Планування робочої сили - визначення і цілі

Назад до Записи
Планування робочої сили

Планування робочої сили - визначення і цілі


Планування трудових ресурсів може бути визначено як загальна оцінка загального числа робочих або службовців з різними навичками, необхідними для виконання роботи, проекту чи завдання в необхідний період часу.

Що таке планування робочої сили?

Процес планування робочої сили також відомий як процес планування людських ресурсів. це безперервний процес. кожна організація пред'являє різні вимоги в різний час до людських ресурсів. Тому менеджер по персоналу організації завжди шукає людські ресурси, щоб в потрібний час в потрібне час в організації можна було забезпечити потрібну кількість співробітників з необхідними навичками.

Співробітники, набрані за допомогою процесу планування трудових ресурсів можуть бути найняті на короткий період час говорить для конкретного проекту і на інше час співробітників найнятої для організації перебування з організацією протягом тривалого періоду часу, наприклад, менеджер з маркетингу або менеджер з продажу є наймаються з урахуванням їх довгострокової зв'язку з організацією, і, отже, їх процес найму має більше значення і вимагає значного планування і зусиль з боку менеджера з персоналу по порівняно з наймом працівників рівня праці. Працівники наймаються відповідно до потреб кожного проекту.

У великих організаціях потреба в нових співробітниках оголошується заздалегідь для майбутнього проекту, щоб можна було приступити до набору персоналу, щоб співробітники були доступні відразу після початку проекту.

Проте, набір співробітників є ризикованим процесом, так як в компанії залишиться величезна кількість кваліфікованих співробітників, чиї навички не використовуються належним чином, якщо з якоїсь причини проект не запускається і якщо вони не наймають достатньо кваліфікованих співробітників, то вони може не отримати достатньо кваліфікованих співробітників, коли вони дійсно потребують їх.

Планування трудових ресурсів відіграє важливу роль в прийнятті правильного рішення про набір персоналу в потрібне час, Щоб не було втрат в бізнесі. давайте докладніше дізнаємося про цілі планування робочої сили.

Цілі планування робочої сили

Мета планування робочої сили

1. Підбір кваліфікованих співробітників в потрібний час:

Перш за все, а також важливою метою процесу планування робочої сили є набір кваліфікованих співробітників для майбутнього проекту. У великих компаніях є окремий відділ досліджень і розробок, який постійно працює над пошуком нових ринкових можливостей і на основі їх пропозицій керівництво компанії бере на себе проекти на майбутнє.

Планування трудових ресурсів корисно для набору співробітників, що володіють навичками використання нових технологій. Успіх майбутнього проекту може бути забезпечений лише при наявності кваліфікованих співробітників.

2. Максимальна продуктивність:

якщо планування робочої сили виконано правильно, то може бути забезпечена тільки максимальна продуктивність. У процесі планування робочої сили визначається кількість необхідних співробітників, співробітників з різними навичками і час їх надходження на роботу. Так що час і навички співробітників можуть бути використані на оптимальному рівні.

3. Задоволені трудові відносини:

ефективне планування робочої сили може забезпечити здорові відносини між роботодавцем і працівником. Співробітники будуть працювати добре, якщо вони будуть задоволені відносинами зі своїми роботодавцями, в результаті чого вони докладуть максимум зусиль для успіху проекту, в якому вони беруть участь.

Читайте також:  Терміни з продажу та маркетингу

Плануючи трудові ресурси, керівництво може дізнатися про можливості та інтереси співробітників, і, використовуючи ці знання, вони можуть надати співробітникам можливості, щоб забезпечити правильне використання їх навичок та кар'єрне зростання.

4. Знижена вартість робочої сили:

Планування робочої сили допомагає в скороченні витрат на робочу силу. Менеджмент може правильно використовувати управління без втрат.

5. Правильна реалізація кадрової політики:

Процес планування робочої сили допомагає в наборі співробітників без клопоту. Отже, менеджер по персоналу може правильно реалізовувати політику управління персоналом.

Що рятує організацію від майбутніх неприємностей від порушення правил.

6. Вимоги до навчання і розвитку:

Навчання і розвиток є важливою частиною організації. Співробітники зобов'язані проводити навчання відповідно до потреб в майбутньому.

За допомогою планування робочої сили можна оцінити потреби в навчанні і розвитку в майбутньому і вжити відповідних заходів.

Процес планування робочої сили

Процес планування робочої сили

Процес планування робочої сили складається з різних етапів. Після цих кроків керівництво може виконати майбутні вимоги ефективної робочої сили в майбутньому. давайте дізнаємося про кроки, залучених до процесу планування робочої сили.

1. Аналіз існуючої робочої сили в організації:

Першим кроком планування робочої сили є аналіз інвентаризації робочої сили в організації. Менеджери з персоналу повинні проаналізувати навички, кваліфікацію, місцезнаходження співробітників, а також дізнатися про поточні проекти, над якими працюють співробітники, І про те, як довго вони будуть брати участь в поточних проектах.

Володіючи цими знаннями, менеджер по персоналу матиме чітке уявлення про кількість співробітників, які будуть доступні, коли в майбутньому почнеться новий проект. Як тільки ця інформація стає зрозумілою, менеджер може перейти до наступного кроку, який є прогнозом потреби в робочій силі в майбутньому.

2. Прогнозування майбутніх потреб у робочій силі:

Прогнозування майбутніх потреб у робочій силі є найбільш важливим і важким етапом процесу планування робочої сили. для того, щоб зробити правильний прогноз, менеджер по персоналу повинен знати майбутні тенденції, вимоги до технологічних навичок в майбутньому і т. д.

На основі цих знань складається програма працевлаштування, і приймається рішення про те, чи повинен набирається співробітник бути вище, ніж штатні або частково зайняті, і де шукати співробітників з необхідним набором навичок.

3. Підготовка програми зайнятості:

Після аналізу існуючої інвентаризації робочої сили і майбутніх потреб співробітників. менеджер по персоналу може підготувати програму зайнятості. Програма працевлаштування повинна містити детальну інформацію про набір персоналу про те, чи слід виконувати набір зсередини або зовні, і який метод найму слід вибрати.

Існують різні типи найму, які можуть бути обрані для найму співробітників з різним набором навичок.

4. Підбір і відбір:

Наступним кроком є ​​набір і відбір співробітників з необхідними навичками. Сенс підбору персоналу полягає в залученні і наймання потрібних кваліфікованих співробітників. Існують різні методи набору персоналу для найму співробітників з різними навичками. Наприклад, процес найму менеджера проекту буде досить тривалим і серйозним, ніж наймання трудового працівника.

Читайте також:  Як поганий дизайн сайту впливає на Вашу здатність виростити аудиторію

Працівник може бути найнятий за короткий проміжок часу. Беручи до уваги, що пошук менеджера проекту є складним процесом, і він також дуже важливий, так як успіх проекту залежить від навичок менеджера проекту.

5. Підготовка програми навчання і розвитку для новобранців:

І останній крок планування робочої сили - це підготовка програми навчання і розвитку для набираються співробітників. програма навчання і розвитку підготовлена ​​таким чином, що навички співробітників можуть бути оновлені, і вони можуть бути готові до роботи над новим проектом в майбутньому.

Ці програми є невід'ємною частиною кожного процесу планування робочої сили. Компанії можуть розширювати свій бізнес з розвитком навичок своїх співробітників.

Важливість планування робочої сили

значення

1. Збільшення продуктивності:

кадрове планування допомагає підвищити продуктивність організації. При правильному плануванні робочої сили керівництво дізнається про кількість людей, необхідних для виконання завдання. Менеджмент може найняти співробітників, чиї навички можуть знадобитися для роботи в майбутньому. Таким чином, продуктивність організації збільшується.

2. Ефективне прийняття управлінських рішень:

Процес планування робочої сили покращує процес прийняття рішень керівництвом. При безперервному і правильному плануванні управління персоналом майте чітке уявлення про людські ресурси, доступних в організації. На основі цієї інформації керівництво може ефективно приймати рішення, і ймовірність прийняття неправильних рішень низька.

3. Найкраще спілкування між роботодавцями і працівниками:

Планування робочої сили покращує відносини між роботодавцями і працівниками завдяки чіткому спілкуванню. Співробітники можуть звернутися до свого керівництва з недоліками, з якими вони стикаються в своїй роботі, і можуть попросити керівництво зробити щось для цього.

Точно так же керівництво може попросити співробітників працювати над проектами, які вони хочуть, а також може попросити їх поліпшити свої навички, щоб їх навички відповідали вимогам майбутніх проектів. чітка комунікація між керівництвом і співробітниками допомагає створити вільну від стресів і дружнє середовище.

4. Ефективне використання навичок працівників:

Інше значення планування робочої сили полягає в тому, що аналіз навичок співробітників, наявних в управлінні організацією, може використовувати їх навички для розширення бізнесу і вивчення нових сегментів ринку, а також для забезпечення правильного використання навичок всіх співробітників.

5. Допомагає в розширенні бізнесу:

Компанії шукають можливості для розширення свого бізнесу. але щоб в повній мірі використовувати наявну можливість, компанії повинні мати ефективне планування робочої сили. Можливість може бути використана, тільки якщо в організації є працівники з необхідними навичками.

Необхідність планування робочої сили

Необхідність планування робочої сили

Планування трудових ресурсів необхідно організаціям, якщо вони хочуть залишатися попереду в бізнесі і максимально використовувати наявні у них можливості. В даний час технології швидко змінюються, і щоб йти в ногу з технологічними темпами, компаніям необхідно мати співробітників з необхідними навичками в організації.

З процесом планування робочої сили, керівництво дізнається про навички співробітників в організації і необхідності в необхідних кваліфікованих співробітників.

Ваш помічник в в бізнесі рекламно-поліграфічна компанія "АБЕТКА"

(050) 462-02-45

Поділитися цим записом

Додати коментар

Назад до Записи
Русский Українська