процеси друку

Основними процесами промислової друку є:

 • офсетний літографія
 • Флексографія
 • Цифровий друк: струменевий і ксерографія
 • глибокий друк
 • Трафаретний друк

Додаткові методи друку були розроблені для дуже специфічних застосувань. До них відносяться друк на принтері, друк, глибокий друк, тамподрук і термографія.

 

офсет

У офсетного літографії друкована форма, яка найчастіше виготовляється з алюмінію, містить зображення вмісту, який необхідно надрукувати. Коли на пластині чорнила, тільки ця частина зображення містить чорнило. Це чорнильна зображення згодом переноситься з пластини на гумове покриття, а потім на поверхню для друку. Цей процес можна використовувати для друку на папері, картоні, пластику або інших матеріалах, але вони повинні мати плоску поверхню.

Кожен з чотирьох веж або кліше друкують один колір, Зазвичай спочатку друкують чорним, потім йдуть блакитний, пурпурний і жовтий. 

Для офсетних друкарських машин більшого обсягу використовують рулони паперу. Це так швидко, що надруковану папір необхідно висушити. Чорний блок в кінці друку - духовка.
В даний час офсетний друк є найбільш широко використовуваної технікою друку для широкого спектру продуктів, таких як книги, газети, канцелярські товари, гофрокартон, плакати і т. Д.

Існує тенденція, що друк рекламних матеріалів поступово переходить на цифровий друк, в той час як друк на деяких упаковках переходить на флексографскую друк.

 

Флексо

У флексографії вміст, який необхідно надрукувати, знаходиться на рельєфною друкарською пластині, яка зроблена з гуми. Ця пластина покрита чорнилом, і це чорнильна зображення згодом переноситься на поверхню для друку. Процес може бути використаний для друку на папері, а також на пластмасах, металах, целофані і інших матеріалах. Флексо в основному використовується для упаковки і етикеток і в меншій мірі також для газет.

деяка друк упаковки переходить від флексографии до цифрової.

Цифровий друк

Цифровий друк може бути зроблена різними способами. В галузі переважають дві технології:

 • струменевий принтер - в струменевому принтері зображення, яке необхідно надрукувати, створюється невеликими краплями чорнила, які виштовхуються з сопел однієї або декількох друкуючих головок. Струменеві пристрої можуть друкувати на широкому діапазоні матеріалів, таких як папір, пластик, полотно або навіть двері і плитка для підлоги. Струменевий друк часто використовується для постерів і вивісок. Це також економічно для короткострокових публікацій, такі як фотокниги чи невеликі наклади книг. Струменеві струменеві принтери іноді об'єднуються з іншими типами друкованих машин для друку змінних даних, таких як поштові адреси на деталях прямої поштової розсилки. Показаний нижче прес HP PageWide C500 призначений для друку на гофрокартоне.
 • ксерографія - в ксерографічного принтерах, таких як лазерні принтери, зображення, яке необхідно надрукувати, формується шляхом вибіркового застосування заряду до металевого циліндру, званому барабаном. Електричний заряд використовується для залучення частинок тонера. Ці частинки переносяться на носій, на якому проводиться друк. Щоб переконатись, що тонер закріплений правильно, підкладка проходить через термоелемент, який розплавляє тонер в середовищі. Лазерні принтери використовуються не тільки в офісах, але і для дрібносерійної друку книг, брошур та інших типів документів. Ці принтери також використовуються для транзакционной друку (рахунки, банківські документи і т. Д) І прямої поштової розсилки.

Цифровий друк все частіше використовується для завдань друку, що раніше друкувалися з використанням офсетного, флексографічного або трафаретного друку.

 • При короткостроковій друку в невеликому форматі (розмір A3) цифровий друк стає офсетного як для кольорової, так і для чорно-білого друку. Швидкі принтери і копіювальні майстерні друкують в цифровому вигляді на друкованих верстатах таких виробників, як Xerox, HP, Canon і Konica Minolta.
 • Етикетки також все частіше друкуються в цифровому вигляді.
 • Робота з рекламними щитом та з точках продажів або в точках продажів виконується широкоформатними струминними пристроями.
 • Існує широкий асортимент принтерів малого формату, які використовуються для друкування на чохлах для телефонів, гуртках та інших продуктах.
 • У видавничих компаніях починають більше покладатися на друк на вимогу. Книжкова машина для еспресо, показана нижче, добре підходить для цієї роботи.

Існує ряд інших процесів цифрової печатки, орієнтованих конкретні нішеві ринки:

 • сублімація барвника - це процес друку, при якому тепло використовується для перенесення барвника на підкладку. Принтери на основі барвників в основному використовуються для друкування на текстилі, для пробного друку та для виготовлення фотографічних відбитків. Деякі принтери можуть друкувати на різних матеріалах, таких як папір, пластик і тканина.
 • В процессе прямого термодруку тепло використовується для зміни кольору спеціальної покриття, нанесеного на папері. Цей процес використовується в касових апаратах, але також для додавання маркування, такий як серійні номери, до продуктів. Для цього використовуються прозорі чорнило, які змінюють колір, коли лазер нагріває їх.
 • В процессе термодрукуюча друку використається тепло, щоб розплавити відбиток зі стрічки на підкладку. Він використовується в деяких перевірочних пристроях, але, схоже, поступово зникає з ринку .

глибокий друк

Також відома як ротогравюра, це метод, в якому зображення вигравірувано в друкованому циліндрі. Цей циліндр покритий чорнилом, і це чорнило згодом переносяться на бумагу. Gravure використовується для великих обсягів робіт, таких як газети, журнали і упаковка.

Gravure поступово втрачає свою частку ринку, що компенсує друк публікацій та флексографию для пакувальних додатків.

шелкотрафарет

Як випливає з назви, ця техніка друку спирається на трафарет, який представляє собою тканий шматок тканини. Певні ділянки цієї сітки покриті непроникним матеріалом. У решти відкритих просторах чорнило можуть прориватися через сітку на підкладку. Перевага трафаретного друку полягає в тім, що поверхня одержувача не обов'язково повинна бути плоскою і що чорнило можуть прилипати до широкого спектру матеріалів, такі як папір, текстиль, скло, кераміка, дерево і метал.

Все частіше трафаретний друк замінюється цифровим друком.

Русский Українська