Чому підприємці не повинні писати бізнес-плани

Назад до Записи
Чому підприємці не повинні писати бізнес-плани

Чому підприємці не повинні писати бізнес-плани

Сьогодні я читав в блозі «Нью-Йорк Таймс» статтю про те, чому все підприємці повинні писати бізнес-план.

Ретельне академічне дослідження процесу запуску бізнесу показує, що багато підприємців ніколи не пишуть бізнес-план.

Ці дослідження також показують, що написання бізнес-плану допомагає підприємцям різними способами, включаючи підвищення їх шансів на успішну розробку нового продукту, організацію компанії, доступ до зовнішнього капіталу, отримання сировини, збільшення продажів і виживання з плином часу. Незалежно від того, на що дивляться вчені, дослідники показують, що написання бізнес-плану робить позитивний вплив.

Я не фанат написання бізнес-план! Я заснував значна кількість компаній і ніколи не писав бізнес-план. Тепер ви можете сказати, що це причина того, що багато хто з моїх підприємств зазнали невдачі, але я можу привести аргумент, що у фінансовому відношенні я все ще попереду.

Ось чому я думаю, що ви не повинні писати бізнес-план:

Бізнес-плани не рівні фінансування

Якщо ви намагаєтеся зібрати гроші, ви, ймовірно, подумує про написання бізнес-плану, вірно? Я ненавиджу бути носієм поганих новин, але я не знаю нікого, хто зібрав гроші, написавши бізнес-план.

Приблизно 30 з моїх близьких друзів взяли якийсь венчурний капітал або приватне акціонерне фінансування. І ніхто з них не зібрав ці гроші, написавши бізнес-план.

Більшість з них зробили презентацію в Power Point, а деякі навіть написали резюме, Але вони не писали бізнес-план.

Пам'ятайте, що більшість інвесторів не хочуть вкладати кошти в «план». Вони хочуть інвестувати в бізнес, який працює. Вам не потрібно заробляти гроші, але вони хочуть побачити щось більше, ніж просто аркуш паперу.

Якщо потенційні інвестори запросять у вас бізнес-план, запитайте їх, чи дійсно вони витратять час, Щоб уважно його прочитати. Швидше за все, вони не будуть навіть ковзати.

Читайте також:  Як розрахувати граничні витрати?

Ви не можете передбачити майбутнє

Ви можете спробувати планувати майбутнє, але ваш план ніколи не буде враховувати всі . Ситуація змінюється, тому навіщо витрачати свій час на написання документа, який не буде оновлюватися.

Або, якщо ви хочете перейти на наступний рівень, навіщо починати писати план, який ніколи не буде завершено? Ваш бізнес буде постійно розвиватися і змінюватися, і якщо ви хочете, щоб ваш бізнес-план залишався актуальним, вам доведеться постійно його змінювати.

Як тільки ви почнете свою компанію, ви скоро зрозумієте, що багато рішень повинні бути прийняті на льоту, і що вам доведеться покладатися на свою інтуїцію. Ні письмового документа, який міг би допомогти вам з цим.

Час - гроші

За даними Адміністрації малого бізнесу США, більше 50% малих підприємств терплять крах в перші п'ять років через брак капіталу і підприємницького досвіду.

Як я згадував вище, написання плану не допоможе вам отримати капітал. І якщо ви хочете отримати досвід, Вам краще витрачати час на роботу над своїм бізнесом, А не писати план.

Головна причина, по якій я ніколи не писав бізнес-план, полягає в тому, що він веде мене з бізнесу. Я діяч. Витратити тижні на те, що не має доказів впливу на успіх моєї компанії - порожня трата часу.

Якщо у вас є якесь розуміння того, що ви збираєтеся робити, і де ви плануєте зайнятися своїм бізнесом, Вам слід витратити все своє час на це. Написання плану просто уповільнить вас на шляху до успіху.

Діловий світ змінився

На мить подумайте про всі речі, які змінилися за останній рік. Багато що змінилося, вірно?

Тепер приділіть хвилинку, щоб подумати про всі речі, які змінилися за останні десять років . Так багато речей, ймовірно, змінилося, що ви приймаєте їх як належне.

Читайте також:  Керівництво по створенню цифрового журналу з нуля

Технології постійно розвиваються, і то, як ви ведете свій бізнес, Вже не те, що раніше. Але проблема з бізнес-план полягає в тому, що вони не розвивалися разом з діловим світом. Отже, чому ви витрачаєте час на те, що застаріло?

Висновок

Якщо ви думаєте, що наявність бізнес-плану збільшить ваші шанси на успіх, це не так. Немає статистики, що доводить, що саме писання бізнес-плану допоможе вам досягти успіху. Тому зробіть собі послугу і заощаджуйте своє час.

У заключній записці я хотів би сказати вам пару слів від Стіва Раппопорта.

Багато успішні компанії сьогодні не витримують академічної перевірки. Прекрасним прикладом є компанія Red Bull. У плані так багато дірок без 20/20 заднім числом. Я можу собі уявити, що було б коментарями - хіба ми не зробили це в 80-х роках як «тремтяча кола» або «конкурентні напої, які сокрушаться вас, якщо вони коли-небудь стануть популярними». Я думаю, що план хороший, але випадковість і відкриття бізнесу для можливостей може бути навіть краще. Іншими словами, відхилення від плану. Первинною метою Red Bull був напій для далекобійників.

Поділитися цим записом

Додати коментар

Назад до Записи
Русский Українська