Тарілка "Frisbee" з рекламою

Гра в фрісбі - не просто приємна пляжна забава. Для кого-то це ще й серйозний вид спорту. Зародився в США, він поширився тепер по світу - в тарілки грають приблизно в п'ятдесяти країнах.

Невигадливий пластиковий диск, втім, як і саму гру, професіонали називають фрізбі. Цей спортивний снаряд був створений американцем Уолтером Фрідеріком Моррісоном в кінці 1940-х років, як раз в ті часи, коли вся Америка марила про існування інопланетян і НЛО. Першу свою тарілку Моррісон виготовив з металу. Снаряд виявився небезпечним, і Моррісон став експериментувати з пластиком.

Пластикова тарілка вдалася куди краще металевою, вона ковзала по повітрю легко і безшумно, красиво і довго парила над землею. Незабаром Моррісон удосконалив аеродинамічні характеристики свого дітища і змінив дизайн диска. Нова модель ще більш схожа на НЛО - у тарілки були купол, ілюмінатори і навіть планетарні кільця, за що її і назвали Pluto Platter ( «Тарілка з Плутона»).

довгий час саме ця модель вважалася еталоном літаючих тарілок. Масовим випуском тарілок Моррісона зайнялася фабрика іграшок в Сан-Габріелі. Американці від малого до великого були охоплені новим захопленням, тарілки стрімко розліталися з прилавків магазинів і злітали в повітря в усіх кінцях країни.

Новинка не здивувала тільки студентів. Вони-то давним-давно розважалися перекиданням тарілочок, носячи просторами університетських містечок і кампусів. Мовою студентів це називалося «грати у фрізбі», тому як на роль літаючих дисків якнайкраще підходили тонкі металеві підкладки з-під пирогів кондитерської компанії Frisbie Pie Company.

Дізнавшись про те, що назва снаряду вже придумала молодь, виробники дисків запатентували його, замінивши в написанні слова всього одну голосну. Так що назва промислового зразка звучало цілком по-студентському, а писалося інакше - frisbee. До кінця 1950-х років в Америці випускалися вже десятки тисяч фрізбі. Досхочу накидати тарілками, найбільш активні американці стали вигадувати різноманітні ігри з фрізбі.

Одні були схожі на бейсбол, інші - на гольф, але найбільшу популярність придбала абсолютно самостійна гра під назвою Ultimate Frisbee (буквально це можна перевести як «повний фризбі»). З'явилася вона в 1960-х роках і поступово зросла в професійну командну гру з усіма витікаючими наслідками - рейтингами, чемпіонами та чемпіонатами.

У США майже в кожному коледжі є своя команда гравців у фрізбі. Відома Ultimate Frisbee і в багатьох європейських країнах. А приблизно 12 років тому дісталася вона і до України. Грають у фрізбі на трав'яному газоні або на майданчику в критому залі. У команді - по 7 чоловік. Гравець команди, що захищається запускає диск в напрямку нападаючої.

Якщо гравцеві вдається зловити тарілку в зоні суперника, його команді нараховується очко. І тоді диск в гру вводить виграла очко команда. Роблячи пас, гравець повинен обертатися на місці на одній нозі. Час «запуску» диска обмежена - якщо за 10 секунд гравець не введе тарілку в гру, вона переходить до іншої команди.

Взагалі, кажуть, що в цій грі немає ні правил, ні суддів. Основний її принцип - дотримання «духу гри». Головне - поважати гравця протилежної команди, ні в якому разі не заважати йому і бути чесним із самим собою. Ніякої агресії, ніяких нападок на суперника.

Вся філософія фризбі полягає в тому, щоб всі учасники отримали задоволення від гри і змогли в повній мірі розкритися, продемонструвавши майстерність володіння диском. Коли виникають якісь суперечки, гравці дозволяють їх самі, без сторонньої допомоги.

Якщо один учасник гри завадив іншому зловити диск, то оголосити про порушення може як потерпілий, так і сам порушник. Після оголошення фолу гра повертається на «хід» назад і з поля при цьому нікого не видаляють.

До речі, ці джентльменські правила були встановлені ще в ті давні часи, коли студенти кидали один одному примітивну «бляшанку» з-під солодкого пирога - снаряд був настільки небезпечний, що головним і необхідною умовою гри були взаємні увагу і повага.

Літаюча тарілка "Фрісбі" - відмінний сувенір для брендів, що випускають напої, продукти харчування, корми для собак, косметичні засоби для засмаги і товари для відпочинку на пляжі і на відкритому повітрі. Ігри з фрісбі стають все більш популярними (пляж, пікнік, прогулянки), а тому виріб приверне увагу багатьох.

Вартість виробу: 39,90 грн.

Нанесення прораховується окремо, залежить від кількості кольорів і складності макета.

 

Русский Українська