Чи визнаєте ви ці 10 ментальних блоків творчого мислення?

Назад до Записи
внутрішня мотивація

Чи визнаєте ви ці 10 ментальних блоків творчого мислення?

Чи намагаєтеся ви вирішити складну проблему, почати бізнес, Привернути увагу до цієї справи або написати цікаву статтю, творче мислення має вирішальне значення.

Процес зводиться до того, щоб змінити свою точку зору і поглянути на речі інакше, ніж зараз.

Людям подобається називати це «нестандартним мисленням», але це неправильний погляд на це.

Точно так же, як Нео потрібно було зрозуміти, що «немає ложки» у фільмі «Матриця», вам потрібно зрозуміти, що «немає коробки», З якої можна вийти.

Ви створюєте свої власні уявні коробки, Просто проживаючи життя і приймаючи певні речі як «реальні», коли вони настільки ж ілюзорні, як і переконання параноїдального марення.

Різниця в тому, що достатня кількість людей згодні з тим, що певні концепції, створені руками людини, «реальні», тому вас вважають «нормальними».

Це добре для суспільства в цілому, але це свого роду беззаперечний консенсус, який пригнічує ваші природні здібності.

15 основних проблем, з якими стикаються підприємці

Отже, замість того, щоб шукати способи надихнути на творчість, вам слід просто усвідомити істину.

Ви вже здатні до творчого мислення в будь-який час, Але ви повинні позбавитися від уявних ментальних блоків (або ящиків), які ви накопичили по дорозі туди, де ви знаходитеся сьогодні.

Мені подобається тримати цей список з 10 поширених способів придушення наших природних творчих здібностей поряд, коли я застряють. Це допомагає мені зрозуміти, що всі перешкоди на шляху до гарної ідеї насправді знаходяться в моїй голові.

1. Спроба знайти «правильний» відповідь

Один з найгірших аспектів формальної освіти - це зосередження уваги на правильній відповіді на конкретне питання або проблему.

Хоча такий підхід допомагає нам функціонувати в суспільстві, він шкодить творчому мисленню, тому що проблеми реального життя неоднозначні. Часто існує більше одного «правильного» відповіді, і другий, який ви придумаєте, може виявитися краще першого.

Багато з таких ментальних блоків можна змінити, щоб знайти способи знайти більше однієї відповіді на будь-яку задану проблему.

Спробуйте переосмислити проблему кількома способами, щоб отримати різні відповіді і навчитися відповідати на неоднозначні за своєю суттю питання різними способами.

2. Логічне мислення

Реальне життя не тільки неоднозначна, але і часто до божевілля нелогічна.

Хоча навички критичного мислення, засновані на логіці, є однією з наших основних сильних сторін при оцінці здійсненності творчої ідеї, вони часто в першу чергу є ворогом дійсно новаторських думок.

Один з кращих способів уникнути обмежень власного логічного розуму - мислити метафорично.

Одна з причин, по якій метафори працюють так добре, полягає в тому, що ми приймаємо їх як справжні, навіть не замислюючись про це. Коли ви зрозумієте, що «правда» часто носить символічний характер, ви часто виявите, що насправді вільні придумувати альтернативи.

Читайте також:  Як контролювати своїх конкурентів за допомогою цих 10 корисних інструментів

3. Дотримання правил

Один із способів розглядати творче мислення - розглядати його як руйнівну силу.

Ви порушуєте часто довільні правила, які інші встановлюють для вас, і питаєте «чому» або «чому ні» щоразу, коли стикаєтесь з тим, як «все» роблять щось.

Це легше сказати, ніж зробити, оскільки люди часто захищають правила, яким вони слідують, навіть незважаючи на докази того, що правило не працює.

Сучасне маркетингове мислення: фундаментальні принципи переходу від хорошого до еліти

Люди люблять вшановувати повстанців, таких як Річард Бренсон, але мало хто здаються досить хоробрими, щоб наслідувати його. Перестаньте поклонятися порушників правил і почніть порушувати деякі правила.

4. Практичність

Як і логіка, практичність надзвичайно важлива, коли справа доходить до реалізації, але часто пригнічує новаторські ідеї, перш ніж вони зможуть належним чином розквітнути.

Не дозволяйте редактору перебувати в одній кімнаті з вашим внутрішнім художником.

Намагайтеся не оцінювати реальну здійсненність підходу, поки ви не дозволите йому деякий час існувати самостійно.

Як можна частіше задавайте питання «а що, якщо» і просто дозвольте своїй уяві йти туди, куди воно хоче. Ви можете просто виявити божевільну ідею, яка настільки шалено практична, що ніхто про це раніше не думав.

5. Грати не виходить

Дозволити своєму розуму грати - це, мабуть, найефективніший спосіб стимулювати творче мислення, і тим не менше багато людей не пов'язують гру з роботою.

У наші дні люди, які можуть придумувати великі ідеї і рішення, отримують найбільше економічне винагороду, в той час як робочі бджоли часто використовуються на благо творчих мислителів.

10 способів використання значків і зображень в цифровому дизайні

Ви чули вислів «багато працювати і багато грати». Все, що вам потрібно зрозуміти, це те, що для творчого мислителя це одне і те ж.

6. Це не моя робота

В епосі гіпер-спеціалізації, це ті, хто із задоволенням досліджувати абсолютно незв'язані області життя і знання, які краще побачити, що все це пов'язане.

Це перегукується з того, що рекламіст Карл Еллі сказав про творчих людей - вони хочуть бути всезнайками.

Звичайно, ви повинні знати спеціалізований матеріал в своїй області, але якщо ви вважаєте себе дослідником, а не вузькоспеціалізованим гвинтиком в машині, ви будете бігати колами навколо технічного майстра в відділі успіху.

7. Бути «серйозним» людиною

Велика частина того, що робить нас цивілізованими, зводиться до відповідності, послідовності, що розділяються цінностям і так, мислення про речі так само, як і всі інші.

В цьому немає нічого поганого, але якщо ви можете подумки прийняти, що насправді не більше ніж групове мислення допомагає суспільству функціонувати, ви можете дозволити собі перевернути все, що прийнято, з ніг на голову і позбутися від ілюзій.

Читайте також:  Індивідуальна упаковка. Як виділитися?

Лідери від єгипетських фараонів до китайських імператорів і європейських королівських осіб радилися з дурнями або придворними блазнями, коли стикалися з серйозними проблемами.

Образ дурня дозволяв говорити правду без звичайних наслідків, які можуть виникнути при богохульстві або оспорювання укорінених соціальних умовностей.

Дозвольте собі бути дурнем і дивитися на речі такими, якими вони є насправді.

8. Уникайте двозначності

Ми раціонально розуміємо, що майже кожна ситуація в деякій мірі неоднозначна.

І хоча поділ складних ситуацій на чорні і білі квадрати може привести до катастрофи, ми все ж робимо це.

Бажання визначеності є вродженою характеристикою людської психології, але саме творчий мислитель відкидає помилкове зручність ясності, коли це не зовсім доречно.

Двозначність - ваш друг, якщо ви прагнете до інновацій.

Той факт, що більшості людей незручно досліджувати невизначеність, дає вам перевагу, якщо ви можете взяти двозначність, а не тікати від неї.

9. Помилятися - погано

Ми ненавидимо помилятися, але помилки часто вчать нас найбільше.

Томас Едісон помилявся більше 1000 разів, перш ніж запалив лампочку. Найбільша сила Едісона полягала в тому, що він не боявся помилитися.

Найкраще, що ми робимо, - це вчимося на своїх помилках, але в першу чергу ми повинні звільнитися від помилок.

Просто спробуйте свої ідеї і подивіться, що станеться, візьміть те, що ви дізналися, і спробуйте що-небудь ще.

Запитайте себе, що може трапитися, якщо я помиляюся?

Ви часто виявляєте, що переваги помилки значно переважують її наслідки.

10. Я не творча людина

Заперечувати власну творчість - все одно що заперечувати, що ви людина.

Ми всі безмежно креативні, але тільки в тій мірі, в якій усвідомлюємо, що самі встановлюємо свої межі за допомогою свого способу мислення. Якщо ви говорите собі, що ви не творча людина, це стане правдою. Припини це.

У цьому сенсі пробудження власної творчості схоже на шлях, про який говорять ті, хто шукає духовного просвітлення.

Ви вже прояснівши, точно так же, як ви вже творчі, але вам потрібно позбутися від усіх своїх помилок, перш ніж ви зможете це побачити.

Визнайте, що ви за своєю природою креативні, а потім почніть руйнувати інші бар'єри, які ви дозволили створити в своєму розумі.

Ваш помічник в в бізнесі рекламно-поліграфічна компанія "АБЕТКА"

(050) 462-02-45

Поділитися цим записом

Додати коментар

Назад до Записи
Русский Українська