Символізм в дизайні

Назад до Записи
символізм в дизайні

Символізм в дизайні

Символізм в дизайні.

Символізм - це використання письмових знаків, форм, зображень і / або фізичних об'єктів, які мають присвоєне їм значення. Вони все навколо нас. Букви, складові слова на цій сторінці, технічно є символами - ми всі згодні з тим, що ці абстрактні позначення є звуки людської мови.

 

типи логотипів

Символи корисні, тому що вони забезпечують візуальне вираження значення. Наприклад, червоний восьмикутник зазвичай означає «стоп», і це може врятувати життя в дорозі, де читання довгих слів на високій швидкості недоцільно. Часто передбачуване значення може бути набагато складніше, ніж окреме слово, а символи сприяють простоті, щоб прискорити розуміння глядачем. Ось чому графічні дизайнери використовують символіку в дизайні для візуального спілкування.

Символізм в дизайні 1

Графічні дизайнери часто не тільки повторно використовують загальні символи в своїй роботі, а й створюють нові оригінальні символи. Наприклад, коли справа доходить до дизайну логотипу, мета полягає в тому, щоб створити унікальну піктограму, яка відображає суть бренду. Щоб зробити це ефективно, важливо розуміти, звідки взялися багато загальні символи і як вони історично грали роль у візуальному мовою.

З урахуванням сказаного, існує величезна кількість символів, які виникали протягом всієї історії людства. Для цілей цієї статті ми згрупуємо символи за трьома узагальнених категорій, розглянемо деякі конкретні приклади і обговоримо способи, якими сучасні дизайнери перепрофілювали їх.

Друк запрошень на вечірку або захід.

Символи природи. Символізм в дизайні
-

Якщо врахувати поширення зображень тварин на наскельних малюнках, стає ясно, що перші люди розуміли своє життя через взаємодію з природою. Це залишилося з нами навіть завдяки розвитку цивілізації і технологій, і майже всі символи мають якусь підставу з благоговіння перед світом природи. Давайте розглянемо кілька загальних категорій символізму природи і то, як вони реалізовані.

Читайте також:  Як говорити публічно ... Навіть якщо ви ненавидите публічні виступи
Сови - один із прикладів тваринної символіки, зазвичай яка уособлювала мудрість.
Сови - один із прикладів тваринної символіки, зазвичай яка уособлювала мудрість.

Символи тварин і середньовічна геральдика. Символізм в дизайні

Символіка тварин зазвичай пов'язує з тваринами певні, персоніфіковані якості. Ці якості створювалися тисячоліттями завдяки міфам і історіям: оманливий змій в Книзі Буття, витончений лебідь з Казок Грімма і повільна і врівноважена черепаха з Басен Езопа. Таким чином, багато хто з цих якостей досить інтуїтивні (хоча вони можуть варіюватися в залежності від культури), наприклад, в західних культурах:

Приклад середньовічної геральдики.
Приклад середньовічної геральдики.
 • Леви символізують королівську владу
 • Голуби символізують мир
 • Бики символізують лють
 • Сови символізують мудрість
 • Собаки символізують вірність

Символи тварин були популяризували геральдичними звинуваченнями в середні століття, коли на щитах і прапорах були зображені герби, що позначають групову приналежність. Хоча використовувалися всі види іконографії (особливо релігійні), найбільш поширеними геральдичними символами були леви, орли, вовки, ведмеді, олені і навіть міфологічні істоти, такі як грифони або дракони, - всі вони були підкріплені декоративними квітковими елементами. Ця традиція збереглася і в сучасному дизайні прапорів, і багато держав і країни використовують певних тварин як репрезентативні талісманів.

Сьогодні дизайнери іноді використовують середньовічну геральдику для брендів - конкуруючих фракцій сучасності. Оскільки герби самі по собі є архаїчними символами, вони корисні для брендів, котрі культивують традиції старого світу, як у випадку сімейного бізнесу або класичних послуг, таких як виноробство. Хоча вони віддають перевагу ілюстративного стилю, дизайнери також можуть використовувати сучасні методи, такі як монолініевий підхід дизайнера Скілліна, представлений нижче, для об'єднання минулого і сьогодення.

Важливим є те, що вони втілюють в собі особливі і унікальні риси особистості завдяки використанню в дизайні продуманої символіки тварин.

Символізм в дизайні 2

Частини тварин також можуть бути ізольовані по їх символічним значенням. Крила часто використовуються для позначення свободи, роги можуть символізувати владу (будучи схожими на корону), а лапи, кігті або бивні можуть символізувати силу.

Читайте також:  Аутсорсинг процесу найму (RPO). Що це таке?

Квіткові символи. Символізм в дизайні

квіткові символи
квіткові символи

Квіткові символи часто наповнюють образи рослин значеннями, пов'язаними з ростом, такими як оновлення, безтурботність і прагнення. Багато з них сягають корінням в поклоніння природі, поширене в древніх релігіях - наприклад, Вузлове дерево кельтської символіки. Але, як і символи тварин, багато рослин історично асоціювалися з певними якостями, такими як:

 • Оливкова гілка як символ миру
 • Трилистий конюшина як символ удачі
 • Роза як символ любові
 • Лілія як символ жалоби
 • Лавр як символ перемоги

Квіткові елементи також можуть служити центром геральдичного заряду.
Квіткові елементи також можуть служити центром геральдичного заряду.

У геральдиці рослини часто мають декоративним чуттям, і сучасні дизайнери, як правило, використовують звивисті лози і коріння в якості елементів обрамлення. Але деякі з них були відносно звичайним явищем в якості основного предмета геральдичних звинувачень, наприклад, троянда в Англії і геральдична лілія у Франції (обидві стали символами монархії в своїх країнах). При розробці квіткових гербів важливо досліджувати ці середньовічні асоціації. Символізм в дизайні

Зображення лотоса поширені в брендах, що займаються здоров'ям і благополуччям.
Зображення лотоса поширені в брендах, що займаються здоров'ям і благополуччям.

Одним з найбільш відомих квіткових символів нового часу була квітка лотоса. У індуїстської та буддійської традиції він символізує божественну чистоту, і боги зображуються сидячими або стоять на одному з них. Його також часто зображують розпростертим з симетричними розкритими пелюстками, які символізують різні чакри, енергію, яка підтримує людське життя. Ці асоціації привели до того, що він став популярним серед творів мистецтва і дизайну, пов'язаних зі здоров'ям і благополуччям.

Чотири стихії та символи зодіаку

Символізм природи в дизайні зазвичай прагне зобразити гармонію і баланс - іншими словами, природу як взаимозависимую екосистему. Цю ідею ілюструють чотири символи стихій: земля, вода, вогонь і повітря. Разом ці елементи викликають Капітана Планету ... е-е, сприяють почуттю благополуччя і цілісності. Окремо кожен з них має свої власні якостями: земля тверда і стійка, вода прохолодна і заспокійлива, повітря легкий і рухомий, вогонь динамічний і сильний. Дизайнери часто зображують їх за допомогою кольору і / або абстрактних ліній.

Елементи природи і їх атрибути уточнюються в знаках зодіаку. Хоча в основі цих знаків лежать зіркові сузір'я, кожен з них представляє різних тварин і збігається з одним з чотирьох елементів:

 • Знак Землі: Телець, Вергілій, Козеріг.
 • Водяний знак: Рак, Скорпіон, Риби.
 • Повітряний знак: Близнюки, Терези, Водолій.
 • Вогняний знак: Овен, Лев, Стрілець.

Точно так же особливості кожного знака зодіаку повідомляють асоціації елемента, до якого він прикріплений. Дизайнери сьогодні часто використовують символи зодіаку - як їх тварин, так і кольору стихій - як скорочень для атрибутів, які втілюють предмет їх дизайну.

Знаки зодіаку сповнені символізму природи, що може бути корисно для дизайну.
Знаки зодіаку сповнені символізму природи, що може бути корисно для дизайну.

символи богині

Рослини і тварини - найбільш очевидні об'єкти символіки природи, але довгий час люди - або, точніше кажучи, боги і богині в людській подобі - уособлювали природу. Добре відомі грецькі приклади включають Артеміду, Пан і Гайю.

Найчастіше вони зливаються в єдину богиню-матір, також відому як Мати-природа. В наші дні дизайнери використовують символи богині як посилання на природу як на благословення, символ мудрості і сили природного світу.

небесні символи
-

Як ми знаємо сьогодні, нічне небо фактично є частиною природи, але здебільшого люди не сприймали це таким чином. Небесний світ далекий, незбагненний, а вночі він пронизаний загадковими знаками і символами. Це часто призводить до того, що небесний символізм в дизайні представляє таємницю і надприродне знамення. Давайте розглянемо деякі з найбільш поширених.

сонячні символи

Сонце, що дає світло і наймогутніший об'єкт на небі, є одним з найвидатніших небесних символів, часто асоціюються з королівською владою. Протягом більшої частини історії він зображувався як ідеальний диск з точкою в центрі, а сам круг символізував цикл підйому і занепаду. Пізніше він перетворився в сферу з хрестом в центрі, щоб позначити чотири сезони, і індуїстська свастика була отримана з цієї версії.

Зрештою, греки подарували нам Сонце Вергіни, яке було попередником загальноприйнятого стилю сонячного символу, який ми знаємо сьогодні: золотий круг з виходять з нього кільцем трикутних променів. Значно пізніше середньовічні лицарі додали сонця особа, назване сонцем в пишноті, з чергуються прямими і хвилястими щитами для прикраси щитів.

 

Для сучасних дизайнерів сонячні символи зазвичай уособлюють силу і радість. Хоча ітерація сонця в пишноті була репопулярізована смайликами, вона як і раніше має тенденцію надавати дизайну тонкий геральдичний відтінок.

Місячні символи. Символізм в дизайні

Тим часом, місяць одночасно і контрастує з сонцем, і доповнює його. У той час як сонце золоте і часто мифологизируется як чоловіче, Місяць часто зображується як срібло і жінка. І Сонце, і Місяць представляють собою цикли, але Місяць зазнає більш драматичні зміни, хоча і передбачувано, кожен місяць. З цієї причини він став символом трансформації.

Сама знакова з цих форм, півмісяць, була символом місяця протягом століть. Оскільки півмісяць - це, здавалося б, неможливе фігура в небі і оскільки він з'являється в холодній темряві ночі, він зазвичай асоціюється з містикою. Сьогодні дизайнери використовують цей символ, щоб надати брендам атмосферу перетворюючої магії.

Однак важливо відзначити, що півмісяць - особливо в поєднанні з ранкової зіркою - часто приписується ісламу після того, як символ був прийнятий в середньовічній геральдиці Османської імперії.

Сузір'я та планетні символи. Символізм в дизайні

Зоряні сузір'я пов'язані з зодіаком, але багато також отримують своє значення з міфологічних казок і їх персонажів, таких як Оріон і Велика Ведмедиця. Увічнення сузір'я часто було божественної нагородою за героїчний пошук або жертву.

У кожної планети також є символи, в значній мірі засновані на своїх римських богів - символи Венери і Марса, є джерелом гендерних символів, - і кожна пов'язана з металом, який дизайнери можуть свідомо використовувати в своїх проектах.

Символізм в дизайні Приклад
Символізм в дизайні приклад диска

Символізм в дизайні логотип

Сузір'я добре працюють в якості фону або рамок в композиціях графічного дизайну, подібно квітковим елементам, які обговорювалися раніше. І навпаки, змальовуючи предмети в зіркових лініях, дизайнери можуть надавати своїм проектам той же міфічний вага, який історики минулого наділяли своїми сузір'ями.

геометричні символи
-

Крім природи і космології, люди історично інтерпретували свій світ через повторювані форми. Це багато в чому пов'язано з розпізнаванням образів: люди природним чином розпізнають повторення в навколишньому світі, і одним з найбільш часто повторюваних елементів є базова геометрія. Символізм в дизайні

Трикутники, піраміди і всевидюче око

Суть простий геометрії в тому, що вона прагне виражати чистоту і баланс, всі з яких дозріли для символічного значення. Багато що з цього абстрактно і засноване на побудові - наприклад, кола можуть представляти нескінченні цикли, а квадрати можуть представляти стабільність.

Трикутники корисні для проектування божественності на дизайн. Промені світла, що виходять від центрального зображення, підтверджують цей ефект. Символізм в дизайні
Трикутники корисні для проектування божественності на дизайн. Промені світла, що виходять від центрального зображення, підтверджують цей ефект.

Однією з найбільш значущих базових форм був трикутник, а точніше його тривимірний аналог: піраміда. Символізм в дизайні

Рівносторонній трикутник - це, по суті, стрілка, що вказує вгору, і вона має тенденцію асоціюватися з божественністю.

Розглянемо поклоніння священним горах, включаючи гору Олімп, гору Синай і гору Фудзі. Стародавні єгиптяни вірили, що небесний Північний полюс в нічному небі був царством богів, і піраміди були побудовані, прагнучи до цієї точки, імовірно, щоб дати померлим шлях в небеса.

Божественна асоціація також є причиною того, що Око Провидіння часто зображується в трикутнику і / або на вершині піраміди. Він являє собою як ідею божества, яке бачить все, так і архітектора всесвіту. Це також можливо щодо Ока Гора, який використовувався в Стародавньому Єгипті для позначення королівської влади.

Символізм в дизайні приклад 45

В наше час очей став символізувати змови через його зв'язки з таємним товариством масонів і його зв'язки з урядом на доларовій банкноті. Багато дизайнерів використовують всевидюче око, щоб припустити, що клієнти є частиною підпільної контркультури або матимуть доступ до ексклюзивних знань після їх зв'язку з брендом.

Сакральна геометрія. Символізм в дизайні

У той час як базові форми можуть містити тонкий сенс у своїй простоті, складна геометрія передбачає математичну точність в рівнянні. Багато в чому математика - це фундаментальне вираження законів, керуючих нашого Всесвіту. Сакральна геометрія, яка є загальним терміном для геометричних символів, що мають духовне значення, може бути зрозуміла як спосіб для древніх людей візуалізувати і використовувати універсальну силу математичних пропорцій. У різних культурах існує безліч священних геометричних символів, але ми назвемо тут деякі з них.

Зображення Інь і Ян Символізм в дизайні
Зображення Інь і Ян

зображення мандали
зображення мандали
Золота спіральна анімація
Золота спіральна анімація
 • Мандала може приймати різні форми, але найпростіша конструкція складається з квадрата з чотирма Т-образними воротами з кожного боку і бінді (центральною точкою). Різні геометричні конфігурації, пелюстки лотоса, кольору і / або зображення божеств виходять від бінді. Значення варіюється в залежності від конструкції, як зазначено в індуїстських писаннях, але мандала зазвичай допомагає в медитації. Символізм в дизайні
 • Інь Ян використовувався в Стародавньому Китаї для позначення взаємозв'язку протиборчих сил за допомогою ідеально пропорційних кривих.
 • пентаграма , Або п'ятикутна зірка, спочатку являла різні католицькі ідеології, такі як п'ять радісних містерій Марії. Пізніше він став символом зла і окультизму, особливо якщо дивитися вниз, так що дві точки розташовані нагорі, що нагадують роги диявола.
  Куб Метатрон, в стороні від того, безперечно крутого назви, складається з серії взаємопов'язаних шестикутників, трикутників і кіл, які утворюють 3D куб в центрі. Подібно ящик Пандори, куб МЕТАТРОН часто символізується як вмістилище божественних знань після функції його тезкі- посланника.
 • трикутник Пенроуза , Хоча і не є священним в повному розумінні, оскільки пов'язаний з будь-якою релігією, був створений в 1930-х роках Оскаром Реутерсвард і являє собою неможливе в геометричній формі.
 • Золота спіраль , Ймовірно, найбільш відома графічним дизайнерам. Це спіраль, створена з використанням золотого перетину, і вона зазвичай використовується в дизайні як допоміжний засіб для визначення пропорцій і композиції.

Друк флаєрів. Друкарня Азбука.

Оскільки існує безліч різних можливих конфігурацій сакральної геометрії, дизайнери повинні досліджувати, використовуючи одну з них для символічного значення. Легко думати про сакральної геометрії як про красиве і складною - як про ювелірному виробі - але пам'ятайте, що вона не даремно називається сакральної геометрією. Символізм в дизайні

Ці символи часто пов'язані з певними культурами і / або релігіями, і ви повинні пам'ятати про свій виправдання використання такого символу в своєму проекті. Це не тільки шанобливо: споживачі, швидше за все, негативно відреагують на бренд, який використовує культурні символи в комерційних цілях.

Припускаючи, що ви зробили це і просувається вперед з сакральної геометрією, в цілому вони корисні для проектування порядку і балансу в композицію дизайну або підтримки деяких основних зображень, таких як ілюстрація.

Створіть свій власний дизайн-символізм
-

Як і всі комунікації, графічний дизайн спирається на символи. Але хоча загальні символи і їх значення мають довгу історію, дизайнери повинні робити більше, ніж просто переробляти ці символи. Часто бути дизайнером означає придумати унікальний символічна мова для бізнесу, щоб споживачі могли зрозуміти їх цінності і те, що відрізняє їх від конкурентів - і все це з першого погляду.

Щоб зробити це ефективно, важливо озирнутися на символи, які були раніше. Якщо ви плануєте використовувати символи в дизайні вашого власного бренду, переконайтеся, що ви працюєте з талановитим дизайнером, який розбирається в символіці.

Ваш помічник в в бізнесі рекламно-поліграфічна компанія "АБЕТКА"

(050) 462-02-45

 

Поділитися цим записом

Додати коментар

Назад до Записи
Русский Українська