Вибірковий УФ-лак і тиснення фольгою. Як налаштувати файли?

Назад до Записи

Вибірковий УФ-лак і тиснення фольгою. Як налаштувати файли?

Вибірковий УФ-лак і тиснення фольгой- покрокове керівництво по налаштуванню файлів Adobe Illustrator.

Додавання вибіркового УФ-лаку і елементів з фольги в ваш дизайн - відмінний спосіб зробити вашу друковану продукцію більш висококласної і вишуканою. Але для того, щоб досягти бажаного кінцевого результату і дійсно зробити таку друковану продукцію, вам потрібно дещо знати про те, як правильно налаштувати файли для друку. Незважаючи на те, що УФ-друк і друк фольгою існують вже кілька десятиліть, вони потрібні тільки для певних типів продуктів, тому навіть у досвідчених графічних дизайнерів можуть виникнути проблеми з налаштуванням файлів для друку просто тому, що вони роблять це вперше.

Правила настройки файлів вибіркової УФ-друку і друку фольгою нескладні, але вони строгі, і якщо ви графічний дизайнер, знання цього і правильна настройка файлів - важлива частина вашої роботи.

У демонстраційних цілях припустимо, що ми розробляємо ярлик і хочемо, щоб він виглядав так:

Дизайн бирки надрукований cmyk. Вибірковий УФ лак

У цьому випадку наш файл Abode Illustrator буде виглядати приблизно так:

Файл Adobe Illustrator cmyk. Вибірковий Уф лак

Тут важливо відзначити, що всі елементи дизайну знаходяться на одному шарі. І це дуже важливо, тому що основний принцип настройки файлу: зберігайте елементи дизайну CMYK / Pantone на одному шарі, а точкові об'єкти UV / фольги на окремому шарі.

конгревне тиснення

Додавання УФ-шар. Вибірковий УФ-лак

Вибірковий УФ-лак в основному означає нанесення покриття на певну область малюнка, а не на всю поверхню паперу.

Припустимо, ми хочемо додати глянсове покриття на логотип і рамку нашого ярлика. Для цього нам потрібно створити новий шар, який буде містити тільки ті об'єкти, на які ми хочемо завдати покриття.

Отже, перш за все створіть новий шар і назвіть його «Spot UV». Потім нам потрібно вибрати всі об'єкти, які ми хочемо покрити (в даному випадку логотип і рамка), скопіювати ці об'єкти, натиснувши CTRL / COMMAND + C, потім клацнути новий шар «Spot UV», щоб зробити його активним, а потім перейдіть в РЕДАКТИРОВАТЬ / вставити НА МІСЦІ. Ця дія дублює логотип і рамку і поміщає їх в один і той же місце на монтажній області, але дублікат буде на новому окремому шарі. Залишилося тільки зробити всі об'єкти на шарі «Spot UV» чорними (100% K).

Встановіть УФ-шар на 100% чорний. Вибірковий Уф лак
Встановіть УФ-шар на 100% чорний

Забезпечення 100% K для всіх об'єктів є важливим кроком, тому що оператору додрукарської підготовки необхідно створити окрему друковану форму для покриття, і цей чорний шар дозволить їм зробити пластину зі 100% суцільним покриттям.

Нагадаємо, весь ваш дизайн повинен знаходитися на шарі, що містить ваші об'єкти CMYK або Pantone, а ваш вибірковий УФ-лак повинен містити копію об'єктів, на які ви хочете нанести покриття, зроблене 100% K. Під час процесу друку ваше зображення CMYK / Pantone буде надруковано першим, а вибірковий УФ-лак буде завдано поверх друкарської фарби.

Додавання шару фольги. Тиснення фольгою.

Що, якщо ми хочемо, щоб наш логотип і рамка були покриті золотою фольгою, а не надруковані чорнилом?

Принцип залишається тим самим - ми розмістимо всі кольорові елементи на одному шарі, а фольгові елементи - на окремому шарі.

Почнемо зі створення нового шару, назвемо його «Золота фольга».

новий шар в adobe

На даний момент наш новий шар фольги порожній. Тепер нам потрібно перемістити логотип і рамку зі шару CMYK на шар фольги. Зверніть увагу, що тепер, на відміну від створення точкових УФ-шарів, нам не потрібна версія логотипу CMYK і рамка на шарі CMYK. Ми хочемо, щоб на них була нанесена фольга, і все, що знаходиться під золотою фольгою, більше не буде видно. Ось чому ми не копіюємо логотип і рамку, ми перемещаем їх з одного шару в інший.

Виберіть об'єкти, які ви хочете запечатати (в нашому прикладі це логотип і рамка), натисніть CTRL / COMMAND + X, щоб вирізати ці об'єкти з шару CMYK, клацніть шар «Золота фольга» і потім перейдіть в РЕДАКТИРОВАТЬ / вставити. МІСЦЕ.

Налаштування файлу. тиснення фольгою
Налаштування файлу. тиснення фольгою
Налаштування файлу для тиснення фольгою шар фольги
Налаштування файлу для тиснення фольгою шар фольги

Так само, як і з точковим покриттям, тепер нам потрібно прояснити, що це шар фольги і що в цій частині зображення не буде використовуватися друкарська фарба, а буде фольга. Для цього нам потрібно створити новий зразок кольору.

Перейдіть в ВІКНО / ЗРАЗКИ, щоб активувати палітру «Зразки» і зробити її видимою. Створіть новий зразок:

Налаштування файлу для тиснення фольгою новий зразок
Налаштування файлу для тиснення фольгою новий зразок
Назвіть зразок Gold. Для «Тип кольору» виберіть «Плашковий колір», А для« Режим кольору »виберіть«CMYK». встановіть значення CMYK на 100% K.
Налаштування зразка шару фольги
Налаштування зразка шару фольги

Виділіть всі об'єкти на шарі «Золота фольга», а потім натисніть на новий зразок кольору, який ми тільки що створили, щоб застосувати цей зразок до вибраних об'єктів.

Шар фольги застосувати новий зразок

Тепер у нас є елементи кольору і фольги, розділені і налаштовані належним чином, кожен на своїх окремих шарах і з застосованим зразком кольору «Золотий».

Єдине, що залишилося зробити на цьому етапі, - це експортувати готові до друку файли PDF. Кроки по створенню PDF-файлів однакові, незалежно від того, чи працюєте ви з точковим УФ-шаром або шаром фольги.

  • Вимкніть видимість шару плями / фольги і залиште видимим тільки шар CMYK / Pantone
  • Перейти в Фото / ЗБЕРЕГТИ ЯК
  • Виберіть тип файлу PDF у спадному меню і виберіть папку призначення, натисніть ЗБЕРЕГТИ.
  • У новому діалоговому вікні для попереднього встановлення Adobe PDF виберіть «Якість друку».
  • На вкладці "Мітки і обрізки" встановіть прапорець "Використовувати параметри випуску за обріз".
  • Натисніть ЗБЕРЕГТИ PDF

Друк налаштувань файлу PDF

Налаштування файлу PDF для друку - обрізка

Ваш шар CMYK / Pantone тепер збережений як готовий до друку файл PDF. Потім вимкніть видимість цього шару, включите точковий шар УФ / фольга і повторіть ті ж кроки. У підсумку ви отримаєте два файли PDF, один з яких містить ваші ілюстрації CMYK / Pantone, а інший - з точковим покриттям або елементами фольги.

Читайте також:  Як стати автором? Від написання до публікації книги

Поділитися цим записом

Додати коментар

Назад до Записи
Русский Українська