Методи збору даних

Назад до Записи

Методи збору даних

Польові дослідження можна визначити як якісний метод збору даних, метою якого є спостереження, розуміння та взаємодія з людьми . Це спостереження за людьми здійснюється в природному середовищі людей.

Наприклад, природні ентузіасти спостерігають за поведінкою тварин у їх дикому середовищі, щоб знайти те, як вони реагують в певних сценаріях. Точно так же соціологи проводять польові дослідження, спостерігають за людьми і проводять інтерв'ю, щоб зрозуміти їх поведінку в її соціальному оточенні і то, як вони реагують на різні ситуації.

Існують різні методи методів соціальних досліджень, які використовуються в польових дослідженнях, такі як пряме спостереження, аналіз документів, обмежену участь, опитування та інтерв'ю і т. Д. Польові дослідження відносяться до категорії якісних досліджень і включають в себе багато аспектів кількісних досліджень.

Польові дослідження починаються в певних умовах, і хоча кінцевою метою є аналіз і спостереження за поведінкою суб'єкта в його природному середовищі. Хоча важко зрозуміти причину і наслідок конкретного поведінки суб'єкта, це пов'язано з кількома змінними. Велика частина зібраних даних заснована не тільки на причинно-наслідкового зв'язку. Зазвичай невеликий розмір вибірки ускладнює встановлення причинно-наслідкового зв'язку.

Стратегія контент-маркетингу проти реалізації: пошук ідеального балансу

Причини проведення польових досліджень

Польові дослідження можуть бути використані в багатьох випадках в соціальних науках, але для їх завершення потрібно багато часу, і вони дуже дорогі і інвазивні. Але він також широко використовується і надається перевага багатьма дослідниками для перевірки даних. Ось кілька важливих причин, чому це так:

 1. Подолання нестачі даних: значний пробіл в даних усувається шляхом польових досліджень. Зазвичай даних по темі дослідження менше, і це особливо актуально в конкретних умовах. Проблема може бути чи не бути відомою, але немає способу довести це без збору та аналізу даних і первинного дослідження. Польові дослідження не тільки допомагають заповнити прогалини в даних, але і збирають допоміжні матеріали. Ось чому це кращий метод дослідників.
 2. розуміння: Збір даних у багатьох випадках є недостатнім, але польові дослідження все ж проводяться. Це дає уявлення про існуючі та існуючих даних. Наприклад, якщо дані говорять про те, що в піцерії продається піца пепероні, то найчастіше власник каже, що причина в тому, що вони використовують свіжі пепероні. Але дослідження допоможуть отримати нове розуміння і інші чинники, які спонукають людей купувати піцу. Це може бути ціна товару.
 3. Поліпшення якості даних. Оскільки метод дослідження використовує більше одного інструменту для збору даних, дані мають дуже високу якість. Висновки можуть бути зроблені із зібраних даних, і вони можуть бути проаналізовані структурно.
 4. Додаткові дані: Польові дослідження приводять дослідників до прийняття локалізованого мислення, яке відкриває нову лінію мислення. Це може допомогти в зборі даних, які дослідження не хотіло збирати.

Як проводити польові дослідження?

У зв'язку з характером польових досліджень, витратами та необхідними термінами, може бути складно планувати і здійснювати польові дослідження. Проте, ось деякі з необхідних кроків в польових дослідженнях:

 1. Створення правильної команди: вкрай важливо мати правильну команду для проведення польових досліджень. Роль дослідника і будь-якого іншого члена команди має вирішальне значення. В рівній мірі важливо визначити завдання, які вони повинні виконувати, з правильно певними етапами. Крім того, вище керівництво покладено на процес польових досліджень і на його успіх.
 2. набір людей . Кінцевий успіх польових досліджень повністю залежить від людей, на яких проводиться дослідження. При використанні методів вибірки дуже важливо знайти людей, які будуть брати участь у вашому дослідженні. Чим краще реалізований метод вибірки, тим краще будуть люди, які будуть брати участь в дослідженні.
 3. Метод збору даних: Методи збору даних різні. Там можуть бути інтерв'ю, опитування, спостереження, тематичні дослідження і їх поєднання. Все повинно бути написано правильно, і основні етапи для кожного методу повинні бути заздалегідь визначені на початку. Наприклад, дизайн опитування має вирішальне значення в разі опитування, який створюється і тестується перед дослідженням.
 4. Відвідування об'єкта: для успішного проведення польових досліджень необхідно відвідування об'єкта. Зазвичай відвідування об'єкта проводиться поза звичайних місць і в природному середовищі респондента. Тому планування відвідування сайту має вирішальне значення для збору даних.
  Аналіз даних: аналіз даних має вирішальне значення для перевірки припущень дослідження і прийняття рішення про завершення польових досліджень.
 5. Повідомлення про результати. Після завершення аналізу даних, вкажіть результати, отримані зацікавленим сторонам цього дослідження. Це зроблено для того, щоб зацікавлені сторони могли вжити необхідних заходів за результатами.
Читайте також:  Сторінка з цінами. Як створити відмінну?

 Методи збору даних.

Методи польових досліджень

1. Методи збору даних. пряме спостереження

В случае непосредственного наблюдения данные собираются с помощью тщательной проверки естественного поведения или обстановки. Вместо того, чтобы активно вовлекать участников в разговоры, прямой наблюдатель пытается отстраниться и не создает никаких препятствий в обстановке. Прямое наблюдение не может быть альтернативой различным типам полевых исследований, таких как наблюдение за участниками.

Це може бути попередній підхід для розуміння середовища або форми поведінки, окремих осіб або груп, перш ніж взаємодіяти з членами або розробляти протоколи інтерв'ю. Використання прямого спостереження не рекомендується в приватній середовищі.

Переваги методу прямого спостереження

 1. Він пропонує з перших рук і нефільтровані дані про людей та їх налаштування, взаємодіях і т. Д.
 2. Дані можуть бути надійними і яким Ви довіряєте, оскільки вони збираються з перших рук.

Недоліки методу прямого спостереження

 1. Там може бути багато незвичайного поведінки, яка не буде типовим. Повідомлення про таку поведінку не тільки складно, але і включення в звіт може вплинути на результати і висновки.
 2. Збір даних шляхом прямого спостереження є складною і складним завданням. Іноді це може також коштувати дорого, оскільки спостерігачі повинні будуть подорожувати в природних умовах.
 3. Шанси дослідників на наукову упередженість високі.

Типи даних, зібраних під час прямого спостереження

 1. Основна форма безпосереднього спостереження в польових замітках. Польові замітки складаються з докладного поведінки, налаштувань або розмов, які записуються дослідником.
 2. Структуровані протоколи можуть бути використані в якості альтернативного підходу. Структуровані протоколи містять шкалу оцінок або контрольний список.
 3. Фотографії та відеокліпи також є формою зібраних даних.

Цей метод прямого спостереження корисний, коли відкриті або використовуються публічні настройки. Як згадано вище, етичні проблеми можуть виникнути при використанні методів прямого спостереження в приватних умовах.

2. Методи збору даних. Спостереження за учасниками

Спостереження за учасниками

Метод учасника - це метод польового дослідження, при якому дослідник розвиває детальне розуміння складу конкретного суспільства або обстановки, беручи участь в повсякденних ритуалах з його членами. Спочатку він був задуманий на початку 20-го століття антропологами, які займалися дослідженнями місцевих громад в різних країнах, що розвиваються.

В даний час метод став популярним і використовується дослідниками для вивчення багатьох питань. Це основний метод дослідження, який використовується етнографами. Етнографи - це ті, хто працює в соціології та антропології.

Вони зосереджуються на реєстрацію певних деталей соціального життя, яка відбувається в певному суспільстві або врегулювання. Етнограф, який живе серед членів спільноти протягом багатьох місяців або років, намагається побудувати довгострокові, довірчі відносини, чтобы он мог стать частью их социального положения. Постепенно этнограф завоевывает доверие членов, и они начинают вести себя естественно в присутствии этнографа.

переваги

 1. Етнограф за допомогою спостережень за учасниками розвиває глибоке розуміння обстановки і її членів у суспільстві.
 2. Це дає йому привілей спостерігати за людьми в природному середовищі з ними. Це генерує корисні дані для дослідження.

Недоліки

 1. Очікується, що дослідник витратить багато часу і грошей, щоб розвинути це розуміння людей.
 2. Об'єктивність етнографа може знизитися, якщо проводити багато часу з членами.

Типи даних, зібраних з методу спостереження учасника

 1. У первинних даних, отримані з цього дослідження є польовими нотатками. Етнограф записує все спостереження і досвід, а потім розвиває їх в докладні формальні записи.
 2. Етнографи зазвичай ведуть щоденник, який є ближчим і неформальним звітом про всі події, що відбуваються в їх оточенні.
 3. Мистецтво спостереження за учасниками з акцентом на розвиток відносин з членами може привести до неформальних і розмовною інтерв'ю, а не до поглибленим інтерв'ю. Дані, зібрані з цих інтерв'ю, стають частиною польових нотаток. Дані можуть також складатися з різних стенограм інтерв'ю.

Етнографія та етичні проблеми

Однією з основних проблем, з якими стикаються етнографи, є рішення, як і коли інформувати учасників про те, що вони є частиною наукового дослідження. Етнограф може ідентифікувати себе в якості спостерігача на початку спостереження учасника.

Читайте також:  брендинг вин

Загальний опис цілей дослідження повинно бути достатнім. З плином часу і розвитком відносин з учасниками, він може розкрити спірні аспекти дослідження, якщо такі є. Інформована згода повинна бути отримана від будь-якого учасника, який погоджується на офіційне співбесіду.

3. Методи збору даних. якісні інтерв'ю

Це типи польових досліджень, які збирають дані, безпосередньо задаючи питання учасникам. Існує три типи якісних інтерв'ю:

 1. неформальне співбесіду
 2. полуструктурированного
 3. Стандартизовані відкриті інтерв'ю
 4. Неформальне співбесіду: це ті, які зазвичай відбуваються під час спостереження за учасником або після безпосереднього спостереження. Дослідник починає з розмови з одним учасником про обстановку. У міру продовження розмови дослідник випадковим чином формулює конкретні питання і починає їх задавати. Це робиться неофіційно. Коли дослідник потребує максимальної гнучкості, щоб переслідувати ідеї і теми в міру їх появи в розмові.

перевага

 1. Ці інтерв'ю дозволяють досліднику дуже чуйно реагувати на індивідуальні відмінності, а також збирати інформацію, що з'являється.

недолік:

 1. Це може генерувати дуже менш систематичні дані, які важко класифікувати.
 2. Полу-структуровані інтерв'ю: Цей метод передбачає офіційний набір учасників з середовища для проведення інтерв'ю. Перед співбесідою підготовлений список заданих питань, який також відомий як керівництво за співбесідою, щоб кожен учасник міг відповісти на аналогічні питання. Ці питання є відкритими, тому від учасника може бути отримано багато даних. Дослідник може займатися іншими темами у міру їх появи під час інтерв'ю.

перевага

 1. Полуструктурірованние інтерв'ю допомагають збирати систематичні дані між учасниками.

Недоліки

 1. Полуструктурірованние інтерв'ю не дають великої гнучкості, щоб відповідати на нові теми, які розкриваються під час інтерв'ю.
 2. Стандартизовані відкриті інтерв'ю: ці інтерв'ю дуже схожі на опитування, тому що питання ретельно складені і написані до інтерв'ю. Це допомагає зменшити варіативність формулювань питань. Дослідник зазвичай задає ряд питань в тому ж порядку кожному учаснику. Цей метод підходить для якісних досліджень, в яких беруть участь кілька учасників.

Перевага: сумісність включена для всіх учасників.

Недолік: це не дає велику гнучкість, щоб відповідати на нові теми, які виникають під час інтерв'ю.

Як напівструктуровані, так і стандартні інтерв'ю записуються і повинні починатися з отримання інформованої згоди учасника до початку інтерв'ю. Дослідник також може написати окрему статтю, щоб описати реакцію учасників на інтерв'ю або на події, які відбулися до або після інтерв'ю.

4. Методи збору данних.Тематіческіе

тематичне дослідження

Поглиблений аналіз людини або події називається тематичним дослідженням. Цей метод складний у використанні, але він є одним з найпростіших способів дослідження, так як він припускає глибоке занурення і глибоке розуміння методів збору даних, а потім висновок даних.

Методи збору даних. Переваги.

Нижче наведені переваги польових досліджень:

 1. Польові дослідження, як правило, проводяться в реальному середовищі, в якій практично немає змін параметрів, і середовище не піддається маніпуляціям.
 2. Оскільки дослідження проводиться в комфортній обстановці, збір даних можна проводити за додатковими темам, які можна використовувати в інших місцях.
 3. Дослідник отримує глибоке розуміння тим дослідження, так як він має близькість до них. Це призводить до того, що дослідження будуть великими і точними.

Методи збору даних. Недоліки

Нижче наведені недоліки польових досліджень:

 1. Польові дослідження є дорогими і трудомісткими. Вони можуть зайняти роки, щоб завершити час від часу.
 2. Упередженість до досліджень є поширеною проблемою, яка виникає практично у всіх областях досліджень.
 3. Метод польових досліджень є інтерпретують і залежить від здатності дослідників збирати, аналізувати, а також інтерпретувати дані.
 4. Зовнішні змінні і перешкоди складно контролювати за допомогою цього методу, і цей час від часу впливає на результати дослідження.

Методи збору даних (Приклади)

Розуміння впливу спорту на розвиток дитини

Таке дослідження може зайняти кілька років, оскільки розмір вибірки величезний. Аналіз зібраних даних дозволить зрозуміти, як спорт впливає на загальний розвиток дітей. Ці діти можуть бути присутніми в різних регіонах або в одній географії, і можна вивчати кілька видів спорту або використовувати тільки один вид спорту або їх комбінацію.

Ваш помощник в  бизнесе рекламно-полиграфическая компания “АБЕТКА"

(050) 462-02-45

Поділитися цим записом

Додати коментар

Назад до Записи
Русский Українська