гроші та інші ресурси на непродуктивні зустрічі.

У цьому пості ми заглибимося в світ навичок фасилітації та зрозуміємо, що це таке, і як ви можете використовувати ці навички, щоб зробити ваші зустрічі надихаючими, орієнтованими на результат і продуктивними. Отже, давайте почнемо прямо зараз-

Визначення навичок спрощення

Визначення навичок спрощення

Як усі ми знаємо, засоби - це кошти, які дозволяють виконувати певне завдання таким чином, щоб це було вигідно для всіх.

Сприяння - це надання ресурсів, необхідних для здійснення відповідної діяльності.

В особистому або професійному житті спілкування и взаємодія грають життєво важливі ролі.

У діловому світі форма, формат і мета цих взаємодій сильно відрізняються від таких в особистій сфері людини.

Там необхідно проводити обговорення більш стабільно і заздалегідь певним чином, прийнятним для всіх сторін, залучених до процесу.

Це вимагає деяких ресурсів, таких як заохочення, можливості висловитися і висловити свою точку зору, мати здоровий обмін інформацією та продовжувати обговорення.

Ніші для Вашого онлайн-бізнесу

На латині полегшення означає полегшити задачу.

Отже, абсолютно правильно, що навички фасилітації - це навички, необхідні людині, щоб зробити обговорення в групі краще і простіше.

Ці навички включають навички управління, здатність приймати рішення і здатність вирішувати проблеми. Успіх або провал дискусії в основному залежить від правильного використання навичок фасилітатора.

Які навички спрощення?

Говорячи про поведінкових моделях людини, Аристотель одного разу сказав:

«Людина за своєю природою соціальна тварина; індивідуум, який є асоціальним природно і не випадково або під нашим повідомленням або більше людини. Суспільство - це те, що передує особистості. Той, хто або не може вести спільне життя, або настільки самодостатній, що йому не потрібно, і тому не приймає участі в житті суспільства, є або звіром, або богом ».

Отже, як нормальні люди, ми маємо схильність до взаємодії з іншими людьми. Але є рівний ознака того факту, що запуск і підтримку функціональних взаємодій з людьми, які пропонують сприятливий результат, однаково складно.

Є люди з різними поглядами і здібностями. Потрібно враховувати, що немає двох однакових людей. У кожного різні способи вираження і різні рівні розуміння.

Комунікація - це лист, який об'єднує дві ідеології або дві думки в одну.

Вкрай важливо підтримувати хороші відносини між людьми для забезпечення безперешкодного спілкування. Це забезпечує вільний потік думок, ідей і стратегій.

Але для забезпечення безперешкодного спілкування в певній групі також потрібні величезні навички.

Навички фасилітатора відіграють вирішальну роль у всіх таких обставин.

Такі навички включають в себе здібності, необхідні для успішного проектування і запуску людських взаємодій.

На ділових зустрічах фасилітатори несуть відповідальність за

 • Загальні і зрозумілі цілі
 • Правильно і чітко визначений процес досягнення цих цілей
 • Ченнелинг з розумінням того, що учасники повинні прийти на збори підготовленими або мати інтерес до теми.
 • Поширення почуття серед учасників, що їх думки і рішення цінуються

Давайте тепер подивимося на правильне визначення таких навичок

Чому фасилітатори важливі?

Як вже говорилося вище, сприяння - це надання ресурсів.

У діловому світі відбуваються змістовні дискусії.

Якщо ці обговорення будуть марними, компанія зазнає величезних збитків. Отже, повинен бути хтось, хто буде регулювати і контролювати ці обговорення.

Людина, що виконує це завдання, називається фасилитатором.

Фасилітатор повинен чітко розуміти мету дискусії. Він / вона несе відповідальність за те, щоб зламати лід серед залучених сторін, почати обговорення і прийняти його точно на правильному шляху. Той, хто може досягти цього, може стати відмінним помічником.

До і під час зустрічі Підготовка фасилітатора

До і під час зустрічі Підготовка фасилітатора

Фасилітатор - це людина, яка піклується про те, щоб дискусія, яка відбувається на діловій зустрічі, була правильною і вказувала на поліпшення всіх залучених сторін.

Але, перш ніж приступити до обговорення, фасилітатор повинен зробити деякі приготування, як зазначено нижче.

 1. Існують різні зацікавлені сторони та інші члени команди, які братимуть участь в обговоренні і робити важливі зауваження. Фасилітатор повинен зустрітися з цими членами і зрозуміти і вивчити ці моменти.
 2. Обговорення повинно плануватися чітко. Планування обговорення повинні мати чіткий план. Він повинен мати всі деталі і не упускати жодного пункту, який буде освітлений на семінарі, або зустріч буде організована.
 3. Наступний інструментальний аспект організації приємною і плідної зустрічі - місце, де вона буде проводитися. Отже, необхідно зарезервувати правильне місце і потім зробити інфраструктуру підходящої для вашої сесії.
 4. Деякі зустрічі проводяться тільки з усними обговореннями. Це вимагає величезних криголамних навичок. Якщо є якісь додаткові речі, які необхідні для зустрічі, такі як робочі листи і презентації PowerPoint, повинні бути в наявності необхідні технічні засоби.
 5. Якщо збори триватиме весь день або протягом більш тривалого періоду, то повинні бути організовані приготування напоїв та їжі.
 6. Як тільки обговорення або зустріч почнуться, фасилітатор повинен взяти на себе відповідальність за його поширення в правильному напрямку. Він / вона повинен підтримувати правильну енергію і правильне простір для учасників.
 7. Обговорення повинно бути корисним і плідним. Він лежить на посереднику, щоб уникнути непотрібних розмов на професійній зустрічі. Повинен бути здоровий обмін ідеями та інформацією.
 8. Коли зустріч добігає кінця, ведучий повинен бути готовий з заключним словом, щоб підвести підсумки, всі деталі обговорення. Крім того, він / вона повинен подбати про те, щоб рішення або підсумки зустрічі виконувалися негайно. Це допоможе зустрічі мати відчутний успіх.
Читайте також:  Скільки грошей вам дійсно потрібно?

тепер прийшов час заглибитися в деякі з найбільш важливих навичок фасилітатора, якими повинен володіти фасилітатор.

Навички фасилітації, необхідні для гарного фасилітатора

Навички фасилітації, необхідні для гарного фасилітатора

На плечах фасилітатора лежить значна відповідальність. Отже, він / вона повинен бути оснащений деякими необхідними навичками. Ці навички полягають в наступному.

1. Знайте учасників

Будь-яка дискусія або зустріч, яка повинна бути проведена, має деякі важливі учасників, чия ієрархія і роль повинні бути відомі посереднику.

Іноді буває так, що сторони, залучені в цей процес, не знають один одного. Тут на фасилітатора лежить завдання забезпечити комфорт і дружелюбність серед них.

Для цього ведучий повинен знати, хто є учасниками. Він / вона повинен мати всю необхідну інформацію, щоб ідентифікувати їх і представити їх один одному.

2. Встановіть чіткі керівні принципи

Кожна зустріч проходить за певним графіком. Необхідно ретельно і правильно слідувати. Це підвищить продуктивність зустрічі.

Крім того, в деяких обговореннях існують правила для переговорів і угод. Навіть вони повинні бути повідомлені всім учасникам провідним. На додаток до цього, повинні бути вказівки щодо ввічливого і шанобливого поведінки.

Ніхто з учасників не повинен виходити за ці межі, незалежно від того, як проходить обговорення. Це один з основних етикетів будь-якої зустрічі.

3. Створити інклюзивну середу

На будь-яких зборах кожен повинен мати рівний голос, Щоб говорити. Повинно бути справедливе розподіл прав на участь в обговоренні та пропозиція іншого моменту.

Щоб досягти цього, повинна бути інклюзивна середовище. Це допоможе всім говорити і відстоювати те, що відчуває себе сміливо і безстрашно.

Це також згадує комфорт і довіру серед учасників. Це усуває будь-який натяк на сором'язливість або незручність, висуваючи будь-яку точку на зборах.

4. Активне слухання

Ми всі думаємо, що мова є життєво важливою діяльністю, будучи частиною зборів або деякої дискусії. Але навіть слухання не менш важливо. Тільки той, хто вміє добре слухати, дійсно може говорити добре. Таким чином, це підкреслює важливість активного слухача.

Учасник повинен завжди відчувати, що те, що він говорить, слухається з повною концентрацією. Ведучий повинен переконатися, що все уважно слухають всі пункти. Крім того, він / вона може робити нотатки про те, що йдеться, для подальшого використання.

5. Управління часом

Тайм-менеджмент

Добре сказано, що час - це гроші в бізнесі і професійній сфері, кожна хвилина і кожна секунда вважаються. Отже, має бути оптимальне і краще використання доступного часу. Слід подбати про те, щоб всі питання були розглянуті і обговорені учасниками з достатніми подробицями.

Крім того, якщо команда занадто довго зупиняється на конкретному моменті, що призводить до втрати часу, ведучий повинен ввічливо перервати роботу і продовжити обговорення. Крім того, графік зустрічі повинен дотримуватися якомога ретельніше. План повинен бути підготовлений з деяким буферним часом, щоб компенсувати деякі неминучі втрати часу.

6. Ведення короткого викладу всіх предметів дій

Під час зустрічей часто виявляються конкретні дії, пов'язані з будь-якими формулюваннями проблем. Фасилітатор з відмінними навичками фасилітації повинен знати про ці предмети діяльності, плюс він або вона повинні також гарантувати, що вони помітні для всіх учасників.

Читайте також:  Теорія кольору. основи розуміння

Ви також повинні гарантувати, що елемент дії дає те, що повинно бути зроблено, хто повинен це зробити і коли це повинно бути закінчено.

Крім того, ви повинні підсумувати пункти дій до кінця обговорення, щоб гарантувати, що всі згодні щодо важливості, завдань і термінів цих пунктів.

7. Що залишилася мета

Бути об'єктивним - це один з основних навичок фасилітатора, який повинен включати фасилітатор.

Фасилітатор повинен розглядатися як абсолютно об'єктивний і не повинен розглядатися як що знаходиться в чиєму-небудь «таборі» на цій зустрічі.

Коли фасилітатор розглядається як односторонній, довіру інших учасників (особливо тих, хто перебуває на стороні суперника) швидко втрачається.

У той момент, коли ви втрачаєте довіру, Його важко відновити. Ось чому залишатися об'єктивним, а не розкривати свої схильності - це один з найважливіших навичок фасилітації, на які слід звернути увагу.

8. Знайдіть за допомогою питань, а не лекції або проповіді

Важливо, щоб фасилітатори не стали більше проповідувати, розкриваючи свій інтелект на цю тему.

Замість цього, використання вашої проникливості, щоб допомогти іншим членам прийти до типового, заснованому на рішенні проблем, є одним з найважливіших навичок фасилітації, якими ви повинні володіти.

Фасилітатори повинні зробити це, задаючи питання за допомогою запитів, які мають відношення до постановки проблеми і призначені для виявлення нових реалій.

Зустріч повинна бути присвячена вирішенню проблеми учасників, і питання є одним з кращих способів для цього.

9. Тримайте керівника / менеджера подалі від захоплення зустрічі / обговорення

Як фасилітатор, ви повинні стежити за тим, щоб керівники або менеджери не гнали збори, повідомляючи про свої почуття і встановлюючи хід зустрічі відповідно до їх планом.

Зустріч повинна пропонувати рівні можливості кожному члену, а фасилітатори повинні володіти навичками фасилітатора для забезпечення цього.

10. Будьте відповідальним за розмову

Будьте відповідальним за розмову

Фасилітатори повинні стежити за тим, щоб нараду просувалося вперед, відповідаючи за розмова, Щоб збори не йшло з траси.

У той момент, коли обговорення на зборах втрачають свою актуальність, фасилітатори повинні перенести обговорення назад на постановку проблеми. Навіть іноді вам доведеться когось викреслити; однак це ваш обов'язок, і ви повинні робити це, не втрачаючи контролю.

Контроль дозволить вам поважати всіх учасників, тому ведення бесіди вважається одним з потужних навичок фасилітатора для фасилітаторів.

Як бути харизматичним? 

Методи, які будуть використані фасилитатором для оптимізації навичок фасилітатора

При веденні зустрічі або дискусії, фасилітатор повинен володіти деякими навичками, які наведені вище. На додаток до цього, він / вона також має бути готовим з цим набором інструментів, які стануть в нагоді, коли це необхідно для успішного проведення зборів.

 1. Техніка руйнування льоду: Добре сказано, що добрий початок - половина справи. Це тримається навіть на ділових зустрічах або дискусіях. Є моменти, коли залучені сторони можуть не дуже добре знати один одного. Тут, фасилітатор повинен використовувати ці техніки руйнування льоду.
 2. Методи стратегії: у кожної зустрічі є певна стратегія, якої потрібно дотримуватися для її успішного проведення. Вони визначають хід і порядок денний зустрічі.
 3. Техніка творчості. Часто ділові зустрічі можуть бути дуже буденними або одноманітними. Всі ми, люди, потребуємо іскрі в таких ситуаціях. Фасилітатор може використовувати свою творчість і придумати трохи веселощів, яке додасть кольору, а також дасть творчі рішення деяких проблем.
 4. Методи вирішення проблем: проблеми і конфлікти можливі всюди. Вони є невід'ємною частиною будь-якого життєвого шляху, і професійні зустрічі і дискусії не є винятком. Фасилітатор повинен бути в курсі деяких методів вирішення проблем і вирішення конфліктів для вирішення таких ситуацій.
 5. Методи прийняття рішень. Кожна нарада проводиться для того, щоб прийняти якесь рішення або доопрацювати стратегію. У фасилітатора повинні бути методи, що дозволяють вести обговорення до прийняття твердих рішень за обмежений час з найменшими конфліктами.

Заключні думки про навички фасилітації!

Спрощення є важливою концепцією при організації ділових зустрічей або обговорень.

Отже, для того, щоб стати фасилитатором, потрібен певний набір навичок і набір інструментів, які допоможуть вам організувати корисну, мирну і успішну зустріч.

Поки менеджери або фасилітатори володіють необхідними навичками фасилітації, компанії можуть оптимізувати результати своїх зібрань, що в кінцевому підсумку дозволить оптимізувати загальну роботу організації для досягнення спільної цілі.

Ваш помічник в в бізнесі рекламно-поліграфічна компанія "АБЕТКА"

(050) 462-02-45

Поділитися цим записом

Додати коментар

Назад до Записи
Русский Українська