PostScript мова програмування

Це перш за все мова опису сторінок, який використовується для опису графічних елементів і тексту на сторінці або документі іншого типу. Мова, однак, досить універсальний, щоб позначити його як справжній мова програмування високого рівня.

  • Як і інші комп'ютерні мови, PostScript підтримує різні типи даних, такі як числа, масиви і рядки. Програма PostScript може мати цикли, умови і процедури. Мова трохи нагадує мову програмування Forth.
  • Синтаксис мови описаний в так званій Червоній книзі, яку можна знайти тут . Як і у всіх комп'ютерних мовах, найменше відхилення від чітко визначених угод мови призводить до повідомлення про помилку і комп'ютерній системі, яка взагалі відмовляється що-небудь робити. Якщо ви роздруковуєте завдання на пристрої PostScript і збій в мережі призводить до того, що команда «showpage» надходить в якості «shopage» на пристрій виведення, система з радістю згенерує повідомлення про помилку «undefined» і відмовиться роздрукувати ваше завдання, навіть якщо він вже обробив всю вашу сторінку, і команда showpage просто вказує пристрою виводу, що воно може почати виводити ваш шедевр. У минулому такі помилки виникали регулярно - звідси і довгий список повідомлень про помилки PostScript.
  • Як і деякі калькулятори HP, мова PostScript використовує зворотний польський нотацію (RPN).
  • Оскільки PostScript практично завжди використовується для опису того, де щось знаходиться на сторінці, він має систему координат. За замовчуванням лівий нижній кут сторінки вважається її відправною точкою. Відстані або вимірювання зазвичай виражаються в точках. Є 72 точки на дюйм. 1 бал - 0,352 мм.

 

Приклад коду PostScript

PostScript - це високотехнологічний мова програмування, який означає, що навіть прості люди можуть дивитися на інструкції і розуміти, що вони означають. Якщо ви відкриєте програму PostScript за допомогою текстового процесора або редактора, вона може виглядати так:

%% BeginProlog %% BeginResource: procset AdobePS_Win_Feature_Safe 4.2 0 userdict begin / lucas 21690 def / featurebegin {countdictstack lucas [} bind def / featurecleanup {зупинений end} repeat} {pop} ifelse} bind def end %% EndResource

Може знадобитися деякий час, Щоб зрозуміти, що означає вищевказана тарабарщина, але ви можете навчитися розуміти це. Звичайно, це займе роки, і на той час, коли ви станете досвідченим програмістом, ваша юність мине, екран вашого комп'ютера стане для вас більш важливим, ніж що-небудь ще в світі, і протилежну стать залишиться для вас повною загадкою. на все життя (хоча я готовий визнати, що я не знаю, як програмувати і не можу зрозуміти жінок).