Трафаретний друк - один з найпопулярніших методів створення шовку з елегантним малюнком - це традиційний високоточний процес друку, який використовується багатьма продавцями і виробниками по всьому світу.

Трафаретний друк використовується понад 100 років як в комерційній індустрії для друку зображень і малюнків на одязі та аксесуарах, так і в художньому секторі для втілення творчих задумів в життя.

Цей традиційний метод друку і раніше залишається одним з найпопулярніших на сьогоднішній день, і існує безліч вагомих причин, за якими трафаретний друк часто більш вигідна, ніж альтернативні процедури, такі як цифровий друк.

Трафаретний друк Азбука

 

Що таке трафаретний друк?

Трафаретний друк - це, по суті, процес перенесення малюнка на простий шматок шовку з використанням штучних трафаретів і чорнила. Це повільний і кропіткий процес, що вимагає високого рівня навичок, але приголомшливі результати неможливо перевершити.

Шовк з красивим малюнком можна знайти всюди, від домашніх меблів до одягу, яку носять висококласні моделі подіумів, але всі ці шовку спочатку були простий тканиною, а потім були перетворені за допомогою друку.

Чому використовується трафаретний друк?

Трафаретний друк популярна завдяки високій якості зовнішнього вигляду, який вона зазвичай створює в готової продукції. Товстий шар завданих чорнила лягає поверх тканини, а не вбирається в матеріал, і, як правило, забезпечує різку гладку поверхню.

Натуральні тканини - ідеальний кандидат для трафаретного друку, оскільки вони, як правило, вбирають чорнило набагато краще, ніж штучні тканини, тому трафаретний друк ідеально підходить для шовку. Незважаючи на технологічні досягнення, які означають, що тепер ми можемо друкувати набагато швидше і ефективніше за допомогою цифрового друку, трафаретний друк, як і раніше займає своє місце завдяки запропонованим нею результатів.

Покроковий процес трафаретного друку

Трафаретний друк може виконуватися різними способами, але основна техніка залишається незмінною. Тривалий процес включає в себе різні кроки для досягнення бажаних результатів. Нижче наводиться загальна схема методу трафаретного друку.

1. Створення дизайну

дизайни для друку на тканині

 

Перш за все, малюнок, який буде надрукований на тканині, друкується на прозорій ацетатної плівці, яка буде використовуватися для створення трафарету або трафарету.

2. Підготовка екрану

Метод отримав свою назву від використання екрану для друку дизайну. Тут немає універсального підходу, і вибір правильного сітчастого екрану включає оцінку складності дизайну, який буде надрукований, і матеріалу, на якому він друкуватиметься. ТРАФАРЕТНИЙ ДРУК

Після вибору сітчастого екрану на нього наносять шар светореактівной емульсії.

3. Відкриття емульсії

Прозора ацетатна плівка, що утримує дизайн, потім обережно поміщається на сітчастий екран з емульсійних покриттям. Його поміщають під дуже яскраве світло, який змушує светореактівную емульсію укріпляти і розвиватися. Це важливий крок у створенні відбитка дизайну, так як будь-які області екрану, які покриті дизайном, залишаться в рідкій формі. ТРАФАРЕТНИЙ ДРУК

Цей крок стає більш складним, якщо в дизайні задіяно кілька кольорів, оскільки для кожного окремого кольору повинні використовуватися окремі екрани. Ось чому високоточний процес вимагає висококваліфікованих принтерів, оскільки кожен трафарет повинен бути ретельно розроблений для кожного кольору, а потім точно вирівняний, щоб гарантувати, що остаточний дизайн точно відповідає оригіналу.

4. Створення трафарету.

Екран повинен знаходитися під світлом протягом певного часу, перш ніж емульсія затвердіє на будь-яких ділянках, не вкритих дизайном. Щоб залишити чіткий відбиток дизайну на екрані, будь-яку емульсію, що залишилася в рідкій формі, необхідно ретельно змити.

Як тільки екран виявиться в положенні, при якому залишається тільки затверділа емульсія, він буде ретельно висушений, і принтер зможе внести будь-які необхідні виправлення вручну, щоб гарантувати, що відбиток буде якомога більш точним. Це буде означати, що у принтера залишився готовий трафарет для друку.

5. Підготовка до друку

Шовк для друку лягає на друкарський верстат (Ми використовуємо автоматичний ротаційний карусельний принтер) , І трафарет обережно поміщається зверху в бажане положення, готове до друку.

6. Друк

Ось тоді-то і оживає друкований дизайн! Трафарет опускають на друковану дошку над шматком шовку. Товстий шар чорнила бажаного кольору наноситься на верхню частину екрана, а ракель (Гумове лезо, прикріплене до довгої металевої ручки) використовується для протягування чорнила по всій довжині екрану, покриваючи весь трафарет.

трафаретний друк - нанесення фарби

 

Це працює так: чорнило проштовхуються через відкриті ділянки трафарету і переходять на шовк під ним, залишаючи малюнок чорнила в бажаному дизайні. Це можна повторити стільки раз, скільки необхідно, використовуючи один і той же трафарет, якщо потрібно створити кілька продуктів.

Як тільки замовлення буде виконано і трафарет більше не знадобиться, трафарет буде промитий спеціальною рідиною для видалення затверділої емульсії, після чого сітка буде готова до повторного використання для виготовлення нових трафаретів.

7. Перевірка якості та оздоблення

Нарешті, чорнило тверднуть, пропускаючи шовк через спеціальну сушарку, щоб отримати гладку, стійку до кольору поверхню. Кінцевий продукт буде перевірений і ретельно промитий, щоб видалити всі сліди залишків емульсії і переконатися, що він готовий до використання.

Трафаретний друк v цифровий друк

Основна відмінність між методами трафаретного друку і цифрового друку полягає в тому, що трафаретний друк вимагає виготовлення печатки, на відміну від прямого копіювання дизайну, як при цифрового друку.

На відміну від цифрового друку, трафаретний друк виконується повністю вручну від початку до кінця і вимагає великої процедури налаштування перед кожною печаткою. У зв'язку з цим трафаретний друк зазвичай резервується для великих оптових замовлень, щоб забезпечити рентабельність цього процесу. Для менших обсягів замовлення, як правило, найкращим методом є цифровий друк.

Цифровий друк переносить дизайн на шовк з допомогою спеціального принтера для тканини, який працює аналогічно стандартної струминного друку. Завдяки застосовуваної технології оптимізації цифровий друк, Як правило, більш ефективна, ніж трафаретний друк, при роботі зі складними, деталізованими малюнками, що включають кілька квітів. Хоча трафаретний друк дозволяє використовувати більше одного кольору, існує обмеження на кількість використовуваних квітів.

Використання комп'ютеризованих зображень замість необхідності створювати окремі трафарети в цьому випадку означає, що цифровий друк краще для відтворення більшої кількості фотографічних дизайнів.

Переваги трафаретного друку

Трафаретний друк є найкращим методом для багатьох виробників і дизайнерів по ряду причин, включаючи такі ...

яскраві результати

Незважаючи на обмеження використання декількох кольорів в одному дизайні з трафаретним друком, кольоровий висновок, який дає цей метод, є одним з його основних переваг.

Нанесення товстого шару чорнила безпосередньо на тканину при трафаретного друку зазвичай дає набагато більш інтенсивні і яскраві результати, ніж кольорові точки в стилі CMYK, використовувані в цифрового друку. Отже, якщо потрібно, щоб відбиток був особливо жирним і яскравим, трафаретний друк буде кращим вибором для досягнення бажаних результатів.

Виробництво фарб трафаретний друк

 

текстуровані ефекти

Точно так же, якщо для друкованого дизайну потрібно ефект рельєфної текстури, це може запропонувати тільки трафаретний друк. Завдані товсті шари чорнила дозволяють дизайну домогтися тривимірного зовнішнього вигляду.

великі кількості

Як ми згадували раніше, трафаретний друк зазвичай призначена тільки для великих партій через високі витрати на установку.

Однак це також може працювати в його користь як перевага - оскільки після створення трафарету його можна використовувати знову і знову для сотень або навіть тисяч однакових відбитків. Це означає, що тривале час настройки застосовується тільки при первісному створенні екрану, а повторні проекти, як правило, виконуються швидше і ефективніше в майбутньому.

 

Так само друкарня АБЕТКА виготовляє:

КНИГИ

БЛОКНОТИ

Папки на кільцях