процес брендингу

Назад до Записи
процес брендингу

процес брендингу

Як люди описали б ваш бренд? Як ви хочете, щоб вони це описали? Химерний? Професійний? Практично? Незалежно від того, в якому напрямку ви йдете, брендинг - це шлях, який вас туди приведе.

процес брендингу ілюстрації
 

Активний і усвідомлений процес брендингу дозволяє вам формувати свій бренд з наміром і контролем. В створення бренду входить так багато деталей, що кропіткий процес - кращий варіант для управління ними. Ви не створюєте незабутній імідж бренду відразу - це робиться по одному цілеспрямованому кроці за раз.

У цій статті ми аналізуємо процес брендингу, чому брендинг важливий для бізнесу і з чого почати. Спочатку ми розглянемо, як брендинг може поліпшити бізнес, а потім розглянемо практичні кроки, які ви можете зробити для оптимізації процесу брендингу.

Чому брендинг важливий для успіху в бізнесі
-

редизайн бренду роботів
 

Не завжди легко побачити, як процес брендингу впливає на успіх бізнесу. Щоб зрозуміти це, корисно мати на увазі наступне: якщо ви хочете визначити свій бренд за допомогою мети, наміри і обізнаності, вам потрібен спланований підхід.

Брендинг, звичайно ж, не несе прямої відповідальності за думки і рішення клієнтів щодо вашого бренду; це скоріше зв'язкова стратегія для послідовного розповіді, яке з часом може змінити те, як люди дивляться на вас.

Як? Інвестуючи в процес брендингу, компанія:

Надайте унікальне місце серед конкурентів.

Споживачі взаємодіють з вашим брендом не тільки для того, щоб щось купити. Ваш бренд - це досвід, який може запропонувати щось більше, ніж матеріальний продукт. Ви можете використовувати цей досвід, а також інші фактори, щоб краще позиціонувати себе на переповненому ринку.

Shake Shack, наприклад, - це ресторан швидкого харчування, де подають гамбургери. Що відрізняє їх від будь-яких інших незліченних мереж бургерів? Shake Shack пишається тим, що поставляє інгредієнти, без вмісту антибіотиків і гормонів, і являє собою сучасний погляд на класичний бургер. Покупці визнають Shake Shack оновленою версією класичного комфорту.

Підвищуйте лояльність до бренду.

99designs.com/campaigns/xhr/email-subscriptions/subscribe "method =" post "data-email-capture-form =" "data-email-capture-name =" gated-download-form-in-page ">

Купівля товару в Інтернеті на Amazon може бути більш привабливою для покупця, ніж покупка того ж товару на меншій і менш відомої платформі, навіть якщо на Amazon вона трохи дорожче. Клієнт вже знає, чого очікувати від Amazon, і не в останню чергу це те, що посилка прибуде вчасно. Це знайомство має ефект снігової кулі, що веде до розширення бізнесу, якщо бренд залишається незмінним.

Встановіть цінність для себе і продукту.

Процес брендингу також дозволяє вам контролювати те, як покупці і ринок сприймають ваш бренд. Ваш вибір того, що надіти або як укласти волосся, впливає на те, що люди думають про вас, чи не так? Той же принцип діє і в процесі брендингу, якщо ви приймаєте навмисні рішення.

Warby Parker починала з місії зі створення недорогих окулярів, які було б легко купити. Вони побудували свою стратегію брендингу навколо цих ідеалів і транслювали цю ідентичність у всіх своїх фірмових матеріалах. Цей план успішно залучив клієнтську базу, що складається з людей, що шукають низькі ціни і зручність покупок.

Як проходить процес брендингу?
-

пакет фірмової меблів високого класу

Процес брендингу - це набір кроків, які ви вживаєте для підвищення обізнаності про свій бренд і зміцнення його репутації. Це найбільш корисно для нових брендів, але також корисно для існуючих компаній, які хочуть провести ребрендинг.

Успешный процесс брендинга дает сильную и уникальную идентичность бренда, узнаваемую во всех ваших фирменных материалах. Ваш фирменный стиль включает в себя несколько элементов, таких как цветовая палитра вашего бренда, типографика, тон голос, логотип и общие изображения. Помимо того, что все эти активи отличимы и запоминаются, они должны идеально представлять и передавать индивидуальность вашего бренда .

Перш за все, при розгляді вашого власного процесу брендингу важливо розуміти потреби вашої окремої компанії: що ви хочете сказати і кого хочете охопити. Початкові етапи процесу брендингу визначать ваш підхід до наступних етапів.

Покроковий процес брендингу
-

крок за кроком ракетобудування
 

Перш ніж ви почнете працювати над ідентичністю свого бренду, вам потрібно задати собі кілька важливих питань: хто ви і що відрізняє вас від конкурентів? Відповіді не завжди очевидні, тому спирайтеся на конкретні цілі компанії і проводите багато досліджень ринку.

Щоб глибше зрозуміти процес брендингу, давайте детально розглянемо кожен крок.

1. Побудуйте стратегію свого бренду.

Перший крок, мабуть, найважливіший. Хто ви як бренд, або, точніше, ким хочете бути? Визначте «чому» свого існування і зосередьтеся на наборі основних цінностей, які ви хочете мати як бренд.

коробка для піци
 

Як компанія, запитайте себе: хто ви? Яка ваша мета, крім отримання прибутку або продукту? Яка різниця в тому, що ви існуєте як бренд? Які цінності лежать в основі вашого бренду, ваші основні переконання? Відповіді повинні бути ясними і досить чітко сформульованими, щоб визначати внутрішню і зовнішню роботу вашого бізнесу.

Ваша стратегія повинна складатися з конкретних цілей, які відзначають різні точки створення вашого бренду. Щоб втілити свою стратегію в практичні дії:

 • Зрозуміти, хто ви є.
 • Визначте, кого ви намагаєтеся охопити (вашу цільову аудиторію).
 • Уточніть, які товари і послуги ви пропонуєте.
 • Поставте себе серед конкурентів.

Стратегія вашого бренду, в свою чергу, визначає вашу бізнес-стратегію. Ваша місія і основні цінності безпосередньо зміцнюють культуру вашої компанії і допомагають підтримувати внутрішню узгодженість. Як ми вже говорили в першому розділі, послідовність - відмінний спосіб підвищити лояльність до бренду.

 

Читайте також:  Стандарти ефективності в бізнесі - визначення і пояснення

2. Проведіть дослідження ринку.

Щоб краще позиціонувати себе на ринку, ви повинні спочатку зрозуміти цей ринок. Побудова стратегії бренду без знання вашої цільової аудиторії або ваших конкурентів - це просто стрілянина в темряві.

обгрунтований ландшафтний дизайн логотипу
 

Щоб зрозуміти, що відрізняє вас від конкурентів і робить їх краще , Вам потрібно знати, хто вони і що вони пропонують. Ви також повинні розуміти, кого вони охоплюють - ідентична чи їх цільова аудиторія вашої або є невеликий сегмент, який залишився позаду? Це допоможе вам більш точно сфокусуватися на тому, хто ваша аудиторія і як ваш бренд може задовольнити їх унікальні бажання.

Щоб краще зрозуміти свій ринок, спробуйте ці два ради:

 • Створюйте образи покупця. Крім консультування з аналізу даних, ви також можете поставити себе на місце покупця, розповівши про нього. Персона покупця - це вигаданий «персонаж», складений зі статистичних даних і переконань про ваших цільових клієнтів. Де вони роблять покупки? Що вони роблять для розваги? Які канали соціальних мереж вони використовують? Їх знання допоможе вам оптимізувати рішення по брендингу. 
фірмовий стиль серф-йоги
 
 • Визначте своїх конкурентів. Цей крок присвячений позиціонуванню і диференціації. Що працює для ваших конкурентів і де є можливості для поліпшення? Як ви можете зайняти нішу на цьому конкретному ринку

Дослідження конкурентів необхідно для розробки елементів вашого бренду і створення голосу вашого бренду. Хоча бути унікальним окупається, вам все одно потрібно працювати в умовах ринку.

Наприклад, якщо всі ваші конкуренти використовують нейтральні кольори, це може бути пов'язано з тим, що нейтральні кольори найкраще підходять для цієї ринкової групи. Вибір флуоресцентних квітів ефективно виділить вас серед конкурентів, але в кінцевому підсумку завдасть вам шкоди, відштовхнувши клієнтів. Незважаючи на те, що ви виділяєте свій бренд, вам все одно необхідно враховувати потреби і бажання ринку.

3. Розвивайте свій бренд.

пакет фірмового стилю кори
 

Ваш фірмовий стиль складається з відчутних, впізнаваних елементів бренду, які працюють як єдине ціле. Основна мета фірмового стилю - створити щось особливе і впізнаване для покупців.

Айдентика оживляє ваш бренд і перетворює його в досвід, з яким клієнти можуть взаємодіяти. Ідентичність вашого бренду включає в себе відмінні словесні і візуальні особливості, а також загальну особистість. Виявлення цих елементів потенційно є найбільш творчою частиною процесу брендингу.

MVP елементів вашого бренду - це, звичайно, логотип, але це не єдиний гравець:

 • Назва бренду. Як тебе звати? Яскравим прикладом торгової марки, яка творить чудеса над ідентичністю бренду, є Тесла . Хто може краще уявити інноваційні електромобілі, ніж винахідник, який модернізував то, як ми використовуємо електрику.
 • Колірна палітра. Кольори, які використовуються у всіх зображеннях вашого бренду, повинні гармонійно поєднуватися з вашою індивідуальністю. Ви не хочете жертвувати певними ринковими реаліями заради виділення свого бренду, але в той же час використання кольорової палітри, аналогічній колірній палітрі конкурентів, викликає ефект змішування. Дослідження ринку в поєднанні з практичними аспектами психології кольору може допомогти вам знайти ідеальний компроміс.  
 • Друкарня. Наявність всього декількох основних типів шрифтів для вашого бренду добре працює для однаковості і впізнаваності. Занадто багато шрифтів втрачають цей ефект. Уявіть, що кожен раз, коли ви розмовляєте з людиною, ви використовуєте інший акцент - людям, безумовно, буде важко вас розставити. Ще в 2015 році Google змінив свій основний шрифт на такий, як Futura, тому що він краще працював як на маленьких, так і на великих екранах, адаптувавши їх ринок мобільних користувачів. Розмір отриманого шрифту можна було легко змінювати, що позитивно позначилося на досвіді використання його клієнтами.
 • Фірмовий голос. Якби ваш бренд був людиною, як би він говорив? Про що він буде говорити і який тон буде використовувати? Чи буде це формально і гідно, або це буде просто жарт? Щоб створити голос вашого бренду, подумайте, яке повідомлення ви хочете передати і як воно співвідноситься з індивідуальністю вашого бренду. У всіх аспектах спілкування, від тексту до відеодіалогу і зображень, вибирайте мову, який «звучить» так, як ви.
 • Додаткові елементи. Є багато елементів брендингу, які потрібно вибирати, і потреби вашого бренду будуть визначати, які з них вам найкраще підходять. Якщо ви продаєте матеріальний продукт, зображення і візуальні ефекти будуть головним пріоритетом; для сервіс-орієнтованого бренду краще працюють інші форми вираження, такі як відгуки або фірмові статті в блогах.
набір ідентичності голого мила
 
 • Логотип. Розробка логотипу - це ключовий момент в процесі брендингу. Будучи основним представником бренду, ваш логотип практично управляє іншим дизайном бренду. Важко говорити про успішні логотипах, не думаючи про галочці Nike. Їх логотип став яскравим представником бренду, тому що всі елементи фірмового стилю Nike працюють разом, щоб закріпити значення галочки: вона впевнена, пряма і безпомилкова.

Розробка цих елементів може здатися лякає, враховуючи безліч факторів, крім того, хто ви як бренд і ваша цільова аудиторія, зокрема щодо принципів маркетингу і графічного дизайну.  

4. Створіть своє керівництво по стилю.

Хоча керівництва по стилю бренду часто вважаються «необов'язковими», вони мають велике значення для забезпечення успіху вашого процесу брендингу. Вся робота, яку ви вкладаєте в розуміння свого бренду і розробку елементів бренду, буде витрачена даремно без керівництва по стилю, щоб відстежувати ваш вибір.

скріншот вікна з рекомендаціями
 

Керівництво по стилю - це технічний ресурс, який недвозначно описує, як використовувати активи вашого бренду. У всіх успішних брендів є керівництво по стилю використання їх логотипів і брендів.

Керівництво по стилю вашого бренду зазвичай включає розділи, які регулюють:

 • Історія бренду
 • голос
 • Використання логотипу (особливо якщо у вас їх декілька)
 • Зображення
 • Колірна палітра (з точними колірними кодами)
 • Друкарня

Таким чином, керівництво по стилю вашого бренду гарантує, що ваш вибір дизайну узгоджений незалежно від того, де з'являються ваші активи і хто ними керує. Цей ресурс компанії враховує такі аспекти, як зміна розміру вашого логотипу або поєднання ваших активів з різними кольорами, серед іншого. Це також може включати традиційні аспекти керівництва по стилю, наприклад, використовує чи ваш бренд оксфордские коми.

Керівництва по стилю і раніше є одним з кращих способів закріпити рекомендації з брендінгу серед безлічі людей з різних відділів. Оскільки бренди з часом змінюються, ви можете періодично оновлювати своє керівництво по стилю бренду кожні кілька років, щоб відображати нові тенденції брендингу.

Однак створення власного керівництва по стилю бренду - це зовсім інша історія.  

5. Підвищуйте впізнаваність бренду.

сумочка з вихідними словами
 

Цей етап процесу брендингу, також відомий як «підвищення впізнаваності бренду», пов'язаний з вашими довгостроковими стратегіями брендингу. Створення бренду - це тільки початок.

Те, ким ви є як бренд, грає на цьому етапі дуже, дуже важливо (не те щоб на всіх інших етапах не було). Вам дійсно потрібно розробити свою стратегію, щоб ваш бренд був послідовним у всіх комунікаціях, а також в досвіді. Як ви взаємодієте з клієнтами на різних етапах роботи? Вас хвилюють сучасні проблеми, які можуть бути важливі для них?

Air New Zealand недавно прийняла ряд рішень, що стосуються стійкості, оскільки їх ринок - авіаперевезення - вносить сумнозвісний внесок в вуглецевий слід людства. Air New Zealand випустила звіт про сталий розвиток, в якому обговорювалися всі методи, які вони будуть застосовувати для скорочення власних вуглецевих відходів; вони повідомили про це на своєму власному веб-сайті, поділилися цим з клієнтами і опублікували через засоби масової інформації.

Для підвищення впізнаваності бренду у більшості компаній є календар, за допомогою якого вони встановлюють конкретні цілі брендингу. Найважливіше, що потрібно пам'ятати на цьому етапі, - це те, що ваш бренд - зростаюче підприємство. Залиште достатньо місця в процесі брендингу, щоб залишити місце для змін, не втрачаючи при цьому своєї суті.

процес безперервний
-

ілюстрація міста і фотографа
 

У створенні чогось є багато прекрасного, дозволяючи всім частинам взаємодіяти в гармонії. Коли ви активно вибираєте, що включити або прибрати, ви самі стаєте частиною того, що робите.

Але на відміну від спорудження будівлі або розфарбовування картини створення бренду ніколи не закінчується. Завжди є налаштування, а іноді навіть повні доопрацювання, не кажучи вже про періодичні оновлення. Це допомагає мати надійну основу індивідуальності вашого бренду, щось, що допоможе вам простежити корінь всього: ваші цінності і мета.

Ваш помічник в в бізнесі рекламно-поліграфічна компанія "АБЕТКА"

Читайте також:  Веб-сайт для юристів

(050) 462-02-45

 

Поділитися цим записом

Додати коментар

Назад до Записи
Русский Українська