Оцінка навчання - визначення, значення і типи

Назад до Записи
як оцінити навчання?

Оцінка навчання - визначення, значення і типи

Оцінка навчання визначається як систематичний підхід, при якому збираються дані і інформація для визначення придатності та ефективності програми навчання. Процес оцінки корисний, так як він може оцінити корисність процесу, допомогти в загальній роботі і підвищити залученість співробітників.

Що таке оцінка навчання?

Значення оцінки навчання

Оцінка навчання - це метод, який допомагає проаналізувати, чи є ініціативи і програми навчання ефективними і чи відповідають вони цілям, баченню і цілям організації. Це процес, який виявляє можливості і прогалини в навчанні при навчанні співробітників.

Необхідно визначити, чи були залучені учасники відповідно до результатів програми. Вивчили вони щось корисне, застосували ці навички і знання на робочому місці і чи змогли вони поліпшити свою продуктивність і ефективність, саме цим займається процес оцінки навчання.

Процес оцінки навчання повинен бути не випадковим, а тривалим і послідовним. Це один з кращих способів визначити цінність навчальних програм, конкретних інструментів, заходів та заходів. Результати можуть допомогти внести зміни, які усунуть неефективність і поліпшать поліпшення.

Типи оцінки навчання

Типи оцінки навчання

Різні типи програм оцінки навчання

 • Формує оцінка - цей тип оцінки навчання пропонує зворотний зв'язок розробнику і розробнику програми, щоб вони могли знати, чи відповідає курс вимогам його цільової аудиторії.
 • Оцінка процесу - цей тип оцінки навчання має справу з інформацією, пов'язаною з подіями, що відбулися під час навчання. Йдеться про передавання або зворотного зв'язку в усній формі.
 • Оцінка результатів - цей тип оцінки навчання визначає, чи були досягнуті результати після застосування нових навичок і ноу-хау.
 • Оцінка впливу - це тип оцінки навчання пов'язаний з впливом навчання на стратегічні цілі компанії.

Методи оцінки навчання

Методи оцінки проводяться, щоб дізнатися, де були досягнуті цілі і вплив навчання на рівні продуктивності. Є два типи методів оцінки навчання

якісний метод

 1. Фокус групи
 2. Тематичні дослідження
 3. Інтерв'ю

кількісний метод

 1. експерименти
 2. Огляди

Необхідність навчання методам оцінки

Необхідність навчання методам оцінки

Необхідність в методах оцінки навчання

1. Реакція і задоволення учасників

Тренер в кінці користується допомогою опитування, щоб виміряти рівень успішності навчальної програми і реакцію учасників. У нього входять питання про стажерів, як їм сподобалася програма, чи сподобався їм тренер і його метод, і чи приймуть вони шанс знову попрацювати з тренером в майбутньому.

2. Придбання знань

Цей метод допомагає фірмі зрозуміти рівень набуття знань в учасників. Фактом є те, що коли слухач знає, що його будуть здавати в кінці програми, він зацікавлений і подвійно ретельно працює протягом курсу.

Читайте також:  Метаописів: мета, передовий досвід і вплив на SEO

Дійсний іспит допомагає визначити ступінь навчання і виділити області, які потребують подальшого поліпшення. Слухач повинен взяти участь в іспиті після завершення навчання, після чого його оцінки перевіряються інструктором, який ділиться результатами з іншими учасниками та керівником тренінгу.

Одна з причин для цього - знати про будь-яких прогалинах в придбаному ноу-хау, щоб їх можна було ефективно усунути.

3. Поведінкове застосування

Однією з потреб методів оцінки навчання є знання про поведінковому застосуванні. Він займається моніторингом змінюється поведінки, оскільки працівник застосовує набуті навички та ноу-хау в задачах на своєму робочому місці.

Поведінковий метод оцінки тренінгу показує, який учасник застосовує свої знання, а також про те, як, де і з якою метою він це робить.

4. Поліпшення бізнесу

Організація організовує навчальні програми для своїх співробітників для підвищення загальної ефективності та продуктивності своєї компанії. Метод оцінки навчання може оцінити рівень успіху шляхом порівняння і визначення досягнутих поліпшень.

5. ROI

Оцінка навчання стосується навчання з точки зору прибутку, такий як фінансова вигода і поліпшення бізнесу, А також витрат, таких як час, Що витрачається на навчання, заробітна плата персоналу, плата за послуги та плата за курс.

мета 

Метою оцінки навчання є

 • Поліпшення якості програми з розвитку і росту співробітника
 • Обгрунтуйте роль і необхідність навчання
 • Оцініть придатність загальної програми навчання
 • Визначити компетенцію тренера
 • Оцініть якість програми навчання
 • Виявити прогалини в програмі
 • Визначити, чи досягла програма своєї мети
 • Пропозиція інформації щодо поліпшення майбутніх програм навчання

переваги 

переваги

Численні переваги процесу оцінки навчання

1. Вимірювання реакції учасника

Програма навчання призначена для учасників, і процес оцінки допомагає дізнатися, чи отримав слухач задоволення від заняття, чогось навчився на ньому, чи вважає він правильним використання часу і, в кінцевому рахунку, виграв він від ефективного його використання на робочому місці.

2. відповідальність

Оцінка навчання допомагає дізнатися про результати і прогалини в компетенції, тим самим підвищуючи відповідальність

3. Заходи навчання

Метою програми навчання є вивчення чогось нового. Оцінка тренінгу визначає, чи зможе учасник отримати додаткові знання і поліпшити свої навички.

4. Залучення співробітників і задоволення

Оцінка навчання допомагає дізнатися, чи були учасники повністю залучені в програму і чи допомогли вони їм правильно виконувати свою роботу. Він визначає, чи вдалося їм поліпшити їх взаємодія і підвищити задоволеність.

Читайте також:  Краудсорсінг - визначення, важливість і переваги

5. Вимірює ефективність навчання

Оцінка навчання проводиться за допомогою опитувань, щоб дізнатися про застосування отриманих знань і зміни, що відбуваються на робочому місці. Це допомагає у визначенні та оцінці ефективності програми навчання

6. Вплив на бізнес

Оцінка навчання зачіпає такі питання, як недотримання вимог, плинність кадрів і скарги, щоб дізнатися про загальне поліпшення залученості, морального духу і продуктивності співробітників в організації.

7. Вимірювання ROI

Процес оцінки навчання допомагає виміряти ROI, вимірюючи зміни з точки зору результатів і продуктивності в порівнянні з вартістю впровадження.

8. Зворотній зв'язок

Оцінка навчання пропонує зворотний зв'язок про процес навчання. Він оцінює рівень роботи і розповідає про лазівки і зміни, які необхідні для подолання неефективності.

Недоліки

Недоліками процесу оцінки навчання є

 • Це трудомісткий і дорогий
 • Складно аналізувати суб'єктивні перспективи
 • Відсутність певного дії, оскільки це безперервний процес

5 етапів оцінки навчання

етапи

Етапи процесу оцінки навчання в залежності від зовнішніх і внутрішніх факторів описуються наступним чином:

1. Опис результатів

Першим етапом оцінки навчання є опис цілей або описових даних для учасників, зацікавлених в проходженні курсу.

2. Оцінка перед тренуванням

Другий етап передбачає обмін попереднім досвідом учасників з поточної партією. Він включає в себе інформацію про свої досягнення після проходження програми навчання. Це допомагає дізнатися про очікувані результати, програмою і потребах навчання поточних учасників.

3. Пост-оцінна реакція

Наступний етап оцінки тренінгу стосується реакції учасника на програму тренінгу та залежить від безлічі факторів, таких як методи навчання, формати, які використовуються для навчання, умови і задоволеність програмою.

4. Пост-оцінне навчання

Цей етап оцінки навчання присвячений самооцінці. Він визначає навички і знання, які були отримані, застосовуються вони, і загальні ефекти у час і після застосування цих навичок і ноу-хау.

5. Продовження

Одним з найбільш важливих етапів оцінки навчання є заключний етап, який включає оцінку через рівні проміжки часу. Це гарантує, що програма навчання показує очікувані результати без будь-яких турбот або перерв.

Ваш помічник в в бізнесі рекламно-поліграфічна компанія "АБЕТКА"

(050) 462-02-45

Поділитися цим записом

Додати коментар

Назад до Записи
Русский Українська