Альтернатива QR-кодами

Назад до Записи
альтернативи QR-кодами. QR-коди у пресі

Альтернатива QR-кодами

У QR-коду, відомого на початку 2010-х, напевно ніколи не буде маркетингових поліпшень.

Незважаючи на те, що статті публікуються майже щороку, як по маслу, пророкують або оголошують про його повернення не дивлячись на приклади країн (таких як Китай і Японія), де технологія QR-коду використовується з чудовим ефектом; і хоча існують дійсно вагомі причини використовувати QR-коди для маркетингу (Правильно), цього, ймовірно, не відбудеться.

Навіть якщо завтра бренд вийде з убивчим сценарієм використання QR-кодів з гладкою, плавної і логічною реалізацією або всі технологічні гіганти об'єднаються за ними, ймовірно, буде недостатньо повернути QR-коди - у них просто є поганий представник тут. QR-коди приречені назавжди вважатися незграбними, марними і просто не крутими.

Але факт залишається фактом: існує справжня ніша, в якій QR-коди можуть заповнити зв'язок між онлайн та офлайн-світами, що має численні потенційні переваги для маркетингових кампаній. Передумова за QR-кодами ніколи не була проблемою; просто виконання.

Отже, якщо QR-коди не займатимуть цю нішу, що може? Ось шість альтернатив QR-кодами, які мають аналогічні переваги для мобільного маркетингу.

1. Мітки NFC

Теги Near Field Communication (NFC) є близькими родичами QR-коду в тому сенсі, що вони представляють собою невеликі фізичні теги, які зберігають інформацію і можуть передавати цю інформацію на телефон, коли вона потрапляє в зону дії. Теги NFC можуть містити що завгодно, від веб-адреси або контактної інформації до короткого рядка тексту або посилання на магазин додатків. Якщо ви коли-небудь використовували свій телефон для здійснення безконтактного платежу (наприклад, за допомогою Google Pay або Apple Pay), ця транзакція була включена за допомогою технології NFC.

Деякі приклади того, як теги NFC можуть використовуватися в маркетингу і рекламі, включають в себе вставку тегів NFC в рекламні дисплеї поза домом (OOH), які пропонують знижки або напряму до найближчої філії магазину або ресторану, Створюючи теги продуктів з підтримкою NFC, які приносять продукт інформацію для життя або впровадження технології NFC в друковану рекламу, яка доставить читача на веб-сайт або в додаток.

Іспанська винороб Барбадильо добре використав мітки NFC в 2017 році, випустивши лінійку «розумних пляшок» з міткою NFC на нашийнику, які при торканні розкрили б деталі конкурсу, в якому клієнти могли б взяти участь зі своїми телефонами - якщо вони купили пляшку вина і введіть код , надрукований на пробці. За повідомленнями, кампанія підвищила рівень залученості в чотири рази в порівнянні з банерної рекламою і привела до подвоєння темпів зростання передплатників Барбадильо в порівнянні з попередніми онлайн-акціями.

Деякі переваги тегів NFC полягають в тому, що вони можуть бути набагато менше і більш непомітні, ніж QR-коди, і при цьому працювати бездоганно, що дозволяє їм інтегруватися в зовнішній вигляд етикетки продукту або друкованої реклами. Вони також, як правило, трохи швидше і приємніше, ніж QR-коди, але при цьому зберігають ті ж переваги.

Одним з недоліків використання тегів NFC при активації маркетингу або реклами є те, що не всі смартфони підтримують NFC, особливо в екосистемі Android, при цьому виробники пристроїв, такі як Xiaomi, OnePlus і Motorola, пропонують неоднозначну підтримку NFC. Що стосується Apple, сумісність NFC раніше була обмежена Apple Pay тільки до появи iOS 11, яка дозволяла iPhone зчитувати теги NFC через стороннє додаток. У 2018 році Apple усунула це тертя і дозволила iPhone XS, XS Max і XR зчитувати мітки NFC з домашнього екрану.

Проте, підтримка NFC стає все більш поширеною серед основних моделей смартфонів і брендів, тому велика ймовірність, що у більшості ваших споживачів не виникне проблем при взаємодії з тегами NFC в маркетинговому контексті.

2. Розпізнавання зображень і доповнена реальність

Одним з переваг, пропонованих QR-кодами, є можливість додавати інтерактивні елементи до статичних елементів мультимедіа, таким як плакати, рекламні щити або друкована реклама. Ще одна технологія, яка пропонує таку можливість, - доповнена реальність (AR). У поєднанні з розпізнаванням зображень AR можна використовувати для додавання різноманітних інтерактивних можливостей до статичної рекламі або фізичним місць, з якими глядачі можуть спілкуватися і взаємодіяти через свої смартфони.

Деякі бренди використовували доповнену реальність для створення «віртуальних вітрин» - ефективно створюючи спливаючі вікна без необхідності будь-якої фізичної нерухомості або інвентарю. Наприклад, бразильський бренд взуття Havaianas влітку 2019 року встановив фреску на в'їзді на бульвар Веніс-Біч в Південній Каліфорнії, яка подвоїлася як досвід мобільної комерції. Перехожі могли відвідати спеціальний мікросайт «Крок в літо», а потім відсканувати свою улюблену частину фрески; сайт потім надасть їм пару шльопанців, щоб відповідати йому, використовуючи технологію AI Google Vision для виявлення і відповідності кольорів.

Читайте також:  Як великі лідери використовують розповідання історій для активізації емпатії в своїх командах

Хоча ця кампанія набагато складніше і дорожче в реалізації, ніж простий QR-код, спрямований на мобільний веб-сайт, вона також була більш захоплюючою, що запам'ятовується і веселою - і набагато більш привабливою для пішоходів, які, швидше за все, будуть заінтриговані установкою і хочу взяти участь.

В іншій активації AR модний бренд Zara «спустошив» свої вітрини своїх дисплеїв, щоб спонукати споживачів (особливо молодих) взаємодіяти з ними через свої смартфони. Покупці можуть завантажити додаток Zara AR і направити свої смартфони на вікно, щоб переглянути моделі з останньою колекцією Studio. Ці предмети можна було б потім переглядати за допомогою програми одним клацанням миші або купити прямо в магазині.

Хоча це знову-таки більш складне завдання, ніж просто додавання QR-коду в вітрину магазину, цей досвід більш ефективний і з більшою ймовірністю візуально приверне увагу перехожих, змушуючи їх сповільнюватися, пробувати його і, можливо, щось купувати.

3. Snapcodes / Pincodes

Деякі платформи соціальних мереж мають більший успіх з пропрієтарними версіями QR-кодів, які при скануванні доставлять відвідувача до спеціалізованого досвіду на цій платформі. Як Snapchat, так і Pinterest мають версії цієї технології, які називаються «Snapcodes» і «Pincodes» відповідно.

Очевидним недоліком кожного з цих еквівалентів QR-коду є те, що вони працюють тільки в Snapchat або Pinterest і вимагають від користувача завантажити програму і створення облікового запису для участі в кампанії. У той час як QR-код буде просто направляти користувача на певний веб-сайт з використанням їх переважного веб-браузер, Snap-код або Pin-код будуть тримати їх в Snapchat або в оточеному стіною саду Pinterest, ефективно перешкоджаючи бренду повністю володіти цією кампанією.

Тим не менш, є також ряд переваг їх використання. З практичної точки зору моментальні коди і пін-коди працюють точно так же, як і QR-код: користувач підходить до коду за допомогою свого мобільного пристрою (спочатку відкривши додаток Snapchat або Pinterest) і сканує його, а потім швидко перенаправляється на відповідну сторінку. в додатку. Знімки трохи більш універсальні, ніж пін-коди, в тому сенсі, що вони будуть працювати на будь-якому веб-сайті (хоча він все одно буде відкритий в Snapchat), тоді як пін-коди можуть вказувати тільки на контент Pinterest, такий як дошка чи профіль.

Це обов'язкова умова ускладнює потрапляння брендів в пастку, в якій загинули багато кампанії з QR-кодами: відсутність цільової сторінки, оптимізованої для мобільних пристроїв, на яку користувач може бути направлений. Це також може знизити бар'єр для входу для деяких невеликих компаній, які не мають ресурсів для створення спеціалізованого веб-Інтерфейс, але можуть легше створювати контент в Snapchat або Pinterest.

Нарешті, моментальні коди і пін-коди мають ту ж перевагу, що і QR-коди, в тому, що вони можуть бути застосовані до будь-якого фізичного об'єкту, від ярлика продукту до дисплея.

американський роздрібний бренд Macy's використовував Pincodes для експериментальної кампанії поза домом в 2019 році, в ході якої споживачі могли сканувати Pincodes на різних розкривних станціях і бути доставленими на дошку з відповідними для покупок нарядами для цього конкретного місця.

В русі, трохи нагадує «порожню вітрину» Зари, Лего в партнерстві з Snapchat запустив «Невидимий спливає магазин» (Званий, точно, The Missing Piece), в якому не було нічого, крім Snapcode на цоколі. Відвідувачі, відскановані Snapcode, були доставлені в модний бутик доповненої реальності, який дозволив їм побачити та придбати лімітовану лінію Лего Wear.

4. Bluetooth-маяки / iBeacons

Bluetooth-маяки - це трохи інший інструмент для безконтактного маркетингу, Який не вимагає від споживача переміщення свого смартфона поруч з тегом або продуктом, а скоріше активує його, коли він знаходиться в певному діапазоні. Вони можуть запропонувати аналогічні переваги з точки зору можливості реалізувати кампанію або висунути пропозиція на смартфон споживача на основі фізичної близькості, тим самим пов'язуючи цифрову рекламу з фізичним оточенням.

Маяки Bluetooth, також відомі як маяки з низьким енергоспоживанням Bluetooth, являють собою невеликі бездротові пристрої, які відправляють сигнал на будь-які знаходяться поблизу інтелектуальні пристрої. iBeacons - це аналог Apple маяків Bluetooth, вперше представлений як частина iOS 7 в 2013 році.

Читайте також:  Як ваш малий бізнес може поліпшити SEO за допомогою контент-маркетингу

Маяки можуть бути використані в маркетингу і рекламі для активації пропозицій або пропозицій щодо конкретних місць, відстеження кроків в фізичне місце розташування або розгортання персоналізованого і своєчасного націлювання оголошень. наприклад, бренд супермаркету Waitrose випробував iBeacons в своїх магазинах, щоб забезпечити підвищення цін для покупців, коли вони перебували біля певного проходу або прилавка з їжею. Австралійський рітейлер Woolworths також використовував маяки, щоб повідомляти персонал, коли покупець «клацни і збери» наближається до магазину, спонукаючи його зібрати замовлення і прискорити весь процес.

Незважаючи на безліч корисних застосувань, у маяків є ряд технічних недоліків. Вони можуть бути дорогими для розгортання та обслуговування у великих масштабах, і їх сигнал може бути заблокований фізичними об'єктами або людьми. Вони також вимагають, щоб клієнти завантажили додаток і включили push-повідомлення для отримання повідомлень, що значно ускладнює процес.

В середині 2010-х років його використання зросла, у той час як технологія все ще була досить новою і цікавою, але останнім час було менше застосувань. Проте, у них є багато можливостей в якості інструменту для об'єднання онлайн і оффлайн маркетингу і розгортання контекстних кампаній, якщо маркетологи можуть подолати перешкоди.

5. геозон

Подібно маяках Bluetooth, геозон дозволяє маркетологам розгортати кампанії на основі розташування або рекламні повідомлення, але в ширшому масштабі. У той час як маяки Bluetooth більш схожі на QR-коди в тому сенсі, що вони активуються поблизу певної точки, геозон покриває ширшу область, наприклад будь-яку точку в межах 100 метрів від центру конкретного будинку. Тим не менш, він як і раніше пропонує багато з тих же переваг, що і можливість активувати кампанію, орієнтовану на фізичне місце розташування - тільки з більш широким діапазоном.

На геозон поширюються деякі з тих же обмежень, що і на маяки, оскільки для отримання повідомлень користувачам як і раніше необхідно підключатися через додаток. Однак геозон не вимагають такого ж рівня додаткового обладнання, установки і обслуговування, як маяки, і, схоже, вони породили ще кілька успішних кампаній.

Один цікавий недавній приклад цього стосується «зворотного геотаргетинга» - в грудні 2018 року Burger King запустив кампанію, в якій будь-який клієнт в радіусі 600 футів від філії McDonald's, у якого на телефоні встановлено новий додаток Burger King, міг придбати Whopper за один цент. , Хоча це, можливо, не обов'язково викрало будь-яких клієнтів у McDonald's, кампанія зібрала велику кількість зароблених засобів масової інформації та послужила просуванню оновленого додатка Burger King з функцією мобільного замовлення.

Модний бренд American Eagle використовував геозон для залучення покупців, які увійшли в парковку торгового центру в свій магазин, пропонуючи їм нагороди, а потім об'єднали це з маяками, щоб запропонувати другий рівень винагороди всім, хто увійшов в гардеробну в магазині, за повідомленнями, потроївши продажу. в результаті .

6. Wi-Fi

Точки доступу Wi-Fi також можна використовувати для відправки повідомлень або реклами про місцезнаходження на мобільний пристрій клієнта. Компанія може створити безкоштовну точку доступу Wi-Fi, до якої клієнти можуть підключитися, і, як тільки вони підключаться і включать її, відправлять їм маркетинг або контент на основі близькості, відслідкують хід і виміряють повторні відвідування.

Деякі з недоліків безконтактного маркетингу на основі Wi-Fi полягають в тому, що настройка для малого і середнього бізнесу може бути дорогої (з роздільними витратами на маршрутизатор, установку, інтернет-послуги та електрику) і що клієнти повинні активувати з'єднання кожен час, Коли вони входять в бізнес - і вони можуть не включити Wi-Fi. Wi-Fi також може бути набагато менш точним у визначенні місця розташування споживачів, ніж щось на зразок маяка, поміщаючи його десь між маяками і геозон, з точки зору того, наскільки широка область, до якої має бути застосовано повідомлення.

Проте, компанії можуть використовувати Wi-Fi маркетинг в поєднанні з іншими технологіями, такими як маяки, щоб звузити це і налаштувати свій маркетинг. Наприклад, Королівський ботанічний сад в Кью використовував безкоштовну точку доступу Wi-Fi для завантаження свого мобільного додатку «Discover Kew». Після завантаження додаток можна використовувати для взаємодії з маяками по всій території і виявлення контенту, адаптованого до місця розташування користувача.

Ваш помічник в в бізнесі рекламно-поліграфічна компанія "АБЕТКА"

(050) 462-02-45

Поділитися цим записом

Додати коментар

Назад до Записи
Русский Українська