Закон попиту і пропозиції. Згідно базовим економічним принципам, ціна вашого продукту або послуги визначається попитом і пропозицією. Це сумний факт, який багато хто з нас намагаються заперечувати, але наука є:

попит і пропозиція

Попит і пропозиція:

 • П - ціна
 • Q - кількість товару
 • S - поставка
 • D - попит

Чотири основних закони попиту і пропозиції:

 1. Якщо попит збільшується, а пропозиція залишається незмінним, то це призводить до більш високої рівноважної ціною і більшій кількості.
 2. Якщо попит зменшується, а пропозиція залишається незмінним, то це призводить до зниження рівноважної ціни і зменшення кількості.
 3. Якщо пропозиція збільшується, а попит залишається незмінним, то це призводить до зниження рівноважної ціни і збільшення кількості.
 4. Якщо пропозиція зменшується, а попит залишається незмінним, то це призводить до більш високої рівноважної ціною і меншій кількості.

Я не впевнений в вас, але мені не подобаються ці економічні принципи. Я не вірю, що вони правдиві, і ви не повинні ... якщо ви не хочете, щоб вони були правдою для вас. Якщо ви готові мислити і діяти стратегічно, ви можете легко маніпулювати законами попиту та пропозиції. Однак повинно бути дивно дізнатися, що, маніпулюючи законами попиту та пропозиції, ви можете отримувати більше прибутку за меншу час і з набагато меншими головними болями. Закон попиту і пропозиції

Управляти попитом і пропозицією на самому ділі нескладно, оскільки тут задіяні тільки дві змінні: попит и пропозиція . Якщо ви зможете отримати контроль над цими двома змінними, ви зможете отримати контроль над своєю ціною і маржею прибутку. За останні три з половиною роки я став серйозним учнем у вивченні того, як кинути виклик закону попиту і пропозиції, і результати приголомшують. Наша середня ціна веб-сайту зросла з менш ніж 1000 доларів США до більш ніж 4000 доларів США, а наша маржа знизилася з менш ніж 10% до звичайного в діапазоні від 30% до 40%, і все це завдяки урокам, які я вивчив.

Організуйте свої ідеї заробляння грошей в одному місці у всіх додатках для документів, які ви використовуєте.

Урок № 1: позиціонування себе як рідкісний товар. Закон попиту і пропозиції

Діаманти - рідкісний товар, вірно? Неправильно! Насправді, деякі з найбільших виробників алмазів у світі мають сховища, повні алмазів, і якщо б вони випустили їх на ринок, ціни на алмази різко впали б. Таке сприйняття рідкісних діамантів почалося з блискучого маркетингу, проведеного De Beers. Можливо, ви чули знаменитий слоган, який вони придумали: діамант - це назавжди. Фактично, у 2000 році журнал Advertising Age назвав «A Diamond Is Forever» найкращим рекламним слоганом двадцятого століття.

По суті, De Beers і інші алмазовидобувні компанії позиціонували себе так, як їх перспективи хотіли відчувати. Вони розуміли, що їх перспективи хочуть відчувати себе успішними, важливими, краще за інших, турботливими і відданими. De Beers переконалася в тому, що її позиція відповідає бажаним перспективам, а потім просто оголосила про це.

Як ви думаєте, що трапилося б з De Beers, якби його магазини знаходилися в поганій частині міста і мали дірки в килимі, грубих торгових представників і діаманти вагою в один карат, починаючи з 10 доларів? Якщо ви здогадалися, що вони відразу ж зіпсували б статус рідкісного товару, який вони так старалися отримати, ви абсолютно праві. Тим не менш, це саме те, що роблять більшість підприємців. Ми відважно працюємо над тим, щоб позиціонувати і продавати наш продукт або послугу, і ми руйнуємо всі наші зусилля через одну або двох простих речей.

Урок № 2: Отримайте контроль над пропозицією. Закон попиту і пропозиції

Ні, я не прихильник того, щоб ви брали участь в монополістичної практиці, хоча повідомляється, що саме такий підхід прийняв De Beers. Повідомлялося навіть, що De Beers придбала великі запаси алмазів у своїх конкурентів і просто накопичувала їх для того, щоб отримати контроль над поставками алмазів.

Отже, як підприємець з обмеженим бюджетом, які кроки ви можете зробити, щоб взяти під контроль постачання вашого продукту або послуги на ринок? Чи реально для нас думати, що ми можемо коли-небудь контролювати поставки? Відповідь рішучий «ТАК!» Однак, щоб зробити це, ви повинні спочатку уважно розглянути і обдумати свою позицію на ринку.

Наприклад, я уявляю, що перші кроки Ніка Суінмёрна звучали приблизно так: «Гей, у мене є відмінна ідея відкрити магазин взуття, який продає взуття онлайн. Тобі цікаво бути його частиною? А потім я представляю, що він почув трохи тиші ... і БАГАТО «НІ». Зрештою, хто в здоровому глузді купив би взуття, не маючи можливості побачити їх, доторкнутися до них і, найголовніше, приміряти їх?

тені Се, відомий тепер тим, що взяв Zappos з важкою компанії в компанію з доходом понад 1 мільярд доларів, майже видалив оригінальну голосову пошту Ніка Суінмурна, змусивши його інвестувати в компанію. Чому? Тому що ви можете купити взуття де завгодно! Ви ніяк не можете контролювати постачання ... або є? Закон попиту і пропозиції

Якщо ви знайомі з Zappos, задумайтеся на хвилину про те, як вони успішно контролювали поставки. Є ваші приклади? Ось мій:

 • єдиний доступ - Ви можете купити взуття в тисячах місць, але якщо ви купуєте взуття в Zappos, є тільки одне місце, де ви можете зробити це, і це Zappos.com.
 • Здавалося б, Endless Inventory - Звичайно, ви можете купити нову пару черевиків у вашому місцевому магазині, але чи є у них 3251 різних черевик, з яких ви можете вибрати? Я так не думаю.
 • Дивно чудовий сервіс- Немає нічого гіршого, ніж піти в магазин, щоб купити ці нові черевики, і, приїхавши туди, мати торгового представника, щоб почати розголошувати всі причини, чому сьогодні найгірший день у його житті. Ви чуєте, що по дорозі на роботу зламалася його машина (правда, не його, а подруги). Він повинен був подорожувати автостопом, щоб дістатися до роботи, і, якщо пощастить, хлопець, який його підібрав, знав свою подругу. Мало того, що він знав її, але він знав її дуже добре ... дуже добре. Ваш торговий представник продовжує розповідати вам всі подробиці про бійку між ним і одним хлопця його подруги ... і всі причини, чому він знав, що його подруга була волоцюгою. Все це відбувається, коли ви сидите, чекаючи, коли він отримає черевики, а ваші двоє дітей зайняті знищенням взуттєвого відділу. Заппос розумів важку роботу (для деяких) поїздки в магазин взуття та зазвичай погане обслуговування. Отже, якщо ви хочете дивно чудовий сервіс при покупці взуття, вам потрібен Zappos. Закон попиту і пропозиції
 • Шокуюча політика повернення - більшість знайоме з сумно відомою історією повернення шин Nordstrom, Це той випадок, коли покупець прийшов в магазин з проханням повернути гроші за придбану ними шину. Хоча Nordstrom ніколи не продавав шини, продавець відшкодував гроші покупцеві. Shocking ... вірно? Ось чому ця історія поширювалася і поширювалася десятиліттями, але це данина виключно ліберальної політики повернення, діючу пенсійну систему Nordstrom. Zappos взяв сторінку зі збірки п'єс Nordstrom, коли справа дійшла до структурування політики повернення. У вас є повні 365 днів, щоб повернути взуття ... якщо, звичайно, ви не знайдете її 29 лютого, що дає вам право на 4-річну політику повернення. Це вірно, ви можете почекати, поки не настане наступний високосний рік, щоб повернути своє взуття. Мало того, що Zappos ліберальний з кількістю часу, який вони дають вам, щоб повернути ваші черевики, але вони покриють витрати з доставки взуття назад.
 • Покупки в нижній білизні - я не захищаю це, але якщо ви вирішите це зробити, ви можете замовити наступну пару взуття, сидячи на дивані в нижній білизні. Це робить покупку взуття легкою. І з безкоштовною доставкою в обидві сторони, що ви повинні втратити? Вони зробили покупки взуття на Zappos.com дійсно без ризику. Якщо вам потрібен найбільший в світі вибір взуття, чудове обслуговування клієнтів, що веде в галузі політика повернення і досвід покупок, сидячи вдома в рожевій нижній білизні в горошок ... тоді у вас є тільки ОДИН вибір - і це Zappos.com. Тепер ви бачите, як вони контролюють поставки.
Читайте також:  Бренд на YouTube. Як виростити свій особистий бренд на YouTube

Ось як ви керуєте поставками:

Твоє розклад. Закон попиту і пропозиції

А що щодо тебе? Як ви можете контролювати поставки? Припустимо, що ви є щасливим власником бізнесу маркетингового консалтингу. Ви секретар, ІТ-фахівець, продавець і консультант. Для прикладу розглянемо, що ви трохи зайняті. Добре, давайте будемо чесними. Вам відчайдушно потрібно кілька нових клієнтів. Дзвонить телефон, ви відповідаєте (чого не слід робити), і це перспектива вашої мрії, яка бажає призначити зустріч з вами.

Ваша і моя природна реакція - сказати, що я можу зустрітися будь-якого дня і в будь-який час, Коли ви захочете зустрітися. Насправді, якщо ви скажете це, ви зробите величезну помилку. Визнаючи, що ви можете зустрітися зі своїм потенційним клієнтом в будь-який час, Ви визнаєте, що ваш розклад не надто повне. Якщо ви визнаєте, що ваш розклад не надто повне, ви побічно визнаєте, що не повинні бути дуже гарні в тому, що робите. Зрештою, якщо ви так добре справляєтеся з маркетингом, хіба ваш розклад не буде повністю заброньовано?

Не хвилюйтеся! Ситуація не така страшна, як ви можете вірити. Ви контролюєте свій графік, чи не так? Ви визначаєте, коли ви доступні, вірно? Звичайно, ви робите. Хоча у вас можуть не бути зустрічі з іншими клієнтами і потенційними клієнтами, у вас повинні бути заплановані зустрічі з самим собою. Ви повинні вивчити новітні методи маркетингу, у вас є пропозиції, щоб написати, телефонні дзвінки, щоб зробити, і діти, щоб зайнятися софтболом. Ви зайняті! У вас обмежений запас часу, тому будьте впевнені, що ваш потенційний клієнт це знає.

Твоя позиція. Закон попиту і пропозиції

Стати самим шановним консультантом з маркетингу - це складне завдання, яку я б не рекомендував робити. Однак стати консультантом з маркетингу прямої відповіді номер один в галузі догляду за газонами не так вже й складно. Помітили різницю? Один дуже розпливчастий і широкий, а інший дуже вузький і специфічний.

Спроба позиціонувати себе на загальному ринку в якості самого шановного консультанта з маркетингу багато в чому схожа на початківця альпініста, який вирішив спробувати підкорити Еверест в якості своєї першої гори. Цей початківець альпініст швидко виявить, що їй просто не вистачає витривалості, щоб досягти вершини, і вона швидко здасться на своїй високій меті. Це саме те, що роблять більшість підприємців. Спочатку вони намагаються піднятися на самий великий пік, але не можуть, а потім втрачають надію.

Читайте також:  Амортизація. Визначення. Приклади. типи

Розумний альпініст-початківець розуміє свої межі і вибирає більш дрібні вершини, щоб перемогти, перш ніж ставити перед собою Еверест. Як тільки він підкорить свою першу гору, він набуває впевненість, визнання і авторитет як справжній альпініст. Потім він може використовувати навички і знання, отримані на вершині невеликих вершин, для успішного сходження на Еверест.

Якщо ви збираєтеся добитися успіху на обраному вами ринку, ви повинні спочатку позиціонувати себе як єдиного в своїй області. І єдиний спосіб зробити це - вибрати невеликий ринок і претендувати на свій титул. Позиціонуючи себе таким чином, ви відразу отримуєте контроль над пропозицією, а також виробничий попит для себе. Закон попиту і пропозиції

Урок № 3: Попит на виробництво

Людям подобається купувати і вести бізнес з тими, хто користується попитом. Згадайте Apple, Lamborghini, найгарячіший клуб в Лос-Анджелесі, готель Zaza і Річарда Бренсона. Всі користуються попитом. Кожен хоче або мати один або бути пов'язаним з одним. Якщо ви уважно вивчите кожен з них, ви виявите, що всі вони мають преміальні ціни, пов'язані з ними. Всі вони успішно маніпулювали законом попиту і пропозиції за допомогою виробничого попиту. Проте, Apple робить просте дослідження про те, як проводити попит. Ось як вони виробляють попит:

Почніть з євангелістів

Вони чудові в створенні шуму навколо новітнього гаджета, який буде випущений. Уважно вивчивши, ви виявите, що Apple завжди починає процес виробництва попиту зі своїми євангелістами. Вони заповнюють аудиторію журналістами, блогерами та іншими впливовими особами, а потім дивують їх усіма новими функціями і перевагами гаджета.

Скажіть їм, що поділитися. Закон попиту і пропозиції

На заходах, присвячених випуску Apple, кожна частина заходу була ретельно розроблена і відрепетирували, щоб гарантувати одне: їх євангелісти розуміють основну ідею, яку Apple хоче донести до своїх ринків. Вони не тільки хочуть, щоб вони зрозуміли своє основне послання, але й хочуть, щоб вони точно впливали на те, як воно передається.

Насіння рослин

Ви коли-небудь помічали, як перед кожним випуском великого гаджета від Apple, прототип гаджета виявляється в ресторані або клубі і чарівним чином потрапляє в руки репортера? Збіг? Може бути, але я сумніваюся в цьому. Хоча Apple ніколи не визнає цього, я б посперечався, що ці «нещасні випадки» ретельно сплановані Apple.

Полити насіння. Закон попиту і пропозиції

Не виключено, що в міру наближення релізу Apple до його євангелістам буде надходити більше інформації. Вони чарівним чином знаходять паливо, щоб посилити вогонь своїх євангелістів, щоб допомогти їм поширити інформацію.

Дозвольте Насінням Проростати

Apple завжди оголошує про випуск свого новітнього гаджета задовго до дати його випуску. Це дає достатньо часу для євангелістів, щоб поширити послання Apple, і для критиків, щоб почати свою атаку. Критика має життєво важливе значення для поширення послання Apple. Ця битва між критиками і євангелістами змушує обох зміцнюватися в своїх переконаннях щодо продуктів Apple. Це змушує їх євангелістів пристрасно захищати свої переконання і підтримку гаджета, який скоро буде випущений.

А ви?

З вашим обмеженим бюджетом і обмеженим часом, що ви можете зробити, щоб задовольнити попит? Гарна новина полягає в тому, що ви можете стежити за процесом Apple, але в менших масштабах. Перший крок - визначити і зрозуміти своїх євангелістів. Ви повинні ставитися до них інакше, ніж ваші постійні клієнти. Ви повинні надати їм доступ і інформацію про ваш новий продукт або послугу. Ви повинні сказати їм, яке повідомлення поширювати і як його поширювати.

Чи не ускладнюйте процес. Будь простішим. Просто зроби це.

Урок № 4: Ніколи не забувайте Урок № 1 Закон попиту і пропозиції

Я серйозно. Не забувайте Урок № 1.

Висновок

Все це звучить занадто просто, чи не так? Все, що вам потрібно зробити, це переконати ваших клієнтів і потенційних клієнтів, що ви - рідкісний товар. Але як ви можете здійснити це з тим, що ви продаєте? DeBeers зробив це з діамантами. Багато інших компаній, як дрібні, так і великі, зробили те ж саме зі своїми продуктами і послугами.

Вам просто потрібно знайти спосіб контролювати поставки того, що ви робите або надаєте. Це неможливо з вашим продуктом? Заппос теж міг би сказати це. Зрештою, існує мільйон магазинів взуття, але вони єдині, хто забезпечує свободу і кількість, яку вони роблять. Що ви можете запропонувати іншим на вашому ринку? І нарешті, почніть створювати свій власний попит. Закон попиту і пропозиції

«Але все це звучить як теорії змови і сумнівні методи ведення бізнесу». Продовжуйте говорити собі, що поки ваші конкуренти тікають і починають висувати свої власні вимоги, як це робив Apple. Так що так, це легко. Ви просто повинні застосувати ці формули на практиці.