Все, що ви коли-небудь хотіли знати про дизайн кіберпанку

Назад до Записи
дизайн кіберпанк

Все, що ви коли-небудь хотіли знати про дизайн кіберпанку

Коли ви думаєте про дизайн кіберпанку, ви, ймовірно, уявляєте неонові вогні, хмарочоси і антиутопічні фони. Це все правда, але кіберпанк набагато більше, ніж це.

Це багате культурне рух, що охоплює кіно, моду і дизайн, Народжене в жанрі наукової фантастики. Кіберпанк часто називають «хай-теком з низьким рівнем життя» - в основному світ передових технологій, населений людьми, які не можуть дозволити собі розкіш. Як і всі тренди в дизайні, естетика Cyberpunk поступово зникала, але протягом останніх кількох років переживала значне відродження.

2020 рік грає життєво важливу роль для кіберпанку. Багато оригінальних романи і гри про киберпанке були створені в той час, Коли ми живемо. У 2019 Рідлі Скотт буде грати в « Той, що біжить по лезу" , Класична гра вісімдесятих « Кіберпанк 2020 » і класична манга кіберпанку « Акіра » відбулися в 2019 році. У 2020 році також очікується довгоочікуваний випуск рольової гри « Кіберпанк 2077 » . Сьогодні ми також бачимо кіберпанк, вбудований в сучасний графічний дизайн, Моду і кіно.

Cyberpunk 2077 відеогра
Довгоочікувана відеогра Cyberpunk 2077 через Forbes

Коротка історія кіберпанку
-

У світі після Другої світової війни використання електроніки стало більш помітним в сучасному житті. Люди, природно, почали дивитися в майбутнє і уявити світ, в якому винахід робототехніки стало більш досконалим. Це надихнуло покоління письменників-фантастів і художників на те, щоб передбачити майбутнє, починаючи з « Мрії про електричні вівці »від Philip.K Dick's Do Androids .

Було б неможливо згадати кожну основну частину мистецтва кіберпанку, проте ми проведемо вас через короткий огляд його походження і розвитку за десятиліття, щоб ми могли краще зрозуміти актуальність кіберпанку в сучасному дизайні.

1968 - Філіп До Дік Чи мріє Андроїд про електричні вівці?

Можливо, перше в історії літературний твір про киберпанке, Philip.K Dick's Do Androids Dream of Electric Sheep,  стало каталізатором, який поклав початок піджанру наукової фантастики кіберпанку.

Андроїд мріє про електричні вівці? Філіп К. Дік

1982 - той, що біжить по лезу Рідлі Скотта

Рідлі Скотт 1982 шедевр Blade Runner був заснований на Philip.K Діка роману андроїди Сон овець . "Той, що біжить по лезу" темний і піщаний, всипаний блискучими вогнями міських хмарочосів.

Туманне антиутопическое LA Blade Runner в основному було задумано дизайнером концептом Сідом Мидом, який пізніше буде працювати над Aliens і Tron, не кажучи вже про те, щоб надихнути майбутнє покоління дизайнерів кіберпанку.

Наукова фантастика - реальність з випередженням графіка 

- Сід Мід, дизайнер концепції Blade Runner
Bladerunner Рідлі Скотт Плакат
Культовий плакат "Той, що біжить по лезу леза" за допомогою вантажних постерів

1984 - Нейромант Вільяма Гібсона

Дебютний роман Вільяма Гібсона « Нейромант » є одним з найвідоміших творів кіберпанківського фантастики, коли-небудь написаних. Відповідальний за придумування терміна «кіберпростір», Нейромант також справив великий вплив на блокбастер 1999 року «Матрикс» . В це час дизайн обкладинки книги під впливом кіберпанку знаходить свій ритм, використовуючи методи аерографії і сміливі колірні схеми.

Читайте також:  Що таке електронний маркетинг і навіщо він потрібен моєму бізнесу?
Нейромант Вільям Гібсон
Культовий класичний Нейромант через Вікіпедію

1988 - Akira

неймовірна анімація Акіри все ще візуально насичена і вражаюча через 30 років після її дебюту. Спочатку манга, створена Кацухиро Отомо, Akira сильно вплинула на незліченних художників від Уеса Андерсона до Каньє Уеста .

Акіра постер

1988 - викрадач

Робота Акіри також надихнула роботу відеоігри Каном « Snatcher » . Snatcher - це графічна пригодницька гра, заснована на аніме, а також на сюжеті і дизайні кіберпанку.

Cyberpunk 2077 відеогра

1999 - матриця

матриця перебувала під сильним впливом Нейроманта Вільяма Гібсона і була встановлена ​​на рубежі століть. випуск «Матриці» збігся з глобальним страхом змови перед «Міленіум Баг», явищем, коли користувачі комп'ютерів і програмісти вважали, що комп'ютери перестануть працювати 31 грудня 1999 року.

матриця постер

1980-і-1990-і - журнал Mondo 2000

Mondo 2000 був журналом кіберкультури, виданим в Каліфорнії в 1980-х і 1990-х роках. Він охоплював теми кіберпанку, такі як віртуальна реальність, і зробив величезний вплив на заснований пізніше журнал провідна . 3D дизайн і грайлива друкарня стали більш експериментальними і нетрадиційними, особливо в 90-х роках.

Журнал Mondo 2000

Кіберпанк в сучасному дизайні
-

Кіберпанк став трохи кітчем в світі дизайну після настання тисячоліття, проте в 2020 році настав великий ренесанс кіберпанку. Естетика робить модним і актуальним повернення.

Елон Маск тільки що випустив свій Cybertruck, зірка Матрі x Кіану Рівз грає головну роль у відеогрі Кіберпанк 2077, і неоновий зелений, здається, з'являється всюди, куди б ви не подивилися.

Кіберпанк як тенденція дизайну не обов'язково повинен включати типові стежки, такі як міські антиутопії і літаючі автомобілі. Сьогодні сучасні дизайнери використовують ідеології кіберпанку як трамплін, щоб вплинути на їх роботу. Нетрадиційні макети графічного дизайну, цифрова поліпшена друкарня і сміливі колірні схеми в даний час надзвичайно популярні, що дає захоплюючий і кілька тривожний погляд в майбутнє.

Давайте подивимося на деяких сучасних художників, які експериментують з впливом кіберпанку.

Співчуття дістопіі дизайнера Мішеля Кленсі

німецький графічний дизайнер Мішель Кленсі впевнено використовує класичні стежки кіберпанку, такі як пролетіческій дизайн і «емпатія-дістопія» - ідея, вперше досліджена в фільмі Філіпа К. Діка « Мрія про електричні вівці на андроїд » ?

Читайте також:  Сторінка «Про нас» розірваний: який контент вам слід включити?

Клансі знаходиться на передньому краї впровадження кіберпанку в сучасний дизайн, Використовуючи п'янке поєднання кіберкультури і футуризму 90-х років в своєму дизайні.

Мішель Кленсі графічний дизайн

Цифрова поліпшена друкарня Бруль Амадо

В даний час всюди можна побачити вплив кіберпанку в сучасному графічному дизайні. Шукайте гучні контрастні колірні схеми, Нетрадиційні макети і грайливу цифрову типографіку, яка не підкоряється традиційними правилами. Дизайн плакатів Бруль не має чіткої структури. Контрастні неон, доповнені зернистої текстурою, є прекрасним прикладом ностальгічного футуризму у всій красі.

Bráulio Amado графічний дизайн

Знайомі піщані антиутопічні сцени А3

A3 привносить похмуру похмурість антиутопического майбутнього і класичних кіберпанк-неонов в їх дизайн логотипу для Thirst Kitchen. Це зображення має розумної здатністю змусити вас відчути себе втікачем в «біжить по лезу » Рідлі Скотта.

Жага кухні логотип

Хуей Ен Хван використання неонов

Журнал Wired розповідає про те, як з'являються технології впливають на культуру, економіку і політику, тому цілком логічно, що Хуе Ен Хван представить свій впізнаваний і продуманий графічний дизайн і неонові зображення на обкладинці журналу Wired в жовтні 2018 року.

Провідна обкладинка журналу

Впевнене зіткнення від Вукна

Вукн викидає книгу правил, використовуючи сміливі контрастні кольори, неортодоксальні розкладки і конфліктуючі шрифти, Щоб створити відчуття справжнього кіберпанку.

Кіберпанк надихнув кислотні кольори

Акіра-еск ілюстрації Винне Арт

Ця ілюстрація Біллі Ейліша від Vinne Art - ідеальне втілення кіберпанку 18-річної суперзірки. Слизові зелені коріння від Billie за своєю суттю панковские і навіть надихнули Dries Van Noten восени на подіумі 2020 року. Цикл трендів ніколи не закінчується!

Кіберпанк Біллі Ейліш

Футуристичний ефект Глюка Джона Баятула

Використання ефектів ґлітч - відмінний спосіб привнести в будь-який дизайн тривожне футуристичне відчуття, додавши при цьому глибину і текстуру. У дизайні логотипу Джона Байатула для відеоігри також використовуються неонові підписи кіберпанку.

Логотип з ефектом ґлітч

Нова ера кіберпанку
-

Реальність 2020 року, про яку спочатку писали Філіп К. Дік і Вільям Гібсон, може (поки) Більше не показувати літаючі машини, але ми живемо в іншій антиутопії, Коли люди весь день дивляться на свої екрани, в політичні кампанії можна маніпулювати через Інтернет, і ви можете надіти гарнітуру, щоб повністю змоделювати інший світ. Присутність дизайну кіберпанку в нашому поточному соціальному кліматі відчувається як ніколи актуально.

Ваш помічник в в бізнесі рекламно-поліграфічна компанія "АБЕТКА"

(050) 462-02-45

Поділитися цим записом

Додати коментар

Назад до Записи
Русский Українська